CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
S80
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 70
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Jirkov

#1 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od S80 »

Chtěl jsem se podělit o zkušenosti s PPC BSR. Pokud má někdo nějakou zkušenost napiště ji, děkuji

ttoommaasseekk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1676
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka
Kontaktovat uživatele:

#2 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od ttoommaasseekk »

Nekdo tu nechal udelat C70ku, hledej smudlo!
_________________
Karkulka V60 CC T5 AWD MY 2018, POLESTAR
Již jsem se rozloučil s V40 2.0T E85, Padík - V50 T5 AWD + BSR + IPD HD TCV

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#3 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od eLzyx »

spíš tu jsou zkušenosti s Rica.nl páč z T5tky umí tahat víc koníků
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#4 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od dali »

eLzyx píše:spíš tu jsou zkušenosti s Rica.nl páč z T5tky umí tahat víc koníků
To máš podložený, nějakýma grafama z brzdy se skutečnýma údajema? Protože na papíře to vypadá zatraceně stejně. Třeba v případě tvýho auta: BSR 299HP 427Nm vs Rica 310HP 420Nm mi připadá +-autobus to samý. Věřil bych tomu, že jedno z toho bude mít příjemnější průběh, ale dokud nevyzkoušíš na jednom autě obojí, asi to těžko poznáš. Na C70 je cena obou prakticky stejná, ale třeba na 850R je tam rozdíl třetiny ve prospěch BSR.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#5 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od eLzyx »

jsem se nechal unést teoretickejma grafíkama a čísílkama :oops:
Řekl bych, že pro konkrétní chip se člověk rozhodne podle ceny, případně podle dalších nabízených tuningových dílů - tak aby bylo vše od jednoho.

btw ... co jsem viděl naměřené hodnoty po chiptuningu, tak výkon nedosahoval slibovaných hodnot. Většinou se to u T5 motá okolo 180kW a 410Nm :x
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#6 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od dali »

Já bych právě na 850 chtěl něco řešit, tak se rozhlížím. Zatím cena hovoří ve prospěch BSR. Co taky beru jako plus, je že mají zastoupení u nás, takže kdyby cokoli sotfwarovýho habrovalo, bylo by jednodušší to řešit. Co je škoda a beru to spíš jako jejich strategii je že nemají k dispozici brzdu na měření před a po. Takže jestli to budu řešit, půjdu nejdřív na brzdu, pokud neukáže uspokojivej údaj před, nemá cenu řešit chip dokud nebudu na +- sériových hodnotách s OEM softem....

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 300
Registrován: 18 roků 10 měsíců
Vůz: C 70

#7 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od LADA11 »

http://www.mereni-vykonu.cz/index.html

a co tohle a ted maj slevu 20% ....
_________________
Volv

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#8 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od dali »

2 LADA11: něco takovýho budu muset řešit. Akorát by se mi líbilo, kdyby to bylo pod jednou střechou s BSR v Adusumu. Prostě by udělali jedno měření, pak by tam nalili novej soft, změřili znovu, a pokud by výsledek neodpovídal slibovanýmu a přitom sériový auto bylo na údajích výrobce, řek bych jim že děkuju, nechci, nashledanou :wink:
Jenže to by byli asi sami proti sobě kupovat tu brzdu. Nebo by to mělo cenu, pokud by sami uměli přepisovat mapy v ECU.

karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 301
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#9 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od karlos »

uz jsi se kouknul do jednotky, jakej máš typ patice?? můžeš potom vyzkoušet ty moje ze Švédska nebo od Lotecu z Německa :wink:
_________________
JE: S80 3,2
BYLO: S80 V8, S60 2,5T AWD, 850R, 850T5, 760TIC, 740TIC a 3x 244GL

S80
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 70
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Jirkov

#10 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od S80 »

karlos píše:uz jsi se kouknul do jednotky, jakej máš typ patice?? můžeš potom vyzkoušet ty moje ze Švédska nebo od Lotecu z Německa :wink:
Me šlo spíš o osobní zkušenosti, jestli někdo neměl problém s čipem od BSR, protože mě kleknul motor po 50 tis na Erku, koupil jsem novej a zase je podle všeho v hajzlu a to má najeto tři tis km. Hrne mi to vodu do expanze, je to prostě v pr...i

karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 301
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#11 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od karlos »

ta moje odpověď byla na Daliho a týkala se chipu na 850R, ale BSR obecně platí za firmu, která nepustí nic, co by evidentně poškodilo motor a jim tak pokazilo reputaci...ovšem taky potom nelze čekat, že díky jejich úpravě dostane člověk z motoru možné maximum. Já osobně jsem o BSR uvažoval, ale nakonec jsem dal přednost firmě, která velice úspěšně dodává chipy (nejen) pro uživatele turbobricks a bylo na ní snad 100% kladných ohlasů...
_________________
JE: S80 3,2
BYLO: S80 V8, S60 2,5T AWD, 850R, 850T5, 760TIC, 740TIC a 3x 244GL

S80
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 70
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Jirkov

#12 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od S80 »

karlos píše:ta moje odpověď byla na Daliho a týkala se chipu na 850R, ale BSR obecně platí za firmu, která nepustí nic, co by evidentně poškodilo motor a jim tak pokazilo reputaci...ovšem taky potom nelze čekat, že díky jejich úpravě dostane člověk z motoru možné maximum. Já osobně jsem o BSR uvažoval, ale nakonec jsem dal přednost firmě, která velice úspěšně dodává chipy (nejen) pro uživatele turbobricks a bylo na ní snad 100% kladných ohlasů...
Tak v tom případě je mi záhada co mi podělalo motor :evil:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#13 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od dali »

S80 píše:Tak v tom případě je mi záhada co mi podělalo motor :evil:
Nejezdí to náhodou s longlife olejovou náplní?

S80
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 70
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Jirkov

#14 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od S80 »

Asi jezdí, nevím co tam ve Volvu lejou ale ten olej má najeto 3 tis km a v motoru je ho víc než dost :oops:

GDPR_user

#15 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od GDPR_user »

S80 píše:
Tak v tom případě je mi záhada co mi podělalo motor :evil:
Nic osobního,ale nebylo to tebou???

S80
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 70
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Jirkov

#16 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od S80 »

To byla hodně blbá otázka. Dokud jsem tam nenainstaloval to BSR, tak byl motor Ok. Ted je už v hajzlu druhej a třista tisíc jak by smet. 80 mám najeto 300 tis. Podotýkám že na T6 která se má ůdajně sr. t nejvíc a motor je v pohodě. Takže nic osobního ale rejpat nemusíš, na to nejsem zvědavej, já se ptal na zkušenosti s BSR a ne na tvoje pocity

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#17 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od Lukaso »

když je to chipem tak to jdi reklamovat...a pr*ej je do tý doby než ti zaplatí novej motor a nahrajou chip kterej další motory neníčí...nevím proč vyhazovat 300 z okna a ptát se tady na dálku, když znáš příčinu jdi za tím kdo to zavinil....
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

S80
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 70
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Jirkov

#18 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od S80 »

Jenže já to nevím jistě, v tom je ten problém, proto jsem se pal, jestli někdo něco podobného nezažil

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#19 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od Lukaso »

zřejmě si to špatně pochopil...mě šlo o to, že to že něco podělají z nich ještě nedělá špatnou firmu ( každej může něco jednou zkazit ) reference co jsem tak zatím slyšel mají dobré...šel bych tedy za nimi a ptal se jich...a třeba najdete společnou řeč a nebo ti taky nedají dobré argumenty... :unknown: to že ti možná zkur*ili dva motory a pár lidí ti tady na foru řekne že mají dobré chipy ti asi důvěru nevrátí...
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#20 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od Lukaso »

S80 píše: Dokud jsem tam nenainstaloval to BSR, tak byl motor Ok. Ted je už v hajzlu druhej a třista tisíc jak by smet.
v první řadě je fakt naprd když někdo změní příspěvek ve chvíli kdy na něj někdo už odpovídá :green: :green: viz můj předchozí....

v druhý tady píšeš a jsi si celkem jistý...

moje odpověď je taková že reference mají dobré, ale ať mají nebo ne, pokud víš že ti zničili dva motory ( chápu asi s jednou ŘJ ) tak jdi za něma a reklamuj, chybu může udělat každej, pokud to nevíš tak to může být něčím jiným a tahle debata je k ničemu...
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 21
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha Západ

#21 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od maktom »

Je problém obou těch motorů stejný? Není náhodou prasklá vložka 3 nebo 4 válce?
_________________
V70 2,4T 2002

GDPR_user

#22 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od GDPR_user »

S80 píše:To byla hodně blbá otázka. Dokud jsem tam nenainstaloval to BSR, tak byl motor Ok. Ted je už v hajzlu druhej a třista tisíc jak by smet. 80 mám najeto 300 tis. Podotýkám že na T6 která se má ůdajně sr. t nejvíc a motor je v pohodě. Takže nic osobního ale rejpat nemusíš, na to nejsem zvědavej, já se ptal na zkušenosti s BSR a ne na tvoje pocity
Jde o to,jestli jsi se po načipování nezačal k motoru chovat jako by byl závodní.

S80
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 70
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Jirkov

#23 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od S80 »

maktom píše:Je problém obou těch motorů stejný? Není náhodou prasklá vložka 3 nebo 4 válce?

Sakra jak jsi to poznal ? Poprvé prdla vložka třetího válce

S80
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 70
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Jirkov

#24 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od S80 »

Ke všem motorům se chovám zodpovědně. Nejprve ohřát , po jízdě dochlait. Oleje měním po deseti tis i když jsou longlife. Víc opravdu už pro to udělat nemůžu- Mě osobně připadá že ta T5 blbě ochlazuje motor, to bude zásadní problém

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 21
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha Západ

#25 CHIP BSR máte někdo nějakou zkušenost ?

Příspěvek od maktom »

Pro čipovaný R-ko to není vyjímečné, kamarád měl stejný problém, viděl jsem to rozebrané v autorizáku. Vložky uprostřed se nestačí chladit, chlazení je dimenzované na těch 300ks. Jak si pořádně zazávodíš, tak se právě válce 2,3,4 nestačí chladit, horkem se materiál vložek roztáhne a protože jsou vložky těsně u sebe, tak na sebe narazí. Vůle tam samozřejmě je, ale dostatečná pouze pro nečipovaný motor. No a když to rozpínání překročí únosnou hranici, tak ti povolí "nejslabší" vložka, kamarádovi odešel pro změnu 4. válec. Takže R-ka nečipovat nebo čipovat s vědomím možného krátkodobého adrenalinu. Těch 300 koní je zřejmě výkonové/teplotní maximum konstrukce.
_________________
V70 2,4T 2002
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“