Totální škoda, jak na pojišťovnu? Odkaz na nová foto. Díky

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#1 Totální škoda, jak na pojišťovnu? Odkaz na nová foto. Díky

Příspěvek od Daniel Kout »

Ahoj, potřebuji radu. Byl jsem sestřelen zezadu, když jsem pouštěl lidi na přechodu. V70 dostala ránu na kufr od cca. 60 km/h rozjetého Seatu. Více zde:

https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=54&t=32434

Oboje zadní dveře se trochu přidírají, vypadá to, že kastle může být trochu hnutá. Potřebuji poradit jak jednat s pojišťovnou (mám Kooperativu), tuto věc řeším poprvé:

1) Trvat na tom, že je auto neopravitelné? I když je karosérie hnutá třeba jen málo a bude mi nabízeno seřízení dveří? Jak argumentovat?
2) Pokud bude auto shledáno na odpis, jaký je další postup? Stane se automobil majetkem pojišťovny, nebo zůstane mým majetkem?
3) Jak je stanovena cena v případě totální škody, tj. kolik může pojišťovna za auto z roku 97 vyplatit?


Díky za odpověď. Ptám se jako laik, polopaticky. Sám ještě zagooglím, ale pokud umíte poradit dejte to sem, příště to může potřebovat někdo další.

Díky Daniel
Naposledy upravil(a) Daniel Kout dne 20 lis 2011 14:02, celkem upraveno 1 x.
_________________
S90 B5

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 455
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno

#2 Havárie - totální škoda, jak na pojišťovnu?

Příspěvek od sordo »

Já to řešil jednou. Když jsem měl Mitsubishi Galant z roku 1998. Ze zadu mě sestřelilo auto a poslalo dopředu na Passata. Předek byl docela zbořenej ale motor jel. Zadek vypadal že je v pohodě. ale když jsem se podival víc, byla pohnutá podlaha.

Pojišťovna viníka, kooperativa si mě pozvala k likvidatorovi. Ten sepsal škodu a nafotil auto. Pry spočita kolik by stala oprava (počítá se z ceny nových originálních dílů a pokud přesáhne více jak polovinu ceny auta tak to bude totálka a nedoporučují opravovat)

Za hodinku mi zavolal, že cenu opravy spočítal na cca 80 tis. (auto v té době mělo cenu tak 100 tis.) a že je to totálka. Postup pak byl následující. Vyplatili mi škodu (80 tis.) a auto, resp jeho fotky dali do dražby vraků, nejvyší nabídka vyhrává a tento člověk se mi pak měl ozvat a za vydraženou cenou auto koupit, pokud ovšem já budu souhlasit. Dražbu vyhral kdosi s cenou 20 tisic. Za měsíc si pro auto přijel, vyplatitl smluvenou cenu a odjel. Bylo to je nějaké vrakoviště. Takže se mi vratila tržní cena auta. Prodavat jsem to sice nemusel, nechtělo se mi řešit opravu tak jsem si koupil druhé.

Takže zkušenost s totálkou zatím v pohodě.

Jinak perlička na konec. Auto jsem našel za půl roku v jednom bazaru. S obligátním nájezdem 120tkm. a cedulkou, stav perfektní, nebouráno. :)
_________________
Volvo V70 D5 MY2002 AT | VW Touareg W12
Bylo: VolvoXC90 MY2007 AT 3.2 , Citroën C6 3.0I V6 MY2007AT, Saab 900Turbo, Saab 9-5 2.0t, Peugeot 407 Coupé, Mitsubishi Galant V6, Fiat Stilo 1.6, Peugeot 406 2.0i

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#3 Havárie - totální škoda, jak na pojišťovnu?

Příspěvek od eLzyx »

to jsem zvědav, kolik ti dají za totálku. Podle mě ti auto ocení na 50t kč, z toho 30t kč ti stanoví jako použitelné díly, takže ti vyplatí 20t.
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

maldini
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 423
Registrován: 13 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: šetřím na nové... :)
Bydliště: Brnisko, Vysočina

#4 Havárie - totální škoda, jak na pojišťovnu?

Příspěvek od maldini »

Dej mi pak vědět, jak jsi dopadl. Moc by mě zajímalo, jak se k tomu postaví. A propos - máte někdo zkušenost s pojišťovnou Uniqa?
_________________
BRNĚNSKÉ VOLVOSRAZY
www.bral.cz
"S výjimkou tasemnice nemám žádných vyživovacích povinností..."

pavel.2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 416
Registrován: 12 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 10

#5 Havárie - totální škoda, jak na pojišťovnu?

Příspěvek od pavel.2 »

eLzyx píše:to jsem zvědav, kolik ti dají za totálku. Podle mě ti auto ocení na 50t kč, z toho 30t kč ti stanoví jako použitelné díly, takže ti vyplatí 20t.
To je možné přesto doporučuji zatlačit na pojištovnu jsou povinni to zaplatit celé pokud neuspěješ tak právníka a na viníka.
_________________
740 GL r91LPG a 740 r92 AT combi

maldini
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 423
Registrován: 13 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: šetřím na nové... :)
Bydliště: Brnisko, Vysočina

#6 Havárie - totální škoda, jak na pojišťovnu?

Příspěvek od maldini »

Blbý dotaz - mám uzavřené havarijní pojištění na auto. Když s ním pojede někdo jiný a nabourá, jak se to bude řešit?
_________________
BRNĚNSKÉ VOLVOSRAZY
www.bral.cz
"S výjimkou tasemnice nemám žádných vyživovacích povinností..."

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#7 Havárie - totální škoda, jak na pojišťovnu?

Příspěvek od Daniel Kout »

Všem díky a těším se na další reakce. Abych to tu moc nerozbil, vše co je nutné budu řešit formou SZ. A ještě jednou všem díky. Mimochodem, u nehody byla policie, je zápis, fotky a další...

Díky Daniel
_________________
S90 B5

GDPR_user

#8 Havárie - totální škoda, jak na pojišťovnu?

Příspěvek od GDPR_user »

maldini píše:Blbý dotaz - mám uzavřené havarijní pojištění na auto. Když s ním pojede někdo jiný a nabourá, jak se to bude řešit?
Je to jak u které pojišťovny.Některé mají ve vyjímkách právě to,že auto nesmí řídit nikdo jiný.

Sarkasmic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1617
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Vůz: Volvo 1980-97

#9 Havárie - totální škoda, jak na pojišťovnu?

Příspěvek od Sarkasmic »

třeba direct-ten to má tuším i u POVka...
_________________
343 GL r.v. 1981 B14 2E,V70 r.v. 1997 B5234 T3

Švéd
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 661
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha, Frymburk
Vůz: S70 5254, Silver

#10 Havárie - totální škoda, jak na pojišťovnu?

Příspěvek od Švéd »

Ahoj Dane,

docela se divím, jak to V70 ustála, musela to být šupa, jak sviňa. Co se týká jednání s pojišťovnou, tak zrovna Kooperativa to má uděláno tak, že se pojistka, její cena a následné případné plnění vždy odvíjí od aktuální ceny vozu na trhu. Já například mám auto kompletně pojištěno u Allianz. Platím sice vyšší pojistku, ale zase na druhou stranu, mám auto pojištěno na určitou částku, která je o chlup vyšší než tržní cena auta. Takže pokud by se přihlédlo k určité amortizaci při totální škodě, tak jsem na tom lépe než u jiné pojišťovny, ALE je třeba si svoji pojistku každoročně hlídat, protože auto jde samozřejmně s přibývajícími léty dolů na ceně, ale Ty platíš stále stejně vysokou nebo vyšší pojistku. Takže otázkou je na kolik teď Kooperativa spočítá tržní cenu, odečte amortizaci a následně se rozhodne plnit událost. Nemyslím, že by to dopadlo tak, jak popisuje eLzyx, ale řekl bych, že víc, jak 50.000,-Kč při totální škodě asi nedostaneš. A ještě podstaná věc...Ty to plníš ze svého havarijka nebo z POV viníka? Předpokládám, že to byl ustanoven, jako viník a tudíž to půjde z jeho POV. Byla u toho PČR? Pokud ne, máš dostatek záznamů a případné vyjádření a uznání viny viníka? Vím od kamaráda(likvidátor u ČPP), že když u nehody není PČR, tak se kolikrát viníkovi vše rozleží v hlavě a nakonec se snaží vinu obrátit nebo jakkoliv zmanipulovat, proto je potřeba mít důkladné záznamy z místa nehody, nákres události, případně fotografie nebo písemné uznání od viníka dopravní nehody.

Jinak přeju ať to dobře dopadne a dej vědět, kolik Ti nakonec vyplatili a jestli uznali totálku.

David
_________________
Mercedes W221, non Volvo.

HonzaA
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 741
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: 244 B23E

#11 Havárie - totální škoda, jak na pojišťovnu?

Příspěvek od HonzaA »

Jestli je kastle hnuta tak, ze se spatne doviraji oboje zadni dvere, jak pises v jinem topiku, tak bych tomu autu podekoval za dobrou praci, kterou ti odvedlo a rozloucil se s nim. A myslim si, ze to bude totalka. Trzni cenu obycejne V70 pojistovna neurci prilis vysoko (nekdy nicmene stoji za to jejich cenu rozporovat) a cena opravy podle me nedavne zkusenosti (dokonce s kooperativou) bude v Tvem pripade dosahovat, nebo dokonce presahovat trzni cenu vozu.

Opravit se samozrejme da vsechno, ale videl jsem i auta po podobne havarii opravena spatne a neriskoval bych to. Nebude to stat malo penez s vysledkem, ktery neni jisty.
_________________
244 GLE B21E 1979 | 244 GLE B23E 1981 a další

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#12 Havárie - totální škoda, jak na pojišťovnu?

Příspěvek od Daniel Kout »

Ahoj, všem díky za rady, do souvisejícího topicu jsem přidal další fotky střechy a dveří. Třeba z toho odvodíte další. Díky Daniel

https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=54&t=32434
_________________
S90 B5

HonzaA
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 741
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: 244 B23E

#13 Totální škoda, jak na pojišťovnu? Odkaz na nová foto. D

Příspěvek od HonzaA »

jj, zadni cast vozu se ohnula k zemi. To se u devitky stane i pri mensi slupce, ale tim spis bych to nenechal rovnat.
_________________
244 GLE B21E 1979 | 244 GLE B23E 1981 a další

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#14 Totální škoda, jak na pojišťovnu? Odkaz na nová foto. D

Příspěvek od Daniel Kout »

Zdá se, že je to jen maličko, ale kdo ví, jak vypadá geometrie. Každopádně rovnání karosérie se mi moc nelíbí ... :(
_________________
S90 B5

HonzaA
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 741
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: 244 B23E

#15 Totální škoda, jak na pojišťovnu? Odkaz na nová foto. D

Příspěvek od HonzaA »

Nejsem klempir a nevidel jsem to auto na vlastni oci. Ale muzu mluvit ze svych zkusenosti uzivatele. Ja mel tu kliku, ze auto slo normalne pouzivat a jeste mne udelalo velkou sluzbu, ale uz zadnou radost. U Tebe uz se ani normalne pouzivat neda a i na uvedeni do pouzitelneho stavu (daleko od stavu stoprocentniho, jen aby jsi nemel naraznik na zemi a vypadalo to normalne) jsou tam velke investice, ktere uz se Ti nikdy nevrati.

Jo a pozor jeste na jednu vec. Muzes potkat odvazneho klempire, ktery si na kompletni opravu karoserie troufne za podminek, ktere Ti muzou prijit akceprovatelne a potom si na tom tuhem volvu vylame zuby. A mam obavy, jak pak bude vypadat vysledek.

Jsem zvedavy, co budou minit ostatni, ale predpokladam, ze se s lidmi, co uz nekdy resili, nebo opravovali podobne bourane volvo shodneme.
_________________
244 GLE B21E 1979 | 244 GLE B23E 1981 a další

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#16 Totální škoda, jak na pojišťovnu? Odkaz na nová foto. D

Příspěvek od eLzyx »

musím souhlasit s HonzouA ... podle mě je to ekonomicky neopravitelné. Zadek je zlomený, tzn. aby se opravil, muselo by jít auto na rovnací stolici. A to znamená(pokud mě paměť neklame) odstrojení celýho zadku, včetně vyndání zadní nápravy. A to nebude zadarmo, nehledě na to, že když to bude venku, je nesmysl tam dávat starý uložení, těsnění atp.

I když ... rovnají se i větší zbořeniny a podle mě i levnější auta
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3741
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#17 Totální škoda, jak na pojišťovnu? Odkaz na nová foto. D

Příspěvek od wickey »

uvidis co ti nabidne pojistovna za totalku, ja bych v tom uz jezdit nechtel.
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

Sarkasmic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1617
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Vůz: Volvo 1980-97

#18 Totální škoda, jak na pojišťovnu? Odkaz na nová foto. D

Příspěvek od Sarkasmic »

tudlety vohnutý nosníky atp se i na stolici rovnaji velmi tžko. Většinou se to narovna,ale jen díky tomu že se to hne jinde. Málokdy se dá srovnat jen to co je křivý... Ano,rovnaj se i levnější šlupky,ale třeba na oktě někdy není potřeba ani stolice. Stačí hydraulika a lat. Treba alexovo devitka-narovnat by šla,ale určitě by na to muselo jit dolu plato střechy a určitě by se nenarovnala v místě pokřivení-tím že to šlo přes tažný,bylo to zlomený v hodne blbým miste...
_________________
343 GL r.v. 1981 B14 2E,V70 r.v. 1997 B5234 T3

LukášM
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1903
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Tábor
Vůz: V240
Bydliště: Tábor

#19 Totální škoda, jak na pojišťovnu? Odkaz na nová foto. D

Příspěvek od LukášM »

Sarkasmic píše:tudlety vohnutý nosníky atp se i na stolici rovnaji velmi tžko. Většinou se to narovna,ale jen díky tomu že se to hne jinde. Málokdy se dá srovnat jen to co je křivý... Ano,rovnaj se i levnější šlupky,ale třeba na oktě někdy není potřeba ani stolice. Stačí hydraulika a lat. Treba alexovo devitka-narovnat by šla,ale určitě by na to muselo jit dolu plato střechy a určitě by se nenarovnala v místě pokřivení-tím že to šlo přes tažný,bylo to zlomený v hodne blbým miste...
A přitom takových "totálek" jezdí hromada a většina uživatelů to ani neví...
_________________
Volvo 240 D24 r.v. 1992

Sarkasmic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1617
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Vůz: Volvo 1980-97

#20 Totální škoda, jak na pojišťovnu? Odkaz na nová foto. D

Příspěvek od Sarkasmic »

:D jj,já dvě takový auta už dělal,ale obě klukům ci si to bouraný za mrzkej peníz dovezly a ted s tím honej vodu... Dělat to na kšeft mi přijde docela svinstvo...
_________________
343 GL r.v. 1981 B14 2E,V70 r.v. 1997 B5234 T3

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#21 Totální škoda, jak na pojišťovnu? Odkaz na nová foto. D

Příspěvek od Daniel Kout »

Tak mám dílčí výsledek. Ve smluvním servisu začali s tím, že by to na stolici vytáhnout šlo. Když přišla řeč na možný přenos sil z nárazu dál do kastle řekli jen, škoda auta - odpis. I když by šlo opravit tak nedoporučili.
_________________
S90 B5
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“