automatické zapnutí světel po startu

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 66
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem

#1 automatické zapnutí světel po startu

Příspěvek od mikacCZ »

nazdar volvisti, měl bych jeden dotaz , lze nějak aby se světla spustila až po nastartování ? na mé V40 se spustí hned po ootočení klíčku , při startování se zhasnou a hned po nastartování zase naběhnou, problém je ten že jsem si namotnoval Xenony a myslim si že jim to nedělá moc dobře, ten dvojitej start , to žhavení
_________________
Volvo V40,1.9 TDI, rv. 2001 (prosinec) ,75 kw

THOmasoj
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 838
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#2 automatické zapnutí světel po startu

Příspěvek od THOmasoj »

bez nějaký pomocný elektroniky to asi nepůjde
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5111
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#3 automatické zapnutí světel po startu

Příspěvek od Honza »

Takhla to mám i u origo xenonů
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

libre
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Zlín
Vůz: V40, 2.0i B4204S2, r.v.99, manuál
Bydliště: Zlín

#4 automatické zapnutí světel po startu

Příspěvek od libre »

THOmasoj píše:bez nějaký pomocný elektroniky to asi nepůjde
To teda půjde, funkci "denního svícení" lze samozřejmě vypnout.
_________________
Je: Volvo V40 - 2,0i 100kW (B4204S2) - r.v.99, model 2000 - manuál M56H1 (od 6.2006) - info - Obrázek
Bylo: Škoda 105L - 33kW - r.v.85 (od 7.1997 do 12.2006) ..... Bude: Volvo V70 II (nejdříve od 2013)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 66
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem

#5 automatické zapnutí světel po startu

Příspěvek od mikacCZ »

libre píše:
THOmasoj píše:bez nějaký pomocný elektroniky to asi nepůjde
To teda půjde, funkci "denního svícení" lze samozřejmě vypnout.
jasný že když natvrdo vypnu světla a budu si je zapínat manuálně až po nastartování tak to pujde :D myslel jsem spíš , aby se automaticky zapli až po nastartování
_________________
Volvo V40,1.9 TDI, rv. 2001 (prosinec) ,75 kw

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 9882
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#6 automatické zapnutí světel po startu

Příspěvek od hajnej »

_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 9882
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#7 automatické zapnutí světel po startu

Příspěvek od hajnej »

hayney píše:a co to vyřešit tímto? http://www.cybertronic-labs.cz/product/detail?id=14
tahle věc má u xenonů velkej smysl. abys s nima zbytečně nesvítil přes den. ty výbojky nejsou za pár šupů. dohodnul jsem i lepší cenu, když bude zájem
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#8 automatické zapnutí světel po startu

Příspěvek od kwiko »

Da sa to vyriesit vseliak, u mna vyhralo jednoduche "udelatko" zo suciastok "co suflik dal", ale pouzitim starsieho rele, aj pri navsteve GM, cena suciatok nepresiahne 2e. Pri autach s odlahcovacim rele (tada aj volvo) sa mi osvedcil 33k odpor ktory zarucuje ze svetla sa rozsvietia 1,5sec po nastartovani.
[img]http://img713.imageshack.us/img713/154/automat.th.jpg[/img]

http://www.sob.xf.cz/svetla.php

libre
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Zlín
Vůz: V40, 2.0i B4204S2, r.v.99, manuál
Bydliště: Zlín

#9 automatické zapnutí světel po startu

Příspěvek od libre »

mikacCZ píše:jasný že když natvrdo vypnu světla a budu si je zapínat manuálně až po nastartování tak to pujde :D myslel jsem spíš , aby se automaticky zapli až po nastartování
Jsem přehlédl, že chce svítit až po nastartování. V tom případě to musím napsat opačně.
_________________
Je: Volvo V40 - 2,0i 100kW (B4204S2) - r.v.99, model 2000 - manuál M56H1 (od 6.2006) - info - Obrázek
Bylo: Škoda 105L - 33kW - r.v.85 (od 7.1997 do 12.2006) ..... Bude: Volvo V70 II (nejdříve od 2013)

libre
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Zlín
Vůz: V40, 2.0i B4204S2, r.v.99, manuál
Bydliště: Zlín

#10 automatické zapnutí světel po startu

Příspěvek od libre »

mikacCZ píše:na mé V40 se spustí hned po otočení klíčku
Světla ti svítí, i když přepínač je v pozici 0 (tj.vypnuto)?
_________________
Je: Volvo V40 - 2,0i 100kW (B4204S2) - r.v.99, model 2000 - manuál M56H1 (od 6.2006) - info - Obrázek
Bylo: Škoda 105L - 33kW - r.v.85 (od 7.1997 do 12.2006) ..... Bude: Volvo V70 II (nejdříve od 2013)

THOmasoj
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 838
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#11 automatické zapnutí světel po startu

Příspěvek od THOmasoj »

libre píše:
mikacCZ píše:na mé V40 se spustí hned po otočení klíčku
Světla ti svítí, i když přepínač je v pozici 0 (tj.vypnuto)?
mikaCZ chce zachovat funkci automatickýho rozsvicování. A to ve V40 bez nějakýho pomocnýho obvodu neuděláš
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 66
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem

#12 automatické zapnutí světel po startu

Příspěvek od mikacCZ »

libre píše:
mikacCZ píše:na mé V40 se spustí hned po otočení klíčku
Světla ti svítí, i když přepínač je v pozici 0 (tj.vypnuto)?
nesviti, vsechno tak jak u standartniho volva, ja prepinac nechavam v poloze 1 tzn. že svítí po otočení klíčku, ale u xenonu je to blbý že se startujou na dvakrát, zapnu klíček , čekám než nažhaví motor, mezi tim se startnou xenony, potom startuju motor, xenony se vypnou, a po nastartování motoru se zase zapnou, neni to neustálí startování xenonů moc dobrý na životnost ... proto mě zajímá jak vyřešit to, že se světla v poloze 1 sepnou až po nastartování motoru
_________________
Volvo V40,1.9 TDI, rv. 2001 (prosinec) ,75 kw

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 128
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno

#13 automatické zapnutí světel po startu

Příspěvek od Rychlik »

Xenony mame na obou autech a jeste nebyl problem s vybojkou. Volvo to takhle ma proste udelany, kdyz ale startuju v zime treba po dnu dvou stani, tak je pravda, ze radsi svetla vypnu a pak si je ruco zapnu az po nastartovani. Vybojkam to zhasinani asi nedela nejlip, ale zatim zvladaj...
_________________
VOLVO V40, 1,9TDi - 85kW, D4192 T3, r.v. 11/2001 Obrázek
VOLVO V50, 2,0D - 100kw 3/2008 - Father's car

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 29
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Jaroměř
Vůz: V40 1.9.TD 99´

#14 automatické zapnutí světel po startu

Příspěvek od Ondra-strojvůdce »

mikacCZ píše:nazdar volvisti, měl bych jeden dotaz , lze nějak aby se světla spustila až po nastartování ? na mé V40 se spustí hned po ootočení klíčku , při startování se zhasnou a hned po nastartování zase naběhnou, problém je ten že jsem si namotnoval Xenony a myslim si že jim to nedělá moc dobře, ten dvojitej start , to žhavení
hehe, já tuhle funkce mám aniž bych si to přál. :D dokonce mě to i sr..lo ale zvyknul jsem si. xenony nemám a světla mi fungují tak jako podivuhodně. když otočím klíčkem do první polohy aby se rozsvítily kontrolky, tak se zárověn rozsvítí obrysovky vzadu a pozičky. to je v pořádku a pochobil bych že to tak má být ovšem proč mi nesvítí předek?! :evil: a ted se dostáváme k onomu problému. nastaruju motor a ejhle!! svítí! no ale postupem času jsem vyčetl že se dělá taková elektro úprava na dení svícení, což si tam předchozí majitel udělal. ono mi to v zásadě nevadí protože automatický svícení oceňuji ale vadilo by mi to když bych si chtěl v noci posvítit. nicméně toto řeším dálkovkama který jdou i bez motoru :green: otázka je co na to řeknou na STK. :ROFL: a ještě dodám že toto chování světel jsem diagnostikoval až s origoš CEMkou. taky věc k nezaplacení. hlavně když tam máte CEMku z S40 která nemá zadní stěrač!! :evil: a to neni všechno, cemka má za úkol časovat různé věci jako třeba stěrače a určitym zbůsobem ovládat právě světla. než jsem přišel na to že tak je ta blbá cemka z S40 tak obrysovky dělaly třeba to že nažhavim a svítí mi jen zadní světla, nebo jenom pozičky a podobný hovadiny. takže doporučuju CEM typu A :good:
PS: kua to jsem se rozepsal ve 4 ráno. :lol:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 177
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: VOLVO
Kontaktovat uživatele:

#15 automatické zapnutí světel po startu

Příspěvek od vlado82 »

Ondra-strojvůdce píše:
mikacCZ píše:nazdar volvisti, měl bych jeden dotaz , lze nějak aby se světla spustila až po nastartování ? na mé V40 se spustí hned po ootočení klíčku , při startování se zhasnou a hned po nastartování zase naběhnou, problém je ten že jsem si namotnoval Xenony a myslim si že jim to nedělá moc dobře, ten dvojitej start , to žhavení
hehe, já tuhle funkce mám aniž bych si to přál. :D dokonce mě to i sr..lo ale zvyknul jsem si. xenony nemám a světla mi fungují tak jako podivuhodně. když otočím klíčkem do první polohy aby se rozsvítily kontrolky, tak se zárověn rozsvítí obrysovky vzadu a pozičky. to je v pořádku a pochobil bych že to tak má být ovšem proč mi nesvítí předek?! :evil: a ted se dostáváme k onomu problému. nastaruju motor a ejhle!! svítí! no ale postupem času jsem vyčetl že se dělá taková elektro úprava na dení svícení, což si tam předchozí majitel udělal. ono mi to v zásadě nevadí protože automatický svícení oceňuji ale vadilo by mi to když bych si chtěl v noci posvítit. nicméně toto řeším dálkovkama který jdou i bez motoru :green: otázka je co na to řeknou na STK. :ROFL: a ještě dodám že toto chování světel jsem diagnostikoval až s origoš CEMkou. taky věc k nezaplacení. hlavně když tam máte CEMku z S40 která nemá zadní stěrač!! :evil: a to neni všechno, cemka má za úkol časovat různé věci jako třeba stěrače a určitym zbůsobem ovládat právě světla. než jsem přišel na to že tak je ta blbá cemka z S40 tak obrysovky dělaly třeba to že nažhavim a svítí mi jen zadní světla, nebo jenom pozičky a podobný hovadiny. takže doporučuju CEM typu A :good:
PS: kua to jsem se rozepsal ve 4 ráno. :lol:
Krásně ses rozepsal je to pět let starý. Ale dobrý. :)
_________________
V♂LV♂ XC70 D5 D5244T "05"
V♂LV♂ S40 i B4184S11 "07"
V♂LV♂ V40 TD D4192T1 "97"
VIDA - DICE k dispozici
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“