Problemy s 1,9 TD

Malé, ale Volvo...
  • Autor
  • Zpráva
Anonymous

#1 Problemy s 1,9 TD

Příspěvek od Anonymous »

Cau lidi, mam problem s motorem u 460. Je to TD a motor ma nepravidelny chod. Pokud zmacknu plyn, tak je vse OK, al pokud jedu tak na 1/2 plynu a max na trojku, tak to sebou hodne skube. Nevite, com by to mohlo byt?Dekuji za rady!RJ

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 885
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#2 Problemy s 1,9 TD

Příspěvek od Zeb »

Nenabral jsi nějakou blbou naftu, která by tam něco ucpala? Pokud jo, tak do nádrže nalij nějakej čistič trysek, já zkoušel od firmy STP, maj to ve všech hobby marketech, nebo u pump, stojí ta lahev kolem 150 Kč a má se to smíchat s 50 litrama paliva. Já měl taky trošku nepravidelnej chod (ale asi ne jako ty) a pomohlo mi to 100%. Horší bude, pokud máš blbý vstřiky a nedržej ti tlak a cpou ti palivo do válců dřív, než se natlakuje (to by vysvětlovalo proč to ve vyšších otáčkách běží normálně) a to je dost drahá oprava. Jo a rozběhl jsi klimošku? :)
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

Anonymous

#3

Příspěvek od Anonymous »

Ted jsem to mel na diagnostice u znamyho a jsou spatny trysky...a to vsechny....tak jsem pravdepodobne o 5000 lehci... :? Ale co uz...hlavne, ze to uz bude OK. Jeste tam menim tlumice a pak je hned na rade klimatizace.Mame takovy Volva v rodine 2 (otec ma to samy, akorat v bez klimy a kuze), tak mam aspon moznost srovnani...posilal jsme otcovi tu, co jste (jsi? :roll: ) psal a rikal, ze to kontroloval... mohl bych Vas poprosit (pokud tedy mate jeste 460 s klimou), jestli by jste se mohl podivat do releove skrine (po otevreni motoru je na prave strane uplne u skla pod umelym krytem -ma tvar obleho trojuhelnika..poku si dobre pamatuju). Me tam totiz chybi jedno rele (ma prijit do cervene patice), otcovi taky, ale ten nema klimu. Je mozne, ze delaji univerzalni skrin a do ni pak podle vybavy dosazuji rele. Mockrat dekuji za venovany cas a dobre rady.Jeste jednou dik :wink:

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 885
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#4

Příspěvek od Zeb »

Promiň, nějak jsem tu teď nebyl. Na to relé se ti zkusim podívat hned zítra. Jinak jsem myslel že tady si tykaj všichni, tak doufám že jsem se nesplet :oops: Opravy vstřiků se bojim taky, ale doufám že mi to ještě chvilku vydrží, zatim to necuká a startuje bez problémů. Jinak kdyby jsi měl s tou klimoškou nějakej hodně velkej problém, tak mám kontakt na firmu která dělá opravy za velice rozumný ceny a jsou fakt šikovný. Jelikož se tady ale nesmí posílat reklama, tak kdyby jsi měl zájem, tak ti to pošlu do soukromý zprávy. Jo a je to pražská firma.
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

Anonymous

#5

Příspěvek od Anonymous »

Dik, jsi hodnej...ale uz jsem asi prisel na zavadu...poptaval jsem se a pravdepodobne v klimatizaci bude chybet medium.Je tam pry nejake zarizni, ktere kdyz neni klima naplnena roztoci pouze vetrak, ale nesepne kompresor.Tak snad to bude ono.Doufam. Naplneni stoji 1000Kc. Kazdopadne dam vedet, jak to dopadlo a dekuji za ochotnou pomoc. Doufam, ze se potkame na kvetnovym srazu.RJ

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 885
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#6

Příspěvek od Zeb »

Stejně jsem se podíval, ale to relé tam taky nemám. Dokonce mi tam chyběj dvě :shock: , jedno s tou červenou paticí a druhý s normální černou. Já byl taky na plnění klimošky, ale dal jsem za to 2000, nechal jsem si do toho dát i barvivo, kdyby to unikalo tak aby to našli a navíc jsem měl v kompresoru jen asi čtvrtinové množství oleje, tak ho taky doplňovali.
Na srazu se určitě uvidíme, mám bílou 440 TD, ale přijedu pouze na neděli, v sobotu musim do práce :(
Měj se a a´t ti to jezdí :D
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „300 / 400 - opravy“