nefunkční stěrač světlometu - S60

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 19
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: S60 2,4D 04
Bydliště: Olomouc, Zlín

#1 nefunkční stěrač světlometu - S60

Příspěvek od Swenson »

Ahoj, na dovolené mi přestal fungovat jeden stěrač světlometu. Druhý funguje normálně, ale ten nefunkční jako kdyby jednou za nějakou dobu měnil vždy polohu. Chvíli je ve vodorovném směru, chvíli je o pár stupňů nakloněný a zdá se mi že vždy ve směru kmitání (stírání). No hlavně nestírá.
Má někdo zkušenosti? Su schopný s tím něco udělat sám nebo musím na servis? Nebo mě napadlo, že bych to nechal odmontovat a byl by klid, jenomže jsem zase slyšel, že pokud mám xenony, tak stěrače na světlometech být musí. Ale vůbec se mi to nezdá - myslím že je to ptákovina...
Prosím o rady! - díky!!
_________________
S60 - 2,4D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 287
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: S60 2.5T 04
Bydliště: Ostrava

#2 nefunkční stěrač světlometu - S60

Příspěvek od Makronis »

Ahoj, pokud máš xenony, tak musí být vysokotlaký ostřik a nebo stěrače. A jelikož vysokotlaký ostřik nemáme, tak banán. Jinak dost možná že se uvnitř jenom pokazilo kurvítko viz tu https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=127&t=40979&hilit=st%C4%9Bra%C4%8D%C5%AF
Aby jsi vyndal motorek světel, musíš sundat přední nárazník, pak světlo a od něho odmontuješ motorek, ten se dá krásně rozebrat.
_________________
Volvo... automobily s duší.
S60 12/2003 2,5T B5254T2 M56 370kKm black and white.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 19
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: S60 2,4D 04
Bydliště: Olomouc, Zlín

#3 nefunkční stěrač světlometu - S60

Příspěvek od Swenson »

Makronis píše:Ahoj, pokud máš xenony, tak musí být vysokotlaký ostřik a nebo stěrače. A jelikož vysokotlaký ostřik nemáme, tak banán. Jinak dost možná že se uvnitř jenom pokazilo kurvítko viz tu https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=127&t=40979&hilit=st%C4%9Bra%C4%8D%C5%AF
Aby jsi vyndal motorek světel, musíš sundat přední nárazník, pak světlo a od něho odmontuješ motorek, ten se dá krásně rozebrat.
díky za radu, nicméně to teda znamená sundat ten nárazník abych se k tomu ku...tku dostal :( ??
_________________
S60 - 2,4D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 287
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: S60 2.5T 04
Bydliště: Ostrava

#4 nefunkční stěrač světlometu - S60

Příspěvek od Makronis »

Přesně tak a není to obtížná operace, kdyby jsi to dělal už po druhé, je to snad rychlejší než vyměnit kolo :D
Odmontuj stěrače světel, sundej krajní lišty z nárazníku (tu prostřední tam nech) pod nima uvidíš po jednom šroubu, ten vyšroubovat. Otevři kapotu, tam uvidíš že je nárazník přichycen asi šesti plastovými zacvakávacími nýty (střed toho nýtu zatlačíš tak tři milimetry dovnitř a pak celý nýt vyndáš, opatrně, rádi se lámou). Dej hlavu pod přední podběh uplně k dolnímu okraji nárazníku, tam uvidíš ještě jeden takový obdobný nýt, vyndáš ho stejně a pak ještě ze vnitřku podběhu je jeden šroub (torx nebo křížový) který jde skrz podběh (ale nedrží ho) a ten musíš jenom povolit, dejme tomu tak pět otáček. Jak to uděláš na obou stranách, tak pak už stačí nárazník sundat, vymontovat světla (každé čtyři šrouby), odpojit, vyndat a odmontovat pohon stěrače.
_________________
Volvo... automobily s duší.
S60 12/2003 2,5T B5254T2 M56 370kKm black and white.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 19
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: S60 2,4D 04
Bydliště: Olomouc, Zlín

#5 nefunkční stěrač světlometu - S60

Příspěvek od Swenson »

DÍK :good:
sice to vypadá na maturitu, ale odmaturoval jsem tak si snad taky poradím. Ted jen doufat, ze to je tim :D (a vzit si den dovolene)
_________________
S60 - 2,4D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 287
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: S60 2.5T 04
Bydliště: Ostrava

#6 nefunkční stěrač světlometu - S60

Příspěvek od Makronis »

Čoveče, ještě jsem na něco zapomněl :oops:
Jednak musím opravit, že jeden plastový nýtek co je zespodku nárazníku u podběhu, tak ten se vyndává tak, že se musí z druhé strany zatlačit ta prostřední tyčinka ven (směrem k vozovce). A jak je sundaný nárazník, tak aby jsi se dostal k jednomu ze čtyř šroubů co drží světlo, tak musíš odmontovat plasty co jsou na boku, na kterých držel nárazník a jsou přinýtované k podběhu. Stačí jen odšroubovat dva vruty nahoře a jeden šroub s matkou přibližně uprostřed, tím se to povolí tak, aby jsi se pod tím dostal ke šroubu ke světlu.
Škoda že nejsi podblíž Ovy, klidně bych ti s tím pomohl, navíc by se mi to i hodilo, máme stejná světla a jedno mi dělá problém, tak to potřebuju prokontrolovat :)
_________________
Volvo... automobily s duší.
S60 12/2003 2,5T B5254T2 M56 370kKm black and white.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 19
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: S60 2,4D 04
Bydliště: Olomouc, Zlín

#7 nefunkční stěrač světlometu - S60

Příspěvek od Swenson »

Tak to je opravdu škoda, víc hlav víc ví, tak si vytisknu návod a budu se snažit :)
_________________
S60 - 2,4D

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13040
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#8 nefunkční stěrač světlometu - S60

Příspěvek od raolsa »

Jenom poopravím, ten šroub co je asi tak v půlce výšky nárazníku směrem od kola se musí povyšroubovat a zatlačit dovnitř. Je tam takový přesuvný držák. Líp to pochopíš až to uvidíš. :wink:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 19
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: S60 2,4D 04
Bydliště: Olomouc, Zlín

#9 nefunkční stěrač světlometu - S60

Příspěvek od Swenson »

raolsa píše:Jenom poopravím, ten šroub co je asi tak v půlce výšky nárazníku směrem od kola se musí povyšroubovat a zatlačit dovnitř. Je tam takový přesuvný držák. Líp to pochopíš až to uvidíš. :wink:
to vypadá jako dobře poskládané puzzle :D
_________________
S60 - 2,4D
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“