hlučnost auta u S80

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 278
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Vyškov
Vůz: V70 II sport D5 136kW " šeďak"
Bydliště: Vyškov

#1 hlučnost auta u S80

Příspěvek od naspo »

potřeboval bych poradit, kde hledat chybu, jelikož jsem dlouho nejezdil tímto vozem, kterým jezdí manželka, když jedu tak někde kolem 60 je ohromný hluk, jako by to jelo na traktorových kolech, po překročení je to klidněnší, ale zas to vypadá jako by na výfuk, jen jsem to tak zběžně skouk a nezdá se mi nějak výfuk narušen, Jen nevím zda by to nemohlo mít nějakou spojitost s nedávnou havárii, kdy do manželky z prava vjela ženská, autu nic nebylo jen počáraní od její barvy, ale nevím zda nedostala i na kolo, disk je trochu podřen, ale při jízdě řízení nijak nehází.
_________________
bylo S80 2,4 D5 manuál - 2004; Mazda 6 GH 103kW r.v. 2009
bylo ....F12 380HP - lowdeck souprava

mates
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 368
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno / Dolní Kounice
Vůz: Lynk & Co 01

#2 hlučnost auta u S80

Příspěvek od mates »

Možná je to úplně mimo, ale něco podobného jsem měl na služební oktávě a tam to bylo tím, že byly úplně sjetný gumy :)
Vždy kolem rychlosti 50km/hod. to hrozně hučelo, ale když jsem jel rychleji, tak se to utišilo. Nakonec jsme zkusili jiná kola a tím jsme zjistili, že to bylo opravdu sjetýma gumama. Třeba to pomůže..
_________________
je: Lynk & Co 01 r.v.2022, PHEV - čínské Volvo XC40
bylo: XC90 V8 r.v.2005
bylo: V70 R AWD r. v. 1998
bylo: V480 ES 1,7 r. v. 1988

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 278
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Vyškov
Vůz: V70 II sport D5 136kW " šeďak"
Bydliště: Vyškov

#3 hlučnost auta u S80

Příspěvek od naspo »

[quote="mates"]Možná je to úplně mimo, ale něco podobného jsem měl na služební oktávě a tam to bylo tím, že byly úplně sjetný gumy :)
Vždy kolem rychlosti 50km/hod. to hrozně hučelo, ale když jsem jel rychleji, tak se to utišilo. Nakonec jsme zkusili jiná kola a tím jsme zjistili, že to bylo opravdu sjetýma gumama. Třeba to pomůže..[

uvidíme i to by mohlo být, gumy jsou tak na pokraji své životnosti , brzy musí dolů, zkusím dát zimní plechy a popřípadě nové pneu.
_________________
bylo S80 2,4 D5 manuál - 2004; Mazda 6 GH 103kW r.v. 2009
bylo ....F12 380HP - lowdeck souprava

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 278
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Vyškov
Vůz: V70 II sport D5 136kW " šeďak"
Bydliště: Vyškov

#4 hlučnost auta u S80

Příspěvek od naspo »

tak nevím zda to bude přímo jen pneumatikama, jepravda že vposlední době se to zvišovalo, nedá se nějak zlistit zda by to nemohlo být ložisko, nedá se třeba odšroubovat ten šroub ve středu a vstříknout tam grafitové vazeliny?
_________________
bylo S80 2,4 D5 manuál - 2004; Mazda 6 GH 103kW r.v. 2009
bylo ....F12 380HP - lowdeck souprava
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“