C70 T5 regulator paliva , širokopasmova lambda,e85,předstih

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 11 roků 8 měsíců
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: C70 2.3 T5 99' HEICO
Bydliště: Česká Lípa

#1 C70 T5 regulator paliva , širokopasmova lambda,e85,předstih

Příspěvek od fredyix »

Zdar chlapy zatím mam koupenej jen regulátor paliva a přesně zatím nevím kde ho tam přesně najdu vypadá to že je až dole u řízení. a chtěl bych ho tam namontovat koupil jsem tento
http://www.highperformanceparts.cz/regulator-tlaku-paliva-profi-kit.1090
Dále uvažuji o širokopásmové lambdě
http://www.highperformanceparts.cz/innovate-motorsports-lc1-kit-sirokopasmova-lambda-sonda-s-datalogem.18339
více na
http://www.innovatemotorsports.com/products/lc1.php
dá se tam stáhnout i manuál
Cílem by bylo blbnout ecu že lambda 1 je afr 9 ne 14,7 tudíž e85
zdali to pude nemam zkušenosti zatím moc z téhle branže

A v poslední řadě seřízeni předstihu auto má normální rozdělovač jestli to de ručo nebo až v ecu nebo zdali je nějaký udělátko

Cílem přestavby je uprava na e85 svépomocí bez oblbovaček :jaj: kitu e85.

podotýkám že mám v autě namontovaný opti flow kit od BSR filtr a stěnu a svíčky NGK s iridiovým a platinovým povrchem 0,8mm
A jsou tam od heica vepředu brzdy ap racing a koncovka výfuku dál jsem to zatím nestudoval

Díky za odpovědi
_________________
Je: Volvo c70 2.3 T5 HEICO ?KW (černoch) , Citroen C5 2.0 HDI 79kw (žluta taxi) pracant
Bylo: Alfa Romeo 146 1.8TS 103 KW ,Alfa Romeo 147 2.0 slelespeed 110kw
2x Honda Civic 1.6 vti 118kw, Mazda 6 2.0 mzr-cd 89kw ,Honda Civic 1.7 ctdi 74kw

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 80
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Vůz: 850 T5 kombi 96' red
Bydliště: Praha

#2 C70 T5 regulator paliva , širokopasmova lambda,e85,předs

Příspěvek od jony »

fredyix píše:Zdar chlapy zatím mam koupenej jen regulátor paliva a přesně zatím nevím kde ho tam přesně najdu vypadá to že je až dole u řízení. a chtěl bych ho tam namontovat koupil jsem tento
http://www.highperformanceparts.cz/regulator-tlaku-paliva-profi-kit.1090
Dále uvažuji o širokopásmové lambdě
http://www.highperformanceparts.cz/innovate-motorsports-lc1-kit-sirokopasmova-lambda-sonda-s-datalogem.18339
více na
http://www.innovatemotorsports.com/products/lc1.php
dá se tam stáhnout i manuál
Cílem by bylo blbnout ecu že lambda 1 je afr 9 ne 14,7 tudíž e85
zdali to pude nemam zkušenosti zatím moc z téhle branže

A v poslední řadě seřízeni předstihu auto má normální rozdělovač jestli to de ručo nebo až v ecu nebo zdali je nějaký udělátko

Cílem přestavby je uprava na e85 svépomocí bez oblbovaček :jaj: kitu e85.

podotýkám že mám v autě namontovaný opti flow kit od BSR filtr a stěnu a svíčky NGK s iridiovým a platinovým povrchem 0,8mm
A jsou tam od heica vepředu brzdy ap racing a koncovka výfuku dál jsem to zatím nestudoval

Díky za odpovědi
Pokud je cílem ušetřit za palivo, tak na to bych asi zapoměl. Jde upravit ECU, že se bude používat jen E85 ale zase vzroste spotřeba na stejném výkonu o 20%. Je navíc potřeba tam dostat více paliva(regulátor je fajn ale spíše bych to řešil většíma vstřikovačema) a pokud se to všechno předělá, musí se tam lít jen E85. Cenově se moc neušetří a navíc dneska stojí N98 skoro jako N95. Vím kdo ten čip dokáže udělat ale nešel bych do toho...
_________________
je a bude: Volvo 850 "pure" T5 estate '96 red

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#3 C70 T5 regulator paliva , širokopasmova lambda,e85,předs

Příspěvek od MarekV »

momentalne sa uz e85 neoplati

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 11 roků 8 měsíců
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: C70 2.3 T5 99' HEICO
Bydliště: Česká Lípa

#4 C70 T5 regulator paliva , širokopasmova lambda,e85,předs

Příspěvek od fredyix »

dik za odpovedi ale nato jsem se neptal :-) ted budu mit dovcu .chtel jsem jen poradit jak nato a ohledne odkazuco si otom myslite zdali by to slo spachat
_________________
Je: Volvo c70 2.3 T5 HEICO ?KW (černoch) , Citroen C5 2.0 HDI 79kw (žluta taxi) pracant
Bylo: Alfa Romeo 146 1.8TS 103 KW ,Alfa Romeo 147 2.0 slelespeed 110kw
2x Honda Civic 1.6 vti 118kw, Mazda 6 2.0 mzr-cd 89kw ,Honda Civic 1.7 ctdi 74kw

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#5 C70 T5 regulator paliva , širokopasmova lambda,e85,předs

Příspěvek od dali »

Regulátor tlaku paliva je umístěnej na vstřikovací liště.
Širokopásmová lambda je určená k monitorování bohatosti směsi. Dává se jako dodatečná při zachování stávající lambdy, nejedná se o její náhradu. Nerad bych kecal, ale pokud vím tak nějakej emulátor, kterej by oblboval řídící jednotku na základě tebou nastavený odchylky, tak abys tu širokopásmovou lambdu moh namontovat místo standartní neni součástí balení, a aby byl senzor kompatibilní a plug and play s pravěkým ME4.x (píšeš rok 99, ale píšeš že máš rozdělovač, takže tvoje auto je model 98) neni reálný. Innovate LC-1 mám v autě a koupil jsem to s budíkem a používám to čistě proto abych měl přehled o bohatosti směsi...
Co se týče předstihu, tak ten si auto reguluje na základě údajů z MAF senzoru čidel klepání a lambda sond, pochybuju že so do toho dá šáhnout jen tak diagnostikou bez toho abys přepsal komplet mapu.

Drtic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1067
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Bangkok
Vůz: XC70 B5244T3 '02

#6 C70 T5 regulator paliva , širokopasmova lambda,e85,předs

Příspěvek od Drtic »

Sirokopasmova lambda dava jiny signal, nez uzkopasmova. Musel by jsis ubastlit prevodnik, ktery by pocital s odchylkou a rovnou tim krmil puvodni jednotku.. z principu je ale toto blbost a je lepsi pouzit vyse zminenou jednotku pro prodlouzeni doby vstriku.
Samotny regulator, kterym nastavis vetsi tlak na liste nebude mit nejspis u tehle ridici jednotky moc vyznam, jelikoz se podle lambdy adaptuje zpatky na puvodni hodnotu.
Nevim o "krabicce", ktera by prevadela signal ze sirokopasnovky na uzkopasmovku a jeste mela nastavitelnou odchylku..
_________________
Volvo XC70, B5244T3, AW50/51, 170kW(ard), 2002 Obrázek
Volvo 964, B280E, AW71, 125kW, 1991, diplomat, jeste vetsi plna palba Obrázek
Volvo 744, B200E, M47, 85kW, 1991, diplomat - Bushovka, plna palba
Volvo 244, B19A, 1983 - v renovaci

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 11 roků 8 měsíců
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: C70 2.3 T5 99' HEICO
Bydliště: Česká Lípa

#7 C70 T5 regulator paliva , širokopasmova lambda,e85,předs

Příspěvek od fredyix »

regulátor ma změnit jen dlouhodobou úpravu vstřiku v řj což dělaj i ty kity e85 a na liště není
a ten kit má programovatelné výstupy http://www.innovatemotorsports.com/support/manual/LC-1_Manual.pdf

to u řízení si já myslím že je regulátor vedou tam dvě hadičky asi podtlaku které se pak spojí a vedou do regulátoru a 3x palivové hadičky jedna k liště a dvě od nádrže posílám fotky
Přílohy
P1020327.JPG
IMG_20120726_120929.jpg
_________________
Je: Volvo c70 2.3 T5 HEICO ?KW (černoch) , Citroen C5 2.0 HDI 79kw (žluta taxi) pracant
Bylo: Alfa Romeo 146 1.8TS 103 KW ,Alfa Romeo 147 2.0 slelespeed 110kw
2x Honda Civic 1.6 vti 118kw, Mazda 6 2.0 mzr-cd 89kw ,Honda Civic 1.7 ctdi 74kw
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“