Radenie a spojka

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 26
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Slovensko

#1 Radenie a spojka

Příspěvek od pepere »

Ahojte, dnes sa mi objavil taky zvlastny problem a to, po nastartovani motora mi spojkovy pedal isiel vyslapnut takmer bez akehokolvek odporu a az ku koncu drahy, cize, ked bol spojkovy pedal pri podlahe mi isiel "normalnym" sposobom, cize som citil, ze aj spojka zabera. Pochopitelne, ze som mal problem s radenim rychlosti, ktora mi vobec nesla a ked som skusil zaradit ine, rychlostne stupne, nasledne sa mi podarilo zaradit aj prvy rychlostny stupen. Takto som presiel par km., max. som siel na trojke, motor som zhasol a po hodine, co som prisiel k autu, nastartoval som a opat rovnaky problem, avsak so zmenou. Po prejdeni par km., cca 1km sa mi spojkovy pedal opat dostal do normalu a zacal mi zaberat hned zhora po zoslapnuti a prevody isli radit s lahkostou. Viete mi pls. povedat, kde, resp. v com moze byt tento problem? Dakujem.
_________________
Volvo S40 T4, 1.9 benzín, 16V, 147kW, r.v.´98, manuál.

Peťo
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 363
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Vůz: V40 B4164S LPG, 1998
Zabanován: Trvale

#2 Radenie a spojka

Příspěvek od Peťo »

pomocny spojkovy valec, spojkovy valec, kedy si menil brzdovu kvapalilnu? Mas jej tam dost?
V kazdom pripade by som moc nejazdil do opravy, pretoze mozes zostat niekde stat
_________________
est Volvo "I roll" Japan Volvo 600 japan horse best Volvo engine

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 26
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Slovensko

#3 Radenie a spojka

Příspěvek od pepere »

Diky za info. Vcera som musel dolievat brzdovu kvapalinu, pretoze mi z nejakej hadice unika a do servisu sa chystam. Len celkom tomu nechapem, preco, ak je malo kvapaliny je problem aj so spojkou? Mozno stupidna otazka, ale aku to ma s tym suvislost? Dakujem.
_________________
Volvo S40 T4, 1.9 benzín, 16V, 147kW, r.v.´98, manuál.

Peťo
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 363
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Vůz: V40 B4164S LPG, 1998
Zabanován: Trvale

#4 Radenie a spojka

Příspěvek od Peťo »

pepere píše:Diky za info. Vcera som musel dolievat brzdovu kvapalinu, pretoze mi z nejakej hadice unika a do servisu sa chystam. Len celkom tomu nechapem, preco, ak je malo kvapaliny je problem aj so spojkou? Mozno stupidna otazka, ale aku to ma s tym suvislost? Dakujem.
no vidis zavadu mas, pretoze spojkovy valec ma spolocnu nadrzku s brzdovou kvapalinou spolu s brzdovym systemom. Kde Ti to unika?
Tam kde dolievas brzdovku, tak hned pod nou sa to vetvi na brzdovy system a spojku. :)
_________________
est Volvo "I roll" Japan Volvo 600 japan horse best Volvo engine

THOmasoj
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'
It’s my birthday

#5 Radenie a spojka

Příspěvek od THOmasoj »

spojka je hydraulická a jak psal peťo, kapalina je stejná pro brzdovou soustavu i spojku. To co ti to dělá by mohlo bejt způsobený zavzdušněnou soustavou. Pokud ti to někde utíká, tak na nic nečekej a nech to co nejdřív opravit... bez brzd se zastavuje špatně
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 26
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Slovensko

#6 Radenie a spojka

Příspěvek od pepere »

Moc dakujem :) Co sa tyka toho uniku, tak som si vsimol kvapkat kvapalinu pri prednom pravom kolese, takze neviem, ci mi tam rachla nejaka hadicka, resp., preco to unika. Kedze sa mi to stalo vcera, tak som servis este nestihol navstivit, ale v pondelok som tam :)
_________________
Volvo S40 T4, 1.9 benzín, 16V, 147kW, r.v.´98, manuál.

Peťo
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 363
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Vůz: V40 B4164S LPG, 1998
Zabanován: Trvale

#7 Radenie a spojka

Příspěvek od Peťo »

pepere píše:Moc dakujem :) Co sa tyka toho uniku, tak som si vsimol kvapkat kvapalinu pri prednom pravom kolese, takze neviem, ci mi tam rachla nejaka hadicka, resp., preco to unika. Kedze sa mi to stalo vcera, tak som servis este nestihol navstivit, ale v pondelok som tam :)
Mas prasknutu brzdovu hadicku. Kup si nove a daj si ich co najskor vymenit. Ak ti ju roztrhne celu pocas brzdenia budes dost prekvapeny.. :Search:
_________________
est Volvo "I roll" Japan Volvo 600 japan horse best Volvo engine

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 26
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Slovensko

#8 Radenie a spojka

Příspěvek od pepere »

Diky za info. Este jedna otazocka ohladom opravy, kolko moze tato oprava cca financne vychadzat? :)
_________________
Volvo S40 T4, 1.9 benzín, 16V, 147kW, r.v.´98, manuál.

Peťo
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 363
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Vůz: V40 B4164S LPG, 1998
Zabanován: Trvale

#9 Radenie a spojka

Příspěvek od Peťo »

hadicky stoja cca 40-60eur podfla vyrobcu a je to praca tak max 1hod pre skuseneho mechanika.
_________________
est Volvo "I roll" Japan Volvo 600 japan horse best Volvo engine

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 26
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Slovensko

#10 Radenie a spojka

Příspěvek od pepere »

Informujem o vysledku :)

Problem bol v pravej prednej brzdovej hadicke. Oprava vykonana, vsetko funkcne :) Pre info, cely tento zasah vysiel na 55,-EUR, pričom som menil obe hadicky. 1ks. brzd. hadice 17,5€ a práca 20€.
_________________
Volvo S40 T4, 1.9 benzín, 16V, 147kW, r.v.´98, manuál.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“