POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 53
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Bratislava

#1 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od vlado »

Dnes sa mi stala nepríjemná vec a síce tá, že mi praskla brzdová hadička na pravej prednej strane. Na veľké šťastie práve v momente keď som zaparkoval !!! Ako každý krát, zastavím,. zatiahnem ručnú brzdu a v tom mi brzdový pedál padol až na podlahu. Po "malinko" riskantnej pomalej jazde do VOLVO servisu /cca 1,5 km - za silnej pomoci ručnej brzdy/ sme došli k záveru, že jedna hadička praskla, a druhá je na tom podobne. Technik mi povedal, že približne po desiatich rokoch preventívne hadičky menia, lebo zvyknú praskať rovno v spoji, kde je samotná gumová časť zlisovaná s holendrom. Tá strana, ktorá je našroubovaná na brzdič. Údajne z toho, že pri vytáčaní kolies do plného rajdu sa dosť ohýbajú práve v tom mieste. Nie je to pri bežnej kontrole vidno, lebo samotná hadička je zabalená v drátenej ochrane. Keď sa to stalo, som si uvedomil, ako som mohol dopadnúť, keby sa mi to stalo počas jazdy...

Keď sa dá, PREKONTROLUJTE si preventívne hadičky, lebo je to nepríjemné situácia.

A ešte jedna otázka na odborne znalých: je možné, že pri prasknutí jednej brzdovej hadičky úplne zmizne kvapalina zo systému a nie je možné vôbec brzdiť? Doteraz som si myslel, že máme dvojokruhový systém a že ak vypadne jeden, núdzovo sa dá zastaviť. Ale mne kvapalina zmizla úplne z nádržky.

Ak je na tento problém niekde topik, ospravedlňujem sa...
_________________
Volvo S40, r.v.05/99,benzín 2.0i 16V 100kW /B4204S/automat,typ: /AW 4052 LE/ čierna metalíza
390tis. km

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#2 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od luckybeef »

Oléé, mám V40, též by mne to zajímalo.

Jarku - pamatuješ si podvozek mého auta? ;-) :D Nebo mám raději dojet do Slušek?
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

Peťo
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 363
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Vůz: V40 B4164S LPG, 1998
Zabanován: Trvale

#3 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od Peťo »

vlado píše:Dnes sa mi stala nepríjemná vec a síce tá, že mi praskla brzdová hadička na pravej prednej strane. Na veľké šťastie práve v momente keď som zaparkoval !!! Ako každý krát, zastavím,. zatiahnem ručnú brzdu a v tom mi brzdový pedál padol až na podlahu. Po "malinko" riskantnej pomalej jazde do VOLVO servisu /cca 1,5 km - za silnej pomoci ručnej brzdy/ sme došli k záveru, že jedna hadička praskla, a druhá je na tom podobne. Technik mi povedal, že približne po desiatich rokoch preventívne hadičky menia, lebo zvyknú praskať rovno v spoji, kde je samotná gumová časť zlisovaná s holendrom. Tá strana, ktorá je našroubovaná na brzdič. Údajne z toho, že pri vytáčaní kolies do plného rajdu sa dosť ohýbajú práve v tom mieste. Nie je to pri bežnej kontrole vidno, lebo samotná hadička je zabalená v drátenej ochrane. Keď sa to stalo, som si uvedomil, ako som mohol dopadnúť, keby sa mi to stalo počas jazdy...

Keď sa dá, PREKONTROLUJTE si preventívne hadičky, lebo je to nepríjemné situácia.

A ešte jedna otázka na odborne znalých: je možné, že pri prasknutí jednej brzdovej hadičky úplne zmizne kvapalina zo systému a nie je možné vôbec brzdiť? Doteraz som si myslel, že máme dvojokruhový systém a že ak vypadne jeden, núdzovo sa dá zastaviť. Ale mne kvapalina zmizla úplne z nádržky.

Ak je na tento problém niekde topik, ospravedlňujem sa...
Poď sem..http://www.volvoklub.sk/index.php
_________________
est Volvo "I roll" Japan Volvo 600 japan horse best Volvo engine

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 817
Registrován: 16 roků
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#4 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od old.fashioned »

shodou okolností mne na STK, kde jsme byl se svým 10 let starým autem na jaře, upozornili, že už začínají být přední brzd. hadičky načaté, a ať je před létem zkontroluji... asi to vyměním
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

Tom85
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 303
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Není

#5 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od Tom85 »

vlado píše:Dnes sa mi stala nepríjemná vec a síce tá, že mi praskla brzdová hadička na pravej prednej strane. Na veľké šťastie práve v momente keď som zaparkoval !!! Ako každý krát, zastavím,. zatiahnem ručnú brzdu a v tom mi brzdový pedál padol až na podlahu. Po "malinko" riskantnej pomalej jazde do VOLVO servisu /cca 1,5 km - za silnej pomoci ručnej brzdy/ sme došli k záveru, že jedna hadička praskla, a druhá je na tom podobne. Technik mi povedal, že približne po desiatich rokoch preventívne hadičky menia, lebo zvyknú praskať rovno v spoji, kde je samotná gumová časť zlisovaná s holendrom. Tá strana, ktorá je našroubovaná na brzdič. Údajne z toho, že pri vytáčaní kolies do plného rajdu sa dosť ohýbajú práve v tom mieste. Nie je to pri bežnej kontrole vidno, lebo samotná hadička je zabalená v drátenej ochrane. Keď sa to stalo, som si uvedomil, ako som mohol dopadnúť, keby sa mi to stalo počas jazdy...

Keď sa dá, PREKONTROLUJTE si preventívne hadičky, lebo je to nepríjemné situácia.

A ešte jedna otázka na odborne znalých: je možné, že pri prasknutí jednej brzdovej hadičky úplne zmizne kvapalina zo systému a nie je možné vôbec brzdiť? Doteraz som si myslel, že máme dvojokruhový systém a že ak vypadne jeden, núdzovo sa dá zastaviť. Ale mne kvapalina zmizla úplne z nádržky.

Ak je na tento problém niekde topik, ospravedlňujem sa...
Nevím jak u V40 a u aut s ABS, ale starší krabice s triangulárním brzdovým okruhem by měla mít při přeseknutí libovolné brzdové hadice zhruba 80% brzdné síly, pokud si dobře vzpomínám.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 53
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Bratislava

#6 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od vlado »

Mňa hlavne prekvapilo to, že mi brzdy úplne odišli. Z toho som bol prekvapený, prečo nemám nejaký záložný okruh, aspoň na núdzové dobrzdenie. To je dosť nepríjemný pocit. Brzdový pedál mi absolútne nereagoval, dal sa až na podlahu a úplne bez účinku.
_________________
Volvo S40, r.v.05/99,benzín 2.0i 16V 100kW /B4204S/automat,typ: /AW 4052 LE/ čierna metalíza
390tis. km

Tom85
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 303
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Není

#7 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od Tom85 »

Pokud byly prasklý obě na obou okruzích, tak to asi něco podobného udělá.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 53
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Bratislava

#8 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od vlado »

práve že praskla len jedna na pravej strane a o druhej som sa dozvedel až v servise po kontrole, že je najvyšší čas na výmenu, lebo môže každú chvíľu prasknúť. A v zadu sú hadičky OK. Tak z toho usudzujem, že neodišli naraz obidva okruhy.
_________________
Volvo S40, r.v.05/99,benzín 2.0i 16V 100kW /B4204S/automat,typ: /AW 4052 LE/ čierna metalíza
390tis. km

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#9 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od Lachtan »

vlado píše:Mňa hlavne prekvapilo to, že mi brzdy úplne odišli. Z toho som bol prekvapený, prečo nemám nejaký záložný okruh, aspoň na núdzové dobrzdenie. To je dosť nepríjemný pocit. Brzdový pedál mi absolútne nereagoval, dal sa až na podlahu a úplne bez účinku.
Protože jsi už předtím musel mít nefunkční jeden okruh (třeba zavzdušněný nebo s dlouhodobým lehkým únikem) a teď ti prasknul ten druhý :?

Dvouokruhové brzdy vypadají v principu takto:
Přílohy
Brzdy1.jpg
Brzdy1.jpg (8.34 KiB) Zobrazeno 5429 x
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#10 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od luckybeef »

No, je blbé, že když člověk koupí ojeté auto, tak nikdy netuší, jak ostré mají být brzdy nového (resp. funkčního) vozu... Kvalitu brzdového systému jsou schopni změřit na brzdovém válci, a ten bývá často na STK, že?
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#11 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od Lachtan »

když ti nejde jeden okruh, tak to poznáš i při brždění - auto táhne do strany.
Na STK to musí poznat.
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 53
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Bratislava

#12 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od vlado »

Lachtan, tým že auto používam denne /taxi/, tak často kontrolujem techický stav a priebežne sa snažím odhaliť nedostatky. Paradox je, že dve hodiny po tom ako sa to stalo, som bol objednaný po roku na STK a týždeň pred tým som bol v servise na kontrolu po roku, mimo geometrie, nastavenia svetiel a ostatnej kontroly som nechal aj premerať na brzdovej stolici brzdy.
Výsledok: 1 Bv L:3.0 R:3.1
2 Bv L:1.6 R:1.5
3 Bv L:1.5B R:1.6B

Pri tomto meraní sme nezaznamenali žiadne abnormality, myslím že rozdiel v brzdných silách na jednotlivých stranách je uspokojivý.

Únik kvapaliny nebol nikde viditeľný, a priznám sa, hadičky sme prezerali asi povrchne, že sme neodkryli ten ochranný obal.

Takže bola by to náhoda, že v jednej chvíli povolili obidve naraz???

Idem za chvíľu do VOLVA pre auto, tak dám vedieť, čo sa presne stalo a asi ako.
_________________
Volvo S40, r.v.05/99,benzín 2.0i 16V 100kW /B4204S/automat,typ: /AW 4052 LE/ čierna metalíza
390tis. km

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#13 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od Lachtan »

vlado píše:Takže bola by to náhoda, že v jednej chvíli povolili obidve naraz???.
Buď to byla těžko uvěřitelná náhoda, nebo začni přemýšlet koho jsi v poslední době nasr.l, nebo máš kromě jiného v háji hlavní brzdový válec (pouze teorie - jediné co mě ještě napadlo, že by se ty dva okruhy mohly někde prolínat, ale netuším, zda je to vůbec technicky možné/jak je to tam konstruované...)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 53
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Bratislava

#14 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od vlado »

to sa priamo v servise poinformujem, ako je to konštrukčne vymyslené. podám hlásenie potom. náhoda to určite nebude, asi to mám napísané vo hviezdach. lebo presne takto pred rokom som mal nehodu a dva mesiace pred ňou ešte jednu. to som si myslel, že či to nebude do roka a do dňa zopakované. našťastie nie, ale bol som blízko. :D
_________________
Volvo S40, r.v.05/99,benzín 2.0i 16V 100kW /B4204S/automat,typ: /AW 4052 LE/ čierna metalíza
390tis. km

GDPR_user

#15 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od GDPR_user »

vlado píše:Lachtan, tým že auto používam denne /taxi/, tak často kontrolujem techický stav a priebežne sa snažím odhaliť nedostatky. Paradox je, že dve hodiny po tom ako sa to stalo, som bol objednaný po roku na STK a týždeň pred tým som bol v servise na kontrolu po roku, mimo geometrie, nastavenia svetiel a ostatnej kontroly som nechal aj premerať na brzdovej stolici brzdy.
Nechci se tě dotknout,ale technickou děláš poctivě,nebo přes kamarády???

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 53
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Bratislava

#16 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od vlado »

ja som mal ísť práve na STK. Paradoxne vyhladávam tie pracoviská, kde ma nepoznajú, práve kôli tomu, aby nemuseli akože prehliadať drobné nedostatky. Dokonca sa snažím tých pracovníkov upozorniť, že by som chcel prehliadku dosť podrobnú, nech viem na čom som. V tomto smere nechcem žiadne privilégia a ústupky...
_________________
Volvo S40, r.v.05/99,benzín 2.0i 16V 100kW /B4204S/automat,typ: /AW 4052 LE/ čierna metalíza
390tis. km

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 53
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Bratislava

#17 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od vlado »

tak som bol pre auto v servise, vymenili 2ks hadičky a 2ks podložky, brzdovú kvapalinu, odvzdušnenie, práca a drobnosti za 170.- €...

potvrdili mi, že ak vypadne jeden okruh, druhý by mal pracovať správne. V mojom prípade všetci svatí pri mne stáli, keď ma "poslali" neplánovane na parkovisko. /neviem prečo som sa narýchlo rozhodol zmeniť trasu vtedy/. A v poslednej sekunde keď som už v podstate stál, praskli obidve hadičky...
_________________
Volvo S40, r.v.05/99,benzín 2.0i 16V 100kW /B4204S/automat,typ: /AW 4052 LE/ čierna metalíza
390tis. km

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1092
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#18 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od tnemec »

Taky jsem náhodou vlezl pod auto a při pohledu na brzdový hadičky jsem zblednul... druhej den mi je Marra měnil a říkal, že u 850 je odcházení předních hadiček častý problém... tu kontrolu doporučuju každému...
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

GDPR_user

#19 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od GDPR_user »

vlado píše:tak som bol pre auto v servise, vymenili 2ks hadičky a 2ks podložky, brzdovú kvapalinu, odvzdušnenie, práca a drobnosti za 170.- €...

potvrdili mi, že ak vypadne jeden okruh, druhý by mal pracovať správne. V mojom prípade všetci svatí pri mne stáli, keď ma "poslali" neplánovane na parkovisko. /neviem prečo som sa narýchlo rozhodol zmeniť trasu vtedy/. A v poslednej sekunde keď som už v podstate stál, praskli obidve hadičky...
pokud se nepletu,žek vozidla taxislužby jezdí na STK každý rok.Nevěřím tomu,že za rok hadičky odešly.Takže někdo na předchozí STK byl šlendrián a hadičky nezkontroloval.Já koupil sedmu,která 4 roky stála dva měsíce jsem s ní jezdil,pak jsem se dostal za kamarádem na STK který mi řekl,že hadičky jsou popraskané a jedna dokonce prolínala.Nicméně než jsem se k opravě dostal uplynuly další tři měcíce ježdění a hadičky vydržely.to je další důvod,proč si nedat pancéřované sportovní hadice,neboť pod pancéřovaním není vidět stav gumy.
Jinak 170 euro je celkem slušná zlodějna.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 53
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Bratislava

#20 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od vlado »

martin, mám STK každý rok, to je pravda. Tak isto je pravda, že pod tou pancierovou ochranou je možné prehliadnuť nejaký náznak a ďalšia vec je možná tá, že najazdených cca 45tis km za posledný rok u mňa mohol urobiť svoje. A to asi z 80% mesto. A keďže mám automat, tak brzdu využívam viac než dosť hlavne v meste. Takže v konečnom dôsledku je tu dosť faktorov, ktoré mohli ovplyvniť životnosť a namáhanie tých hadičiek. Ale už to neriešim, je to v poriadku a rozhodne si treba dávať pozor na to a priebežne kontrolovať.
A tých 170.- € je naozaj dosť, ale čo už. V danej chvíli som inak nemohol. Odťah do neznačkového servisu niečo stojí, hadičky by boli nejaké náhrady a k tomu práca === orig. VOLVO servis som mal 2 km vtedy. Tam som sa nejak doplazil po svojich. Asi by ma to vyšlo približne rovnako.
_________________
Volvo S40, r.v.05/99,benzín 2.0i 16V 100kW /B4204S/automat,typ: /AW 4052 LE/ čierna metalíza
390tis. km

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#21 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od jarek.krizan »

Brzdové okruhy jsou sice teoreticky 2 okruhové, ale rozhodně na to nespoléhejte. Pokud je auto nové a jeden okruh odejde, tak by měla být účinnost alespoň 60% a pedál bude zabírat výrazně níž. Pokud je auto staršího data, tak jsou už gumičky v hlavním válci mezi okruhy přece jen unavenější a dostanou se při sešlápnutí do míst, kde obvykle nechodí a může nastat propouštění mezi okruhy, takž přestává brzdit i druhý okruh.
U starších lednic bývá taková vychytávka, takový ventil, co uzavírá vadnou brzdovou trubku. Ne sice 100%, ale na dojetí to stačí, navíc i při zavzdušnění pomalým způsobem, rožne kontrolku na palubce. Tohle novější auta neumí, tam se to snažili vyřešit spínačem hladiny v nádobce, ale není to ono, protože to neřeší problém ale jen o něm informuje.
Praskání předních brzdových hadiček je normální u starších aut a je pravda že u pancéřovaných to není vidět. Kolikrát se divím na čem lidi jezdí.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 95
Registrován: 11 roků 5 měsíců
Vůz: bylo:V40
Bydliště: Slezsko

#22 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od john simple »

něco podobného se mi stalo včera, akorát že za jízdy, takže jsem brzdil ručkou o 106, abych nevlítnul do auta na kruháči.
Kapalina v nádržce dost ubyla, domů jsem dojel krokem, dneska za světla to musím okouknout pod autem, kde to povolilo.
Dost nepříjemně mě to překvapilo, zřejmě někdo odbyl STK před rokem :evil:

GDPR_user

#23 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od GDPR_user »

john simple píše:něco podobného se mi stalo včera, akorát že za jízdy, takže jsem brzdil ručkou o 106, abych nevlítnul do auta na kruháči.
Kapalina v nádržce dost ubyla, domů jsem dojel krokem, dneska za světla to musím okouknout pod autem, kde to povolilo.
Dost nepříjemně mě to překvapilo, zřejmě někdo odbyl STK před rokem :evil:
Jo to jsou ty STK kde auto ani nevidí,nebo nechají projít každý vrak.Jezdím na STK s auty docela pravidelně,a na 30% jsou přední hadice rozpraskané.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 95
Registrován: 11 roků 5 měsíců
Vůz: bylo:V40
Bydliště: Slezsko

#24 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od john simple »

razítko je Ostrava Hrabová. vzhledem k tomu, že tam před časem prošla STK i moje 120tka, tak si dovedu představit ty techniky :evil: Předchozí majitel v tom vozil údajně děti, prý to do servisu dával preventivně

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 95
Registrován: 11 roků 5 měsíců
Vůz: bylo:V40
Bydliště: Slezsko

#25 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od john simple »

volal jsem na to STK, nahlásil číslo protokolu, tak auto prošlo na poprvé, jen lehké závady, stabilizátor, budka karosérie a osvětlení spz. možná tam při udržbě někdo dal nekvalitní hadičku a časem odešla. Jakou značku tam koupit? Starline je dobrá značka ?
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“