Rozvody volvo V40 - vačkový kolo??? POMOC

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 8
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo V40, 1.6i, r.v. 2003

#1 Rozvody volvo V40 - vačkový kolo??? POMOC

Příspěvek od prazza@seznam.cz »

Zdravím,
před cca 2 týdny jsem si koupil Volvo V40 1.6 benzín 80kW r.v. 2003. Jako u každého ojetého auta měním ihned rozvody...
ALE: v servisu mi řekli cenu za rozvody a vodní pumpu co se musí měnit... OK, řekl jsem jim vyměnit a po dnu práce mi volali:
Musíme jěště vyměnit "vačkový kolo s proměnným časováním" cena: 6.500,- (jde tam pouze originál díl Volvo a není v ČR skladem) Tak jsem trochu zalapal po dechu... Můžete mi někdo napsat zkušenosti, co to je, zda se musí měnit atd... docela zpěchá (auto je v servisu). Dík předem za jakékoliv info (prazza@seznam.cz)

GDPR_user

#2 Rozvody volvo V40 - vačkový kolo??? POMOC

Příspěvek od GDPR_user »

prazza@seznam.cz píše:Zdravím,
před cca 2 týdny jsem si koupil Volvo V40 1.6 benzín 80kW r.v. 2003. Jako u každého ojetého auta měním ihned rozvody...
ALE: v servisu mi řekli cenu za rozvody a vodní pumpu co se musí měnit... OK, řekl jsem jim vyměnit a po dnu práce mi volali:
Musíme jěště vyměnit "vačkový kolo s proměnným časováním" cena: 6.500,- (jde tam pouze originál díl Volvo a není v ČR skladem) Tak jsem trochu zalapal po dechu... Můžete mi někdo napsat zkušenosti, co to je, zda se musí měnit atd... docela zpěchá (auto je v servisu). Dík předem za jakékoliv info (prazza@seznam.cz)
Pokud je kolo špatné,musí se vyměnit,ale jak poznali že je špatné?Když tak na tel 775148152

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 8
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo V40, 1.6i, r.v. 2003

#3 Rozvody volvo V40 - vačkový kolo??? POMOC

Příspěvek od prazza@seznam.cz »

-nevím jak poznali, že je špatné - ale tuto zprávu mi volali. (tomuto nerozumím, nejsem mechanik, takže mi tak nějak můžou nakecat co chtějí) a další věc, že to musí být pouze originální díl (co vím, nebo co jsem četl, tak je tam motor z renaultu a vetšina dnešních dílů lze nahradit nějakou alternativou...)
---
Ale pokud se musí vyměnit, tak se nedá nic dělat a budu čekat, než seženou nové.

GDPR_user

#4 Rozvody volvo V40 - vačkový kolo??? POMOC

Příspěvek od GDPR_user »

prazza@seznam.cz píše:-nevím jak poznali, že je špatné - ale tuto zprávu mi volali. (tomuto nerozumím, nejsem mechanik, takže mi tak nějak můžou nakecat co chtějí) a další věc, že to musí být pouze originální díl (co vím, nebo co jsem četl, tak je tam motor z renaultu a vetšina dnešních dílů lze nahradit nějakou alternativou...)
---
Ale pokud se musí vyměnit, tak se nedá nic dělat a budu čekat, než seženou nové.
Kde jsi přišel na motor z Renaulta??

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 8
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo V40, 1.6i, r.v. 2003

#5 Rozvody volvo V40 - vačkový kolo??? POMOC

Příspěvek od prazza@seznam.cz »

martinopel píše:
prazza@seznam.cz píše:-nevím jak poznali, že je špatné - ale tuto zprávu mi volali. (tomuto nerozumím, nejsem mechanik, takže mi tak nějak můžou nakecat co chtějí) a další věc, že to musí být pouze originální díl (co vím, nebo co jsem četl, tak je tam motor z renaultu a vetšina dnešních dílů lze nahradit nějakou alternativou...)
---
Ale pokud se musí vyměnit, tak se nedá nic dělat a budu čekat, než seženou nové.
Kde jsi přišel na motor z Renaulta??

Někde jsem to četl na internetu, opravdu nevím... jen přemýšlím - nebo sháním, jak to opravit (a zda je to možné, co mi volali ze servisu)

GDPR_user

#6 Rozvody volvo V40 - vačkový kolo??? POMOC

Příspěvek od GDPR_user »

prazza@seznam.cz píše:
Někde jsem to četl na internetu, opravdu nevím... jen přemýšlím - nebo sháním, jak to opravit (a zda je to možné, co mi volali ze servisu)
To sis spletl s 1,9d .Kolo když tak mám.

Petr.Chrpa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1813
Registrován: 18 roků
Bydliště: Sedlečko, Chotoviny
Vůz: V 850 T5R r.v.1995 B5234T5 166kW
Kontaktovat uživatele:

#7 Rozvody volvo V40 - vačkový kolo??? POMOC

Příspěvek od Petr.Chrpa »

martinopel píše:
prazza@seznam.cz píše:
Někde jsem to četl na internetu, opravdu nevím... jen přemýšlím - nebo sháním, jak to opravit (a zda je to možné, co mi volali ze servisu)
To sis spletl s 1,9d .Kolo když tak mám.
On se nespletl to je asi jedna paní povídala nebo napsala , mě už se jeden pán taky snažil přesvědčit ,že 1,6i je Renault (měl zájem o motor ,že má 360000km najeto a ,že prý mu to tvrdily v autoservisu ) tak jsem řekl ,že to je asi nějaký divný servis a už se neozval asi jsem mu pohanil nějaké jeho odborníky. :lol:
_________________
Bylo:S40 ,V40 1,6r.v.1998,man.,B4164S-1587ccm
Je: Volvo 850 GLE,r.v.1996,man. ,B5202S-1984ccm 10V KOMBI - Zel. metalíza
Volvo 850 T5R,r.v.1995,manual ,B5234 T5-2319ccm 20V KOMBI - Cream Yellow 607
Volvo 850 T5R,r.v.1995(model 96),manual ,B5234 T5-2319ccm 20V SEDAN Olivová 421-41,vlastní úprava ECU,TD04HL 19T,750cc/min..
Volvo 850R r.v. 1996,manual,B5204T-1984ccm 20V KOMBI - Black Stone 019 ,vlastní úprava ECU

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 8
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo V40, 1.6i, r.v. 2003

#8 Rozvody volvo V40 - vačkový kolo??? POMOC

Příspěvek od prazza@seznam.cz »

martinopel píše:
prazza@seznam.cz píše:
Někde jsem to četl na internetu, opravdu nevím... jen přemýšlím - nebo sháním, jak to opravit (a zda je to možné, co mi volali ze servisu)
To sis spletl s 1,9d .Kolo když tak mám.
Díky za všechno info. Zítra jdu na 10hod do servisu abychom se domluvili co a jak - aby mi řekli postup; a nejspíše se ozvu kvůli tomu kolu, zda bychom se nějak domluvili...

Díky

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 8
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo V40, 1.6i, r.v. 2003

#9 Rozvody volvo V40 - vačkový kolo??? POMOC

Příspěvek od prazza@seznam.cz »

Pouze píši... dnes jsem byl v servisu aby mi řekli co a jak - to "vačkový kolo" prý mají někde v nějakém Volvo servisu v Praze (takže do Náchoda to přijde zítra) a budou opravovat konečně komplet ty rozvody. (a na moji otázku: Jak poznali, že je to kolo v háji...? Neříkáme že je špatné, ale doporučení od Volva zní - vyměnit ho vždy při výměně rozvodů a vodní pumpy. Jinak mohou nastat nečekané problémy atd atd atd...) a jěště jedna perlička co mi řekli: že toto kolo mají motory které byly vyrobeny a montovány do V40 před rokem 2000 - a hle, ja mám volvo vyrobené v roce 2003 - tak nevím, jak se tam ten motor dostal, když na ostatních dílech a různých gumách v motoru je "potisk" roku 2003... mno nic, toť vše co mi dnes řekli. No a jěště super věc, odpojili baterku, tím se zablokovalo autorádio, chce to po mě nějaký kód, který samozřejmě nemám, takže jdu shánět odblokování...

Jinač díky všem za rady.

yoby
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#10 Rozvody volvo V40 - vačkový kolo??? POMOC

Příspěvek od yoby »

pokud je originál autorádio v autě od výroby, tak ti kod řeknou v autorizáku dle vin ... někde zadarmo, někde chtějí bakšiš
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Petr.Chrpa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1813
Registrován: 18 roků
Bydliště: Sedlečko, Chotoviny
Vůz: V 850 T5R r.v.1995 B5234T5 166kW
Kontaktovat uživatele:

#11 Rozvody volvo V40 - vačkový kolo??? POMOC

Příspěvek od Petr.Chrpa »

Bez platného kodu to radio nepůjde ,ale předchozí majitel by ho měl znát.
_________________
Bylo:S40 ,V40 1,6r.v.1998,man.,B4164S-1587ccm
Je: Volvo 850 GLE,r.v.1996,man. ,B5202S-1984ccm 10V KOMBI - Zel. metalíza
Volvo 850 T5R,r.v.1995,manual ,B5234 T5-2319ccm 20V KOMBI - Cream Yellow 607
Volvo 850 T5R,r.v.1995(model 96),manual ,B5234 T5-2319ccm 20V SEDAN Olivová 421-41,vlastní úprava ECU,TD04HL 19T,750cc/min..
Volvo 850R r.v. 1996,manual,B5204T-1984ccm 20V KOMBI - Black Stone 019 ,vlastní úprava ECU

GDPR_user

#12 Rozvody volvo V40 - vačkový kolo??? POMOC

Příspěvek od GDPR_user »

prazza@seznam.cz píše:Pouze píši... dnes jsem byl v servisu aby mi řekli co a jak - to "vačkový kolo" prý mají někde v nějakém Volvo servisu v Praze (takže do Náchoda to přijde zítra) a budou opravovat konečně komplet ty rozvody. (a na moji otázku: Jak poznali, že je to kolo v háji...? Neříkáme že je špatné, ale doporučení od Volva zní - vyměnit ho vždy při výměně rozvodů a vodní pumpy. Jinak mohou nastat nečekané problémy atd atd atd...) a jěště jedna perlička co mi řekli: že toto kolo mají motory které byly vyrobeny a montovány do V40 před rokem 2000 - a hle, ja mám volvo vyrobené v roce 2003 - tak nevím, jak se tam ten motor dostal, když na ostatních dílech a různých gumách v motoru je "potisk" roku 2003... mno nic, toť vše co mi dnes řekli. No a jěště super věc, odpojili baterku, tím se zablokovalo autorádio, chce to po mě nějaký kód, který samozřejmě nemám, takže jdu shánět odblokování...

Jinač díky všem za rady.
Nechápu proč dáváš auto do servisu dementům.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 8
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo V40, 1.6i, r.v. 2003

#13 Rozvody volvo V40 - vačkový kolo??? POMOC

Příspěvek od prazza@seznam.cz »

martinopel píše:
prazza@seznam.cz píše:Pouze píši... dnes jsem byl v servisu aby mi řekli co a jak - to "vačkový kolo" prý mají někde v nějakém Volvo servisu v Praze (takže do Náchoda to přijde zítra) a budou opravovat konečně komplet ty rozvody. (a na moji otázku: Jak poznali, že je to kolo v háji...? Neříkáme že je špatné, ale doporučení od Volva zní - vyměnit ho vždy při výměně rozvodů a vodní pumpy. Jinak mohou nastat nečekané problémy atd atd atd...) a jěště jedna perlička co mi řekli: že toto kolo mají motory které byly vyrobeny a montovány do V40 před rokem 2000 - a hle, ja mám volvo vyrobené v roce 2003 - tak nevím, jak se tam ten motor dostal, když na ostatních dílech a různých gumách v motoru je "potisk" roku 2003... mno nic, toť vše co mi dnes řekli. No a jěště super věc, odpojili baterku, tím se zablokovalo autorádio, chce to po mě nějaký kód, který samozřejmě nemám, takže jdu shánět odblokování...

Jinač díky všem za rady.
Nechápu proč dáváš auto do servisu dementům.

Protože jsem k nim jezdil se všemi auty octavií, fiatem Brava, renaultem Espace a Nissanem X-trail. Nikdy žádný problém a zhruba o 30% levnější než v ostatních servisech a dobrá domluva. Nyní mají nové techniky, tak to bude možná tím.

-na rádio jsem již zaslal podklady přímo do Volva - zítra mi zašlou kód a vypadá že zdarma.

GDPR_user

#14 Rozvody volvo V40 - vačkový kolo??? POMOC

Příspěvek od GDPR_user »

prazza@seznam.cz píše: Protože jsem k nim jezdil se všemi auty octavií, fiatem Brava, renaultem Espace a Nissanem X-trail. Nikdy žádný problém a zhruba o 30% levnější než v ostatních servisech a dobrá domluva. Nyní mají nové techniky, tak to bude možná tím.

-na rádio jsem již zaslal podklady přímo do Volva - zítra mi zašlou kód a vypadá že zdarma.
Moje osobní zkušenost se servisema,které opravují všechno,je taková,že když se začnou jebat do Volva,nadělají vždy více škody než užitku.
Naposledy upravil(a) GDPR_user dne 29 kvě 2013 21:38, celkem upraveno 1 x.

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13057
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#15 Rozvody volvo V40 - vačkový kolo??? POMOC

Příspěvek od raolsa »

martinopel píše:Moje osobní zkušenost se servisema,které opravují všechno,je taková,že když se začnou jebat do Volva,nadělají vždy více škody než užitku.
Svatá pravda. :good: Ono Volvo je o něčem jiným než všechen ten koncern, itálie a francie co opraví každej garážník.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“