Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#1 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od dali »

Za minulou dlouhou zimu dostala moje V70 hrozně zabrat. Ještě na podzim jsem na jámě kontroloval spodek a rezatý pouze našroubovaný držáky na nárazník a vejfuk, jinak nikde nic.
Letos jsem se při pohledu z jámy celkem zhrozil, vykouklo hodně rezatých míst. Všechno se to týká hlavně zadku v oblasti kufru. Lavor na rezervu, kapsy za kolama, dokonce i na nosníkách něco je. Co jsem to tak zkoumal, skoro mi ani nepřipadá, že je pod tím voskem (nebo co to je) vůbec pozink... Žil jsem v tom, že když je to Volvo, tak takový věci jako protikorozní úpravu spodku to má na pořád. Mám trochu podezření, že když jsem to dal v zimě umýt, že mi asi stříkali kola nějakým neřádem (aluclear, forlega atd) a že se to dostalo i na ten spodek.
Řešíte někdo u takto starých aut nástřik spodku? Jak, čím, případně kdo to dělá?
Otázka je jestli v mým případě už neni pozdě. Co s tím, když už je to chycený?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 65
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Bydliště: Valašské Meziříčí
Vůz: V60 D4 2,4 AWD

#2 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od pacicka1 »

Běžně to dělám, napřed omýt, potom důkladně očistit, rezavé části natřít černou základovkou,
odchlípnuté části odřezat a potom sříknout Wurt saBesto - ochrana podvozku.
Na tvoje auto je zapotřebí asi 8 litrových plechovek, aby to bylo kvalitně nastříkané.
Vždy se to oplatí nastříkat, než potom vyvařovat. :good:
_________________
Volvo V60 D4 2,4 AWD
bylo Volvo V50 D5 160kW VolvoTune
476 perleťová Brilliant Blue
MOMENTUM

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 177
Registrován: 10 roků 11 měsíců
Bydliště: Přerov
Vůz: nic
Bydliště: Morava

#3 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od VOLVOzajíc »

Já jsem chtěl spodek taky preventivně stříknout nějakým tím gumexem, tlumexem, nebo něčím takovým. Byl jsem u známého co na to má pistoli a kompresor. Koul na to a zkonstatoval že je to vespod samý kryt a není tam moc co stříkat. Tak jsem to odložil....
_________________
Je:
nic, právě hledám
Bylo:
V50,2.4i,125kW,B5244S4, Summum, bledě modrá (umrlec), prodán na součástky
V50,1.8i,92kW,B4184S11, Momentum, 12/2006, silver blue, LPG (Lovato EF OBD) - 9.8.2014 RIP

Ondra.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4736
Registrován: 19 roků 6 měsíců
Bydliště: VRZČ
Vůz: 240/V70II

#4 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od Ondra. »

gumoasfalt, tlumex je vražda... Chce to něco na bázi vosku, ale nevýhoda toho je že to chce každej rok obnovit. Od gumoasfaltů jsem upustil a teď jsem si nechal udělat vosk, takže můžu poreferovat.
Nevýhoda je že to relativně brzo popraská nebno se odchlípne od karoserie a prostor mezi podlahou a přípravkem je ideální místo na tvorbu koroze, akorát že to tedy není vidět...
_________________
240 GLT B230F ´89 AT Tourist/diplomatic sales
V70 MY2001 D5252T - Erdogan D5T5 Stage 1
Mitsubishi Outlander, 2,0i FWD, man, 2018
bylo: 240 D24 ´85, 740 D24 ´85 , 4x 940 B230F, B230FK, D24TIC, B200F V70/1 fturbu, 4x 850 různých výbav a motorizací, V70II 2,4i AT, SAAB 9-3 SC
Plastíky kilowattama nenahradíš

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 901
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo S60 2,5T AWD BSR
Bydliště: Vysočina

#5 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od Stalin »

Ja sem nechal otcovi na Vitaře nastříkat spodek a dutiny nějakým připravkem od Wurtu je to na bazi vosku na spodek je černej a na dutiny pruhlednej. Kamoš to dělá v servisu a řikal že nic jinyho nepoužívají že je to kvalita a Vitara ta je poctivě prolitá. Na volvu to mam taky v planu. Nevyhoda je že to dělá jen v letě aby bylo auto suchý.
_________________
VOLVO S60 2,5T 154KW AWD 2003 SCARAB GREEN, BSR stage 2, Simons 2,5" 250ps, brzdy 320mm, 18" Nebula
BYLO Volvo 480 Turbo Black 88kw Volvo 480 ES red 70kw

pepa.paur
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 888
Registrován: 16 roků
Bydliště: české budějovice
Vůz: V70 2.5D, S70 2.5D, C70 2.4T, V70II 2.4D

#6 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od pepa.paur »

s korozí volva bojuju stále, není to žádná krize, ale sem tam něco začne, zkoušel jsem nástřik pistolí přípravky wurth, resistin, pak taky jenom nějaký spreje, případně pod to základní barvu, ale na jaře je to většinou stejně pryč. Tady se hodně používá inertní posyp tak se to prostě opískuje dolu. Nic mě zatím neoslovilo natolik, abych to mohl doporučit, ale říkám si, že cokoli je lepší než nic.
_________________
V70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
S70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
C70 2.4 T, B5244T, 142kW, man, rok 2000, D5T5 ST2
V70II 2.4 D, D5244T2, 96kW, man, rok 2004, D5T5 ST2
V70I 2,0, B5202S, 93kW, man, rok 1997

Ondra.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4736
Registrován: 19 roků 6 měsíců
Bydliště: VRZČ
Vůz: 240/V70II

#7 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od Ondra. »

Stalin píše:Ja sem nechal otcovi na Vitaře nastříkat spodek a dutiny nějakým připravkem od Wurtu je to na bazi vosku na spodek je černej a na dutiny pruhlednej. Kamoš to dělá v servisu a řikal že nic jinyho nepoužívají že je to kvalita a Vitara ta je poctivě prolitá. Na volvu to mam taky v planu. Nevyhoda je že to dělá jen v letě aby bylo auto suchý.
souhlas, celkem důvěryhodnej týpek mi teď dělal spodek právě tim voskem od Wurthu ale upozorňoval že to po každý zimě je potřeba udělat znova. Jinak dutiny mi dělal Rust- stopem
_________________
240 GLT B230F ´89 AT Tourist/diplomatic sales
V70 MY2001 D5252T - Erdogan D5T5 Stage 1
Mitsubishi Outlander, 2,0i FWD, man, 2018
bylo: 240 D24 ´85, 740 D24 ´85 , 4x 940 B230F, B230FK, D24TIC, B200F V70/1 fturbu, 4x 850 různých výbav a motorizací, V70II 2,4i AT, SAAB 9-3 SC
Plastíky kilowattama nenahradíš

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#8 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od dali »

Díky za komentáře. Takže mi z toho asi vychází ten Würth.
Jen mě napadlo, nezkoušel někdo řešit origo Volvo materiál/přípravky? Když to vydrželo 12let bez šáhnutí, připadá mi že by se vyplatilo si za to připlatit, než se obsírat s Würthem jednou ročně?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 65
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Bydliště: Valašské Meziříčí
Vůz: V60 D4 2,4 AWD

#9 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od pacicka1 »

Jo, můžeš poslat auto do fabriky, aby sundali vše na holý kov a stříkli znovu plastizolem.
Počítej však s cenou alespoň dvakrát vyšší, než byla původní cena auta.
Tato vychytávka se už dělá pouze na veteránech.
_________________
Volvo V60 D4 2,4 AWD
bylo Volvo V50 D5 160kW VolvoTune
476 perleťová Brilliant Blue
MOMENTUM

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#10 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od Dural8 »

Doporučuju kontaktovat angličáka, ale s cenou je to jak povídá, stejně tak s provedením, pokud to tu někdo chcete mít, tak jak si asi představujete, např. Ty Dali. Já bych se do toho pustil klidně sám, ale to je na dovolenou...je pravda, že to pak několik let zasejc vydrží, o tom žádná.

http://www.autohificlub.cz/forum/13-ostatni/1685159-r-antikorozni-ochrana-podvozku
sry, stahovat to nebudu, takže rovnou link.
_________________
V60 D4

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#11 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od dali »

@Dural8: díky za odkaz...je to trochu z ruky, ale i bych o tom přemejšlel. Zatím jsem měl v plánu optat se tady:
http://www.autobejda.cz/galerie
Jakej to na vás budí dojem? Jednoznačná výhoda pro mě by byla, že to mám 3 km od baráku. Podle kategorie aut na který se zaměřujou se domnívám, že to asi budou muset dělat poctivě, jinak by rychle skončili. Reference jsem zachytil samý pozitivní, jenom jsem nenašel nikoho, kdo by si u nich nechával dělat spodek.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 177
Registrován: 10 roků 11 měsíců
Bydliště: Přerov
Vůz: nic
Bydliště: Morava

#12 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od VOLVOzajíc »

Známej si nechal šplíchat autí človíčkem který používá tuším rezistin, nebo tlumex naředěný vyjetým olejem, aby to prý zůstalo pružné a neloupalo se to. Do dutin to šplíchal řidší srajdu přes hadičku s koncovkou co to rozstřikovala do všech stran = s více olejem a na spodek a podběhy s méně olejem. Jak dutiny nevím, ale ten spodek po zaschnutí vypadal super a na omak to bylo gumový jak žvejka a trochu to mastilo, ale nešpinilo.
_________________
Je:
nic, právě hledám
Bylo:
V50,2.4i,125kW,B5244S4, Summum, bledě modrá (umrlec), prodán na součástky
V50,1.8i,92kW,B4184S11, Momentum, 12/2006, silver blue, LPG (Lovato EF OBD) - 9.8.2014 RIP

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#13 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od dali »

Opět aktuální. Než budu na V70 dopasovávat blatníky a zavřu to plastovýma podběhama, chtěl bych něčím ošetřit přední nosníky (nejlíp i zevnitř, protože je sundanej nárazník) a blatníkový stěny. Dostal jsem radu na nějakej žlutej voskovej neřád od Soudalu, co se prodává v Kelly, což mi smysl dává, ale potřeboval bych poradit čím ošetřit těch pár orezlin co se tam najde, vpodstatě jediná koroze tam je od kola v plným rejdu (nevhodná kombinace dorazů na ramenech a velikosti kol) + jak se plastovej podběh šoupal po plechovým (to je asi navrub vibrací dieselu). Je blbej nápad ošetřit tyhle orezlinky třeba Hammeritem?

Zatím teda dělám jen ten předek, protože je to ideální příležitost když se to takhle komplet odkrytuje. Zadek bych asi nechal někomu šikovnějšímu, od koho bych ale těžko moh chtít aby mi kvůli tomu odstrojoval předek - ani by se mi to nelíbilo aby se v tom zas někdo hrabal.

pepa.paur
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 888
Registrován: 16 roků
Bydliště: české budějovice
Vůz: V70 2.5D, S70 2.5D, C70 2.4T, V70II 2.4D

#14 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od pepa.paur »

dali píše:Je blbej nápad ošetřit tyhle orezlinky třeba Hammeritem?
hammerite se mi silně neosvědčil kdysi na favoritu, na Volvo jsem ho tedy nedával. V podstatě to zakryje rez a pod tím to reznulo vesele dál, takže na auto zcela k ničemu. Měl jsem ho na plechových vratech a taky bída. Možná by to drželo někde na litině.
Aktuálně používám klasickou kombinaci - očistit co to jde, potom bezoplachový odrezovač, dál základní antikorozní barvu a nakonec něco navrch, takže buď jen barvu, nebo tam kde lítají kamínky takovej ten sprej co dělá hrubý povrch.
Jsou docela dobré ohlasy na plastifikátory koroze, osobní zkušenost s tím nemám, ale časem jí asi bohužel získám. :)
_________________
V70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
S70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
C70 2.4 T, B5244T, 142kW, man, rok 2000, D5T5 ST2
V70II 2.4 D, D5244T2, 96kW, man, rok 2004, D5T5 ST2
V70I 2,0, B5202S, 93kW, man, rok 1997

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 210
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: VRZČ enkláva Strakonice

#15 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od LukyKolin »

Dalibore, kup si v drogerii Oxid olovnato-olovičitý (dříve se to prodávalo jako suřík) rozmíchej ho pečlivě v nějakým obyčejným syntetickým laku a budeš mít tu nejlepší základovku co se dá koupit...

Rezíky pořádně odrbat papírem nebo jemným kartáčem od volných částic rzi, potřít odrezovačem, znovu odrbat, odmastit a pak nanést ten vyrobenej základ.

hammerite je k ničemu.... možná o něco lepší je Alkyton, ale obojí je na chvilku.

EDIT: teď jsem chvilku googlil a on se snad základ na bázi suříku stále vyrábí (myslel jsem,že je to zakázaný) hledej PELLACHROM - Marine Minio
_________________
Je: Outlander PHEV
bylo: SAAB 9-5 Aero ,dvojka, sedmy a vosumpade...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#16 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od dali »

Lukáši, díky moc za tip. Na matroš ze kterýho šlo vyrábět parádní bouchací kuličky už jsem úplně zapomněl.
Marine Minio objednám. Ještě se zeptám: jakej odrezovač je pro můj účel nejlepší?
Edit, ještě mě při hledání kde koupit tu základovku zaujaly tyto výrobky:
http://www.autolaky-eshop.com/konzervatory-rzi/
Funguje to? Co z toho vzít? případně něco jinýho, lepšího?

GDPR_user

#17 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od GDPR_user »

Pokud máš nějaké orezlé místa,pak očistit od největších nečistot a použít Brunox Epoxy.Následně pak můžeš celé nastříkat Wuerthem

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#18 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od dali »

martinopel píše:Pokud máš nějaké orezlé místa,pak očistit od největších nečistot a použít Brunox Epoxy.Následně pak můžeš celé nastříkat Wuerthem
Díky moc, to vypadá slibně, ten Brunox Epoxy :good:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#19 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od dali »

Takže objednány Brunox Epoxy a Marine Minio. Už to nějak pokombinuju. Ten vosk od Würthu se jmenuje jak? Dá se to sehnat i ve spreji? (samozřejmě že za cenu vyšší ceny, ale bylo by to pro mě nejsnazší). Díky.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#20 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od dali »

Moooc prosím, potřeboval bych poradit jakej vzít ten nástřik. Mám dva respektive 3 kandidáty:
Soudal:
http://www.soudal.cz/produkt/incoat-ml-wax-gun-ubs
Würth ve spreji (pro mě by byl sprej super, protože zatím řeším jenom ty přední podběhy)
jsou dvě varianty:
černá... mojí laickou logikou snáz uvidím kde a jak moc toho mám nastříkáno?
a transparentní...je možný, že by díky tomu bylo snáz vidět, co se děje pod nástřikem?
Případně nějakej jinej kandidát?
Moc prosím, mohl by někdo znalej věci poradit? Předem díky.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#21 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od dali »

Tak nic, díky za pomoc s rozhodováním... asi vezmu transparentní voskovej Würth ve spreji. Typickej příklad toho jak mi až na výjimky, který bych spočítal na prstech tohle fórum ve většině případů víc bere než dává :good: Blbý je že zrovna tohle na zahraničních fórech odkud se toho co mě zajímá dozvím většinu tohle asi nedohledám. Taky je mi jasný že zrovna lidi který tohle kdy řešili a vědí, těžko kdy budou něco potřebovat ode mě, a taky že nemůžu chtít odpověď okamžitě na ne zas tak úplně frekventovaným fóru, ale bohužel mě tlačí čas :(

Taky by se mi hodila informace, čím vystříkat přední nosníky, který mám tak krásně otevřený když je sundanej nárazník.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 177
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha východ
Vůz: Volvo S70 B5234T3 1997

#22 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od OndraH »

Do nosníku bych dal vosk, ale chtělo by to plnohodnotnou pistoli na vosk s dlouhou hadičkou a tryskou na konci, abys se dostal co nejdál a vrstva byla po celé ploše.
Wurth je OK, vlastní zkušenosti nemám ale dost ho používají broukaři (někteří jsou dost velcí detailisti)takže to asi nebude špatná volba.
Co se barvy týče je to asi celkem jedno, vosk bys měl obnovovat každý rok takže transparentnost není až tak určující - stejně to budeš při každém dalším nástřiku kontrolovat.
_________________
Je:BMW 325xi 2006
Bylo:Volvo S70, B5234T3, 1997Volvo V70, B5252S, 1998/Subaru Legacy Outback EJ25 2000/Volvo 764 D24TIC 1988/Volvo 245 D24 1985

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#23 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od dali »

@OndraH: díky moc :good: Nejvíc mě tlačí ty podběhy s blatníkovýma stěnama, protože je potřebuju zavřít plastovýma podběhama. Nárazník se bude nandavat o něco pozdějc, takže nosníky můžou zůstat ještě chvíli odkrytý.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 19
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Vůz: Volvo V70 I 2,4T AWD
Bydliště: praha

#24 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od Wita »

Zkus prohledat http://offroadforum.cz/
třeba tam něco najdeš. Nástřiky na podvozky offroudů se tam docela hodně řešej

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#25 Rez na spodku V70 1 - Řešil někdo nástřik?

Příspěvek od dali »

Díky za všechny rady. Ještě jsem trochu zagooglil.... a to jsem neměl dělat :evil: . Většina referencí je značně protichůdných.
Nejvíc nejbližšího našim podmínkám se toho najde v němčině.
Třeba ten test nástřiků do dutin, kterej najdete v těch třech PDFkách dole na téhle stránce:
http://www.oldtimer-markt.de/rostschutztest má určitě vypovídací hodnotu. Ty PDFka zkoumají ochrannou schopnost jednotlivých hmot po jednom, dvou a nakonec pěti letech. Ta věc na prvním místě asi bude fakt kvalita.
Pak jsem ještě našel celý fórum zabývající se ochranou a konzervací podvozků: Rostschutzforum
http://www.rostschutz-forum.de/index.php?page=Index&s=93718d6bda29a9b6e9479e622af53dc8a26ee867
... a tam se teprv člověk dozví věci.... mimo jiné že nejjistější je nenechat to vůbec začít reznout, což je u Volva celkem obtížný, protože většina majitelů žije v tom, že Volva přeci nereznou... takže nakonec na tom může bejt líp třeba nějakej Ford, kterýho někdo nechá nastříkat už preventivně....
No moudrej z toho pořád nejsem, ale asi už bych měl začít konat.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“