V70 vypnuti alarmu

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 26
Registrován: 15 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha 4

#1 V70 vypnuti alarmu

Příspěvek od vozo »

Ahoj, u me V70 se stale zapina alarm. Nepomaha ani deaktivace kabinoveho senzoru.-dost se vybiji baterka-hlavne ted v zime- Chci jej vypnout definitivne.
Nevite nekdo jak na to?
_________________
Volvo V70 2,5TDI r.v.2000 manual

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#2 V70 vypnuti alarmu

Příspěvek od Fíla »

nevím jak u M2000, ale u mých se alarm aktivuje jen pokud zamknu dálkou. Když klíčem, tak dioda nebliká a alarm aktivní není.
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 26
Registrován: 15 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha 4

#3 V70 vypnuti alarmu

Příspěvek od vozo »

To zkusim, az dobiju akumulator. Alarm mi ji pres noc uplne vytlouk! Ale stejne bych ho chtel vypnout uplne, a zamykat normalne dalkou.
_________________
Volvo V70 2,5TDI r.v.2000 manual

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 231
Registrován: 20 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 9
Vůz: V70III D5 136kw
Bydliště: Praha 9

#4 V70 vypnuti alarmu

Příspěvek od tiktak »

Pokud mas baterku jakz takz v poradku a alarm je rovnez OK, tak ti ji za noc rozhodne nemuze vybit, nebot v rezimu hlidani jsou aktivni akorat elektronicke obvody, ktere snimaji koncaky na dverich, otresaky, IMO a to jsou skutecne prikony v radu jednotek miliamper.

Obcas byva tenhle problem, pokud je v aute zalohovana sirena, tedy sirena s vlastni baterii (aby auto rvalo, i kdyz by nekdo sirenu ustrihl), pak po par letech mohou byt clanky v baterii sireny KO, tim padem se stale "nabijeji" a jejich proudovy odber uz je schopen vysosat baterii i za noc tak, ze uz nenastartujes, pokud uz baterka neni zrovna cerstva nebo jsou velke mrazy.

Takze s nejvetsi pravdepodobnosti ti baterii nevybiji alarm, ale neco jineho. (ampermetr na baterku a vytahovat jednu pojistku po druhe, az zjistis, co ti to zere)
_________________
Je: Volvo V70 III D5, 2009, 136 kw
bylo:Volvo V70 II D5 136kw, Volvo 855 Estate T5, 1995, 166kw, "Sazka edition"

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 26
Registrován: 15 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha 4

#5 V70 vypnuti alarmu

Příspěvek od vozo »

Nene, alarm se fakt porad sam spousti. Zamknu auto-dalkou- a do peti minut zacne rvat, pak prestane a zase, a tak porad dokola, az vybije baterku-cca za dva dny-. Jen jsem chtel vedet jestli se da alarm uplne deaktivovat, bez nutnosti jet do servisu, nebo aspon jak zjistit ktery cidlo je spatny.
_________________
Volvo V70 2,5TDI r.v.2000 manual

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#6 V70 vypnuti alarmu

Příspěvek od Drak3n »

toto iste robilo aj mne , tak som sa nastval a vytiahol poistku a bolo po probleme . neskor pomohla vymena sireny a takisto aj baterka uz bola opotrebovana , takze tiez vymena a teraz funguje vsetko ako za nova :good:
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts

duri

#7 V70 vypnuti alarmu

Příspěvek od duri »

Ten sám problém jako "vozo" mám i já. Na diagnostice u Jarka Křižana zjištěn vadný mikrospinač v zámku PZ dveří. Auto fyzicky zamklé je, ale díky tomu mikrospínači si alarm myslí, že není zamčeno. Zamykám klíčem, odemykám DO. Alarm mi nechybí, stejně nikoho nevzrušuje. Trošku mi vadí, že nebliká dioda na palubce...

P.S. nový zámek pro můj model je za cca 4.500,- kč, nedá se rozebrat a vyměnit pouze ten spínač, což je pech!

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 68
Registrován: 15 roků 4 měsíce
Bydliště: Sokolov
Vůz: V70 2.4 D5 D5244T4 aut.

#8 V70 vypnuti alarmu

Příspěvek od Drobeczek007 »

Taky jsem bojoval s alarmem, než jsem si zaplatil diagnostiku. Dokud jsem neodstranil závadu, tak mě děsně rozčilovalo, že nemohu používat dálkové ovládání :evil:
Ale přišel jsem na jednoduchou úpravu jak používat zamykání dálkou bez zapnutí alarmu: stačí rozpojit 1 konektor alarmu, který hlídá zavření kapoty (úplně v rohu motorového prostoru před baterií). Alarm čeká dokud se nezavřou všechny dveře či kapota a ta se tímto způsobem nikdy nezavře :crazy:
_________________
V70 2.0T (B5204T4) r.v. 1999 Prins VSI
Obrázek
V70 D5
Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 99
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S60 2.4D 96 kW, Volvo V60 1.6D 8
Bydliště: Pardubice

#9 V70 vypnuti alarmu

Příspěvek od igi75 »

Drobeczek007 píše:Taky jsem bojoval s alarmem, než jsem si zaplatil diagnostiku. Dokud jsem neodstranil závadu, tak mě děsně rozčilovalo, že nemohu používat dálkové ovládání :evil:
Ale přišel jsem na jednoduchou úpravu jak používat zamykání dálkou bez zapnutí alarmu: stačí rozpojit 1 konektor alarmu, který hlídá zavření kapoty (úplně v rohu motorového prostoru před baterií). Alarm čeká dokud se nezavřou všechny dveře či kapota a ta se tímto způsobem nikdy nezavře :crazy:
Toto jsem taky zkusil, alarm se sice neaktivuje, ale po odemknutí a zapnutí klíčku se mi pořád ukazuje hláška " systém alarmu doporučený servis " a mě tam děsně štve. Nevíte někdo co s tím alarmem udělat, aby byl úplně mimo? Pokud klíček zapnu, tak se mi tam hláška objěví, ale pokud klíček znova vypnu a vytáhnu a opět strčím a zapnu ( bez toho abych to zamkl), tak hláška zmizí. Je tam opět až po zamčení
_________________
S 60 2.4 D 96 kW r.v.2005
V 60 1.6 D 84 kW r.v. 2014

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 72
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Vůz: S80 2.5TDI, r.v. 2000
Bydliště: Chomutov

#10 V70 vypnuti alarmu

Příspěvek od dykobras »

Já s alarmem bojuju už skoro měsíc, ale na S80.... Už jsem to vzdal, protože musím pokaždé když dojedu někam odpojit baterku (která je v kufru) tak jsem se objednal na diagnostiku do Volva. A mě bohužel nefunguje, že zamknu klíčem auto a alarm se neaktivuje. Alarm je aktivní jak dálkou tak klíčem.... Někdy si říkám, že poletí ze skály a koupím feldu.
_________________
Generál - Volvo S80, 2.5 TDI, 103Kw, 2000, Tmavěšedá perleť
Bitevní loď - Volvo V70, 2.4 20V Turbo, 142 Kw, 1997, Černá metalíza
Červeňák - Volvo 850, 2.0 20V T-5 LPG 155Kw, 1995, Tmavěfialová metalíza
Modrák - Volvo 440, 1.9TD 66Kw, 1996, Modrá metalíza

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 99
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S60 2.4D 96 kW, Volvo V60 1.6D 8
Bydliště: Pardubice

#11 V70 vypnuti alarmu

Příspěvek od igi75 »

dykobras píše:Já s alarmem bojuju už skoro měsíc, ale na S80.... Už jsem to vzdal, protože musím pokaždé když dojedu někam odpojit baterku (která je v kufru) tak jsem se objednal na diagnostiku do Volva. A mě bohužel nefunguje, že zamknu klíčem auto a alarm se neaktivuje. Alarm je aktivní jak dálkou tak klíčem.... Někdy si říkám, že poletí ze skály a koupím feldu.
To mě klíčem neaktivuje, ale je to vopruz. Co se týká mě, tak já bych ho klidně kilíčem zamykal, ale ženuška je pohodlná blondýna. Když mi ho náhodou půjčí a já zapnu klíček, tak mě nas... hned ta hláška o servie alarmu. Jinak nic nevybijí ani jinak nezlobí. Jen bylo pěkný když doteď psalo " žádná zpráva" U mě teda rozhodně ze skály nepoletí. Držím palce, origo diag. ti to vyřeší. :beer:
_________________
S 60 2.4 D 96 kW r.v.2005
V 60 1.6 D 84 kW r.v. 2014

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 34
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Vůz: V70 2,5 TDI 97´

#12 V70 vypnuti alarmu

Příspěvek od kern77 »

Drak3n píše:toto iste robilo aj mne , tak som sa nastval a vytiahol poistku a bolo po probleme . neskor pomohla vymena sireny a takisto aj baterka uz bola opotrebovana , takze tiez vymena a teraz funguje vsetko ako za nova :good:
Která je to pojistka? Parkuji u hlavní silnice, a když kolem projede náklaďák nebo autobus, tak se někdy asi tou tlakovou vlnou spustí alarm, to rozhodně nepotřebuji a alarm je stejně na h...o.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 68
Registrován: 15 roků 4 měsíce
Bydliště: Sokolov
Vůz: V70 2.4 D5 D5244T4 aut.

#13 V70 vypnuti alarmu

Příspěvek od Drobeczek007 »

Vždyť jsem psal: stačí odpojit konektor u motoru a alarm není aktivován.
_________________
V70 2.0T (B5204T4) r.v. 1999 Prins VSI
Obrázek
V70 D5
Obrázek

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 34
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Vůz: V70 2,5 TDI 97´

#14 V70 vypnuti alarmu

Příspěvek od kern77 »

Konektor u motoru jsem hledal, ale marně, šlo by udělat nějaké foto, které by mne navedlo do správných míst? Předem díky.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 99
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S60 2.4D 96 kW, Volvo V60 1.6D 8
Bydliště: Pardubice

#15 V70 vypnuti alarmu

Příspěvek od igi75 »

kern77 píše:Konektor u motoru jsem hledal, ale marně, šlo by udělat nějaké foto, které by mne navedlo do správných míst? Předem díky.
Já ho mám u zámku kapoty na straně řidiče( v té spodní části nad chladičem ). Musíš mít tenkej šroubovák, aby jsi odjistil ten zobáček na svorkovnici. Jinak opravdu po rozpojení se alarm neaktivuje, ale taky nezabliká centrál při zamknutí. Musíš to pak hlídat na čudlech a nebo poslouchat. Mě to rozpojení nepommohlo. Alarm se sice neaktivoval, ale ta hláška tam zůstala. A ještě mě napadla jedna věc co jsem nezkusil. Rozjet se s tím odpojeným čidlem, jestli nebude hlásit palubák otevřenej motor. Nevím nevím
_________________
S 60 2.4 D 96 kW r.v.2005
V 60 1.6 D 84 kW r.v. 2014

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 34
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Vůz: V70 2,5 TDI 97´

#16 V70 vypnuti alarmu

Příspěvek od kern77 »

Díky za info, vyzkouším to.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“