Jak vybruslit z přestupku?

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 311
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: 850 Estate
Bydliště: Praha 8

#1 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Menhir »

Na sídlišti přeplněném auty jsem zaparkoval těsně u přechodu. Tedy stejně jako další tři auta u téhož přechodu, stejně jako 50 000 dalších Pražanů, stejně jako půl milionu Čechů.
A ti čů.... černý městský mě pozvali na kobereček, neb potřebují předvánoční prémie. :evil:
Můžu se nějak vyhnout pokutě? :wink:
Mám se vystříhat upřímnosti a spravedlivého hněvu a demonstrace dvojnásobné inteligence při jednání se strážníky? :crazy:
Co kdybych ten promoklý papír podobný všem reklamám vyhodil? :wink:
Děkuji vám za praktické rady a zkušenosti a přeji pěkný advent!!! :beer:
_________________
Volvo 850 2,5 10V Estate, Graham Green, ∗ 1996, 106 kW

Tom85
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 303
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Není

#2 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Tom85 »

Menhir píše:Na sídlišti přeplněném auty jsem zaparkoval těsně u přechodu. Tedy stejně jako další tři auta u téhož přechodu, stejně jako 50 000 dalších Pražanů, stejně jako půl milionu Čechů.
A ti čů.... černý městský mě pozvali na kobereček, neb potřebují předvánoční prémie. :evil:
Můžu se nějak vyhnout pokutě? :wink:
Mám se vystříhat upřímnosti a spravedlivého hněvu a demonstrace dvojnásobné inteligence při jednání se strážníky? :crazy:
Co kdybych ten promoklý papír podobný všem reklamám vyhodil? :wink:
Děkuji vám za praktické rady a zkušenosti a přeji pěkný advent!!! :beer:
Na to je jednoduchej postup - dostavit se a odmítnout podání vysvětlení.

viz.
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009081701
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009112904

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#3 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od eLzyx »

počkat ... on někdo ty papírky za stěračem někdo řeší? Já je hážu do nejbližšího "sběrného místa psích exkrementů"
btw ... Praha 8 nějak přiostřuje. U nás u CCS teď vymysleli jednosměrku tak, aby se tamtudy už vůbec nedalo jezdit a zablokoval se hlavní tah. Samozřejmě měšťáci tam čile vybírají.
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 311
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: 850 Estate
Bydliště: Praha 8

#4 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Menhir »

Tom85 píše:Na to je jednoduchej postup - dostavit se a odmítnout podání vysvětlení.

viz.
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009081701
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009112904
Srdečný dík. Tak z toho nakonec bude jen užitečná zkušenost. :ROFL:
_________________
Volvo 850 2,5 10V Estate, Graham Green, ∗ 1996, 106 kW

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#5 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Lukaso »

to je super návod !! nicméně v tomto případě asi jako jít na komára s tankem. lístek za parkování prostě jak psal elzyx vyhodit...oni na to vyřízení mají snad jen půl roku a během toho ti musí poslat 3 upomínky...což se nikdy nestane...
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 311
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: 850 Estate
Bydliště: Praha 8

#6 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Menhir »

Lukaso píše:to je super návod !! nicméně v tomto případě asi jako jít na komára s tankem. lístek za parkování prostě jak psal elzyx vyhodit...oni na to vyřízení mají snad jen půl roku a během toho ti musí poslat 3 upomínky...což se nikdy nestane...
No ale pozor! To by mě pak asi mohli předvést!

Dle § 11 zákona 553/1991:

(1) Strážník je oprávněn
...
b) vyzvat osobu, aby se ve stanovenou dobu dostavila na určené místo k sepsání zápisu o podání vysvětlení
...
(3) Osoba je povinna výzvě podle odstavce 1 vyhovět.
...
(9) Nevyhoví-li osoba bez dostatečné omluvy nebo bez závažného důvodu žádosti nebo výzvě podle odstavce 1, může být předvedena.
_________________
Volvo 850 2,5 10V Estate, Graham Green, ∗ 1996, 106 kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#7 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od ..::Philip::.. »

zatim jsem vzdy vybruslil se slusnosti a max. za 100,-Kc ci domluvu. :-)
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 2427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#8 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od jarek.krizan »

No v Praze je asi možné všechno. U nás měšťáci a státní celkem hodně spolupracují, pokud jde o vybírání peněz. Kamery opravdu už snad úplně všude a stále přibývají další ( je fakt, že se už skoro nevykrádají auta ), upomínky ti přijdou tak rychle, že i skoro všechny naráz. Pak přijdou polismeni a pokud tě nenajdou doma, tak exekutor a to se lístky rozhodně nevyplatí ignorovat. Pokud jde o to, jak dostat z řidiče peníze, jsou myslím ve Zlíně nejdokonalejší. I když na všechny není stejný metr.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Bobes »

FSM by měl fungovat i ve zlíně...
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1092
Registrován: 20 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#10 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od tnemec »

Lukaso píše:to je super návod !! nicméně v tomto případě asi jako jít na komára s tankem. lístek za parkování prostě jak psal elzyx vyhodit...oni na to vyřízení mají snad jen půl roku a během toho ti musí poslat 3 upomínky...což se nikdy nestane...
Ale prd... maj na to rok a řešit má smysl až doporučený dopis. Tyhle papírky jsou jen nezávazná informace, že jednou možná ten dopis přijde... Není-li prokazatelné předání, nemohou tě nijak šikanovat...
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1092
Registrován: 20 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#11 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od tnemec »

jarek.krizan píše:No v Praze je asi možné všechno. U nás měšťáci a státní celkem hodně spolupracují, pokud jde o vybírání peněz. Kamery opravdu už snad úplně všude a stále přibývají další ( je fakt, že se už skoro nevykrádají auta ), upomínky ti přijdou tak rychle, že i skoro všechny naráz. Pak přijdou polismeni a pokud tě nenajdou doma, tak exekutor a to se lístky rozhodně nevyplatí ignorovat. Pokud jde o to, jak dostat z řidiče peníze, jsou myslím ve Zlíně nejdokonalejší. I když na všechny není stejný metr.
Nekal vodu, postup je jasný.

Lísteček zahodit - je to "výzva k podání vysvětlení" - neprokazatelné předání
- pro doomsayery a blbečky podotýkám, že český právní řád sice stojí za prd, ale přesto není možné udělit sankci bez projednání s podezřelým a po prokázání viny. Jen tak mimochodem, důkazní břemeno je na straně MP či PČR, což znamená, že ONI musí beze vší pochybnosti prokázat, že právě jeden konkrétní člověk je viníkem. A to je prakticky nemožné, pokud člověka nechytí za ruku při parkování (vyparkovávání je v pohodě, protože přestupkem je tam auto umístit, nikoli jej odtamtud odstranit). Kdo je ochoten jim toto usnadnit přiznáním, jeho problém.

Reagovat je naopak nezbytné na doporučený dopis, který je dobré si vyzvednout.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 300
Registrován: 18 roků 10 měsíců
Vůz: C 70

#12 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od LADA11 »

Lístečky taky zahazuji a tuhle větu se už učím nazpamět - co kdyby
„V této věci nebudu podávat vysvětlení“. DíKY. :good:
_________________
Volv

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 2427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#13 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od jarek.krizan »

Jenže pokud tam mají záznam z kamery, a to potvory v centru skoro vždy mají, tak se z toho těžko vykrucuje.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 300
Registrován: 18 roků 10 měsíců
Vůz: C 70

#14 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od LADA11 »

musis mit cerny brejle ksiltofku a sklopeny stinitko a pak at hosi dokazujou... 8)
_________________
Volv

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#15 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Lukaso »

to bude dost jednoduchý, ten co mu to pošleš do kufru zavolá policajty :green:

ne že bych to teda před kamerama nedělal, ale není to zrovna Volvo for live :wink:
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#16 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od eLzyx »

jarek.krizan píše:Jenže pokud tam mají záznam z kamery, a to potvory v centru skoro vždy mají, tak se z toho těžko vykrucuje.
to už se mi taky stalo. Podání vysvětlení za překročení rychlosti.
Přijdu tam, baba na mě ... tak vy se jdete přiznat?
Já: Ne, jen Vám jdu pomoc s objasněním toho přestupku
Baba: My Vás máme krásně vyfocenýho .. podívejte
Já: (sakra, to je přiblížení) Ježiš, to je vůl. Já mu říkal, že si má dávat pozor.
Baba: nehrajte na mě divadýlko, to jste Vy!
Já: Vy jste soudní znalkyně?
Baba: Ne, proč?
Já: tak, jak můžete určit, že jsem to já? Tenhle člověk je evidentně o pár let starší a koukněte se na ten nos (šermuju jí fotku před obličejem) ... co pak mám takovej frňák?
Baba: No, to ne ...
Já: tak vidíte, že to nejsem já. Tak si tam napište, že řidič neznámý, majitel vozidla uvedl, že odmítá vypovědět, protože by způsobil újmu osobě blízké
Baba: Ale, ...
Já: já s Vámi nehodlám dál diskutovat, máte-li další rádoby důkazy, předložte je, nebo si sežeňte soudního znalce, který jednoznačně určí soulad této fotografie s mojí osobou
Baba: hem
Já: opakuji znovu svoje stanovisko ... odmítám vypovědět, protože bych mohl způsobit újmu osobě blízké
Baba: takže je to Váš bratr?
Já: možná bratr, možná bratranec, možná kamarád z klubu dvojníků ...
Baba: jděte mi už z očí a příště si dávejte pozor
Já: Vyřídím a děkuji za osobu blízkou
:D
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 300
Registrován: 18 roků 10 měsíců
Vůz: C 70

#17 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od LADA11 »

Lukaso....Volvo for Live je husty ale jak to ma slusnej clovek ukocirovat kdyz ma 300 splasenejch kobil pod kapotou.... :%) nejdriv nam prodaj pani ze svedska husty káry a pak budou moralizovat... :crazy: kšeft je kšeft
_________________
Volv

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 2427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#18 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od jarek.krizan »

Když si chceš zazávodit, tak máš přijet na autodrom třeba jak jsme byli ve Vysokém Mýtě. Je zajímavé, že hlavně ti rychlíci s "hustýma kárama" tam nebyli.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#19 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od ..::Philip::.. »

eLzyx píše:
jarek.krizan píše:Jenže pokud tam mají záznam z kamery, a to potvory v centru skoro vždy mají, tak se z toho těžko vykrucuje.
to už se mi taky stalo. Podání vysvětlení za překročení rychlosti.
Přijdu tam, baba na mě ... tak vy se jdete přiznat?
Já: Ne, jen Vám jdu pomoc s objasněním toho přestupku
Baba: My Vás máme krásně vyfocenýho .. podívejte
Já: (sakra, to je přiblížení) Ježiš, to je vůl. Já mu říkal, že si má dávat pozor.
Baba: nehrajte na mě divadýlko, to jste Vy!
Já: Vy jste soudní znalkyně?
Baba: Ne, proč?
Já: tak, jak můžete určit, že jsem to já? Tenhle člověk je evidentně o pár let starší a koukněte se na ten nos (šermuju jí fotku před obličejem) ... co pak mám takovej frňák?
Baba: No, to ne ...
Já: tak vidíte, že to nejsem já. Tak si tam napište, že řidič neznámý, majitel vozidla uvedl, že odmítá vypovědět, protože by způsobil újmu osobě blízké
Baba: Ale, ...
Já: já s Vámi nehodlám dál diskutovat, máte-li další rádoby důkazy, předložte je, nebo si sežeňte soudního znalce, který jednoznačně určí soulad této fotografie s mojí osobou
Baba: hem
Já: opakuji znovu svoje stanovisko ... odmítám vypovědět, protože bych mohl způsobit újmu osobě blízké
Baba: takže je to Váš bratr?
Já: možná bratr, možná bratranec, možná kamarád z klubu dvojníků ...
Baba: jděte mi už z očí a příště si dávejte pozor
Já: Vyřídím a děkuji za osobu blízkou
:D
jo osoba blizka. paradox je, ze Te na tuto moznost musi primo upozornit. jako me jednou za parkovani. :)
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 884
Registrován: 20 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha

#20 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Zeb »

Teda, tady se člověk dozví víc věcí, než za dva semestry trestního práva a několika přednášek na téma zákona o přestupcích, obecní policii, atd...

Tomáši, nevim na základě jakých informací tady píšeš, že se lístečky mají vyhazovat, že nic neznamenají apod... Pokud se nedostavíš na výzvu MP (a o té se na začátku tohoto topiku píše), tak MP automaticky oznamuje přestupek do správního řízení (jinou možnost ze zákona nemá), do kterého předvolá vlastníka vozidla. A tam už to tak jednoduché není.

Jediná spása může být v tom, že těch přestupků evidují díky množství kamer obrovské množství a s personálníma úsporama prostě nemají kapacity na jejich rychlé vyřešení. Takže nějakou dobu trvá, než se to dostane k někomu na stůl. Ten někdo musí zjistit kde podezřelý bydlí. Pokud bydlí v jiné části Prahy, musí se to poslat na jiný stůl. Tam se to opět trošku ohřeje, než se někdo prohrabe tou záplavou papírů. No a pak přijde na určení času předvolání, které jsou (aspoň v Praze) na dost dlouhou dobu (několik měsíců) dopředu vyprodány. Pokud někdo udělá přestupek v Praze a bydlí na severu (ahoj eLzyxi :P ), tak je doba zpracování přímo úměrná vzdálenosti co ten papír musí urazit...

Takže papírky nevyhazovat, spíš napsat že se nemůžeš dostavit z důvodu např, dovolené a že žádáš o sdělení náhradního termínu. Než ten dopis někdo otevře, vyčlení si čas na odpověď, pošle, tak se většinou na to ten dotyčný vykašle a nechá to vyhnít. A pokud odepíše, navrhne nový termín. Ten se zase nebude hodit z důvodu plánovaného vyšetření u lékaře. A tak dále dokola...
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3741
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#21 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od wickey »

hlavne se mi libi, jak vsichni v republice nadavaji, ze prava maji spis lumpove nez normalni obcani a jak fungujou soudy a justice jako takova, ze se vzdy najde nejaka ta skulinka, kterou porusovaci uniknou..

a o cem je tahle debata?
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Bobes »

na jednu stranu lze chápat snahu o obejití zákona, často kroutím hlavou nad různými perlami.
ale poslední dobou jsem došel k závěru, který tu shrnul wickey, a trochu to rozšířím:
- nadáváme (nejen) na politiky? začněme každý napřed sami u sebe
- ad tohle byť "jen" drobné porušování pravidel... když se nám nelíbí, prosaďme změnu, neporušujme jej
(omlouvám se za morální kázání, ale připadá mi, že lidé (češi především) zapomínají co stojí demokracie a svoboda)
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#23 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od eLzyx »

wickey píše:hlavne se mi libi, jak vsichni v republice nadavaji, ze prava maji spis lumpove nez normalni obcani a jak fungujou soudy a justice jako takova, ze se vzdy najde nejaka ta skulinka, kterou porusovaci uniknou..

a o cem je tahle debata?
ještě, že se tu nebavíme o tom, jak krátit daně :twisted:

btw ... dneska jsem si nechal změřit deceleraci z 200km/h(hoooodně široká 4proudá okreska) do 50km/h(obec) ... výsledek je ERR :oops:
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1092
Registrován: 20 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#24 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od tnemec »

Zeb píše:Teda, tady se člověk dozví víc věcí, než za dva semestry trestního práva a několika přednášek na téma zákona o přestupcích, obecní policii, atd...

Tomáši, nevim na základě jakých informací tady píšeš, že se lístečky mají vyhazovat, že nic neznamenají apod... Pokud se nedostavíš na výzvu MP (a o té se na začátku tohoto topiku píše), tak MP automaticky oznamuje přestupek do správního řízení (jinou možnost ze zákona nemá), do kterého předvolá vlastníka vozidla. A tam už to tak jednoduché není.
Dovolím si nesouhlasit. A) píšu z osobní zkušenosti B) papírek za oknem nemá fikci doručení. Čili automaticky navozuji situaci, že jsem nic takového nenašel. Dalším krokem rozhodně není postoupení do správního řízení. Dalším krokem je, že ti pošlou listinu s fikcí doručení, tj. doporučený dopis. Reagovat má smysl až na toto, protože teprve pak, v případě nereagování, se věc posouvá do správního řízení. Návštěvu lze buď odkládat zákonnými důvody nebo přijít, říct, že nic neřekneš a mít vše vyřízeno.

Zebe nevím, co studuješ nebo čím se živíš, ale já píšu na základě ověřené praxe. Nastudoval jsem si zákon, použil jsem ho v praxi a prošlo to zcela podle očekávání (a dělal jsem to dávno předtím než o tom DF začal psát). Když se nenecháš zviklat jejich psychologickým nátlakem (který mají zmáklý a snaží se hledat skulinu v tvých vědomostech, aby tě zatlačili někam, kde na tebe mohou), tak prakticky neexistuje způsob, jak za "lísteček za oknem" dostat pokutu.

NIKDY jsem za parkování (neslužebního auta) pokutu nezaplatil a jednou jsem si dokonce na základě stejného principu nechal sundat ZDARMA i botičku. Krom dvou lístečků (z tak 30-40 celkem) je všechno prošlé roční promlčecí lhůtou. Neříkám nic víc, ani nic míň.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1092
Registrován: 20 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#25 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od tnemec »

Bobes píše:na jednu stranu lze chápat snahu o obejití zákona, často kroutím hlavou nad různými perlami.
ale poslední dobou jsem došel k závěru, který tu shrnul wickey, a trochu to rozšířím:
- nadáváme (nejen) na politiky? začněme každý napřed sami u sebe
- ad tohle byť "jen" drobné porušování pravidel... když se nám nelíbí, prosaďme změnu, neporušujme jej
(omlouvám se za morální kázání, ale připadá mi, že lidé (češi především) zapomínají co stojí demokracie a svoboda)
V ideálním světě bych se Tebou souhlasil a vždy jednám podle vlastního kodexu, který praví, že moje svoboda končí u svobody někoho jiného. A to nezávisle na tom, zda to po mě zákon v dané situaci vyžaduje nebo ne. V praxi bych se ale při úzkostlivém dodržování zákonů musel cítit jako nesvéprávný blbeček, pokud zákon vůbec dodržet jde.

Absolvoval jsem nekonečné diskuse s těmi arogantními byrokraty, co dělají dopravní politiku na Praze 8 a nedosáhl jsem naprosto ničeho. Včetně toho, že jsem zkoušel prosazovat změnu označení jedné velice nebezpečné křižovatky, kde prakticky nikdo nedává přednost, ačkoliv má. (Lidi jsou neuvěřitelně hloupí). Stalo se tam mnoho nehod, já sám jsem se tam nejméně 3x vyhnul bouračce jen nadstandardní předvídavostí... A jediné, čeho se mi dostalo, je politování.

Obrana? Neřeší-li někdo, kdo je za to placen, moje problémy, nemůže očekávat mou součinnost, pokud tyto problémy vyřeším po svém za porušení zákona.

Myslím, že celkově žiju velmi nadstandardně čestně, holt jen v některých případech upřednostňuji své pojetí správnosti před dikcí zákona. Můžeš s tím nesouhlasit, můžeš proti tomu protestovat, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeš udělat.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...
Odpovědět

Zpět na „o všem možném :-)“