Servis V960 - Zlínský kraj

Všechno o sedmách a devítkách!
  • Autor
  • Zpráva
luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#1 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od luckybeef »

Ahoj,

sháním informace o možných servisních místech pro svou novou V960 ve ZL kraji.
Pomůžete mi prosím rozšířit moje informace?

Potřebuji vyřešit spotřebu vozu a podvozek a nerad bych to tahal někam, kde není jistý výsledek.
Cena je problém, ale dá se skousnout, pokud opravy vedou k cíli.

Autocentrum Slušovice a SPX CAR Zlín znám.

Předem díky, Pepa, Zlín
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#2 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od luckybeef »

Jsem ochoten jet i mimo Zlínský kraj, pokud to pro mne a pro auto bude dobrá volba.
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

L4W
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 595
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: Volvo XC90 D5 MY07

#3 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od L4W »

A co Martin? K nemu to neni tak daleko.
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=118&t=27916
_________________
Volvo XC90 D5 MY07 136 kW green
Bylo: Volvo S60 2.4 125 kW; Volvo S80II 2.5T MY07 147 kW; Volvo XC90 2.5T MY05 154 kW

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#4 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od luckybeef »

L4W píše:A co Martin? K nemu to neni tak daleko.
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=118&t=27916
Díky za tip, poptám ho. :good:
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

LUBOŠ
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1283
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Vůz: Volva 900/ V70 / V70II / XC90

#5 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od LUBOŠ »

luckybeef píše:Ahoj,

sháním informace o možných servisních místech pro svou novou V960 ve ZL kraji.
Pomůžete mi prosím rozšířit moje informace?

Potřebuji vyřešit spotřebu vozu a podvozek a nerad bych to tahal někam, kde není jistý výsledek.
Cena je problém, ale dá se skousnout, pokud opravy vedou k cíli.

Autocentrum Slušovice a SPX CAR Zlín znám.

Předem díky, Pepa, Zlín
V AC Slušovice jsou odborníci a nadšenci na Volva, tam jsi nepochodil??
_________________
Volva řady 900 / V70 I / V70II / XC90
Skoro vše v turbu, benzín, LPG, nafta

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#6 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od luckybeef »

LUBOŠ píše:
luckybeef píše:Ahoj,

sháním informace o možných servisních místech pro svou novou V960 ve ZL kraji.
Pomůžete mi prosím rozšířit moje informace?

Potřebuji vyřešit spotřebu vozu a podvozek a nerad bych to tahal někam, kde není jistý výsledek.
Cena je problém, ale dá se skousnout, pokud opravy vedou k cíli.

Autocentrum Slušovice a SPX CAR Zlín znám.

Předem díky, Pepa, Zlín
V AC Slušovice jsou odborníci a nadšenci na Volva, tam jsi nepochodil??
Těžko nyní hodnotit, uvidím na konci týdne... Jinak slovo odborníci bych nepoužil, maximálně tak jednotné číslo - Jarek Křižan.
Ale jacísi odborníci tam nyní jsou, a to na určování ceny za práci bez dokladu :(
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#7 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od luckybeef »

LUBOŠ píše:
luckybeef píše:Ahoj,

sháním informace o možných servisních místech pro svou novou V960 ve ZL kraji.
Pomůžete mi prosím rozšířit moje informace?

Potřebuji vyřešit spotřebu vozu a podvozek a nerad bych to tahal někam, kde není jistý výsledek.
Cena je problém, ale dá se skousnout, pokud opravy vedou k cíli.

Autocentrum Slušovice a SPX CAR Zlín znám.

Předem díky, Pepa, Zlín
V AC Slušovice jsou odborníci a nadšenci na Volva, tam jsi nepochodil??
Těžko nyní hodnotit, uvidím na konci týdne... Jinak slovo odborníci bych momentálně nepoužil,
zůstal bych u těch nadšenců, a i tak bych použil maximálně tak jednotné číslo - Jarek Křižan.
Ale jacísi odborníci tam nyní jsou, a to na určování ceny za práci bez dokladu :(
Začínají se velmi cenami bez dokladu blížit cenám autorizovanému servisu s dokladem ...
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

LUBOŠ
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1283
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Vůz: Volva 900/ V70 / V70II / XC90

#8 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od LUBOŠ »

luckybeef píše:
Těžko nyní hodnotit, uvidím na konci týdne... Jinak slovo odborníci bych momentálně nepoužil,
zůstal bych u těch nadšenců, a i tak bych použil maximálně tak jednotné číslo - Jarek Křižan.
Ale jacísi odborníci tam nyní jsou, a to na určování ceny za práci bez dokladu :(
Začínají se velmi cenami bez dokladu blížit cenám autorizovanému servisu s dokladem ...
:shock:
_________________
Volva řady 900 / V70 I / V70II / XC90
Skoro vše v turbu, benzín, LPG, nafta

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#9 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od luckybeef »

LUBOŠ píše:
luckybeef píše:
Těžko nyní hodnotit, uvidím na konci týdne... Jinak slovo odborníci bych momentálně nepoužil,
zůstal bych u těch nadšenců, a i tak bych použil maximálně tak jednotné číslo - Jarek Křižan.
Ale jacísi odborníci tam nyní jsou, a to na určování ceny za práci bez dokladu :(
Začínají se velmi cenami bez dokladu blížit cenám autorizovanému servisu s dokladem ...
:shock:
Taky jsem tomu nemohl věřit... Je nějaký divný rok nebo co... Důvodem těch cen je prý to, že tam lidi často nosí vlastní díly.
Jenže já tam těch svých dílů teda moc neměl, ale zato jsem tam letos nechal cca 20 litrů. Jak říkám, na konci týdne uvidím, jak to všechno je.
Jako neautorizovaný servis, aby mě dal cenu 450 bez dokladu za hodinu práce, je celkem dost... Jako - ve Zlíně jsou běžně dílny, kde se dá pořídit oprava vozu v ceně za 250 bez dokladu za hodinu. Autocentrum jsem volil až doteď jen skrze Jarka.

A po těch slovech Jarka, že cenu chce zvýšit na 600-800 bez dokladu pro ty co si chtějí v budoucnu donést vlastní díl, tak mám pocit, že budu hledat jiné opraváře no... A ohánět se kvalitou a vysokou cenu je dobré. Ale v SPX (autorizák) mají teda cenu tuším 700 s DPH za hodinu pro vozy starší 10ti let. Cenu dílů ale nemůžu porovnat. V SPX jsem byl jen několikrát.
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#10 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od jou81 »

To už se ti vyplatí zajet si k Jeanům.
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#11 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od luckybeef »

jou81 píše:To už se ti vyplatí zajet si k Jeanům.
Nevím kde to je u Jeanů, ale teď jsem dal auto k Martinovi Kohoutovi (martinopel). Tak uvidím na konci týdne.
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#12 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od jou81 »

Jean -Auto Ambo Kobylnice.

Myslím že ani s Martinem jsi neprohloupil :good:
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#13 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od jarek.krizan »

Zase jeden děsný kecálista. Je pravda, že se budou zvedat ceny pro lidi co si donesou vlastní díly a to z 300 na 400 za hodinu bez DPH. Nevím kde přišel na 800 :D . Poslední dobou se stala velká móda nosit si vlastní materiál. Osobně se zvednutí hodinové sazby nedivím. Je to stejné jak donést si do hospody lahváče, nebo láhev něčeho tvrdšího ze supermarketu, protože je to tam prostě levnější. Nikdo nikoho nenutí k platbě bez dokladu. Jsou věci co bych si u nás na firmě představoval jinak. Pokud někdo dokáže na tom voze 3,0 132kW snížit spotřebu pod 14 l/100 s tím, že průměrná délka jízdy na nastartování je 2km. Rád se nechám poučit. Protože tak jak je to napsané to vypadá, že s ničím jiným v servise ani nebyl a stálo ho to tolik peněz.
Luckybeef není špatný ogara, a třeba mu někdo pomůže, já to momentálně nedokážu. To klidně otevřeně přiznám, ale nesnesu, pokud někdo šíří takový žvást jako je 450 za hodinu ( na parkovišti před Billou opět spočítáno, že to nakonec tolik ani nebylo, žejo Pepo ), nebo dokonce 800 kč.
To jen kvůli upřesnění.
Takže můžete klidně nabízet služby.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#14 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od luckybeef »

jarek.krizan píše:Zase jeden děsný kecálista. Je pravda, že se budou zvedat ceny pro lidi co si donesou vlastní díly a to z 300 na 400 za hodinu bez DPH. Nevím kde přišel na 800 :D . Poslední dobou se stala velká móda nosit si vlastní materiál. Osobně se zvednutí hodinové sazby nedivím. Je to stejné jak donést si do hospody lahváče, nebo láhev něčeho tvrdšího ze supermarketu, protože je to tam prostě levnější. Nikdo nikoho nenutí k platbě bez dokladu. Jsou věci co bych si u nás na firmě představoval jinak. Pokud někdo dokáže na tom voze 3,0 132kW snížit spotřebu pod 14 l/100 s tím, že průměrná délka jízdy na nastartování je 2km. Rád se nechám poučit. Protože tak jak je to napsané to vypadá, že s ničím jiným v servise ani nebyl a stálo ho to tolik peněz.
Luckybeef není špatný ogara, a třeba mu někdo pomůže, já to momentálně nedokážu. To klidně otevřeně přiznám, ale nesnesu, pokud někdo šíří takový žvást jako je 450 za hodinu ( na parkovišti před Billou opět spočítáno, že to nakonec tolik ani nebylo, žejo Pepo ), nebo dokonce 800 kč.
To jen kvůli upřesnění.
Takže můžete klidně nabízet služby.
1) Takže Jarku, prvně, zvýšení cen jsi mi anoncoval ty, 800 padlo v nějakém mejlu, neřeknu ti přesně ve kterém, bylo jich dost, ale pohledám. Tvoje slova byla více méně tyto: "600-800 Kč bude cena za práci pro ty kdo donesou vlastní díly, je to už rozjednané u vícero servisů"
2) Dále, cena 450 je podle posledního dokladu (platil jsem 4300, dily staly 2180, tj. 3,5 hodiny za 1520 Kč - původní výpočet byl dokonce cca 600, než jsem přišel na to, že jsem zapomenul připočíst pneumatiky cos mi sehnal z druhé ruky)
3) Spotřeba mého vozu byla 22 l/100, a to skrze zejména přibržďující brzdy, které dodnes nebyly spraveny a přibržďují zřejmě stále. Podle internetu má můj vůz žrát mimo město 10-11 litrů na sto, ne 22!!! Ve městě by mi nevadila spotřeba 14-15/100, tuto jsem ale viděl až po tvém druhém zásahu - kdys tvrdil, že jsi opravil přibržďující brzdy - a to kombinovanou mimo i v městě. Jenže, něco je asi špatně, když mi dneska bylo řečeno, že na STK zjistili, že zadní brzdy přibržďují dál. Argument o žravosti vozu tady asi těžko obstojí. Je nutno být trošku sebekritický.
4) Dále stočené kotouče, které jsou stále křivé, tlučou mi při brždění do volantu, a ty mi doporučuješ nové brzdové desky za cca 1200, které křivé kotouče nevyřeší. Copak jsem dojná kráva?

Říkals taky něco o tom, že vyšší cena práce má být / je kompenzována vyšší kvalitou. Jak si mám v tomto představit tu vyšší kvalitu? Vyreklamuješ mi práci na mých brzdách? ...

Hele, já za své prachy chci víceméně jen jedno, a to adekvátní protislužbu. Pokud vysolím za cca 3 měsíce cca 20 tisíc ve tvém servisu, a dostanu od tebe pojeb, že si chci vozit vlastní díly, a že mi zdražíš práci, tak mne to urazí, a urazí mne i to, že mne zřejmě vodíš asi za nos. Nebo jak si mám vysvětlit ty trable s těmi brzdami? Jako já si peníze netisknu a jako zákazník jsem slušný, platím včas a všechno. Jen mi prostě přijde, že platím platím platím, a auto stále nejede a nejede a nejede...

That's all for this topic...
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

GDPR_user

#15 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od GDPR_user »

jarek.krizan píše:Zase jeden děsný kecálista.
Takže můžete klidně nabízet služby.
Kde kupujete ATF220 hnědé barvy???
Jak je možné stočit brzdové kotouče bez demontáže?
Proč se do auta které jezdilo na plnou syntetiku 5W40 dává polosyn 10W40?
Jak může odborník opravit servořízení nacpáním starých dílů??
Prosím o odpověď.

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#16 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od luckybeef »

Jak by ses asi Jarku cítil, kdybych ti doporučil koupi počítače, a pak ti postupně vyměnil pár součástek, ale nechal bych ti tam vadnej zdroj? Jo, počák by jel, ale ne dlouho, padal by, ale byly by v něm nové paměti, nové kabely k diskům, a ty by ses ptal, proč si každý měsíc vezmu počák na servis, proč to pokaždé stojí balík a hlavně, proč to po čtvrt roce stále padá??? A pokaždé bys platil nejen součástky, ale i práci... A zdroj by zůstával nevyměněný. Těžko přijít na špatný zdroj. Chápu, stát se může, nemůže se na to přijít.

Ale pak bys došel s vlastním zdrojem, a já bych ti řekl, že ti zdražím práci, protože si myslím, že vlastní krámy co si nosí zákazníci jsou šunty a že se kazí, a vůbec jsou s tím trable, takže zaplatíš víc, abych byl krytý a eventuelní vícepráce měl zaplacené. A ty už bys měl utraceno hafo peněz... To bys byl rád, že?

:( :cry:

Jenže u mne by se ti to nestalo. Za prvé proto, že ty jsi mi nikdy práci neplatil, za druhé proto, že sice dělám pomalu a lidi na mne čekají, ale dělám díky Bohu dobře. Aspoň tak to prozatím je, a doufám, že s pomocí Boží to tak i zůstane.

Věřím tomu, že jak se ti podaří se osamostatnit, tak se budeš chovat zas férově, jako loni. Teď se mi zdá, že to není to co to bývalo, ani když zavřu obě oči...
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 563
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

#17 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od scoff »

v dnesni dobe se kotouce jeste staceji :shock: :shock: :shock: :shock:
a pokud jsou chlazene tak se to snad ani nesmi ne :fool:
mozna soustruznikovi hazela masina :jaj:
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2598
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Vůz: V960, B6304F, 1992
Bydliště: Piešťany/Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od Sergej »

scoff píše:v dnesni dobe se kotouce jeste staceji :shock: :shock: :shock: :shock:
a pokud jsou chlazene tak se to snad ani nesmi ne :fool:
mozna soustruznikovi hazela masina :jaj:
Ked sa to niekomu oplati tak preco nie...
pokial dodrzi min hrubku kotuca taktiez nevidim dovod nestocit.
mozne je vsetko.
Inak v nejakom katalogu pre vybavenie autoservisov som videl masinku na stacanie kotucov priamo na vozidle, takze asi to ide.
_________________
Je:V960TURBOB204FT1991V960GLEB6304F1992
Bolo:V940SEB200FT1992V760GLED24T1985
Oprava pristrojoviek 2xx/7xx/9xx

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#19 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od luckybeef »

Sergej píše:
scoff píše:v dnesni dobe se kotouce jeste staceji :shock: :shock: :shock: :shock:
a pokud jsou chlazene tak se to snad ani nesmi ne :fool:
mozna soustruznikovi hazela masina :jaj:
Ked sa to niekomu oplati tak preco nie...
pokial dodrzi min hrubku kotuca taktiez nevidim dovod nestocit.
mozne je vsetko.
Inak v nejakom katalogu pre vybavenie autoservisov som videl masinku na stacanie kotucov priamo na vozidle, takze asi to ide.
No, i kdyby ty kotouče byly stočeny a i kdyby to těm kotoučům jako nevadilo, tak Jarek věděl, že to stáčení kotoučů nepomohlo tak mě měl říct co dál. Že se dají kotouče měnit ví, a že přední brzy jsou důležité ví taky. Martin mi nabídl výměnu obou kotoučů do 4000 Kč. Protože volant tak hází, že mi málem vyskočil z ruky (80-90 kmh). Jako i kdyby ty nové kotouče nevydržely tak moc, a kdybych měl jezdit s těmi novými pomaleji a opatrněji, tak už to, že tam budou nové a rovné kotouče je směr k lepšímu. Takhle riskuju, že se tam na předku něco pokazí z těch vibrací :(
(Jsou tam nějaké chlazené kotouče Zimmerman, tloušťka co si vybavuju 24,5mm - házivost jsem viděl na vlastní oči +/-0,5mm)
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#20 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od jarek.krizan »

luckybeef píše:
1) Takže Jarku, prvně, zvýšení cen jsi mi anoncoval ty, 800 padlo v nějakém mejlu, neřeknu ti přesně ve kterém, bylo jich dost, ale pohledám. Tvoje slova byla více méně tyto: "600-800 Kč bude cena za práci pro ty kdo donesou vlastní díly, je to už rozjednané u vícero servisů"
2) Dále, cena 450 je podle posledního dokladu (platil jsem 4300, dily staly 2180, tj. 3,5 hodiny za 1520 Kč - původní výpočet byl dokonce cca 600, než jsem přišel na to, že jsem zapomenul připočíst pneumatiky cos mi sehnal z druhé ruky)
3) Spotřeba mého vozu byla 22 l/100, a to skrze zejména přibržďující brzdy, které dodnes nebyly spraveny a přibržďují zřejmě stále. Podle internetu má můj vůz žrát mimo město 10-11 litrů na sto, ne 22!!! Ve městě by mi nevadila spotřeba 14-15/100, tuto jsem ale viděl až po tvém druhém zásahu - kdys tvrdil, že jsi opravil přibržďující brzdy - a to kombinovanou mimo i v městě. Jenže, něco je asi špatně, když mi dneska bylo řečeno, že na STK zjistili, že zadní brzdy přibržďují dál. Argument o žravosti vozu tady asi těžko obstojí. Je nutno být trošku sebekritický.
4) Dále stočené kotouče, které jsou stále křivé, tlučou mi při brždění do volantu, a ty mi doporučuješ nové brzdové desky za cca 1200, které křivé kotouče nevyřeší. Copak jsem dojná kráva?

Říkals taky něco o tom, že vyšší cena práce má být / je kompenzována vyšší kvalitou. Jak si mám v tomto představit tu vyšší kvalitu? Vyreklamuješ mi práci na mých brzdách? ...

Hele, já za své prachy chci víceméně jen jedno, a to adekvátní protislužbu. Pokud vysolím za cca 3 měsíce cca 20 tisíc ve tvém servisu, a dostanu od tebe pojeb, že si chci vozit vlastní díly, a že mi zdražíš práci, tak mne to urazí, a urazí mne i to, že mne zřejmě vodíš asi za nos. Nebo jak si mám vysvětlit ty trable s těmi brzdami? Jako já si peníze netisknu a jako zákazník jsem slušný, platím včas a všechno. Jen mi prostě přijde, že platím platím platím, a auto stále nejede a nejede a nejede...

That's all for this topic...
1. v první řadě neplanci jabka s hruškama. Já si jak dobře víš mejly nemažu, tak vím co jsem psal a to i přesto, že po tvém posledním zásahu ho (PC) ještě pořád dolaďuji, aby mi fungoval, tak jak předtím.
2. opět mystifikuješ, kde si prosímtě přišel na 3,5 hod ?
3. Pokud na STK zjistili, že zadní přibržďují dál, tak to máš přivézt na reklamaci, protože problém může být ještě jinde. Pokud by to totiž změřili na STk, tak by to už muselo být znatelné přibrzďování. V době, kdy jsem ti auto předával, jelo volně a nepřibrzďovalo, což sis sám vyzkoušel. Pokud si už dříve neřekl, že máš problém s brzdama, tak to můžu těžko odhadovat.
4. Ne kráva nejsi, ženská vypadá jinak. Zase tady meleš jen to co se ti hodí. Já ti doporučil měkčí brzdové desky, protože se za volantem někdy chováš jak tebou zmíněné zvíře a desky tam máš tvrdé. Rozhodně jsem ti je nevnucoval. Pokud se ti stočily kotouče a ty první co uděláš, je to, že vjedeš na dálnici a zašlápneš to do zastavení se slovy, že to musí vydržet, tak jak vidíš nevydrží. Po stočení kotoučů jsem s autem jel asi těch 15 km a kotouče netřepaly. zase až po tvém průjezdu po dálnici. Hodně kotoučům neprospělo ani přibrzďování, které ale při rozebrání brz určitě nebylo znatelné, protože vše bylo rozhýbané a namazané. Kotouče jsi koupil s autem a stáčely se právě kvůli třepání.

Hele a jak si mám vysvětlit, že odvezu svůj PC k vám do firmy na přeinstalaci a po půl roce když kolabuje ( tvá slova ), řekneš že to je špatně nastavené ? Já v tom taky nejsem odborník a čekám že to bude chodit. Ano jistě namítneš, že to nic nestálo. Peníze přímo ne, ale času si mě stál hodně. Taky jsem si nestěžoval, že za cenu co jsem dal ve vaší firmě za myš k PC, bych v supermarketu koupil dvě. Má to cenu rozvádět dál ? Ty něco vtrhneš z kontextu a pak tady s tím máváš. Proč si na cenu nestěžuješ u toho komu se to platí, tzn. na firmě šéfovi. To už takový borec nejsi co ?
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#21 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od jarek.krizan »

martinopel píše:
jarek.krizan píše:Zase jeden děsný kecálista.
Takže můžete klidně nabízet služby.
Kde kupujete ATF220 hnědé barvy???
Jak je možné stočit brzdové kotouče bez demontáže?
Proč se do auta které jezdilo na plnou syntetiku 5W40 dává polosyn 10W40?
Jak může odborník opravit servořízení nacpáním starých dílů??
Prosím o odpověď.
1. u tebe
2. to je divné, že takový odborník jako ty to nezná
3. protože dávám to, co si zákazník sežene a co je k dispozici v dané cenové relaci dané zákazníkem
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#22 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od luckybeef »

jarek.krizan píše: 1. u tebe
2. to je divné, že takový odborník jako ty to nezná
3. protože dávám to, co si zákazník sežene a co je k dispozici v dané cenové relaci dané zákazníkem
Jarku! k tomu bodu 3 - já jsem neříkal, že tam chci 10W-40 - já jsem říkal vyměnit olej. A cena mne zajímá, ale pokud mi někdo řekne, nedávej tam toto, dej tam toto, protože to je lepší a)b)c) tak si nechám poradit!
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#23 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od luckybeef »

jarek.krizan píše:
luckybeef píše:
1) Takže Jarku, prvně, zvýšení cen jsi mi anoncoval ty, 800 padlo v nějakém mejlu, neřeknu ti přesně ve kterém, bylo jich dost, ale pohledám. Tvoje slova byla více méně tyto: "600-800 Kč bude cena za práci pro ty kdo donesou vlastní díly, je to už rozjednané u vícero servisů"
2) Dále, cena 450 je podle posledního dokladu (platil jsem 4300, dily staly 2180, tj. 3,5 hodiny za 1520 Kč - původní výpočet byl dokonce cca 600, než jsem přišel na to, že jsem zapomenul připočíst pneumatiky cos mi sehnal z druhé ruky)
3) Spotřeba mého vozu byla 22 l/100, a to skrze zejména přibržďující brzdy, které dodnes nebyly spraveny a přibržďují zřejmě stále. Podle internetu má můj vůz žrát mimo město 10-11 litrů na sto, ne 22!!! Ve městě by mi nevadila spotřeba 14-15/100, tuto jsem ale viděl až po tvém druhém zásahu - kdys tvrdil, že jsi opravil přibržďující brzdy - a to kombinovanou mimo i v městě. Jenže, něco je asi špatně, když mi dneska bylo řečeno, že na STK zjistili, že zadní brzdy přibržďují dál. Argument o žravosti vozu tady asi těžko obstojí. Je nutno být trošku sebekritický.
4) Dále stočené kotouče, které jsou stále křivé, tlučou mi při brždění do volantu, a ty mi doporučuješ nové brzdové desky za cca 1200, které křivé kotouče nevyřeší. Copak jsem dojná kráva?

Říkals taky něco o tom, že vyšší cena práce má být / je kompenzována vyšší kvalitou. Jak si mám v tomto představit tu vyšší kvalitu? Vyreklamuješ mi práci na mých brzdách? ...

Hele, já za své prachy chci víceméně jen jedno, a to adekvátní protislužbu. Pokud vysolím za cca 3 měsíce cca 20 tisíc ve tvém servisu, a dostanu od tebe pojeb, že si chci vozit vlastní díly, a že mi zdražíš práci, tak mne to urazí, a urazí mne i to, že mne zřejmě vodíš asi za nos. Nebo jak si mám vysvětlit ty trable s těmi brzdami? Jako já si peníze netisknu a jako zákazník jsem slušný, platím včas a všechno. Jen mi prostě přijde, že platím platím platím, a auto stále nejede a nejede a nejede...

That's all for this topic...
1. v první řadě neplanci jabka s hruškama. Já si jak dobře víš mejly nemažu, tak vím co jsem psal a to i přesto, že po tvém posledním zásahu ho (PC) ještě pořád dolaďuji, aby mi fungoval, tak jak předtím.
2. opět mystifikuješ, kde si prosímtě přišel na 3,5 hod ?
3. Pokud na STK zjistili, že zadní přibržďují dál, tak to máš přivézt na reklamaci, protože problém může být ještě jinde. Pokud by to totiž změřili na STk, tak by to už muselo být znatelné přibrzďování. V době, kdy jsem ti auto předával, jelo volně a nepřibrzďovalo, což sis sám vyzkoušel. Pokud si už dříve neřekl, že máš problém s brzdama, tak to můžu těžko odhadovat.
4. Ne kráva nejsi, ženská vypadá jinak. Zase tady meleš jen to co se ti hodí. Já ti doporučil měkčí brzdové desky, protože se za volantem někdy chováš jak tebou zmíněné zvíře a desky tam máš tvrdé. Rozhodně jsem ti je nevnucoval. Pokud se ti stočily kotouče a ty první co uděláš, je to, že vjedeš na dálnici a zašlápneš to do zastavení se slovy, že to musí vydržet, tak jak vidíš nevydrží. Po stočení kotoučů jsem s autem jel asi těch 15 km a kotouče netřepaly. zase až po tvém průjezdu po dálnici. Hodně kotoučům neprospělo ani přibrzďování, které ale při rozebrání brz určitě nebylo znatelné, protože vše bylo rozhýbané a namazané. Kotouče jsi koupil s autem a stáčely se právě kvůli třepání.

Hele a jak si mám vysvětlit, že odvezu svůj PC k vám do firmy na přeinstalaci a po půl roce když kolabuje ( tvá slova ), řekneš že to je špatně nastavené ? Já v tom taky nejsem odborník a čekám že to bude chodit. Ano jistě namítneš, že to nic nestálo. Peníze přímo ne, ale času si mě stál hodně. Taky jsem si nestěžoval, že za cenu co jsem dal ve vaší firmě za myš k PC, bych v supermarketu koupil dvě. Má to cenu rozvádět dál ? Ty něco vtrhneš z kontextu a pak tady s tím máváš. Proč si na cenu nestěžuješ u toho komu se to platí, tzn. na firmě šéfovi. To už takový borec nejsi co ?
Tonoucí se stébla chytá... Auto musí brzdit a to je základ.

Počítač jsi si zk...l sám tím, že jsi si tam nas...l nějaké šílené smajlíky. Nejelo ti to, a já měl jen hodinu času, abych to spravil. Udělal jsem co mohl a pak jsem ti řekl, že když to bude dál zlobit, tak se máš ozvat. Neozval, protože co jsem já odcházel, tak tam žádné chyby s poštou nebyly. Ale taky tam nebyla hromada balastu, která tvůj počítač zpomalovala a ničila. Tvůj počítač jel lépe než když jsem přišel.

A já si stěžuju tobě, protože ty jsi mechanik. Samozřejmě tvého zaměstnavatele znám, a tak se se první pokouším domluvit s tebou. Pokud to nejde, tak se ozvu. Jak Martin skončí obhlídku vozu, tak se jistě ozvu. Bohužel nemám jediný doklad na práci, takže jsem asi nahranej, mám jen doklady na materiál, ze kterého tam zřejmě není olej v převodovce a brzdová kapalina...
Ale to ty víš, že mám práci bez dokladu, tak tady machruješ ... bez dokladu mne Ruda vypakuje, ani nemrknu, nebo se mýlím ??? :(
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#24 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od jarek.krizan »

luckybeef píše:Jak by ses asi Jarku cítil, kdybych ti doporučil koupi počítače, a pak ti postupně vyměnil pár součástek, ale nechal bych ti tam vadnej zdroj? Jo, počák by jel, ale ne dlouho, padal by, ale byly by v něm nové paměti, nové kabely k diskům, a ty by ses ptal, proč si každý měsíc vezmu počák na servis, proč to pokaždé stojí balík a hlavně, proč to po čtvrt roce stále padá??? A pokaždé bys platil nejen součástky, ale i práci... A zdroj by zůstával nevyměněný. Těžko přijít na špatný zdroj. Chápu, stát se může, nemůže se na to přijít.

Ale pak bys došel s vlastním zdrojem, a já bych ti řekl, že ti zdražím práci, protože si myslím, že vlastní krámy co si nosí zákazníci jsou šunty a že se kazí, a vůbec jsou s tím trable, takže zaplatíš víc, abych byl krytý a eventuelní vícepráce měl zaplacené. A ty už bys měl utraceno hafo peněz... To bys byl rád, že?

:( :cry:

Jenže u mne by se ti to nestalo. Za prvé proto, že ty jsi mi nikdy práci neplatil, za druhé proto, že sice dělám pomalu a lidi na mne čekají, ale dělám díky Bohu dobře. Aspoň tak to prozatím je, a doufám, že s pomocí Boží to tak i zůstane.

Věřím tomu, že jak se ti podaří se osamostatnit, tak se budeš chovat zas férově, jako loni. Teď se mi zdá, že to není to co to bývalo, ani když zavřu obě oči...
Vloni byla větší pohoda, nebylo tolik stresu, odpoledne jsem měl víc času na rodinu a hlavně jsem si nemusel půjčovat před výplatou, aby jsme se nemuseli doma chodit pást.
A zapoměl si napsat kdo ti pomáhal vyhledat ty správné díly, aby sis je mohl objednat přes net a jinde ? To už si zapoměl v tom zatmění jak jsem se tě snažil okrást. Dělal jsem to snad za peníze ? Že tu běžně po večerech dávám dokupy cenové nabídky na opravu a běžně se stává, že lidi ani nepoděkují ? Na tom taky bohatnu.
Co se týká toho PC, tak svůj druhý PC jsem dostal od tebe grátis, to je pravda, sice postarší, ale fungoval. Sice jsem postupně měnil mechaniku, grafickou desku, disk a nakonec odešel zdroj. taky tvůj šéf tehdy řekl, že tam měl být silnější, že na nové komponenty je slabý. Nepřišlo mi to divné, věděl jsem, že mám starý stroj a ten se prostě bude sypat, ale sypal se postupně.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#25 Servis V960 - Zlínský kraj

Příspěvek od jarek.krizan »

luckybeef píše:
jarek.krizan píše: 1. u tebe
2. to je divné, že takový odborník jako ty to nezná
3. protože dávám to, co si zákazník sežene a co je k dispozici v dané cenové relaci dané zákazníkem
Jarku! k tomu bodu 3 - já jsem neříkal, že tam chci 10W-40 - já jsem říkal vyměnit olej. A cena mne zajímá, ale pokud mi někdo řekne, nedávej tam toto, dej tam toto, protože to je lepší a)b)c) tak si nechám poradit!
Jo to měl být bod 4. moje chyba
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204
Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „700 / 900“