Všeobecné ceny oprav?

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: Fiat Bravo 1.4 12V
Bydliště: Ostrava

#1 Všeobecné ceny oprav?

Příspěvek od B1abla »

Ahoj, chci se zeptat na ceny oprav volva (razvody, opravy nejčastějších závad či nějaký much), chci si koupit S60 z motorem D5. Moc se mi líbí auto i celá značka Volvo - jen mám strach že opravy a náhradní díly, budou přez příliš drahé - teda pro mě :-). Recenze jsou více než dobré, ale uživatelskou recenzi jsem nenašel. Případně na co si dát u koupi ojetého volva pozor. Díky moc všem a pokud se to tu řešilo tak se omlouvám ale já to nenašel. Ještě jednou díky předem

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1280
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Litvínov
Vůz: Saab 9-3Aero,9-5Troll,9-5Aero,9000Aero
Bydliště: Litvínov

#2 Všeobecné ceny oprav?

Příspěvek od martines »

S60 tě uchvátí.Osobně jsem měl Mareu a veliká spokojenost ale ta S60 je ještě o něčem jiném.Diesel agregáty neznám takže nemůžu soudit ale šedesátka jako taková tě osloví.Co se týče oprav či rozvodů tak především záleží jaký budeš mít štěstí při koupi.Zda majitel nešetřil na oleji a jestli mu dával náležitou péči.Jinak je tu pár lidí kteří ti pomohou při případných opravách nebo při rozvodech apod.
Tak hodně štěstí při výběru a nepospíchej a vybírej podle svým potřeb.
_________________
Saab 9-3 Aero OG, Saab 9-3 Aero SS, Saab 9-3 Aero NG, Saab 9-5 Troll, Saab 9-3 Aero Cabrio V6, Saab 9000 Business edition, Saab 9-3 Aero OG

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: Fiat Bravo 1.4 12V
Bydliště: Ostrava

#3 Všeobecné ceny oprav?

Příspěvek od B1abla »

no ona mě už uchvátila, jen mám strach že když se něco vys.re tak se nedoplatím, mrzí mě že musím jít od fiata ale potřebuju něco většího z dieslem a stilo mě moc nebere. Díky moc snad se ještě někdo ozve řekne svůj názor :-)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 68
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Sokolov
Vůz: V70 2.4 D5 D5244T4 aut.

#4 Všeobecné ceny oprav?

Příspěvek od Drobeczek007 »

Ještě existuje druhovýroba součástek a ta je levnější, řekl bych podstatně. Motorový filtr za 300,-Kč jsem koupil origo, ale kotouče mám výhlídnuté od Zimmermanna.
_________________
V70 2.0T (B5204T4) r.v. 1999 Prins VSI
Obrázek
V70 D5
Obrázek

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#5 Všeobecné ceny oprav?

Příspěvek od jou81 »

Nepíšeš jaký rok si chceš pořídit. Jinak rozvody mě stály necelých 6tis za materiál, druhovýroba, bez problému. A co se týče celkově ceny dílů, záleží co, ale z osobní zkušenosti můžu říct že už několikrát mě Volvo překvapilo, není to tak hrozný, a pro S60 se občas najdou díly i na vrakáči, navíc tu máme několik volvo dodavatelů s velmi dobrou pověstí (Formánek, Ambo Trading)

A na co si dát u ojeteého auta pozor - jen z vlastní zkušenosti a pohledu uživatele: Prověřit km, dvouhmotový setrvák, dýmivost, pazvuky turba, olej. Řekl bych že S60 D5 nemá žádné extra problémy, jen asi ta dvouhmota může být v budoucnu nákladnější.
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

mr1
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#6 Všeobecné ceny oprav?

Příspěvek od mr1 »

Pánové, v kolika asi tak km se tak ta dvouhmota ozve? Předpokládám normální, slušný zacházeni...
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: Fiat Bravo 1.4 12V
Bydliště: Ostrava

#7 Všeobecné ceny oprav?

Příspěvek od B1abla »

- rok výroby plánuju pořídit od 2001 - ...
- co je dvouhmoták? nějak sem to nechytl :-)
- o druhovýrobě vím, ale chtěl jsem slyšet že to jde i bez origo náhr. dílů :-) , tak je rozhodnuto :-)

dík za odpovědi

mr1
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#8 Všeobecné ceny oprav?

Příspěvek od mr1 »

"dvouhmotový setrvačník funguje jako normální setrvačník - prostě zajišťuje, aby motor běžel pravidelně, roztočen svojí kinetickou energií umožní bez zakolísání otáček překonat kompresní zdvihy motoru. Přičemž čím méně má motor válců, tím větší setrvák potřebuje" -tolik z Tipcars.cz

S60 mám od ledna, měla najeto 35t, teď mám 47t. Takže stran údržby, nemám zatím žádnou zkušenost. Vlastně dufám, že ještě dlouho nebudu muset nic dělat. S autem jsem naprosto spokojenej. Jenom toho místa vzadu je opravdu skromno, ovšem tam já nesedím :D , a děti nic neříkají :palec: . A snad ještě jeden mínus - menší rejd. Je to patrně dáno tím pětiválem. Další věc, která mě trochu zarazila a do teď mrzí, je sem tam se ozívající nějaký vrznutí z palubky, nejvíc asi ten krám, v kterým je uložená navi. Jinak motor D5 120kW je supr, nedá se opravdu srovnávat s ostaníma chrochtákama -čtyřválama. Proti VW, PSA, Fordy atd. oprvadu klidná jízda. Ikdyž teda HDI (PSA) je taky docela fajn, třeba 2,7 V6 biturbo je opravdu nááádhera -ale to už sme někde úplně jinde. Spotřeba dle PP cca 6,2 - reálná tak 6,5. Ale jezdím spíše rychleji, jinak se dá jistě držet i pod 6. (mám vyzkoušeno i dle dotankování).
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: Fiat Bravo 1.4 12V
Bydliště: Ostrava

#9 Všeobecné ceny oprav?

Příspěvek od B1abla »

Já věřím :-)
jen že já si k vůli financí nemůžu dovolit auto nad r.v. 2004 aspon si myslím teda.
- místo vzadu neřeším, jelikož sám jak píšeš vzadu sedět nebudu :-D
- rejt mám tetka obrovský ale myslím že je to stejně o zvyku :-) - a nebudu to ani moc řešit
- no prostě pokud si pořídím S60 tak se určitě ozvu, ale myslím že bude :-)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“