Volvo - opět umístění v negativní statistice........

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Švéd
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 661
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha, Frymburk
Vůz: S70 5254, Silver

#1 Volvo - opět umístění v negativní statistice........

Příspěvek od Švéd »

Tak dnes z nedostatku jiných zájmů pročítám internetové zprávy a najednou opět narazím na tento článek: https://www.novinky.cz/ekonomika/214479-cim-luxusnejsi-vuz-tim-vetsi-pravdepodobnost-nehody-ukazuje-statistika.html

Zajímalo by mne z jakých čísel se vychází......nejméně havarují řidiči Dacii. Tohle bych pochopil, kdyby jsme byli v Rumunsku. Ale nevím, kde se berou tato čísla, když Dacii na našich silnicích jezdí oproti MB, BMW, Volvům a dalším značkám jen velmi, velmi málo. Řekl bych, že těmto skutečnostem nahrávají dámičky ve vysokých SUV, které prostě nemají odhad. Takových co si za volantem velkého SUV moc neví rady je v Praze vidět hned několik denně. A XC 60,90 nejsou vyjímka. Přesto by mně zajímalo, jak se taková statistika počítá: MB, BMW, Volvo na straně jedné vs. Dacia a rejže z Asie na straně druhé???

David
_________________
Mercedes W221, non Volvo.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#2 Volvo - opět umístění v negativní statistice........

Příspěvek od eLzyx »

U luxusnějších vozů je toto riziko podstatně vyšší, sdělil ČTK mluvčí pojišťovny Petr Milata.
ne riziko nehody, ale riziko pro pojišťovnu. Nabourám-li v Dacii třeba do značky, tak bude-li Dacie pojízdná, tak zmizím jak pára nad hrncem, auto si nechám opravit u nějakých garážníků a raduju se, že jsem nepřišel ještě o body a prachy za pokutu. Nabourám-li Volvem do značky, bude škoda přibližně v hodnotě Dacie, takže chtě nechtě volám PČR, vymluvím se na srnku, psa, děti atp. Dostanu tak akorát flastr a pojišťovna škodu zaplatí.
Výsledek? Ve statistice Dacia 0 nehod, Volvo 1 nehoda.
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1618
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Vůz: S60, 2.4T
Bydliště: Praha 5

#3 Volvo - opět umístění v negativní statistice........

Příspěvek od lucki »

vodici volv proste nevedia soferovat.
_________________
teraz: S60, 2,4T '01, 147kw, svetlo modra, 210K km, spotreba 8,8 l/100 km
bolo: S70, 2,4l '98, 125kw, modra metla, 219K km, spotreba 9,89 l/100 km
480_S, 2.0i '94, cerna metaliza, 224K km, spotreba 8.2 l/100 km
440 turbo, 1.7 '89, modra

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1549
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#4 Volvo - opět umístění v negativní statistice........

Příspěvek od koch »

vetsina low endu ani pojistena neni tudiz muzou vychazet pojistovny jen ze seznamu drazsich (pojistenych) aut...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 303
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Vůz: Golf III
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#5 Volvo - opět umístění v negativní statistice........

Příspěvek od jaffar »

koch píše:vetsina low endu ani pojistena neni tudiz muzou vychazet pojistovny jen ze seznamu drazsich (pojistenych) aut...
Toto je aj nejako reálne podložené? Počul som to už x-krát, ale neviem si to v praxi predstaviť, moje autá majú kúpnu cenu 2600€ a reálnu hodnotu ani nehovorím, ale nad možnosťou nepoistiť som ani neuvažoval :unknown: Niekomu stojí ten risk za pár €?
_________________
ehm, Golf...
ex 940SE B200FT '92, 480S 2.0 '94

Švéd
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 661
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha, Frymburk
Vůz: S70 5254, Silver

#6 Volvo - opět umístění v negativní statistice........

Příspěvek od Švéd »

eLzyx píše:ne riziko nehody, ale riziko pro pojišťovnu. Nabourám-li v Dacii třeba do značky, tak bude-li Dacie pojízdná, tak zmizím jak pára nad hrncem, auto si nechám opravit u nějakých garážníků a raduju se, že jsem nepřišel ještě o body a prachy za pokutu. Nabourám-li Volvem do značky, bude škoda přibližně v hodnotě Dacie, takže chtě nechtě volám PČR, vymluvím se na srnku, psa, děti atp. Dostanu tak akorát flastr a pojišťovna škodu zaplatí.
Výsledek? Ve statistice Dacia 0 nehod, Volvo 1 nehoda.

Jj, to je poměrně logický příklad......

D.
_________________
Mercedes W221, non Volvo.

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2167
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#7 Volvo - opět umístění v negativní statistice........

Příspěvek od karelvolvo »

jaffar píše:
koch píše:vetsina low endu ani pojistena neni tudiz muzou vychazet pojistovny jen ze seznamu drazsich (pojistenych) aut...
Toto je aj nejako reálne podložené? Počul som to už x-krát, ale neviem si to v praxi predstaviť, moje autá majú kúpnu cenu 2600€ a reálnu hodnotu ani nehovorím, ale nad možnosťou nepoistiť som ani neuvažoval :unknown: Niekomu stojí ten risk za pár €?
Je pojištění a pojištění, zákonný má dá se říct každý ale když nabourám do značky tak je mi na nic a pak havarijní a to jsem třeba nikdy neměl ani na jednom ze svých čtyř VOLV a ani nebylo třeba Ťuk,ťuk
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 303
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Vůz: Golf III
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#8 Volvo - opět umístění v negativní statistice........

Příspěvek od jaffar »

karelvolvo píše:Je pojištění a pojištění, zákonný má dá se říct každý ale když nabourám do značky tak je mi na nic a pak havarijní a to jsem třeba nikdy neměl ani na jednom ze svých čtyř VOLV a ani nebylo třeba Ťuk,ťuk
Jo tak to je jasné, ja som rátal, že štatistika je z PZP a ne havarijnej. Havarjinú som nemal nikdy tiež, skúsil som to raz, kedže som chcel rádio za 800€ do 480 a PZP jeho krádež nekryla - vyrátali mi 890€ ročne a hodnotu auta tuším niečo pod 2000€ :ROFL:
_________________
ehm, Golf...
ex 940SE B200FT '92, 480S 2.0 '94

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1549
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#9 Volvo - opět umístění v negativní statistice........

Příspěvek od koch »

jaffar píše:
karelvolvo píše:Je pojištění a pojištění, zákonný má dá se říct každý ale když nabourám do značky tak je mi na nic a pak havarijní a to jsem třeba nikdy neměl ani na jednom ze svých čtyř VOLV a ani nebylo třeba Ťuk,ťuk
Jo tak to je jasné, ja som rátal, že štatistika je z PZP a ne havarijnej. Havarjinú som nemal nikdy tiež, skúsil som to raz, kedže som chcel rádio za 800€ do 480 a PZP jeho krádež nekryla - vyrátali mi 890€ ročne a hodnotu auta tuším niečo pod 2000€ :ROFL:
takze si si to realne podlozil sam :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 303
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Vůz: Golf III
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#10 Volvo - opět umístění v negativní statistice........

Příspěvek od jaffar »

koch píše:takze si si to realne podlozil sam :)
:oops:
..včera som nemal kávu!! :green:
_________________
ehm, Golf...
ex 940SE B200FT '92, 480S 2.0 '94

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2616
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#11 Volvo - opět umístění v negativní statistice........

Příspěvek od ok2ucx »

Švéd píše:Tak dnes z nedostatku jiných zájmů pročítám internetové zprávy a najednou opět narazím na tento článek: https://www.novinky.cz/ekonomika/214479-cim-luxusnejsi-vuz-tim-vetsi-pravdepodobnost-nehody-ukazuje-statistika.html
Zajímalo by mne z jakých čísel se vychází......nejméně havarují řidiči Dacii. T...
Ahoj, tahle statistika už jedno našim novinářům rukama prošla, to si vzpomínám. Jako každé statistice, kterou si nezfalšuji sám, nevěřím. Resp. nikde nejsou uvedeny žádné podrobnosti.

Dosti zavádějící je už jen to, že je to statistika jedné pojišťovny (ČSOB). Vzorek aut nemusí být reprezentativní. Ale budiž.

Spíše by bylo zajímavé vědět, kolik nehod připadá např. na 1.000.000km najetých. V čele jsou "polykači dálničních kilometrů", naopak na chvostu jsou značky, které u nás disponují malinkými autíčky, které těch kilometrů moc nenajezdí. Myslím, že se zaměňuje příčina a následek - řidiči co tzv. "častěji bourají", bourají proto, že více jezdí. A ti co více jezdí, si kupují Volvo (MB, VW) a ne Daewoo Tico. A naopak, ten co najezdí měsíčně 200km, má malou šanci ve sledovaném období nabourat, protože je prostě výrazně kratší dobu na silnici. A protože málo jezdí, koupí si Tico nebo Chevroler Spark, pak ovšem přistane na "pěkném" místě v této tabulce.

Hlavně, že mají novináři a v TV o čem plkat, místo jiných důležitých věcí...

Pavel

P.S. Na vrcholu žebříčku jsou ovšem auta, která jsou silná a rychlá. Takto jej mnozí řidiči využívají (rychlost), šance na karamból je také vyšší... myslím.
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

FantomaS40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 56
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 6
Vůz: S40 2.0D '04

#12 Volvo - opět umístění v negativní statistice........

Příspěvek od FantomaS40 »

Tento týden (pondělí - středa) jsem v Praze viděl 2 nehody (takové městské bouchance) a v obou případech .... Volvo, 1x Karlovarská na Bílé hoře a 1x magistrála před Hl. nádražím. Takže moje statistika je jasná - bourají jenom Volva :jaj:
_________________
S40 2,0D, 100kW, 2004, model 2005, man.
V40 D4, 140kW, 2015, man

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#13 Volvo - opět umístění v negativní statistice........

Příspěvek od THOmasoj »

Nechci hájit řidiče volva, protože je mezi námi spousta těch, co jezdí jak prasata, ale všechny tyhle statistiky jsou při nejmenším hodně zkreslený. Svojí roli hraje spousta faktorů, který v nich nikdo nezohledňuje...

Jinak pokud jde o "paničky v SUV" , tak mi nezbejvá než souhlasit :-)... co potkávám, tak 3/4 XC90 a 60 řídí dámy :-)
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#14 Volvo - opět umístění v negativní statistice........

Příspěvek od Lukaso »

nevím čemu se pořád divíte. Když někdo udělá auto od toho aby se v něm vozily paničky tak se v něm prostě vozí...

Že bych ale potkával o něco více paniček v SUV, které by mě nějak snad ohrožovali více než jiní řidiči jiného pohlaví a jiné výšky vozidla se říci nedá...možná že mám ale štěstí...

nechci tady zase dělat někomu obhájce nebo snad někoho soudit, ale trochu mi to zase zavání českou povahou, kdy ze závisti nedokážeme přejít dva fakty: 1) žena si může na takové luxusní auto vydělat sama a na rozdíl od nás to dokázala, 2) ikdyby si ho takříkajíc vyš*kala, chce mít hezké a bezpečné auto, stejně tak jako chce její partner aby jezdila v něčem bezpečném, moje přítelkyně není moc dobrou řidičkou a kdybych na to měl peníze právě proto bych jí koupil třeba XC60-90. A celé toto nutně neznamená, že paničky jsou špatní řidiči, jen možná pod rouškou těchto nepřekonatelných věcí hledáme každou chybičku

teď mě ukamenujte...netvrdím, že neexistují neobratné řidičky SUV ale zdá se mi, že příliš generalizujete
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#15 Volvo - opět umístění v negativní statistice........

Příspěvek od THOmasoj »

Lukaso píše:nevím čemu se pořád divíte. Když někdo udělá auto od toho aby se v něm vozily paničky tak se v něm prostě vozí...

Že bych ale potkával o něco více paniček v SUV, které by mě nějak snad ohrožovali více než jiní řidiči jiného pohlaví a jiné výšky vozidla se říci nedá...možná že mám ale štěstí...

nechci tady zase dělat někomu obhájce nebo snad někoho soudit, ale trochu mi to zase zavání českou povahou, kdy ze závisti nedokážeme přejít dva fakty: 1) žena si může na takové luxusní auto vydělat sama a na rozdíl od nás to dokázala, 2) ikdyby si ho takříkajíc vyš*kala, chce mít hezké a bezpečné auto, stejně tak jako chce její partner aby jezdila v něčem bezpečném, moje přítelkyně není moc dobrou řidičkou a kdybych na to měl peníze právě proto bych jí koupil třeba XC60-90. A celé toto nutně neznamená, že paničky jsou špatní řidiči, jen možná pod rouškou těchto nepřekonatelných věcí hledáme každou chybičku

teď mě ukamenujte...netvrdím, že neexistují neobratné řidičky SUV ale zdá se mi, že příliš generalizujete
původně jsem to chtěl napsat, ale nakonec nenapsal. To s těma paničkama jsem nemyslel nijak špatně. Osobně zastávám názor, že je úplně jedno, jestli řídí auto chlap nebo ženská. Znám hafo dobrých řidiček, který by spoustu z nás strčily do kapsy. Dneska jde spíš o to, že si člověk všímá víc ženských za volantem, aby si mohl zanadávat :-)
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#16 Volvo - opět umístění v negativní statistice........

Příspěvek od Lukaso »

THOmasoj píše: Dneska jde spíš o to, že si člověk všímá víc ženských za volantem, aby si mohl zanadávat :-)
taky mám ten pocit...někdy bohužel snad i u sebe :D
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“