Haldex

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 901
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo S60 2,5T AWD BSR
Bydliště: Vysočina

#1 Haldex

Příspěvek od Stalin »

Vyměna oleje v haldexu. Jak na to? Vypouštecí šroub jsem nenašel tak co mě čeka?
_________________
VOLVO S60 2,5T 154KW AWD 2003 SCARAB GREEN, BSR stage 2, Simons 2,5" 250ps, brzdy 320mm, 18" Nebula
BYLO Volvo 480 Turbo Black 88kw Volvo 480 ES red 70kw

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 19
Registrován: 12 roků

#2 Haldex

Příspěvek od palorep »

je tam kontrolny nalievaci šroub. Cez tento musiš odsávačkou (striekačkou) vytiahnuť starý olej a potom naliať nový. Je dosť hustý takže to vytiahnutie ide ztuha. tu je to aj s fotkami http://www.matthewsvolvosite.com/forums/viewtopic.php?f=9&t=30663
_________________
Volvo S60 2.4 T AWD benzín/LPG

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#3 Haldex

Příspěvek od David Patočka »

Bacha pán mění Rear axle oil,což je diferák,ne haldex.
Ty náplně spolu sousedí,když to zaměníš,je konec.Při výměně oleje v Haldexu musíš sundat kardan,odmontovat unašeč kardanky,sundat víčko filtru oleje-a filtr vyměnit.Pak vlevo na diferáku najdeš na boku šrouby.Ten bližší k motoru je kontrolní a nalévací pro Haldex.Olej odsaješ a naleješ nový.Ten zadní je kontrolní a nalévací pro diferenciál.Olej do haldexu je jako voda,olej do dif.je jako med.
Bacha na záměnu,už jsem to viděl,fatal error. :D
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 901
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo S60 2,5T AWD BSR
Bydliště: Vysočina

#4 Haldex

Příspěvek od Stalin »

K vyměne oleje jsem se zatím nedostal ale olej mam doma je opravdu řídkej jako voda.. Ještě někde musím splašit ten filtr do haldexu. Nebyli by nějaky fotky haldexu a toho filtru?
_________________
VOLVO S60 2,5T 154KW AWD 2003 SCARAB GREEN, BSR stage 2, Simons 2,5" 250ps, brzdy 320mm, 18" Nebula
BYLO Volvo 480 Turbo Black 88kw Volvo 480 ES red 70kw

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#5 Haldex

Příspěvek od David Patočka »

Na co ti budou fotky,filtr koupíš jedině originál,olej taky a na jeho výměnu musíš vyndat kardan,svěsit výfuk,vymontovat unašeč kardanu........vypustit olej nejlépe vyndáním čerpadla-,pak to složit,nestřihnout gumičku na čerpadle,neshodit pružinku na guferu unašeče a nalejt olej tim prvním otvorem blíže k předku auta,na levé straně haldexu ve směru jízdy,až bude vytejkat,tak zavřít.

Bacha,kardan jde z unašeče vyndat dost blbě,bez zkušenosti a grifu jsi v prd....

Tak co,je to brnkačka....... :lol:
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

GDPR_user

#6 Haldex

Příspěvek od GDPR_user »

David Patočka píše:Na co ti budou fotky,filtr koupíš jedině originál,olej taky a na jeho výměnu musíš vyndat kardan,svěsit výfuk,vymontovat unašeč kardanu........vypustit olej nejlépe vyndáním čerpadla-,pak to složit,nestřihnout gumičku na čerpadle,neshodit pružinku na guferu unašeče a nalejt olej tim prvním otvorem blíže k předku auta,na levé straně haldexu ve směru jízdy,až bude vytejkat,tak zavřít.

Bacha,kardan jde z unašeče vyndat dost blbě,bez zkušenosti a grifu jsi v prd....

Tak co,je to brnkačka....... :lol:
No jasně,dyť si to může každý udělat před barákem na chodníku.A to jsi ještě zapoměl na preventivní vyčištění snímače tlaku a proplach.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 901
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo S60 2,5T AWD BSR
Bydliště: Vysočina

#7 Haldex

Příspěvek od Stalin »

Je spousta věcí co si zvladnu na autě udělat sám ale haldex sem viděl jen na autě když jsem ho měl na zvedáku. :) Ptám se prozože jsem zvědavej zajíma mě to a kdo se neptá nic se nedozví. Bral sem to tak že to bude jako vyměnit olej v motoru nebo převodovce. Nevěděl jsem že vyměna oleje v haldexu je taková věda. Je mi jasny že takova složitá operace chce skušenosti a proto se do toho pouštět nebudu. Ja si říkal auto ma najeto 200tisic tak preventivně vyměním olej tím nic nepokazím.. :D
_________________
VOLVO S60 2,5T 154KW AWD 2003 SCARAB GREEN, BSR stage 2, Simons 2,5" 250ps, brzdy 320mm, 18" Nebula
BYLO Volvo 480 Turbo Black 88kw Volvo 480 ES red 70kw

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#8 Haldex

Příspěvek od MarekV »

vsimol som si, ze mi obcas blika trakcna, pripisoval som to zimnym pneu a mokrej ceste

dnes som pri diagnostike nasiel
chybu DEM-0007 - zla hodnota tlaku oleja v haldexe - mozne zle cidlo https://www.skandix.de/en/spare-parts/drive-train/aoc-coupling/pressure-sensor-aoc-coupling/1022049/
tu su udaje z diagnostiky
jedna sa o S60R 2004, 176 tisic km
Planoval som po zime menit olej a filter ale teraz to uz asi stacit nebude.
Je mozne, ze postaci vymenit olej filter? Priesaky oleja nie su ziadne
Přílohy
haldex1.jpg
haldex1.jpg (17 KiB) Zobrazeno 4742 x

GDPR_user

#9 Haldex

Příspěvek od GDPR_user »

MarekV píše:vsimol som si, ze mi obcas blika trakcna, pripisoval som to zimnym pneu a mokrej ceste

dnes som pri diagnostike nasiel
chybu DEM-0007 - zla hodnota tlaku oleja v haldexe - mozne zle cidlo https://www.skandix.de/en/spare-parts/drive-train/aoc-coupling/pressure-sensor-aoc-coupling/1022049/
tu su udaje z diagnostiky
jedna sa o S60R 2004, 176 tisic km
Planoval som po zime menit olej a filter ale teraz to uz asi stacit nebude.
Je mozne, ze postaci vymenit olej filter? Priesaky oleja nie su ziadne
Molo by stačit.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#10 Haldex

Příspěvek od MarekV »

diky za odpoved,
v plane to je v ramci udrzi aj spolu s olejom v zadnom diferaku ... tak snad to pomoze
pretoze cez zimu AWD urcite fungovalo

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#11 Haldex

Příspěvek od MarekV »

no dneska auto na zdvihaku
netoci sa mi ani kartan, uz od uhlovky je hluchy

-> oprava uhlovky alebo jej cela vymena?

GDPR_user

#12 Haldex

Příspěvek od GDPR_user »

MarekV píše:no dneska auto na zdvihaku
netoci sa mi ani kartan, uz od uhlovky je hluchy

-> oprava uhlovky alebo jej cela vymena?
Po rozebrní se to zjistí.Možná bude stačit kroužek,možná bude nutná oprava úhlovky.Oboje umíme řešit.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 73
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Vůz: S60 2,5 T, AWD, automat, LPG
Bydliště: Praha

#13 Haldex

Příspěvek od homy »

Jaka je předepsaná výměna oleje v haldexu a diferaku?
Chystám se na rozvody (143k), tak bych to rad udělal..

Dělal to někdo ve Volvu? Kolik si mam připravit?
Rozvody stojí komplet plus 1k oproti neautorizovanym.

Dík moc
_________________
Volvo S60, 2,5 T, awd, summum, automat + LPG, 154 kw, MY2004
Škoda Superb, 2.0 TSI, AWD, L&K, 200 KW, MY2019

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#14 Haldex

Příspěvek od David Patočka »

Olej v diferenciálu a v Haldexu se v autorizovaném servisu nemění,
je tam doživotní náplň, takže až ten život skončí, dá se to celé nové, za 70 000 kč, souhlasíš :ROFL:
Jinak cena rozvodů se v autorizovaném servisu opravdu velice přibližuje ceně naší, protože zoufalství v konkurenčním
boji o zákazníka, je staví do pozice dodavatele slevomatu, kdy za každou cenu získám zákazníka na konkrétní úkon,
a následně ho dotlačím do dalších nákupů a služeb.

......nedávno byla reklama v rádiu na brambory v Lídlu.....33,90 kč za 10 kg a ty chudáci důchodci tam jedou pro brambory, a stejně tam nechají ve finále 2500,- 8)
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 426
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#15 Haldex

Příspěvek od Macek2 »

homy píše:Jaka je předepsaná výměna oleje v haldexu a diferaku?
Chystám se na rozvody (143k), tak bych to rad udělal..

Dělal to někdo ve Volvu? Kolik si mam připravit?
Rozvody stojí komplet plus 1k oproti neautorizovanym.

Dík moc
Předepsaný interval neexistuje ale v autorizáku ti to na tvoje výslovné přání udělají. Já jsem to nechal dělat v Civatransu po 160 tis.km a za přetěsnění haldexu, úhlovky, převodovky a zadního diferáku včetně výměny olejů jsem zaplatil 8 562 Kč. Vyskytl se trochu zádrhel, protože při demontáži výfuku přetrhli 3 šrouby na turbu a to mě stálo o cca 500 navíc (origo šrouby). Taky odvzdušnění se nepovedlo hned napoprvé (musí se demontovat chladič stl. vzduchu) po ujetí asi 50 km jsem musel dolít asi 0,3 litru chladicí směsi. Od té doby ale žádný problém, auto šlape jak hodinky.
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

GDPR_user

#16 Haldex

Příspěvek od GDPR_user »

Macek2 píše: Předepsaný interval neexistuje ale v autorizáku ti to na tvoje výslovné přání udělají. Já jsem to nechal dělat v Civatransu po 160 tis.km a za přetěsnění haldexu, úhlovky, převodovky a zadního diferáku včetně výměny olejů jsem zaplatil 8 562 Kč. Vyskytl se trochu zádrhel, protože při demontáži výfuku přetrhli 3 šrouby na turbu a to mě stálo o cca 500 navíc (origo šrouby).
Tak to jsem úplně v klidu,že ti udělali všechny věci,které jsi popsal.Jinak interval pro výměnu oleje v Haldexu je 60000km

Hájčus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2366
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Chomutov / Praha 13
Vůz: MB CLA

#17 Haldex

Příspěvek od Hájčus »

Nemáte někdo fotku, který šroub na haldexu je kontrolní a který výpušťák?

A totéž u rozvodovky prosím...

Díky!
_________________
MB CLA coupe MY22; HONDA Africa Twin 1100 A.S. // MB CLA Shooting Brake 2021
R.I.P.: XC90 2.5T, S-Max 2.2 13 a V70T6 AWD 08 a S60 2.4 01 a 480ES 1.7 Paris ed. 91 a Mini Cooper 1.3 87 a A3 3.2 06 a Honda 900RR Fireblade a Honda 1100XX Blackbird a... Trabant :)

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 426
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#18 Haldex

Příspěvek od Macek2 »

martinopel píše:
Macek2 píše: Předepsaný interval neexistuje ale v autorizáku ti to na tvoje výslovné přání udělají. Já jsem to nechal dělat v Civatransu po 160 tis.km a za přetěsnění haldexu, úhlovky, převodovky a zadního diferáku včetně výměny olejů jsem zaplatil 8 562 Kč. Vyskytl se trochu zádrhel, protože při demontáži výfuku přetrhli 3 šrouby na turbu a to mě stálo o cca 500 navíc (origo šrouby).
Tak to jsem úplně v klidu,že ti udělali všechny věci,které jsi popsal.Jinak interval pro výměnu oleje v Haldexu je 60000km
Z Civatransem mám zatím jenom dobré zkušenosti a nevidím důvod jim nevěřit. Výměna oleje v haldexu po 60 tis. je předepsaná v ochcávkách, v autorizáku Volvo ti - jak výše uvedl D.Patočka - sdělí, že olej se nemění. Přitom haldex v obou autech by měl být totožný, možná jiný software.
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 73
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Vůz: S60 2,5 T, AWD, automat, LPG
Bydliště: Praha

#19 Haldex

Příspěvek od homy »

David Patočka píše:Olej v diferenciálu a v Haldexu se v autorizovaném servisu nemění,
je tam doživotní náplň, takže až ten život skončí, dá se to celé nové, za 70 000 kč, souhlasíš :ROFL:
Jinak cena rozvodů se v autorizovaném servisu opravdu velice přibližuje ceně naší, protože zoufalství v konkurenčním
boji o zákazníka, je staví do pozice dodavatele slevomatu, kdy za každou cenu získám zákazníka na konkrétní úkon,
a následně ho dotlačím do dalších nákupů a služeb.

......nedávno byla reklama v rádiu na brambory v Lídlu.....33,90 kč za 10 kg a ty chudáci důchodci tam jedou pro brambory, a stejně tam nechají ve finále 2500,- 8)

Já se Davide stavím k Tobě, předpokládám, že toto všechno děláš?
Určitě tam najdeš ještě něco dalšího co je potřeba opravit :kuchta:
_________________
Volvo S60, 2,5 T, awd, summum, automat + LPG, 154 kw, MY2004
Škoda Superb, 2.0 TSI, AWD, L&K, 200 KW, MY2019

GDPR_user

#20 Haldex

Příspěvek od GDPR_user »

Macek2 píše: Z Civatransem mám zatím jenom dobré zkušenosti a nevidím důvod jim nevěřit. Výměna oleje v haldexu po 60 tis. je předepsaná v ochcávkách, v autorizáku Volvo ti - jak výše uvedl D.Patočka - sdělí, že olej se nemění. Přitom haldex v obou autech by měl být totožný, možná jiný software.
No naprosto jednoduché počty.Když si spočítáš kolik práce je vymontovat převodovku,rozpůlit a přetěsnit,stejně tak Haldex diferák a úhlovku,k tomu připočteš cenu náplní ,nový spojovací kroužek na úhlovku,gufera apod,pak je naprosto jasné,že je naprosto nemožné tohle vše provést.Leda že by se dali na charitu a dalších cca 20000Kč zaplatili ze svého.Co se výměny oleje v Haldexu týká tak přímo Haldex uvádí 60000km

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 426
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#21 Haldex

Příspěvek od Macek2 »

No naprosto jednoduché počty.Když si spočítáš kolik práce je vymontovat převodovku,rozpůlit a přetěsnit,stejně tak Haldex diferák a úhlovku,k tomu připočteš cenu náplní ,nový spojovací kroužek na úhlovku,gufera apod,pak je naprosto jasné,že je naprosto nemožné tohle vše provést.Leda že by se dali na charitu a dalších cca 20000Kč zaplatili ze svého.Co se výměny oleje v Haldexu týká tak přímo Haldex uvádí 60000km[/quote]

Nikde není napsáno, že vyndavali a půlili převodovku. Když jsem objednával výměnu všech výše uvedených olejů, auto bylo zvednuto a prohlédnuto a technik mi sdělil, že dochází k únikům (malým) přes gufera a že by bylo dobré tyto agregáty přetěsnit a pak teprve vyměnit náplně. Souhlasil jsem a tak to také bylo uvedeno na faktuře - přetěsnění a materiál pouze kroužky a gufera, oleje a již výše uvedené šrouby. Toť vše. Pouze se mechanik zapotil při odvrtávání přetržených šroubů, což mu zabralo asi půl dne.
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 563
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

#22 Haldex

Příspěvek od scoff »

taky mam fakturu z vymeny oleje v automatu jednu ze svencaru a druhou praha pruhonice
cena v pruhonicich 3800 a ve svencaru 4200 cena s praci a 4 litry oleje !!
takze vymena jak ma byt vypustit a nalit novy a honem stim pryc :lol: :lol: :lol:
kdyz si vezmu ze olej na proplach prevodovky stal 3500 a bylo ho 14 litru nez tekl cisty
tak to autorizak opravdu vymenil peclive a bylo to primo na prani majtele
takze asi tak se meni naplne v autorizaku :D :D :D :D

sory za odskok od tematu od haldexu k automatu
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG

GDPR_user

#23 Haldex

Příspěvek od GDPR_user »

Macek2 píše: Nikde není napsáno, že vyndavali a půlili převodovku. Když jsem objednával výměnu všech výše uvedených olejů, auto bylo zvednuto a prohlédnuto a technik mi sdělil, že dochází k únikům (malým) přes gufera a že by bylo dobré tyto agregáty přetěsnit a pak teprve vyměnit náplně. Souhlasil jsem a tak to také bylo uvedeno na faktuře - přetěsnění a materiál pouze kroužky a gufera, oleje a již výše uvedené šrouby. Toť vše. Pouze se mechanik zapotil při odvrtávání přetržených šroubů, což mu zabralo asi půl dne.
Pak prováděli výměnu gufer,nikoliv přetěsnění převodovky. :wink:

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13064
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#24 Haldex

Příspěvek od raolsa »

A pročpak vyndávali výfuk? :unknown:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 426
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#25 Haldex

Příspěvek od Macek2 »

raolsa píše:A pročpak vyndávali výfuk? :unknown:
Nikdy jsem tu práci nedělal, tak nevím. Bylo mi řečeno, že je to nutné aby se k tomu dostali (k úhlovce, k haldexu?).
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“