Kastlik - vzduch.filter s60 D5

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#1 Kastlik - vzduch.filter s60 D5

Příspěvek od MarekV »

Zdravim, posledne 2 dni jazdim s plne nalozenym autom (4ia ludia) + zapata klima. Zda sa mi, ze to chodi akosi horsie. Je to urcite sposobene tym, ze som sa na aute vozil sam a bez pustenej klimy. Napadol ma vzduchovy filter, ten je cisty. Ale ako som sa pozrel z boku na kastlik, tak mi pride, ze mi tam nieco chyba.

[img]http://img194.imageshack.us/img194/7529/bzduchfilter.jpg[/img]

V pripade, ze mi tam nieco chyba (a verim, ze chyba :Search: ) mi rovno prosim poradte ci mozem natom jazdit, alebo rychlo zohnat chybajucu cast.

EDIT: Pozrel som sa nato lepsie, chyba mi trubka, ktora vedie do prednej masky - na nasavanie naporoveho vzduchu. To uplne cele vysvetluje preco mi to taha slabsie, hlavne v takomto teple. Dufam, ze mi to nejako neposralo motor :sorry:

Davidian
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 464
Registrován: 14 roků
Bydliště: Ostrava, Gen. Janouška
Vůz: Volvo V70, S80

#2 Kastlik - vzduch.filter s60 D5

Příspěvek od Davidian »

Já teda neporadím, promiň 8) mě jen zajímá co to tam je za sajrajt? :)
_________________
LivEEvil Volvo S80, 2007, B8444S Bi
BlueMachine Volvo V70, 1999, D5252T Man
BlueEmotion Volvo S40, 1998, B4194T4 Girl / ex
Hypoteční poradenství, investice 605776390
Nabízím 3D tisk (DMLS) na strojich EOS M290

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#3 Kastlik - vzduch.filter s60 D5

Příspěvek od MarekV »

Davidian píše:Já teda neporadím, promiň 8) mě jen zajímá co to tam je za sajrajt? :)
to je molitan, tiez nevim ci to tam ma byt alebo co to tam je preco

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#4 Kastlik - vzduch.filter s60 D5

Příspěvek od Drak3n »

to je ako mozne ze chyba prave nasavacie rura ? :D to je fakt zlvastne . inak ten molitan tam mam aj ja ale tiez neviem naco tam je :unknown:
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#5 Kastlik - vzduch.filter s60 D5

Příspěvek od MarekV »

Drak3n píše:to je ako mozne ze chyba prave nasavacie rura ? :D to je fakt zlvastne . inak ten molitan tam mam aj ja ale tiez neviem naco tam je :unknown:
Na 99% som to tam nemal pri kupe. Teoria - mozno to majitel na zimu dal prec a zabudol dat nazad :D. Volal som kamosovi, v pondelok mi to objedna, dovtedy ale neviem ci natom mozem jazdit alebo necham radsej volvika doma.

selap
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1323
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 III D3 AT '12

#6 Kastlik - vzduch.filter s60 D5

Příspěvek od selap »

Klidně můžeš jezdit,filtr tam je a mezichladič vzduchu taky.Ovšem filtr může být ucpaný i když není černý(mastnota, pyl....)Pokud ovšem cítíš pokles výkonu,tak bude chyba spíš jinde.Taky pokud nejsi zvyklý,tak 3 lidi navíc jsou docela znát.
_________________
V70III D3 aut. 2012
bylo 760 GLE 2.4 TD 1986,V70I 2.4 Tdi 1999, V70II 2.5TDI 01 man.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#7 Kastlik - vzduch.filter s60 D5

Příspěvek od MarekV »

selap píše:Klidně můžeš jezdit,filtr tam je a mezichladič vzduchu taky.Ovšem filtr může být ucpaný i když není černý(mastnota, pyl....)Pokud ovšem cítíš pokles výkonu,tak bude chyba spíš jinde.Taky pokud nejsi zvyklý,tak 3 lidi navíc jsou docela znát.
No je to mozne. Som otom debatoval s kamosom (chodi na VS strojarinu, obor auta (motory a podobne veci)) mi povedal, ze pokles vykonu je minimalny aj ked to taha cisto teply vzduch. Ono je to dufam len placebo efekjt medzi 1 clovek+ziadna klima VS 4 ludia+klima. Vybehnem s tym na obchvat a viem to docela realne zhodnotit ak pojdem sam. Dufam, ze to pojde "normalne". Mam to auto nieco cez tyzden a kazdu udalost hodnotim ako potencionalnu vadu. Sice som s tym bol v autorizovanom servise ale to mi neda dostatocnu zaruku.

Ked sme uz pri tom filtry, cital som vela tem na roznych forach o sportovych green vlozkach pre diesel, 90% vravelo, ze to nema ziaden zmysel. Zasa vyhoda je ta, ze sa to da oprat v teplej vode a dat nazad. Auto planujem mat na nejaky ten cas, tak celkom zvazujem, ci tam namiesto papieroveho nedam rovno takyto.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#8 Kastlik - vzduch.filter s60 D5

Příspěvek od Drak3n »

poviem ti , ten sportovy filter za to nestoji , radsej budem menit castejsie papierove ako prat nejaky sport filter . aj ja som zvazoval kupu . no nakoniec som jednoznacne dospel k zaveru , ze sice to prepusti viac vzduchu , ale aj viac bordelu , pritom filter ma filtrovat . a necucam si to z prstu , na nete je jednoduchy test kde je cierne na bielom , doslova !
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#9 Kastlik - vzduch.filter s60 D5

Příspěvek od MarekV »

Drak3n píše:poviem ti , ten sportovy filter za to nestoji , radsej budem menit castejsie papierove ako prat nejaky sport filter . aj ja som zvazoval kupu . no nakoniec som jednoznacne dospel k zaveru , ze sice to prepusti viac vzduchu , ale aj viac bordelu , pritom filter ma filtrovat . a necucam si to z prstu , na nete je jednoduchy test kde je cierne na bielom , doslova !
Ja som neni uplne rozhodnuty, mne nerobi problem oprat ten filter cez vikend a nehat vysusit. Ale to s tym prepustanim bordelu... nechcem zadrbat motor nejakou zbytocnou spinou. Ono urcite bude viac typov tych filtrov, nepotrebujem ziadny "super" sport. Co som tu sledoval temy tak sa tabori delia na 2 strany.

https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=28&t=19496&start=0
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=4&t=19807
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=4&t=10083

Ja este rozmyslam (casom), mozno ma to ale prejde, ze by som to chipol. Tam je sportova vlozka nutnost (Green, K&N, JR), tak preco si to nekupit namiesto bezneho filtra a pak krat oprat, cenovo to vyjde na rovnoko, mozno sa da aj usetrit ak to budem mat dostatocne dlho. Hlavne sa mi paci ked je ten motor pocut trochu viac. Nerobim s tym ziadne brutality, mam to auto na dialnicu NR-BA-NR do prace. Setrim si to co to len ide. Ale ked cas odcasu nieco predbieham tak ten zvuk vzdy potesi. D5ka taha celkom slusne, no je jasne ze na turbo benziny sa to nechyta :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#10 Kastlik - vzduch.filter s60 D5

Příspěvek od Drak3n »

ak ti mozem odporucit nieco , co ti zarucene doda silu , urcite nie vzduchovy filter , ten by som nechal naozaj povodny , proste nech to dostatocne filtruje bordel a hlavne menit .. treba na tom aute spravit poriadny intercooler . pri chipe je to priam nutnost , lebo pri zvyseni tlaku s najvacsou pravdepodobnostou praskne . iba montaz fmic ma dost dobre vysledky a sam sa do nej casom chystam , len potrebujem zohnat idealny chladic . D5 sa sice nechyta na turbobenzin , ale dokaze spravit TB na jednu nadrz 1200km ? :P ja ano :)
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#11 Kastlik - vzduch.filter s60 D5

Příspěvek od MarekV »

Drak3n píše:ak ti mozem odporucit nieco , co ti zarucene doda silu , urcite nie vzduchovy filter , ten by som nechal naozaj povodny , proste nech to dostatocne filtruje bordel a hlavne menit .. treba na tom aute spravit poriadny intercooler . pri chipe je to priam nutnost , lebo pri zvyseni tlaku s najvacsou pravdepodobnostou praskne . iba montaz fmic ma dost dobre vysledky a sam sa do nej casom chystam , len potrebujem zohnat idealny chladic . D5 sa sice nechyta na turbobenzin , ale dokaze spravit TB na jednu nadrz 1200km ? :P ja ano :)

Nasiel som ten tvoj prispevok kde bol odkaz na ten test jak jazdil manik na miate 500 mil s kazdym filtrom -> rozdiel tam bol celkom znacny. Neviem ci je diesel viacej citlivy na bordel ako benzin, ale pustat vedome spinu do motora asi neni zrovna dobra volba :good: . Ak poriesis ten FMIC tak to potom hod sem na forum.

tu je nejaky clanok, ale audina http://www.a4mods.com/index.php?page=webcontent/pages/fmic.html

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#12 Kastlik - vzduch.filter s60 D5

Příspěvek od karelvolvo »

Když už čip tak BSR !! a nepotřebuješ ani jiný chladič
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 408tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 236tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 264tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 438 tkm

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#13 Kastlik - vzduch.filter s60 D5

Příspěvek od Drak3n »

tak bsr ponuka pekne hodnoty (hlavne krutak 470nm lol), no este som nepocul o nikom , kto by si od nich dal 163 D5 spravit .
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“