Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Toothy

#1 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od Toothy »

Celý můj příběh se táhne již od prvního týdne, kdy jsem zakoupil mojí vysněnou XC70 2.4T 147kW 2001. Během prvního týdne užívání se rozsvítila kontrolka oleje, na displeyi hláška, ať okamžitě zastavím atd. Odtah do http://www.svedskevozy.cz, kde zjistili, že odešlo olejové čerpadlo. Spolu s olejovým čerpadlem bylo vyměněno: sada těsnění, časovač vačky, elektrický ovladač časování. Po cestě domů (kdy jsem si myslel, že už je auto v pořádku) se rozsvítila kontrolka motoru, auto spadlo do nouzového režimu, po vytažení klíčku a znovu nastartování problém zmizel a jel jsem zas dál. Avšak než se mi podařilo s autem znovu přijet, tak to přestalo jet úplně a tak další odtahovka. Jelikož jsem byl časově vytížený, mohl jsem auto dovést i po pracovní době a nechat klíče na vrátnici (za toto jsem byl alespoň rád). Teď mi řekli, že se musí ještě vyměnit váha vzduchu a škrtící klapka. Navíc zde byl ještě jeden díl špatný (nevím už co to bylo, nejsem automechanik), který předtím měnili a tak mi ho vyměnili za nový a odečetli aspoň cenu co jsem platil předtím (předchozí použili totiž z jiného auta a nyní dali úplně nový). Ještě jsem při této příležitosti řekl, že mi něco vzadu cinká když přejedu nerovnost a jestli se na to podívají. Prý zadní část výfuku, musí se vyměnit. Co mě potkalo při cestě domů? Znovu cinkání ze zadní části vozu. Navíc při předání auta - dovezli mi ho domů, protože jsem byl domluvený, že se pro něj zastavím dopoledne, kdy jsem měl domluvený odvoz z Brna do Přísnotic a měli to hotové až kolem 15-16hod odpoledne. Při předání mi řekli, ať to projedu a snad že už to bude v pořádku a navíc, že by to chtělo vyměnit komplet brzdy. Když auto ani po této opravě pořád nejede tak, jak jelo předtím a navíc zde furt cítím kolísání výkonu a jiné věci, rozhodl jsem se o změně servisu.

Po přečtení samých dobrých recenzí na servis v Lichnově, vypravil jsem se sem. Už při prvním nastartování se nezdál zvuk motoru, auto bylo na diagnostice, projeli jsme ho a dle vyjádření – nejlepší variantou vyměnit celý motor. Už zřejmě od první závady zde byl přidřený a jen se měnili díly a měnili díly ... Navíc co se týká brzd, zhruba 50tis. se na nich ještě najede ... Takže mě nyní čeká vyměna motoru a kolik peněz jsem dal do výměny všech dílů, cest, odtahovek, raději ani zveřejňovat nebudu.

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#2 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od luckybeef »

OT: jsem se první lekl, že se jedná o švédské tanky :) (ten název je takový matoucí)

Jinak dotaz- kolik na to auto stojí motor s rozumnými kilometry a s rozumnou údržbou?
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

Toothy

#3 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od Toothy »

U Martinopel komplet výměna motoru (co má nalítáno zhruba 150tis.km), rozvody,olej,práce zhruba 30tis. Takže bych ušetřil spoustu peněz, kdybych ho znal dříve a rovnou vyměnil motor :(

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2167
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#4 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od karelvolvo »

Toothy píše:U Martinopel komplet výměna motoru (co má nalítáno zhruba 150tis.km), rozvody,olej,práce zhruba 30tis. Takže bych ušetřil spoustu peněz, kdybych ho znal dříve a rovnou vyměnil motor :(
Já to nechápu vždyť benzinový auta se skoro vůbec nekazí !?!?
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm

Toothy

#5 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od Toothy »

Joo, taky jsem si to myslel. Navíc auto zakoupené v Adusum Praha, po prvním majiteli, kompletní servisní historie od zakoupení auta, pravidelný servis, říkám si super a to jsem netušil, kolik desítek tisíc do toho budu muset nasypat a auto vlastně jezdilo "pořádně" ani ne první týden ...

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#6 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od luckybeef »

karelvolvo píše:
Toothy píše:U Martinopel komplet výměna motoru (co má nalítáno zhruba 150tis.km), rozvody,olej,práce zhruba 30tis. Takže bych ušetřil spoustu peněz, kdybych ho znal dříve a rovnou vyměnil motor :(
Já to nechápu vždyť benzinový auta se skoro vůbec nekazí !?!?
Znám pár volů, co říkají - je to Volvo, tam stačí měnit olej po 30 tisících... a taky říkají, jo Volvo, to snese všechno, to je švédská kvalita... a tak tam lejou nejlevnější olej. No a tak benzínový držák může brzy přijít k úhoně. Jeden z nich je zedník :)
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

ksw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 917
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Olomouc city a okolí
Vůz: R design 2018 V60 D4
Bydliště: Olomouc city a okolí

#7 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od ksw »

tak adusum však postupuje dle firemního návodu , a to jak na údržbu tak na opravu nebo se pletu ?
_________________
bylo-nebylo: skoda, Trabant, Dacia 1300, Lada 1300, Fiat Croma turbo i.e., Lancia k 2.0t 162 kw, Ford, CLK,
je LR Evoque, sen a představu dalšího vozu mám, ale garáž je malá :(

Toothy

#8 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od Toothy »

Po celou dobu jak bylo servisovaný v Adusum, tak dle servisní knížky se tam dával jen Mobil1, ve Švédských vozech nevím (ale zřejmě Castrol). Nikde jinde jsem olej nedělal.

Roger
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1839
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Holubice
Vůz: V70T6 AWD '08 AT / V70R AWD '98 MT
Bydliště: Brno/Kyjov

#9 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od Roger »

...no a takove auto sis koupil dobrovolne sam nebo ti nekdo u toho poradil? Spoustu z toho by mel zkuseny servisman odhalit i pred koupi.
_________________
V70T6 AWD 08 AT Gold SUMMUM ARD St.2,290kKm/ V70R AWD 97',184kW,B5234T4,manualM58,Šedák Silvermetal:385kKm,AWDrepas
Ex:
S60 2.4T 01' 147kW,Man, SUMMUM Metal Modrák
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

Toothy

#10 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od Toothy »

Auto jsem kupoval se známým automechanikem. Auto celý prošel, bylo na diagnostice, zvedlý, projeli jsme ho a nenašli žádnou závadu. Nevím jak se pozná, že mi za 600 ujetých km odejde olejové čerpadlo a že budu mít takové problémy. Při nákupu auta žádný problém nenastal.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 178
Registrován: 11 roků 3 měsíce
Vůz: S60 D5 AWD R Polestar MY2012 230k,470Nm
Bydliště: Praha 7 - Holešovice

#11 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od iRRes »

Budu se opakovat, ale jako nejlepší model před koupí auta se mi zdá následující. Vzít tu káru a jet ji zkusit prodat do vedlejšího města nejlíp do Volva s tím, že by jsi rád něco novějšího. Budou tě chtít získat a vystrašit tak že vyhrabou i blbě šitej kobereček a anténu na křivo :-) Já jsem tohle bohužel udělal se svoji XC90 až po dvou měsících a jak jsem se divil ( opravy tak za 200 000 okamžitě a další v jednání, origo Volvo teda ). Teď bych do auta bez záruky už nešel ani za nic a po někalika pracovních měsících ve Švédsku můžu jenom konstatovat, že pověstná kvalita je mýtus ( nebo nevím čeho se týka, ale staveb a stavebního materiálu včetně EL a ZTI rozhodně ne ). Jestli stejně prasej i auta, potěš koště. A když to tam pak banda čechu děla pořádně jak je zvyklá doma, tak je za exoty :-D
_________________
LR Discovery TDV6 HSE MY2007 ( 200k ) - pracant
LR RR TDV8 Vogue MY2008 (310k ) - stíhačka
S60 D5 AWD R Polestar MY2012 ( 230k, 470Nm ) - bejvalka
XC90 D5 MY2006 (200k ) - bejvalej

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#12 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od luckybeef »

iRRes píše:Budu se opakovat, ale jako nejlepší model před koupí auta se mi zdá následující. Vzít tu káru a jet ji zkusit prodat do vedlejšího města nejlíp do Volva s tím, že by jsi rád něco novějšího. Budou tě chtít získat a vystrašit tak že vyhrabou i blbě šitej kobereček a anténu na křivo :-) Já jsem tohle bohužel udělal se svoji XC90 až po dvou měsících a jak jsem se divil ( opravy tak za 200 000 okamžitě a další v jednání, origo Volvo teda ). Teď bych do auta bez záruky už nešel ani za nic a po někalika pracovních měsících ve Švédsku můžu jenom konstatovat, že pověstná kvalita je mýtus ( nebo nevím čeho se týka, ale staveb a stavebního materiálu včetně EL a ZTI rozhodně ne ). Jestli stejně prasej i auta, potěš koště. A když to tam pak banda čechu děla pořádně jak je zvyklá doma, tak je za exoty :-D
Strojírenství a metalurgii mají švédi lepší :) Tam pracují lidé s maturitou... domy stavějí přistěhovalci a výučníci :)
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

Toothy

#13 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od Toothy »

Máte s něma - Švédské vozy, ještě někdo takovou špatnou zkušenost? Když si to tak vemu, tak když odešlo olejové čerpadlo a měnili další díly, to se nedělá i výměna oleje rovnou? Oni ji totiž nedělali a to už mi přijde divné.

GDPR_user

#14 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od GDPR_user »

Toothy píše:Máte s něma - Švédské vozy, ještě někdo takovou špatnou zkušenost? Když si to tak vemu, tak když odešlo olejové čerpadlo a měnili další díly, to se nedělá i výměna oleje rovnou? Oni ji totiž nedělali a to už mi přijde divné.
:shock: :shock: :shock:

Toothy

#15 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od Toothy »

martinopel píše:
Toothy píše:Máte s něma - Švédské vozy, ještě někdo takovou špatnou zkušenost? Když si to tak vemu, tak když odešlo olejové čerpadlo a měnili další díly, to se nedělá i výměna oleje rovnou? Oni ji totiž nedělali a to už mi přijde divné.
:shock: :shock: :shock:
Jo jo, dívám se teď do rozpisu oprav co mi poslal přímo majitel těch Švédských vozů, p. Havlíček , na e-mail a vůbec nedělali výměnu oleje.

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#16 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od luckybeef »

Toothy píše:Jo jo, dívám se teď do rozpisu oprav co mi poslal přímo majitel těch Švédských vozů, p. Havlíček , na e-mail a vůbec nedělali výměnu oleje.
a nemohlo se stát, že to udělali, ale pak nenapsali (podle mne jde poznat podle stavu oleje)? páč jestli dělali čerpadlo oleje... tak olej dělat museli :) to vím i já neautomechanik :)
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

GDPR_user

#17 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od GDPR_user »

luckybeef píše:
Toothy píše:Jo jo, dívám se teď do rozpisu oprav co mi poslal přímo majitel těch Švédských vozů, p. Havlíček , na e-mail a vůbec nedělali výměnu oleje.
a nemohlo se stát, že to udělali, ale pak nenapsali (podle mne jde poznat podle stavu oleje)? páč jestli dělali čerpadlo oleje... tak olej dělat museli :) to vím i já neautomechanik :)
Když bylo teď auto u mne nepřipadalo mi jako po výměně oleje,ale nevím jak dlouho je to po opravě.

Toothy

#18 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od Toothy »

Dle mých zapsaných údajů o výměnách tak ji nedělali. V rozpisu oprav uvedená není, cena dílů + práce sedí, výměna tam opravdu není. Navíc jsem zhruba za 5tis. km po tomto problému podstoupil pravidelnou výměnu oleje. Netuším, zda se dá vyměnit olejové čerpadlo bez výměny oleje...

wolf
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 859
Registrován: 13 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: V70 2,4 D5 151kw
Bydliště: Brno

#19 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od wolf »

jak to tady procitam, já se kluků musím zastat, jasně že ne v tomto případě, ale byl jsem u nich mockrát, dělali mi rozvody, ruzny chojoviny na naprave, oleje apod, vzdy zapujcili auto kdyz bylo k dispozici zdarma, abych tam nemusel cumakovat do vecera nebo nekoho tahat s sebou a nikdy nebyl zadny problem, byli velice vstricni, chtelo by to, aby se k tomu mohli taky vyjadrit, bo mi to na ne nejak nesedi.. :unknown:
_________________
Je:Volvo V70 SUMMUM 2011 2,4 D5 151kw D5244T10 automat
Bylo: Volvo V70 1998 2,5 tdi 103kw D5252T automat

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#20 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od luckybeef »

Toothy píše:Dle mých zapsaných údajů o výměnách tak ji nedělali. V rozpisu oprav uvedená není, cena dílů + práce sedí, výměna tam opravdu není. Navíc jsem zhruba za 5tis. km po tomto problému podstoupil pravidelnou výměnu oleje. Netuším, zda se dá vyměnit olejové čerpadlo bez výměny oleje...
Tak jako dá se všechno :jaj: ale tím jak to rozděláš (tuším že olejové čerpadlo je dole - ve vaně), tak se do oleje dostanou bordely, které se zákonitě uvolní při oddělávání vany atp. Pak ještě musíš přehodit to čerpadlo, možná i koš, co já vím? Výměna oleje zajistí, že se bordel vypláchne ven. Nevím, do jaké míry je citlivé mazání na bordel (např. zbytky těsnění, špóny atp), ale myslím si, že se klidně něco mohlo přidřít tím, že se olej nevyměnil. Navíc, pokud jsi měl do 5 tisíc km pravidelný servisní interval na výměnu oleje, tak ten olej již byl jistě jetý... jeho výměnou by se nic nepokazilo. Navíc, pokud tam cpeš 5W-40, tak na webu se dá koupit Total do 200 Kč/litr, takže ani cena za výměnu nebude moc drsná. Nevím ale kolik stojí filtr(ale třebas do 500). http://www.oleje-cz.cz/total/total-5w-40.html

Jako chápu, že v servise si vezmou za litr víc - musejí ten olej spálit v kamnech :D a taky chtějí nakupovat v obchodě za peníze a ne za pět prstů. Ale zas taková cifra to snad není, aby se to muselo vynechat.
(můj názor)
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 850
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Zlaté Hory
Vůz: ......
Bydliště: Zlaté Hory

#21 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od cuhan »

Mě se to nějak nezdá,jestli ti neměnili olej tak ani čerpadlo 8) jak by se dostali na čerpadlo aniž by sundávali vanu. :)
_________________
Saab 9-3 1.8T 110Kw
Smart fortwo 0.8cdi 30kw
Toyota Celica 1.8
Mercedes W220 S500 Long 225Kw
Mini Cooper Countryman 1.6D

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#22 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od luckybeef »

cuhan píše:Mě se to nějak nezdá,jestli ti neměnili olej tak ani čerpadlo 8) jak by se dostali na čerpadlo aniž by sundávali vanu. :)
viděl jsem jedno takové scifi, kde prostrčili ruku betonovou zdí... 8) tak když to jde zdí, tak i vanou ;)
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 850
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Zlaté Hory
Vůz: ......
Bydliště: Zlaté Hory

#23 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od cuhan »

:D :good:
_________________
Saab 9-3 1.8T 110Kw
Smart fortwo 0.8cdi 30kw
Toyota Celica 1.8
Mercedes W220 S500 Long 225Kw
Mini Cooper Countryman 1.6D

Toothy

#24 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od Toothy »

Jestli olej měnili/neměnili, těžko říct, v rozpisu oprav to napsané nemám, ale třeba to udělali.

Každopádně co je hlavní: s autem jsem tady byl hodněkrát a buď už po cestě domů se zas rozsvítila kontrolka motoru, nějaká hláška na displeyi, nebo po ujetí pár kilometrů (snad nikdy ne více než 100km). Za opravy jsem zde nechal nemalé peníze a auto nikdy nebylo pořádně opraveno.

Když jsem volal, že se mi zas objevila tady taková hláška atd. tak mi bylo sděleno, ať se s tím opět zastavím. Každopádně i když tam auto stálo třeba 14 dní, tak nikdy nebyli schopni ho opravit tak, abych byl spokojenej a nepotkala mě další nepříjemná situace.

Ono když zaplatíte za opravu, převezmete auto, jede domů do Jeseníku 200km, zastavíte, znovu nastartujete auto, vyhodí vám to zas nějakou chybu a auto nejede není nic příjemného.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 28
Registrován: 11 roků 1 měsíc
Vůz: V70 II, 2.4i automat
Bydliště: Brno

#25 Špatná zkušenost - autoservis Švédské vozy

Příspěvek od tomasvv »

Třeba vypustili olej před demontáží čerpadla a pak jej zase vrátili zpět.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“