klepotavy zvuk

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#1 klepotavy zvuk

Příspěvek od Drak3n »

v poslednej dobe som zaregistroval pocas jazdy klepotavy zvuk , vacsinou registrujem iba na nerovnostiach . zpociatku som si myslel , ze to budu predmety v kufri , ale aj potom co som vsetko upratal to neprestalo . neviem presne lokalizovat miesto odkial zvuk vychadza , ale pravdepodobne z vonku . no som zufaly , pretoze hlavne v meste mi to neskutocne pije krv :(dakujem za vsetky postrehy
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 838
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#2 klepotavy zvuk

Příspěvek od THOmasoj »

tipoval bych to na kosti stabilizátorů
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 13033
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1
It’s my birthday

#3 klepotavy zvuk

Příspěvek od raolsa »

THOmasoj píše:tipoval bych to na kosti stabilizátorů
Taky tak. Teď jenom zjistit jestli přední nebo zadní. Tipoval bych na přední.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#4 klepotavy zvuk

Příspěvek od Drak3n »

a da sa to skontrolovat len tak na parkovisku ? predpokladam , ze volu skontrolovat rukou asi moct nebudem , kedze to klepoce len za jazdy , kedy posobia velke sily . v pripade vymeny sa menia oba ? (P+L)
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 838
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#5 klepotavy zvuk

Příspěvek od THOmasoj »

Drak3n píše:a da sa to skontrolovat len tak na parkovisku ? predpokladam , ze volu skontrolovat rukou asi moct nebudem , kedze to klepoce len za jazdy , kedy posobia velke sily . v pripade vymeny sa menia oba ? (P+L)
Vůli v tom určitě rukou neucítíš. Pokud kosti měněný nebyly, výměnou nic neztratíš. Já sem dal za obě přední (v40) cca 1200,- a to jsem kupoval tak, aby to nebyly úplný šmejdy.
Vem někoho s sebou a snažte se poslouchat, jestli jde mlácení zepředu nebo ze zadu. Ono se to sice hodně roznáší karosérií, ale rozpoznat se to dá. Jinak může se vyměnit pouze na jedný straně, ale určitě je lepší udělat rovnou obě dvě strany.

Když sem auto kupoval, tak mi bylo řečeno, že jsou v háji zadní tlumiče a že bouchaj... Nakonec jsem zjistil, že to byly pouze kosti - byl to takovej hlasitej kovovej zvuk, kterej se šířil celým autem. Slyšet to nebylo vždycky, většinou na delších nerovnostech, když sem vyjel jednu díru, tak to bylo ok.
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#6 klepotavy zvuk

Příspěvek od Drak3n »

tak som pojazdil a zvuk ide z prednej napravy . na rovnej ceste je to ok , ale akonahle idem na nejaku nekvalitnu , tak to zacne klepotat a liezt na nervy :( pobrazdil som internet a dostal som sa sem http://www.meyle.com
tato frima vraj robi heavy duty produkty , cize by mali byt lepsie ako oem . stabilizatory od nich vraj maju vydrzat viac , mate s nimi niekto skusenosti ??
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts

Davidian
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 464
Registrován: 14 roků
Bydliště: Ostrava, Gen. Janouška
Vůz: Volvo V70, S80

#7 klepotavy zvuk

Příspěvek od Davidian »

čau,
k tomu vyskoušení te kosti, já to dělal tak, že jsem si otevřel dveře třeba u spolujezdce, chytnul to za střechu a houpal s autem nahoru a dolu jak blázen, druhy člověk poslouhá kde co lupe:) měly by se ti ty rány, pokud to jsou ty stabilizatory ozvat. Mi to tak fungovalo, kolega ho pak vyměnil (přední pravy) a co myslíte.... měl ho tam..
_________________
LivEEvil Volvo S80, 2007, B8444S Bi
BlueMachine Volvo V70, 1999, D5252T Man
BlueEmotion Volvo S40, 1998, B4194T4 Girl / ex
Hypoteční poradenství, investice 605776390
Nabízím 3D tisk (DMLS) na strojich EOS M290

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 13033
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1
It’s my birthday

#8 klepotavy zvuk

Příspěvek od raolsa »

Ono je to dneska skoro jedno od koho to koupíš, když nechceš kupovat originál (stojí cca 2500 kč/ks). Hlavně nebrat to nejlevnější. :no: Já mám tyčky od firmy Ruville cca 1200 kč/obě. Rozhodně se vyplatí vyměnit obě a hlavně si schovat účtenku pro případnou reklamaci. Nevím jak na Slovensku, ale u nás je záruka ze zákona 2 roky a to ty tyčky musí vydržet, když ne - automaticky reklamuju. :P
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Ing.Magor
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 733
Registrován: 15 roků
Vůz: modrá V70R II 300koní
Bydliště: Kostelec n. Orlicí, Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 klepotavy zvuk

Příspěvek od Ing.Magor »

raolsa píše:Ono je to dneska skoro jedno od koho to koupíš, když nechceš kupovat originál (stojí cca 2500 kč/ks). Hlavně nebrat to nejlevnější. :no: Já mám tyčky od firmy Ruville cca 1200 kč/obě. Rozhodně se vyplatí vyměnit obě a hlavně si schovat účtenku pro případnou reklamaci. Nevím jak na Slovensku, ale u nás je záruka ze zákona 2 roky a to ty tyčky musí vydržet, když ne - automaticky reklamuju. :P
No čoveče, s tou reklamací si nejsem jistý zda máš tak uplně pravdu, ono na potraviny taky záruku 2 roky nemáš :wink: To je jako kdyby sis dal brzdový destičky, najel za rok třeba 50tis. km a chtěl je pak reklamovat, že už se ti ojezdily a není to ještě ani dva roky :D
_________________
Octavia SCOUT TDI, MY2011, Fabia II HB 1,4TDI (51kW - chip na 67kW) MY2007 a Aprilia ETV 1000 Caponord MY 2003
Bylo: modrá V70R II, 300 koní, AWD, 6ti st. manuál, r.v. 2003, LPG Prins VSI

GDPR_user

#10 klepotavy zvuk

Příspěvek od GDPR_user »

raolsa píše:Ono je to dneska skoro jedno od koho to koupíš, když nechceš kupovat originál (stojí cca 2500 kč/ks). Hlavně nebrat to nejlevnější. :no: Já mám tyčky od firmy Ruville cca 1200 kč/obě. Rozhodně se vyplatí vyměnit obě a hlavně si schovat účtenku pro případnou reklamaci. Nevím jak na Slovensku, ale u nás je záruka ze zákona 2 roky a to ty tyčky musí vydržet, když ne - automaticky reklamuju. :P
Záruka však neplatí na opotřebování běžným provozem.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#11 klepotavy zvuk

Příspěvek od Drak3n »

http://www.vpcuk.org/forums/showthread.php?t=30696

to je link na forum , kde riesia stabilizatory , anglicania to volaju drop links ... vraj maju zle skusenosti s IPD produktami , co je znacka co robi v zamori dost vela veci pre volva a patri asi medzi top . oplati sa mi vyskusat tieto ? uz som si vsimol , ze na slovenskom autokelly ich zaradili do katalogu. takisto som rozmyslal , ze by som spravil taky mensi tuning a upgradoval ARB za pevnejsie :)
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1619
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Vůz: S60, 2.4T
Bydliště: Praha 5

#12 klepotavy zvuk

Příspěvek od lucki »

Drak3n píše:http://www.vpcuk.org/forums/showthread.php?t=30696

to je link na forum , kde riesia stabilizatory , anglicania to volaju drop links ... vraj maju zle skusenosti s IPD produktami , co je znacka co robi v zamori dost vela veci pre volva a patri asi medzi top . oplati sa mi vyskusat tieto ? uz som si vsimol , ze na slovenskom autokelly ich zaradili do katalogu. takisto som rozmyslal , ze by som spravil taky mensi tuning a upgradoval ARB za pevnejsie :)
ja mam dobre skusenosti so scan-techom. original druhovyroba pre volvo.
_________________
teraz: S60, 2,4T '01, 147kw, svetlo modra, 210K km, spotreba 8,8 l/100 km
bolo: S70, 2,4l '98, 125kw, modra metla, 219K km, spotreba 9,89 l/100 km
480_S, 2.0i '94, cerna metaliza, 224K km, spotreba 8.2 l/100 km
440 turbo, 1.7 '89, modra

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 13033
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1
It’s my birthday

#13 klepotavy zvuk

Příspěvek od raolsa »

Ing.Magor píše:No čoveče, s tou reklamací si nejsem jistý zda máš tak uplně pravdu, ono na potraviny taky záruku 2 roky nemáš :wink: To je jako kdyby sis dal brzdový destičky, najel za rok třeba 50tis. km a chtěl je pak reklamovat, že už se ti ojezdily a není to ještě ani dva roky :D
Potraviny jsou něco jiného. :wink: A co se týče destiček tak to je běžné opotřebení na které se záruka nevztahuje.
martinopel píše:Záruka však neplatí na opotřebování běžným provozem.
To máš pravdu. Ale když jim donesu tyčky po roce a budu tvrdit, že jsem na nich najel 10 k km (ve skutečnosti 30 k) a jsou v háji tak mi to uznaj. - Vyzkoušeno - Ono je to o přístupu prodejce. Strýček takhle mění žárovky hlavních světel (H4 nějaké svítivější). :D Většinou mu po roce prasknou a oni mu automaticky dají novou.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#14 klepotavy zvuk

Příspěvek od Drak3n »

tak som sa nakoniec rozhodol , ze predsa len kupim stabilizatory od Meyle ,predavaju ich na mjauto . dalej by som sa chcel opytat , ci netreba pri vymene vymenit este nieco ? napr nejaky silentblok alebo take nieco podobne , uz nech sa pomeni viac veci ked to ide do servisu. no a ked sme pri silentblokoch , ake znacky ,alebo odkial by ste mi doporucili kupit vrchny a spodny od motora ? horny je dotrhany a vraj teda mam vymenit aj spodny , no chcel by som fakt kvalitu , nech to zas par rokov vydrzi , ale zas ziadne plasty s tym spojene vibracie ,dakujem .
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 9881
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#15 klepotavy zvuk

Příspěvek od hajnej »

ty kosti vyměníš sám, jestli seš trochu schopnej. hever, sundáš kolo a je to. Nejlépe ve dvou. já jsem udělal jenom ty kosti, ale zajed si třeba na stk na proměření, třeba něco najdou a můžeš to nechat udělat najednou. ty silentbloky motoru jsem bral ze skandixu
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 838
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#16 klepotavy zvuk

Příspěvek od THOmasoj »

hayney píše:ty kosti vyměníš sám, jestli seš trochu schopnej. hever, sundáš kolo a je to. Nejlépe ve dvou. já jsem udělal jenom ty kosti, ale zajed si třeba na stk na proměření, třeba něco najdou a můžeš to nechat udělat najednou
tak tak... jenom já na kosti musel jít rozbrusem, protože šrouby byly orezlý, imbus se strhnul a nešlo to povolit :-D... ale nic, co by se nedalo zvládnout během pár minut. Je to jenom o sundání a opětovným nandání kola ;-)
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#17 klepotavy zvuk

Příspěvek od Drak3n »

a je nevyhnutny momentovy kluc pri instalacii stabilizatorov , alebo aj silentblokov motora ?alebo staci to dotiahnut tak akurat ?
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 838
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#18 klepotavy zvuk

Příspěvek od THOmasoj »

Drak3n píše:a je nevyhnutny momentovy kluc pri instalacii stabilizatorov , alebo aj silentblokov motora ?alebo staci to dotiahnut tak akurat ?
se silentblokama zkušenosti nemám, ale stabilizátory stačí utáhnout "tak akorát" :-) ...
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 13033
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1
It’s my birthday

#19 klepotavy zvuk

Příspěvek od raolsa »

Silentbloky se taky utahují "normálně". 8)
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#20 klepotavy zvuk

Příspěvek od Drak3n »

tak som bol nakoniec pozriet autorizak koli alarmu ,bufiku a nechal som ich pozriet na podvozok , vysledok ? predne silentbloky ramien su hotove , takisto gulove capy , capy riadenia , stabilizator tiez .. dokonca aj zadny tlmic vraj vytiekol ... skusil som sa ich popytat na ceny , kolko by to stalo , takze ak by som mal od nich kupovat 2x po kazdej spominanej suciastke... cena by bola neskutocna :( nastastie mam znameho , ktory mi to pomeni , len musim zohnat presne suciastky.. nemate niekto nejake tech info , popripade cisla suciastok , aby som nekupil nejake hovadiny ?alebo nejaku schemu podvozka ? a nejake rady na co si dat pozor , alebo co k tomu popripade pomenit ? chapem , ze ten mechanik by to mal vediet , ale tak nech som aj ja v obraze ked sa bude robit takato vacsia oprava :P
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#21 klepotavy zvuk

Příspěvek od karelvolvo »

No nevěřil bych jim a nechal vše ještě někým zkontrolovat. Zajímavý jak je vše špatny třeba mysleli že se chytíš a uděláš jim obrovský kšeft. Třeba zadní tlumiče mám taky ovlhlé ale nic to nedělá tak to neřeším.
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 408tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 236tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 264tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 438 tkm

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#22 klepotavy zvuk

Příspěvek od Drak3n »

urcite to necham este preklepnut znovu , ale tak to neskutocne klepotanie a mensia vola v riadeni tam je , takze urcite bude treba nieco menit .
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#23 klepotavy zvuk

Příspěvek od Drak3n »

ahojte znova . tak som bol na kontrole u ineho mechanika , skontrolovali podvozok a podla nich je v cudu len stabilizator a tycky riadenia , silentblok a gulovy cap je vraj v poriadku , takze musim kupit iba tieto zalezitosti . chcem to objednat z mjauto , tycky su znacky TRW , lenze na tej stranke maju dva druhy a ja neviem , ktory z nich je ten spravny. neviete poradit nejake ciselko ?
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“