LPG a trajekty v Estonsku

Vše okolo plynu.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 16
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

#1 LPG a trajekty v Estonsku

Příspěvek od týna »

Zdravím,

máte někdo nějaké zkušenosti s přepravou aut na LPG na trajektech? Konkrétně v Estonsku na ostrovy Hiiumaa a Saaremaa? A jestli je v Pobaltí potřeba jiná redukce nebo mi stačí BRC? Předem díky za info.
_________________
je: Volvo 945 Polar, B200F (Polárka)
Volvo 940 GLE, B200F
bylo: Volvo 740 GL, B230F

Drtic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1067
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Bangkok
Vůz: XC70 B5244T3 '02

#2 LPG a trajekty v Estonsku

Příspěvek od Drtic »

Ahoj, jel jsem na trakejtech v Norsku, Svedsku, Dansku a Nemecku a nikde proti LPG nic nemeli. Nicmene jsem se tim nechlubil a zlutou nalepku ¨LPG¨ na okne k obdivu taky nevozim :) Estonsko nevim
Dostupnost LPG je špatná.Na věšině čerpacích stanic není,musí se hledat.Redukci při tankování nepotřebujete-systém plnění je stejný,jako u nás.Název plynu v Estonsku je Autogaasi.V Estonsku si musíte ovšem LPG na čerpacích stanicích tankovat sami
http://www.lpg.cz/archiv_a/spravna_redukce.php
_________________
Volvo XC70, B5244T3, AW50/51, 170kW(ard), 2002 Obrázek
Volvo 964, B280E, AW71, 125kW, 1991, diplomat, jeste vetsi plna palba Obrázek
Volvo 744, B200E, M47, 85kW, 1991, diplomat - Bushovka, plna palba
Volvo 244, B19A, 1983 - v renovaci

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 16
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

#3 LPG a trajekty v Estonsku

Příspěvek od týna »

Ahoj,

mnohokrát děkuji za informaci. Ozdobnou samolepku před odjezdem tedy ještě radši sloupnu a vzhledem k tomu, že mám plnění umístěné vedle nádrže na benzín, tak se na autě při zběžném pohledu nepozná, že je na plyn.
S tím, že je tam málo LPG stanic jsme při plánování trasy počítali (a jen doufám, že když jsou zakreslené na mapě, tak tam budou i ve skutečnosti...)
_________________
je: Volvo 945 Polar, B200F (Polárka)
Volvo 940 GLE, B200F
bylo: Volvo 740 GL, B230F

lookens
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 396
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: Zaječov
Vůz: Nyni: V70 I, B5254T, 98'
Bydliště: Zaječov (Beroun)

#4 LPG a trajekty v Estonsku

Příspěvek od lookens »

jenom pozor, pri silnicni kontrole v CR muze mit objeveni LPG pri absenci nalepky neprijemnou dohru ...
_________________
Nyní hledám
Dříve:
V70 I, B5254T, 98' (1 rok)
940 GL, B200F, 92' kombi (mesic)
940 POLAR, B230FD, 94' kombi (4 roky)
740 GL, B230F, 89' kombi (1 rok)
240 GL, B230A, 86' sedan (10 let)
740 GLE, D24T, 89' sedan (3 roky)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 16
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

#5 LPG a trajekty v Estonsku

Příspěvek od týna »

lookens píše:jenom pozor, pri silnicni kontrole v CR muze mit objeveni LPG pri absenci nalepky neprijemnou dohru ...
máš nějaké zkušenosti?
_________________
je: Volvo 945 Polar, B200F (Polárka)
Volvo 940 GLE, B200F
bylo: Volvo 740 GL, B230F

lookens
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 396
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: Zaječov
Vůz: Nyni: V70 I, B5254T, 98'
Bydliště: Zaječov (Beroun)

#6 LPG a trajekty v Estonsku

Příspěvek od lookens »

Měl jsem půjčený LPG volvo s orvanou nálepkou a zastavila mně PČR - mám na to kliku.
Po tom, co mi příslušník pomohl a ochránil mně, mně nezapomněl upozornit, že lpg instalace musí být řádně označena a to pod pokutou.
Po jistých zkušenostech vím že ptát se příslušníka na paragrafy nemá smysl.
Takže jsem si z toho vyvodil akorát to, že jezdím se žlutou plackou. Kolik za jakých podmínek a zda vůbec je pokuta ... to už jsem neřešil.
_________________
Nyní hledám
Dříve:
V70 I, B5254T, 98' (1 rok)
940 GL, B200F, 92' kombi (mesic)
940 POLAR, B230FD, 94' kombi (4 roky)
740 GL, B230F, 89' kombi (1 rok)
240 GL, B230A, 86' sedan (10 let)
740 GLE, D24T, 89' sedan (3 roky)

Drtic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1067
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Bangkok
Vůz: XC70 B5244T3 '02

#7 LPG a trajekty v Estonsku

Příspěvek od Drtic »

Jj, mne kdyz stavi, tak prepinam na benzin :oops:
_________________
Volvo XC70, B5244T3, AW50/51, 170kW(ard), 2002 Obrázek
Volvo 964, B280E, AW71, 125kW, 1991, diplomat, jeste vetsi plna palba Obrázek
Volvo 744, B200E, M47, 85kW, 1991, diplomat - Bushovka, plna palba
Volvo 244, B19A, 1983 - v renovaci

HonzaA
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 741
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: 244 B23E
It’s my birthday

#8 LPG a trajekty v Estonsku

Příspěvek od HonzaA »

Nikdy jsem s absenci nalepky nemel problem, celkove bez ni mam odjezdene na vice autech cca dva roky. Nechtel bych ji kvuli chovani ostatnich ridicu, kteri uz tak maji dojem, ze cokoli hranateho je bude zdrzovat a kdyz se k tomu prida nazor ceskeho pepika o lpg, mel bych kazdeho takoveho debila nalepeneho na kufru. Uz tak to staci.

PS: Mam dokonce dlouhodobe vypozorovane, jak velice se lisi chovani mizernych a bezohlednych = ceskych ridicu, jestlize jedu s autem, ktere ma na zadnich vratech napsano Polar a ktere ma na zadnich vratech napsano Turbo...
_________________
244 GLE B21E 1979 | 244 GLE B23E 1981 a další

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 16
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

#9 LPG a trajekty v Estonsku

Příspěvek od týna »

HonzaA píše:Nikdy jsem s absenci nalepky nemel problem, celkove bez ni mam odjezdene na vice autech cca dva roky. Nechtel bych ji kvuli chovani ostatnich ridicu, kteri uz tak maji dojem, ze cokoli hranateho je bude zdrzovat a kdyz se k tomu prida nazor ceskeho pepika o lpg, mel bych kazdeho takoveho debila nalepeneho na kufru. Uz tak to staci.

PS: Mam dokonce dlouhodobe vypozorovane, jak velice se lisi chovani mizernych a bezohlednych = ceskych ridicu, jestlize jedu s autem, ktere ma na zadnich vratech napsano Polar a ktere ma na zadnich vratech napsano Turbo...
A to si představ, jaký je to pro některé experty záhul, když tu hranatou potvoru s nápisem Polar a provokativní žlutou nálepkou LPG na zádi ještě ke všemu řídí žena :angel:
_________________
je: Volvo 945 Polar, B200F (Polárka)
Volvo 940 GLE, B200F
bylo: Volvo 740 GL, B230F

p.truck
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 29
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Bydliště: Křenovice

#10 LPG a trajekty v Estonsku

Příspěvek od p.truck »

týna píše:Ahoj,

mnohokrát děkuji za informaci. Ozdobnou samolepku před odjezdem tedy ještě radši sloupnu a vzhledem k tomu, že mám plnění umístěné vedle nádrže na benzín, tak se na autě při zběžném pohledu nepozná, že je na plyn.
S tím, že je tam málo LPG stanic jsme při plánování trasy počítali (a jen doufám, že když jsou zakreslené na mapě, tak tam budou i ve skutečnosti...)
:) cau Tyno,pred lety to byl teda problem,LPG bylo jen na hlavnich tazich Kaunas Riga Tallin,ale po vstupu do EU je ted situace lepsi,nebal bych se toho,ze nenajdes cestou,snad vnejakych osamelych derevnach, cose tyka lodi,tak vetsinou stojite venku,takze vpoho, utech vetsich pak davaj osobaky navrch,tak jak ADR, azatim jsem neslysel problemy sLPG na lodich,ikdyz jak zminuje Drtic, mam jen zkusenosti hlavne na ferries IR GB DK NO SE FIn :D
_________________
Volvo 945, D24TIC, manual 5q,96 white polar locker webasto
sen: hnuujdaj i10 uz dost bylo krabic!!!

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 16
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

#11 LPG a trajekty v Estonsku

Příspěvek od týna »

p.truck píše:
týna píše:Ahoj,

mnohokrát děkuji za informaci. Ozdobnou samolepku před odjezdem tedy ještě radši sloupnu a vzhledem k tomu, že mám plnění umístěné vedle nádrže na benzín, tak se na autě při zběžném pohledu nepozná, že je na plyn.
S tím, že je tam málo LPG stanic jsme při plánování trasy počítali (a jen doufám, že když jsou zakreslené na mapě, tak tam budou i ve skutečnosti...)
:) cau Tyno,pred lety to byl teda problem,LPG bylo jen na hlavnich tazich Kaunas Riga Tallin,ale po vstupu do EU je ted situace lepsi,nebal bych se toho,ze nenajdes cestou,snad vnejakych osamelych derevnach, cose tyka lodi,tak vetsinou stojite venku,takze vpoho, utech vetsich pak davaj osobaky navrch,tak jak ADR, azatim jsem neslysel problemy sLPG na lodich,ikdyz jak zminuje Drtic, mam jen zkusenosti hlavne na ferries IR GB DK NO SE FIn :D

Ahoj,

mnohokrát díky za informace. V Pobaltí jsem byla asi před 14 lety a stopem, takže mě tenkrát zajímalo akorát to, kam se chci podívat, kde budu spát a kde si opatřím něco k jídlu....a taky to mělo něco do sebe :) Akorát jsem si tenkrát vůbec nevšímala takových těch praktických věcí, které bych teď ocenila.
_________________
je: Volvo 945 Polar, B200F (Polárka)
Volvo 940 GLE, B200F
bylo: Volvo 740 GL, B230F

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4
Registrován: 12 roků 8 měsíců
Bydliště: piestany,sk

#12 LPG a trajekty v Estonsku

Příspěvek od taoo »

a ma niekto skusenost na trajekte do anglicka?
dakujem za info
_________________
V40 T4 2003,147 kw.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 16
Registrován: 12 roků 8 měsíců
Bydliště: Není důležité

#13 LPG a trajekty v Estonsku

Příspěvek od tezkac »

taoo píše:a ma niekto skusenost na trajekte do anglicka?
dakujem za info
do UK jsme jel v roce 2007 s plynovou mareou a nikomu nic nevadilo
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „LPG + CNG + E85 a ostatní“