Probléma s přívěsem nad 3,5t

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Airbus380
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 663
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Teplice
Vůz: V70II D5

#1 Probléma s přívěsem nad 3,5t

Příspěvek od Airbus380 »

Urvanej:
Bych mohl vyprávět kolik ti napařej v Německu pokutu za špatný přívěs, co máš za autem.Sem poučený na do konce života. :oops:
Ale jinak autíčko nádhera, jen ať pořádně slouží a plno šťastných km :good:
_________________
Bylo....Škoda Yeti 1,2TSi
Honda XRV750 Afrika Twin

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12090
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#2 ludanek - Volvo S80 3.2 i6 EXECUTIVE

Příspěvek od Urvanej »

Airbus380 píše:Urvanej:
Bych mohl vyprávět kolik ti napařej v Německu pokutu za špatný přívěs, co máš za autem.Sem poučený na do konce života. :oops:
Jsi byl ve stejný situaci jako já a špatně si se rozhodl?
Chtěl sem jet do němec pro auto.
Nemam éčko, na kouli max 1500, vlek má celkovou 2500.
Další problém je, že v reichu by nestačilo ani Béčko, nemluvě o tom, kdyby mě zvážili...
Tak co z toho si měl špatně ty? Já už jsem rozhodnutej že pude po ose nebo vůbec.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Airbus380
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 663
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Teplice
Vůz: V70II D5

#3 ludanek - Volvo S80 3.2 i6 EXECUTIVE

Příspěvek od Airbus380 »

Urvanej:
Já jel do Polska pro sedačku do Ikei.Trasa vedla přes Německo po dálnici.Mám tažné na 1500kg, ale vlek byl na 2,2 tuny.Jenže rozměrově vše splňoval on je krátý.Ale prostě musíš mít E.Já si myslel že ne:)Tam to bylo v pohodě.Zpět sem vezl krabice ve kterých byla sedačka, kdybych věděl jak je to balené, pač my dvakrát v Ikee řekli, že je sedačka jen obalena igelitem, tak jsem si vzal normální malý vlek do 750kg, tam se to krásně vešlo.No hned za Polskou hranicí mě zastavili a co vezu, tak jsem ji vše ukázal, policajti byli absolutně v pohodě, slušnost a i humor.Pokutu na místě jsem neplatil, ale dal jet, to nešlo.Pomohl mi kamarád co má E.No nakonec mi přišlo asi po půl roce abych zaplatil pokutu 320 eur za přestupek jízda bez řidičského oprávnění.Což byla pravda dle zákonů v Německu.No a perlička nakonec.Co mi bylo zděleno kdybych na to sral a odjel a znova mě chytli?Tak dostanu 4tis eur pokutu a nebo taky půl roku vezení.No to co sem ušetřil na sedačce v Ikei o proti ceně u nás a v Polsku, zaplatil na pokutě.
_________________
Bylo....Škoda Yeti 1,2TSi
Honda XRV750 Afrika Twin

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5110
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#4 ludanek - Volvo S80 3.2 i6 EXECUTIVE

Příspěvek od Honza »

Airbus380 píše:abych zaplatil pokutu 320 eur za přestupek jízda bez řidičského oprávnění.Což byla pravda dle zákonů v Německu..
Bohužel i v Česku.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 9887
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#5 ludanek - Volvo S80 3.2 i6 EXECUTIVE

Příspěvek od hajnej »

Airbus380 píše:Urvanej:
Já jel do Polska pro sedačku do Ikei.Trasa vedla přes Německo po dálnici.Mám tažné na 1500kg, ale vlek byl na 2,2 tuny.Jenže rozměrově vše splňoval on je krátý.Ale prostě musíš mít E.Já si myslel že ne:)Tam to bylo v pohodě.Zpět sem vezl krabice ve kterých byla sedačka, kdybych věděl jak je to balené, pač my dvakrát v Ikee řekli, že je sedačka jen obalena igelitem, tak jsem si vzal normální malý vlek do 750kg, tam se to krásně vešlo.No hned za Polskou hranicí mě zastavili a co vezu, tak jsem ji vše ukázal, policajti byli absolutně v pohodě, slušnost a i humor.Pokutu na místě jsem neplatil, ale dal jet, to nešlo.Pomohl mi kamarád co má E.No nakonec mi přišlo asi po půl roce abych zaplatil pokutu 320 eur za přestupek jízda bez řidičského oprávnění.Což byla pravda dle zákonů v Německu.No a perlička nakonec.Co mi bylo zděleno kdybych na to sral a odjel a znova mě chytli?Tak dostanu 4tis eur pokutu a nebo taky půl roku vezení.No to co sem ušetřil na sedačce v Ikei o proti ceně u nás a v Polsku, zaplatil na pokutě.
takhle se šetří po teplicku. můžeš bejt rád, žeš neskončil na díře s turkama
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

LukášM
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1903
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Tábor
Vůz: V240
Bydliště: Tábor

#6 ludanek - Volvo S80 3.2 i6 EXECUTIVE

Příspěvek od LukášM »

hayney píše:takhle se šetří po teplicku.

:D :D :D
_________________
Volvo 240 D24 r.v. 1992

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 97
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Kladno

#7 ludanek - Volvo S80 3.2 i6 EXECUTIVE

Příspěvek od strycf »

Airbus380 píše:Urvanej:
Já jel do Polska pro sedačku do Ikei.Trasa vedla přes Německo po dálnici.Mám tažné na 1500kg, ale vlek byl na 2,2 tuny.Jenže rozměrově vše splňoval on je krátý.Ale prostě musíš mít E.Já si myslel že ne:)Tam to bylo v pohodě.Zpět sem vezl krabice ve kterých byla sedačka, kdybych věděl jak je to balené, pač my dvakrát v Ikee řekli, že je sedačka jen obalena igelitem, tak jsem si vzal normální malý vlek do 750kg, tam se to krásně vešlo.No hned za Polskou hranicí mě zastavili a co vezu, tak jsem ji vše ukázal, policajti byli absolutně v pohodě, slušnost a i humor.Pokutu na místě jsem neplatil, ale dal jet, to nešlo.Pomohl mi kamarád co má E.No nakonec mi přišlo asi po půl roce abych zaplatil pokutu 320 eur za přestupek jízda bez řidičského oprávnění.Což byla pravda dle zákonů v Německu.No a perlička nakonec.Co mi bylo zděleno kdybych na to sral a odjel a znova mě chytli?Tak dostanu 4tis eur pokutu a nebo taky půl roku vezení.No to co sem ušetřil na sedačce v Ikei o proti ceně u nás a v Polsku, zaplatil na pokutě.
Když jsi neplatil na místě,tak oni ti to poslali do Čech?Já jsem ještě nikdy nic nedostal,myslím teda radary a parkování.To by zatím mělo být jen ve fázi jednání.
_________________
Volvo V50,1.6D,r.2006

Airbus380
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 663
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Teplice
Vůz: V70II D5

#8 Probléma s přívěsem nad 3,5t

Příspěvek od Airbus380 »

strycf:
Já mohl zaplatit na místě, ale hotově jsem měl akorát české peníze.Oni nejprve nabídli, že mě vezmou k bankomatu a zaplatím asi 70Eur.Ale najednou se rozhodli, že počkáme na dopraváky a ta to se mnou vyřeší.Vyplnil jsem papíry, všechny udaje o mě si opsali a nafotili auto.No pak někde v Německu proběhne řízeni o tobě, bez tebe.A pošlou ti to domu.A když nezaplatíš do dané lhůty a znova tě někde zastavěj při silniční kontrole.Můžou ti zabavit klidně auto, dokud nezaplatíš a taky můžeš být vyhostěn z Německa s doživotním zákazem vstupu.Vše bylo napsáno na papírech co sem dostal.Jinak způsob placení, pokud nemáš devizový styk.Přímo na oddělení policie která je uvedená v rozhodnutí a nebo na poště zaplacení složenky a přirážka 8eur, když půjdeš do jakékoliv banky poplatek je 20-30eur za transakci.
_________________
Bylo....Škoda Yeti 1,2TSi
Honda XRV750 Afrika Twin

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 97
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Kladno

#9 Probléma s přívěsem nad 3,5t

Příspěvek od strycf »

Airbus380 píše:strycf:
Já mohl zaplatit na místě, ale hotově jsem měl akorát české peníze.Oni nejprve nabídli, že mě vezmou k bankomatu a zaplatím asi 70Eur.Ale najednou se rozhodli, že počkáme na dopraváky a ta to se mnou vyřeší.Vyplnil jsem papíry, všechny udaje o mě si opsali a nafotili auto.No pak někde v Německu proběhne řízeni o tobě, bez tebe.A pošlou ti to domu.A když nezaplatíš do dané lhůty a znova tě někde zastavěj při silniční kontrole.Můžou ti zabavit klidně auto, dokud nezaplatíš a taky můžeš být vyhostěn z Německa s doživotním zákazem vstupu.Vše bylo napsáno na papírech co sem dostal.Jinak způsob placení, pokud nemáš devizový styk.Přímo na oddělení policie která je uvedená v rozhodnutí a nebo na poště zaplacení složenky a přirážka 8eur, když půjdeš do jakékoliv banky poplatek je 20-30eur za transakci.
Ty kraaavo!!!
_________________
Volvo V50,1.6D,r.2006

HonzaA
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 741
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: 244 B23E

#10 ludanek - Volvo S80 3.2 i6 EXECUTIVE

Příspěvek od HonzaA »

Airbus380 píše: Mám tažné na 1500kg, ale vlek byl na 2,2 tuny.
S tim vubec nemas v Nemecku za normalnim osobakem co delat, protoze tam i s Eckem plati, ze celkova hmotnost privesu nesmi byt mensi nez pohotovostni (nebo provozni?) hmotnost auta. To jsi sel do hodne velke divociny. Take jsem takhle nicmene kus Nemecka v nevedomosti projel, ale mel jsem stesti.
_________________
244 GLE B21E 1979 | 244 GLE B23E 1981 a další
Odpovědět

Zpět na „o všem možném :-)“