Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#1 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od Lachtan »

Co si o tom myslíte ???

Přispěje to ke zvýšené bezpečnosti silničního provozu, či je to pouze populistické gesto ???

zajímavá úvaha je zde
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Tom85
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 303
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Není

#2 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od Tom85 »

Zcela obligátně přidávám odkaz druhý, taktéž zajímavý:

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010010102

doktor
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3224
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Slaný, okr. Kladno
Vůz: SAAB 9-5 AERO 04, V70II R 04, C70 T5 98

#3 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od doktor »

Ten článek jsem zatím nečetl, ale můj názor je, že to nejvíce vytrestá takové ty sváteční pijáky, co večer slaví a ráno mají zbytkový chlast v krvi, i když už dávno nejsou ožralí.

Lidi co trochu chlastají a pak spokojeně řídí, ti to dělají celkem vědomě, pokoušejí stěstí s rizikem, že hold na to někdy dojedou.

Ale co když slavím třeba na svatbě? Řeknu si ve 3 v noci: tak už nechlastám, protože ráno řídím - ale kdy už můžu za volant? v 9? v 10? v 11? Při 0,15 promile člověk už není ožralej ani náhodou, ale problém to je.

Je načase si koupit kvalitní alkoholtester do auta a neponechat nic náhodě. Představa, že mám 3 auta a chodím pěšky, je děsivá.
_________________
V70R II 2,5T AWD, manual, 220 KW,´04, SAAB 9-5 AERO 2.3T, B235R, manual, 184 kW, ´03, Volvo C70 2,0 T5, B5204T3, 166kW ´98, manual, ARD tuning stage 2, 195kW,
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S automat, 106kW,´99, bylo Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 automat, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99,
Vstup do galerie ZDE

Tom85
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 303
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Není

#4 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od Tom85 »

Problematika je to komplikovaná. Nutno dodat, že pomyslnou trestnou hranicí pro PČR je až 0,2 promile. Hodnota nižší by měla být vzhledem k možnosti přítomnosti tzv. fyziologické hladiny alkoholu a nepřesnostem měření neprůkazná. 8)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#5 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od ..::Philip::.. »

nula mi vyhovuje a nechal bych ji. vetsi kontrolu vitam. (pred par lety me naboural pan ozraly velkopodnikatel a ja to nakonec platil :evil: )
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 303
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Vůz: Golf III
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#6 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od jaffar »

Nerozumiem vôbec tým testom na alkohol. Keď sa niekto javí opito, nechám fúknuť a keď nafúka tak sa to rieši. Ale prečo dávať fúkať len pre akési vymyslené podozrenie na opitosť alebo pre čistú buzeráciu?
Aj tak to o ničom nevypovedá, na každého funguje chlast inak a navyše koľkokrát ten čo má 0,5 promile je stále lepší šofér ako iní keď sú triezvi. V Amerike a inde bežne funguje test na štýl prejdite po čiare, dotknite sa prstom špičky nosa a podobne. Nezvládneš, je problém, zvládneš, nikoho nezaujma, či máš v sebe 0,0nič alebo 10 pív.
Ja osobne pod vplyvom nejazdím (raz som si to neúmyselne skúsil ešte v autoškole a ďakujem pekne) a v Čechách som minimálne, takže by mi to mohlo byť jedno, ale ide o princíp. Hlavne aby som robil stresy po sobotnej akcii či môžem v nedeľu večer sadnúť za volant keď už od rána necítim žiadny chlast, alebo nafúkam 0,1 a budem v p..
_________________
ehm, Golf...
ex 940SE B200FT '92, 480S 2.0 '94

pepa.paur
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 888
Registrován: 16 roků
Bydliště: české budějovice
Vůz: V70 2.5D, S70 2.5D, C70 2.4T, V70II 2.4D

#7 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od pepa.paur »

..::Philip::.. píše:nula mi vyhovuje a nechal bych ji. vetsi kontrolu vitam. (pred par lety me naboural pan ozraly velkopodnikatel a ja to nakonec platil :evil: )
velkopodnikatel se tomu stejně vyhne a my blbci budem dejchat
_________________
V70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
S70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
C70 2.4 T, B5244T, 142kW, man, rok 2000, D5T5 ST2
V70II 2.4 D, D5244T2, 96kW, man, rok 2004, D5T5 ST2
V70I 2,0, B5202S, 93kW, man, rok 1997

GDPR_user

#8 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od GDPR_user »

Já onehdá přišel k polišům a že chci fouknout jestli nemám zbytkový alkohol.A oni prý :"Jo rádi bychom,ale nemáme náustky." :D :D

vcar
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1113
Registrován: 17 roků 8 měsíců
Bydliště: Č.Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#9 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od vcar »

Foukací právo měli při každé kontrole, jen teď se o tom začalo víc kecat díky nehodovosti pod vlivem. Souhlasím, že chlast za volant nepatří, ale jen blbec může trestat za test s hodnotou nižší než 0,1 - 0,2 promile.
Ostatně, natrefil jsem na zajímavou debatu. Jak je to s nealko pivem (Birell)? Je to nealkoholický nápoj? Nafouká se po něm a na vinětě je uveden obsah alkoholu. Naproti tomu viněta jasně píše nealko a zákon říká "...nesmí požít alkoholické..." Tak jak je to?
_________________
S80 D5 120kW 2003 manual silver
V40 1.8i 92kW B4184SM 6/99 blackmetal

pepa.paur
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 888
Registrován: 16 roků
Bydliště: české budějovice
Vůz: V70 2.5D, S70 2.5D, C70 2.4T, V70II 2.4D

#10 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od pepa.paur »

vcar píše:Foukací právo měli při každé kontrole, jen teď se o tom začalo víc kecat díky nehodovosti pod vlivem.
Jenže teď mají povinnost dělat dechovou zkoušku na alkohol při každé kontrole a v případě podežření i test na drogy.
Nehoda pod vlivem není problém, pokud je to bez zranění a škoda do 100tisíc tak to policie neřeší.
_________________
V70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
S70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
C70 2.4 T, B5244T, 142kW, man, rok 2000, D5T5 ST2
V70II 2.4 D, D5244T2, 96kW, man, rok 2004, D5T5 ST2
V70I 2,0, B5202S, 93kW, man, rok 1997

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od Bobes »

na jednu stranu je to dobře protože se teoreticky pochytají ochlastové, na druhou je to imho lobby výrobce těch přístrojů. Na df je navíc rozebrána problematika těch přístrojů - přesnost a důvěryhodnost měření.
Mimochodem v návodu se píše, že po odříhnutí si není vhodné 15 minut provádět měření.. takže když potkáte nepříjemného příslušníka a budete mít čas... :evil:
co se mi dál nelíbí je že jde o další zásah do lidských práv a svobod na základě ničeho (presumpce viny)
a vlivné kořaly je třeba vymítit jinak
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 2427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#12 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od jarek.krizan »

Pokud budeš mít v nářadí dlouhý šroubovák, nebo dokonce nějaký žabikuch, tak by si mohl preventivně do vyšetřovací vazby. Co kdyby si někoho zapích ? Takhle se tu začíná uvažovat. Tady tento stát bude ještě vzpomínat, jaká byla svoboda za komančů. Protože zachvíli to tu bude ještě horší. To co se tu děje je normálně buzerace. Jsem zásadně proti alkoholu za volantem a pokud něco někdo provede pod vlivem, tak klidně doživotí, ale toto co vymýšlí je už moc.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

vcar
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1113
Registrován: 17 roků 8 měsíců
Bydliště: Č.Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#13 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od vcar »

Jarku, mluvíš mi z duše, jen s tím rozdílem, že už to je horší. :good:
_________________
S80 D5 120kW 2003 manual silver
V40 1.8i 92kW B4184SM 6/99 blackmetal

Lukaso
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#14 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od Lukaso »

za každého nezabitého člověka na silnici vlivem alkoholu si klidně preventivně buzeračně 100x dýchnu
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Lukaso
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#15 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od Lukaso »

jarek.krizan píše:Pokud budeš mít v nářadí dlouhý šroubovák, nebo dokonce nějaký žabikuch, tak by si mohl preventivně do vyšetřovací vazby. Co kdyby si někoho zapích ? Takhle se tu začíná uvažovat. Tady tento stát bude ještě vzpomínat, jaká byla svoboda za komančů. Protože zachvíli to tu bude ještě horší. To co se tu děje je normálně buzerace. Jsem zásadně proti alkoholu za volantem a pokud něco někdo provede pod vlivem, tak klidně doživotí, ale toto co vymýšlí je už moc.
Jarku, toto přirovnání mi nepřijde moc smysluplný...tak jak to píšeš ty, můžeš mít v autě láhev whisky stejně tak jako motorovou pilu , problém začíná tehky pokud tu láhev vypiješ a sedneš za volant, stejně tak jako když tou pílou rozpůlíš souseda :wink: za vybavení průměrnýho baru v kufru auta tě nikdo do vyšetřovací vazby nedá :) ( pokud to teda nebude kradený :D )

Nevím o co jde, mě staví policajti zhruba 1x za rok, možná míň, to dejchnutí mi fakt nedělá problém
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

vcar
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1113
Registrován: 17 roků 8 měsíců
Bydliště: Č.Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#16 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od vcar »

Taky už jsem měl foukačku v papuli a problém nevidím. Stačí jen nechlastat
_________________
S80 D5 120kW 2003 manual silver
V40 1.8i 92kW B4184SM 6/99 blackmetal

mbm
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 126
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: XC 90 T6 2005
Bydliště: Košice

#17 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od mbm »

to uz zacina vyzerat tak, ze za chvilu bude trestny cin vlastnit a pouzivat auto.
vobec tu nejde o to ci niekto chlasta a soferuje, ale o to ze takto je niekolkonasobne vyssia pravdepodobnost odhalenia vinnika ci uz notorickeho alebo vynimocneho a takto dalej rozvijat jak statny tak domaci rozpocet buzerrantov na roznych urovniach verejnej spravy platenych danovymi poplatnikmi.
tato bezbreha statna vypalnicka masineria sa jednoducho nezastavi pred nicim. tu nejde a nikdy neslo o bezpecnost, pretoze vyslovene nebezpecne dopravne situacie sa nikdy neriesia, vzdy sa vyberaju peniaze na usekoch najmenej nebezpecnych , kde je frekvencia vyberu najvyssia. mna za cely zivot koli priestupku zastavili len 2x a aj to na nekonecne prehladnom a rovnom useku mimo obec kde merali 90 -ku. v ostatnych pripadoch cca 7, to bolo vzdy " preventivne "... a toto ma nekonecne vytaca, ked ma niekto obmedzuje bez akehokolvek dovodu, ved keby skutocne riesili kriticke situacie a hovada za volantmi, ale hlavne na bicykloch a aj bez nich, tak na ziadne "preventivne" buzerovanie nie je cas ani dovod. lenze takyto vykon statnej sluzby je narocnejsi, ako to co maju zauzite bez namahy zdierat skupinu ludi co nema inu moznost a auto potrebuje a plati a plati a plati .... / auto+dph,palivo+dph,servis+dph,cestna dan,poistenie zmluvne, poistenie havarijne,dialnicne poplatky,parkovne,haldy povinnych a nepovinnych vybav+dph,zdravotne prehliadky,stk,emisie,kontrola originality,coc,preklady pri dovoze,pneumatiky+dph,atd, atd, atd... tak preco nie este aj pokuty na kazdych 50 km...
_________________
VOLVO XC90 T6 2005
AUDI A6 2,6 AVANT 1995

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 2427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#18 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od jarek.krizan »

No jo ale na mé trase do práce potkávám každý den běžně 3 hlídky a mám vyzkoušeno, že pokud foukat nedají, a já jen čekám až na mě přijde řada s kontrolou povinné výbavy a okecávání která žárovka je povinná a která ne, tak mě zdrží i 20 minut a pokud do toho budou ještě každého okecávat s foukáním, tak budou akorát zákazníci naštvaní, že přijedu občas pozdě. Pokud budou lidi moct jezdit bez papírů beztrestně, tak budou jezdit i napití, protože jim nemají co sebrat a pokuta u lidí co už stejně nemají majetek, protože ho prosázeli v automatech, nebo jim ho sebrala exekuce je bezpředmětná.
Kdyby se policajti věnovali skutečným problémům. Na silnici začíná opět džungle, kde má přednost otřískanější auto. A policajti to nemůžou nevidět, když stojí na červenou a objedou je 2 auta. Jak si myslíte že zareagovali ? Nijak byly to auta vyšší cenové kategorie a tak se tvářili, že nic neviděli, aby jim náhodou potom večer v hospodě neodmítli patřiční podnikatelé zaplatit pivo.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Lukaso
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#19 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od Lukaso »

tak teď si nejsem v kramflecích ale od novýho roku je snad jízda bez ŘP trestný čin, tak to se snad nestane...a pokud je potkáváš 3x denně tak se sněma už nějak domluvíš :) já to mam podobný, kousek od baráku mam takovou vyhlášenou snobi hospodu, takže tu dost stavěj a nechaj dejchat, mě už ani nestaví...
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 2427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#20 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od jarek.krizan »

Lukaso píše:tak teď si nejsem v kramflecích ale od novýho roku je snad jízda bez ŘP trestný čin, tak to se snad nestane...a pokud je potkáváš 3x denně tak se sněma už nějak domluvíš :) já to mam podobný, kousek od baráku mam takovou vyhlášenou snobi hospodu, takže tu dost stavěj a nechaj dejchat, mě už ani nestaví...
To je vyhlášené místo, kde se učí mladí cajti, tak o to je to zajímavější, hlavně když si zastaví víc aut, a pak to berou jedno po druhém.
jinak jízda bez ř.p. právě už není trestný čin, ale jen přestupek.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Lukaso
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#21 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od Lukaso »

se na to musím zeptat, jsme se o tom bavili na horách před silvestrem a to jsem měl většinou tolik v krvi, že bych neměl řídit ani sáňky takže si to moc nepamatuju...tak to ti nezávidím, zase je od novýho roku můžeš zažalovat za stalking :D :lol:
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Tom85
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 303
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Není

#22 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od Tom85 »

Jinak informativně - 3.1.2010 nás kontrolovali a nefoukalo se (třeba ještě nebyli řádně proškoleni, jak s tím bazmekem korektně měřit) :roll:

VanThomas
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1193
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Vůz: 745 D24T M46+OD 90'
Bydliště: Praha 3

#23 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od VanThomas »

jarek.krizan píše:jízda bez ř.p. právě už není trestný čin, ale jen přestupek.
To se ale týka je případu, kdy dotyčný řidičák vůbec nemá (17ti letej fakan si veme auto a jede se projet a pod.) Pokud o řidičák přijdeš (body, větší přestupek) je to "Maření výkonu úředního rozhodnutí" a to trestňák byl a je, se sazbou až 3 roky. IMHO je to tak správně.
_________________
V70 B5254T AW50 98'
bylo 745 D24T M46+OD 90'

Lukaso
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#24 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od Lukaso »

Děkuju to je přesně ono co jsem myslel.
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 301
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#25 Foukací slavnosti při každé silniční kontrole ???

Příspěvek od karlos »

foukání ještě jde, ale počkejte na dobu, kdy si vezmou příklad z Německa a zakážou vozit v autě i vyhazováky, nože s delší čepelí než XXcm a baseballovou hool jen v kufru a v případě, že k ní je i potvrzení o tom, že je řidič členem sportovního klubu věnující se právě baseballu... :bad:
_________________
JE: S80 3,2
BYLO: S80 V8, S60 2,5T AWD, 850R, 850T5, 760TIC, 740TIC a 3x 244GL
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“