XC90 rachtání v kufru

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 32
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Ostravice
Vůz: xc90
Bydliště: Kladno

#1 XC90 rachtání v kufru

Příspěvek od jirka xc »

Zdravím,
řeším menší zvukový doprovod v zadní části vozu- zřejmý v podstatě jen při pomalejší jízdě do 40kmh po nerovné silnici nebo v prudších zatáčkách.
Původně jsem myslel, že mi lítá uvolněný hever pod zavazadlovým prostorem, ale kontrolou jsem tuto a podobné možnosti vyloučil; pak mne napadlo ještě rezervní kolo uchycené na spodku vozu vzadu, ale ani tam problém není.
Když vůz stojí a zhoupnu karoserii, vychází zvuk odněkud ze zadní nápravy, ale nejsem schopen určit jestli to je pružina, tlumič nebo nějaké rameno...v každém případě tam nikde nic volně nevisí...
Má někdo podobnou zkušenost nebo radu jak pokročit v identifikaci závady?
Děkuji

GDPR_user

#2 XC90 rachtání v kufru

Příspěvek od GDPR_user »

jirka xc píše:Zdravím,
řeším menší zvukový doprovod v zadní části vozu- zřejmý v podstatě jen při pomalejší jízdě do 40kmh po nerovné silnici nebo v prudších zatáčkách.
Původně jsem myslel, že mi lítá uvolněný hever pod zavazadlovým prostorem, ale kontrolou jsem tuto a podobné možnosti vyloučil; pak mne napadlo ještě rezervní kolo uchycené na spodku vozu vzadu, ale ani tam problém není.
Když vůz stojí a zhoupnu karoserii, vychází zvuk odněkud ze zadní nápravy, ale nejsem schopen určit jestli to je pružina, tlumič nebo nějaké rameno...v každém případě tam nikde nic volně nevisí...
Má někdo podobnou zkušenost nebo radu jak pokročit v identifikaci závady?
Děkuji
Horní uložení tlumiče?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 563
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

#3 XC90 rachtání v kufru

Příspěvek od scoff »

mi jeste vrzalo vzadu na naprave cidlo naklonu vozu pro xenonove svetla :D
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 32
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Ostravice
Vůz: xc90
Bydliště: Kladno

#4 XC90 rachtání v kufru

Příspěvek od jirka xc »

Díky za tipy. Horní uložení tlumiče zkusím prohlédnout...

Jinak ten zvuk není vrzavého charakteru....napadlo mne ještě , že by podobné zarachtání mohla vydat pružina, která je při náklanu vozu stlačená a zároveň by se třeba o čtvrt otáčky pootočila...k ničemu podobnému tam ale samozřejmě nedochází...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 327
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Pohjola

#5 XC90 rachtání v kufru

Příspěvek od Ykka »

často to dělá koncový závit pružiny který se opírá o misku. Volvo dodává plastové návleky na pružiny které toto řeší.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 32
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Ostravice
Vůz: xc90
Bydliště: Kladno

#6 XC90 rachtání v kufru

Příspěvek od jirka xc »

Ykka píše:často to dělá koncový závit pružiny který se opírá o misku. Volvo dodává plastové návleky na pružiny které toto řeší.

Díky! Vypadá to, že příčina je opravdu v uložení toho koncového závitu pružiny. Ještě večer jsem si zadal do google "podložka pružiny xc 90" a dovedlo mne to zpět na stránky Volvo forum, kde už je tento problém popsán v roce 2008....

https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=54&t=23926&view=next

Takže hledání příčiny mám vyřešeno a můžu začít řešit opravu...
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“