Jak se zbavit oděrek od kaminků, větviček a jiných .....

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5012
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#1 Jak se zbavit oděrek od kaminků, větviček a jiných .....

Příspěvek od PINĎABC »

Zdravím Pánové
Dneska jsem po zimě pečlivě umyl :kuchta: auti a byl jsem překvapený kolik drobných škrábanců a rýh má. :cry: Zvládnu to specialníma leštěnkama sám aniž bych udělal víc škody nebo to mám svěřit do rukou odborníkům, popřípadě někdo z vás jakou máte zkušenost s ručním zaleštováním, musí se vzít celá kapota nebo stačí jenom poškozené místo, ručně nebo el.leštidlem s kotoučem?
Budu rád za každý váš podnět, popřípadě odkaz na nějakého profíka v mém okolí co by se do toho za rozumný peníz pustil.
Na předchozím autě jsem ,už podobnou situaci řešil sám a musím přiznat ,že né s přiliš velkým uzpěchem! Ono to vlastně by takové fiasko: :bad:

GDPR_user

#2 Jak se zbavit oděrek od kaminků, větviček a jiných .....

Příspěvek od GDPR_user »

PINĎABC píše:Zdravím Pánové
Dneska jsem po zimě pečlivě umyl :kuchta: auti a byl jsem překvapený kolik drobných škrábanců a rýh má. :cry: Zvládnu to specialníma leštěnkama sám aniž bych udělal víc škody nebo to mám svěřit do rukou odborníkům, popřípadě někdo z vás jakou máte zkušenost s ručním zaleštováním, musí se vzít celá kapota nebo stačí jenom poškozené místo, ručně nebo el.leštidlem s kotoučem?
Budu rád za každý váš podnět, popřípadě odkaz na nějakého profíka v mém okolí co by se do toho za rozumný peníz pustil.
Na předchozím autě jsem ,už podobnou situaci řešil sám a musím přiznat ,že né s přiliš velkým uzpěchem! Ono to vlastně by takové fiasko: :bad:
Pokud máš leštičku,pasty a cca 5 hodin času pusť se do toho s vervou.Odměnou ti budou křeče v rukou a zjištění,že to pořád není ono.
Nebo to zadej specializované firmě,kde budeš lehčí o cca 1500Kč ,nebudou tě bolet ruce,ale budeš si říkat,že bys to zvládl taky a lépe.

Sarkasmic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1617
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Vůz: Volvo 1980-97

#3 Jak se zbavit oděrek od kaminků, větviček a jiných .....

Příspěvek od Sarkasmic »

Jakou máš barvu auta?
_________________
343 GL r.v. 1981 B14 2E,V70 r.v. 1997 B5234 T3

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 753
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Vůz: S60 B5244S Geartronic

#4 Jak se zbavit oděrek od kaminků, větviček a jiných .....

Příspěvek od dan2 »

zalezi jakou mas barvu, cim tmavsi, tim slozitejsi je to dat dohromady. vetsinou kdyz se to patla rucne, tak tam vydrbes mikroskrabance na ktery kdyz ti pod uhlem zasviti slunce, tak je videt kazdy tah hadrem nebo kola od kotouce.
_________________
S60, MY2005, 2.4i 125kW B5244S, Geartronic

peter cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2126
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Klatovy
Vůz: 850R; 760GLE; 940T

#5 Jak se zbavit oděrek od kaminků, větviček a jiných .....

Příspěvek od peter cz »

Doporučuju prostudovat detailingworld, třeba takto http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=20127
_________________
´96 850 R, B5234T5, AW50-42LE, Elotec E85 | ´89 760 GLE, D24TIC, ZF4HP22 Obrázek | ´97 940 Turbo, B230FK, M90, LPG Obrázek
Volvo diagnostika k dispozici.

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5012
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#6 Jak se zbavit oděrek od kaminků, větviček a jiných .....

Příspěvek od PINĎABC »

Barvu podle TP mam modrošedou metalízu, dokonce trošku té barvy mam i doma ve sklenici jestli by to bylo k něčemu platné.

GDPR_user

#7 Jak se zbavit oděrek od kaminků, větviček a jiných .....

Příspěvek od GDPR_user »

PINĎABC píše:Barvu podle TP mam modrošedou metalízu, dokonce trošku té barvy mam i doma ve sklenici jestli by to bylo k něčemu platné.
U metly je otázkou,zda je to jen v laku ,nebo i v pigmentu.

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5012
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#8 Jak se zbavit oděrek od kaminků, větviček a jiných .....

Příspěvek od PINĎABC »

martinopel píše:
PINĎABC píše:Barvu podle TP mam modrošedou metalízu, dokonce trošku té barvy mam i doma ve sklenici jestli by to bylo k něčemu platné.
U metly je otázkou,zda je to jen v laku ,nebo i v pigmentu.

Tak daleko mé znalosti nesahají :%)

Nechcu to určitě dělat sám, pokud víte o někom tady ze severu kdo by to udělal, jedná se hlavně o přední kapotu a sřechu(Nejsou to žádné brutalní šrámy jen lehce horní vrstva laku nejde to do barvy) budu rád.
Na netu je spousta firem co nabízí renovace laku ,ale kde je garance že to nedo...ví a pak se ještě dohadovat to se mi nechce.

Za každou vaší skušenost budu vděčný :beer:

st_Andy
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1929
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Košice - Staré mesto
Vůz: V90 D5 AWD Inscription

#9 Jak se zbavit oděrek od kaminků, větviček a jiných .....

Příspěvek od st_Andy »

martinopel píše: Pokud máš leštičku,pasty a cca 5 hodin času pusť se do toho s vervou.Odměnou ti budou křeče v rukou a zjištění,že to pořád není ono.
Nebo to zadej specializované firmě,kde budeš lehčí o cca 1500Kč ,nebudou tě bolet ruce,ale budeš si říkat,že bys to zvládl taky a lépe.
hezky shrnuto :ROFL: to sedi :good:

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5012
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#10 Jak se zbavit oděrek od kaminků, větviček a jiných .....

Příspěvek od PINĎABC »

st_Andy píše:
martinopel píše: Pokud máš leštičku,pasty a cca 5 hodin času pusť se do toho s vervou.Odměnou ti budou křeče v rukou a zjištění,že to pořád není ono.
Nebo to zadej specializované firmě,kde budeš lehčí o cca 1500Kč ,nebudou tě bolet ruce,ale budeš si říkat,že bys to zvládl taky a lépe.
hezky shrnuto :ROFL: to sedi :good:
No jo no sedíto, proto se tu kurňa ptám (poněvač mě to dere) UMÍ TO NĚKDO? SETKAL SE NĚKDO Z VÁS S KLADNÝM VYSLEDKEM ZALEŠTOVÁNÍ ODŘENEHO LAKU NE BARVY na předešlé kaře to dopadlo tak ,že šla matná folie na střechu a na kapotu kožená olačka ,ale volvik si tohle bastlení nezaslouží. Závěr buď nový lak cca. 10 000,- kapota + střecha nebo Franta Jetel leštidlo a leštička cca.2000,- kapota + střecha, pak stejně nebudu spoko jak předestřel Mistr z Lichnova tak ,že ještě plus 10 000,- za nastřik. NÉÉÉÉÉÉ TO NENÍÍÍÍÍ MOŽNÉÉÉÉÉ KURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ DO PÍ........... :O: :O:

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5012
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#11 Jak se zbavit oděrek od kaminků, větviček a jiných .....

Příspěvek od PINĎABC »

peter cz píše:Doporučuju prostudovat detailingworld, třeba takto http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=20127
Moc děkuji za ten odkaz :good: jsem ,ale manualně velmi zbrklý v nejhorším se do toho pustím když tak podam info jak to dopadlo :kuchta:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 152
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha / Trojanovice
Vůz: XC70 D5 136kW 2006

#12 Jak se zbavit oděrek od kaminků, větviček a jiných .....

Příspěvek od malwin »

zkus jeste http://www.detailing.cz
tam je lesticu a opravaru na podobne poskozeni spousty.
_________________
Volvo XC70 D5 | 01/2006 | D5244T4 | 136kW | Willow green | automat
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“