Kategória N1 a mreža

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 538
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#1 Kategória N1 a mreža

Příspěvek od Dzambor »

Ahoj. Chcem sa spytat, auto mame kupene v roku 2008 presne 15.augusta.2008.. Je tam nahodnea sietka ako standartna vybava a zaroven to ma sluzit aj ako "mreza". Zapisali na to aj do technicaku ze ide o auto kategorie N1. v roku 2009 zacala platit Europska smernica ze auta uz nemusia mat tu mrezu a z kazdeho auta sa moze odpocitat DPH. Ide mi o to, ci tu sietku mozem zvesit. o sietke alebo mrezi sa tam nepise nic v zakone akurat je tam spomenuta deliaca priecka cez ktoru nesmu preniknut do priestoru cestujucich, predmety vacsie ako 5x5cm a ma to byt z pevneho materialu. sietka to nesplna a nie je definovany co je to pevny material to moze byt vsetko okrem vzduchu podla vykladu tej vety. Ked ma zastavia policajti a ja budem mat zvesenu sietku (ktora moze byt sucastou vybavy vozidla, (namiesto sietky sa tam da namontovat drziak na dazdniky), a v technicaku mam kategoriu N1, koli tej europskej smernici ktora zacala platit v roku 2009 ze auta uz nemusia mat mrezu a splnaju kategoriu n1 a auto mam vyrobne v roku 2008, mozu mi dat policajti pokutu za to ze auto nesplna kategoriu n1 ked je zvesena ta sietka? Za odpovede dakujem.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 563
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

#2 Kategória N1 a mreža

Příspěvek od scoff »

to bys musel narazit na policajta radneho vola ktery by to skoumal
spis delaji problem na stk ale taky se to da ukecat a dneska už nato tak nehledi ani tam
janak se to da vyridit na internetu posleš požadavek myslim že primo na volvo organizaci jestli ti schvali odstraneni delici prepažky nebo jestli mužeš prepsat kategoriji vozu na osobni
daji ti papir stim pak na dopravku a tam to prepisou
mam to tak samo chtel jsem to rešit ale nedorešil to jsou jen informace ktere jsem ziskal
na dopravce jsou schopni zjistit kde mas napsat nebo zavolat na tu zmenu (aspon mi to rekli tam )
hodne štesti
:good:
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 538
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#3 Kategória N1 a mreža

Příspěvek od Dzambor »

scoff píše:to bys musel narazit na policajta radneho vola ktery by to skoumal
spis delaji problem na stk ale taky se to da ukecat a dneska už nato tak nehledi ani tam
janak se to da vyridit na internetu posleš požadavek myslim že primo na volvo organizaci jestli ti schvali odstraneni delici prepažky nebo jestli mužeš prepsat kategoriji vozu na osobni
daji ti papir stim pak na dopravku a tam to prepisou
mam to tak samo chtel jsem to rešit ale nedorešil to jsou jen informace ktere jsem ziskal
na dopravce jsou schopni zjistit kde mas napsat nebo zavolat na tu zmenu (aspon mi to rekli tam )
hodne štesti
:good:
tak prepisovat mi nemusia nic mne ide o to ci mi nedaju pokutu za to ze nemam v aute mrezu/sietku a pritom v technicaku je auto zapisane ako kategoria N1
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1618
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Vůz: S60, 2.4T
Bydliště: Praha 5

#4 Kategória N1 a mreža

Příspěvek od lucki »

Dzambor píše: tak prepisovat mi nemusia nic mne ide o to ci mi nedaju pokutu za to ze nemam v aute mrezu/sietku a pritom v technicaku je auto zapisane ako kategoria N1
no vzhladom na to, ze to teraz mat nemusis asi nie. co ked si auto kupil do firmy ako jazdene minuly mesiac? ale na slovensku nikdy nevies :D
_________________
teraz: S60, 2,4T '01, 147kw, svetlo modra, 210K km, spotreba 8,8 l/100 km
bolo: S70, 2,4l '98, 125kw, modra metla, 219K km, spotreba 9,89 l/100 km
480_S, 2.0i '94, cerna metaliza, 224K km, spotreba 8.2 l/100 km
440 turbo, 1.7 '89, modra

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 88
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: SVK_BA

#5 Kategória N1 a mreža

Příspěvek od pedro5585 »

Ziadna sietka, musis mat v aute pevnu mrezu, pokial je v TP zapisane ako N1. Od roku 2009 sa moze z kazdeho auta odpocitat DPH, aj z cabrioletu, sedanu a pod. Pevna mreza nemusi byt. Kedze zakon a smernica je od roku 2009 tak si si sam odpovedal na otazku - pevnu mrezu musis mat, plati to az na nove auta kupene po termine vydania smernice a zakona u nas. Zakon alebo smernica nie je retroaktivna, t.j. nemeni minule zakony a smernice. Auta kategorie N1 musia mat pevne oddeleny nakladovy priestor od zvysku, t.j. ziadna latka, sietka, zaclona :)

Policajti ta za to mozu pekne skasirovat, mam osobnu skusenost, dal som dole mrezu a za tyzden ma zastavili a kontrolovali aj to ci mam mrezu (nove auto, neni co kontrolovat, ale nakoniec si nasli pricinu na pokutu), nemal som, nepomohlo ani to, ze som povedal, ze som viezol naklad, nemal som sedadla dole...
Pokuta 150 € soferovi, 3300 € firme...nakoniec to riesili rozumnejsie.
Je to individualne, moze sa stat, ze to nikto nebude kontrolovat, ale aj to, ze ta zastavia a ked mas vsetko O.K., tak zacnu kontrolovat blbosti ako povinnu vybavu, mrezu a pod.
_________________
Volvo V70 2.5 LPT 1997 manual
Volvo C70 T5 cabrio 2000 automat
Saab 9-5 Turbo6 Aero XWD 2011

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 538
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#6 Kategória N1 a mreža

Příspěvek od Dzambor »

pedro5585 píše:Ziadna sietka, musis mat v aute pevnu mrezu, pokial je v TP zapisane ako N1. Od roku 2009 sa moze z kazdeho auta odpocitat DPH, aj z cabrioletu, sedanu a pod. Pevna mreza nemusi byt. Kedze zakon a smernica je od roku 2009 tak si si sam odpovedal na otazku - pevnu mrezu musis mat, plati to az na nove auta kupene po termine vydania smernice a zakona u nas. Zakon alebo smernica nie je retroaktivna, t.j. nemeni minule zakony a smernice. Auta kategorie N1 musia mat pevne oddeleny nakladovy priestor od zvysku, t.j. ziadna latka, sietka, zaclona :)

Policajti ta za to mozu pekne skasirovat, mam osobnu skusenost, dal som dole mrezu a za tyzden ma zastavili a kontrolovali aj to ci mam mrezu (nove auto, neni co kontrolovat, ale nakoniec si nasli pricinu na pokutu), nemal som, nepomohlo ani to, ze som povedal, ze som viezol naklad, nemal som sedadla dole...
Pokuta 150 € soferovi, 3300 € firme...nakoniec to riesili rozumnejsie.
Je to individualne, moze sa stat, ze to nikto nebude kontrolovat, ale aj to, ze ta zastavia a ked mas vsetko O.K., tak zacnu kontrolovat blbosti ako povinnu vybavu, mrezu a pod.
ked sme to kupovali tak pvoedali nam v predajni ze staci zatial tato sietka ked nadobudne ucinnost europska smernica tak ze potom sa uvidi co s tym...a uz ma kopeckrat zastavili policajti a zatial mi nepindali na tu sietku
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 563
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

#7 Kategória N1 a mreža

Příspěvek od scoff »

ted nevim N1 je i v malem tp (musim se kouknout nemam ho u sebe )
opravdi ti muže vyrobce dat papir na zaklade ktereho to jde zapsat v registru do velkeho tp
v takovem pripade kdyz us trefis na vola policajta a dostanes pokutu k vuli tohoto tak to mužes urgovat jako neopravnene pokutovani
sef ma dva osobaky jeden 4 druhy 2 roky
kupoval to na pravnickou osobu v tp ma N1 a pez zname v citroenu mu to prodali i stim udelenim vyjimky a to je jen ve velkem TP
coz policajt nevidi
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1618
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Vůz: S60, 2.4T
Bydliště: Praha 5

#8 Kategória N1 a mreža

Příspěvek od lucki »

nemame velke TP. iba ty ktory uz maju cipovy technicak.
_________________
teraz: S60, 2,4T '01, 147kw, svetlo modra, 210K km, spotreba 8,8 l/100 km
bolo: S70, 2,4l '98, 125kw, modra metla, 219K km, spotreba 9,89 l/100 km
480_S, 2.0i '94, cerna metaliza, 224K km, spotreba 8.2 l/100 km
440 turbo, 1.7 '89, modra

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 563
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

#9 Kategória N1 a mreža

Příspěvek od scoff »

lucki píše:nemame velke TP. iba ty ktory uz maju cipovy technicak.
a ha to jsem nevedel :pardon:
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG
Odpovědět

Zpět na „o všem možném :-)“