nějak nemám vhodných slov... pro ty naše zákony

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#1 nějak nemám vhodných slov... pro ty naše zákony

Příspěvek od Bobes »

Absurdita dne
převzato z novinek na df

by mne zajímalo, jak bych pochodil s žalobou na psychyckou újmu způsobenou tím že mne někdo naboural.
co mi z článku není jasné, je proč to má platit automobilka, respektive jakto že to nezacvaká pojišťovna.. nebo auto nebylo ze zákona pojištěné?.. když tak nadtím nahlas uvažuji, tak to nejspíš není v pojistné smlouvě.
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 294
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Vůz: S80 103kW 2.435ccm 00'
Bydliště: Hořovice

#2 nějak nemám vhodných slov... pro ty naše zákony

Příspěvek od TOMÁŠ S80 »

Praha - Nejvyšší soud vynesl verdikt, který může automobilky či půjčovny aut přijít na miliony korun ročně. Za svá auta totiž podle soudu ručí, i když je půjčí třeba jen na předvádecí jízdu. Soud rozhodl, že provozovatel musí při nehodě platit nejen způsobenou škodu, ale i odškodnění pro oběti a jejich rodiny.

NO JASNĚ

Jeden známej mi povídal že existujou pojištovny na Blbost :palec: a je to dobre na to . když pudete v krámě nakupovat a schodíte regál s cenejma věcma nedbalím nedopatřením . tak ta pojistka na blbost to za vás zacaluje tu škodu . tak třeba by to šlo i takle na stav auta . no když ho pujčim tak za stav vozidla odpovídám já ne ? ikdyž já bych auto nikomu nepučoval ;-) tak si myslim že ta pojistka na Blbču by to mohla uhradit ne tu škodu ?
_________________
VOLVO S80 R.V.2000,Color Blue,Automat,najeto 51000mil 2.4litr GB TP 125kw,CZ TP 103kw,Petrol

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 nějak nemám vhodných slov... pro ty naše zákony

Příspěvek od Bobes »

za stav vozidla ano, ale to že někdo pojede s autem které je naprosto technicky v pořádku, a že se vybourá vlastní vinou?
jako je mi líto obou rodin, ale prostě odmítám myšlenku že by za smrt měla platit automobilka.

vem vem si to takhle: příjde Ti kupec na auto, pojedete na testovací jízdu, kupec bude někdo takový (odkaz), silně přecení svoje schopnosti a narve to do něčeho že ho ani volvo nezachrání.
natebe pak přijde jeho rodina, že jim máš vyplatit miliónové odškodné?

zacházím trochu ad absurdum, ale to z mého pohledu takový zákon je.. absurdní.
(předem: prosím zdržte se kdokoliv jakýchkoliv komentářů k přestavbě)

pojišťovny na blbost existují, ale v tomto případě to byla blbost toho novináře co řídil, ne automobilky, ne spolujezdce.
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

Jiri.T
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 910
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Žďár nad Sázavou

#4 nějak nemám vhodných slov... pro ty naše zákony

Příspěvek od Jiri.T »

For Tomáš S80: mám pocit, že jakmile žačneš něco komentovat, odkazuješ topik do žumpy
_________________
V70XC, r.v. 1998, 2.0T5, 166kW; XC90, r.v.2003, D5, 147kW Lenky; S70, r.v.2000, 2,5TDI, 103kW Míši, S70, r.v.1997, 2,3T5, 176kW
Bylo: S90 Royal, r.v. 1997, 3.0, 152kW V40, r.v.1999, 2.0T, 118kW, 740, r.v. 1986, 2.4, 96kW

old.fashioned
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 817
Registrován: 16 roků
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#5 nějak nemám vhodných slov... pro ty naše zákony

Příspěvek od old.fashioned »

On ten článek je typicky novinářsky nepřesnej, navíc je zvýrazněnej skandální tón, aby zaujali. Odpovědnost má provozovatel. Ten má ale potom nárok na náhradu škody vůči osobě, která škodu (nehodu) způsobila - t.j. viníkovi nehody. Pojistka na blbost (pojištění fyzické osoby pro případ škody v občanskoprávním životě - často doplněk pojištění domácnosti) na to logicky nejde. Ale firmy se můžou nechat pojistit právě pro tyhle případy.
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

Jiri.T
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 910
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Žďár nad Sázavou

#6 nějak nemám vhodných slov... pro ty naše zákony

Příspěvek od Jiri.T »

old.fashioned píše:On ten článek je typicky novinářsky nepřesnej, navíc je zvýrazněnej skandální tón, aby zaujali. Odpovědnost má provozovatel. Ten má ale potom nárok na náhradu škody vůči osobě, která škodu (nehodu) způsobila - t.j. viníkovi nehody. Pojistka na blbost (pojištění fyzické osoby pro případ škody v občanskoprávním životě - často doplněk pojištění domácnosti) na to logicky nejde. Ale firmy se můžou nechat pojistit právě pro tyhle případy.
No a stejným způsobem se osoba může pojistit na škody způsobené zaměstnavateli, máme to udělané už řadu let. Využívá se to nejvíc právě u zaviněných dopravních nehod.
Např. před lety jsem sklouzl pod Mnichovem na náledí a nabořil levý bok o svodidla. Škoda 30 tis, pojistka na auto s 10% spoluúčastí kryla 27 tis, 3 tácy vymáhal zaměstnavatel po mně. Moje pojistka s 10% spoluúčastí kryla 2.700, takže jsem platil celých 300Kč.
_________________
V70XC, r.v. 1998, 2.0T5, 166kW; XC90, r.v.2003, D5, 147kW Lenky; S70, r.v.2000, 2,5TDI, 103kW Míši, S70, r.v.1997, 2,3T5, 176kW
Bylo: S90 Royal, r.v. 1997, 3.0, 152kW V40, r.v.1999, 2.0T, 118kW, 740, r.v. 1986, 2.4, 96kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 178
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Valtice

#7 nějak nemám vhodných slov... pro ty naše zákony

Příspěvek od Mirus »

Naše zákony, jsou úplně na nic, já teď po krádeži motorky bych o tom mohl vykládat až až. :ryma:Já se snad už odstěhuju někam, kde aspoň trochu funguje logika.
_________________
V850 T5, 155 kW 1994
V70II D5,120 kW 2002
XC70 D4,133kW 2016
Mitsubishi L200 2022

Robertissimo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 85
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Volvo V60 2.0 D3 Drive-E Momentum Automa
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

#8 nějak nemám vhodných slov... pro ty naše zákony

Příspěvek od Robertissimo »

TOMÁŠ S80 píše:Praha - Nejvyšší soud vynesl verdikt, který může automobilky či půjčovny aut přijít na miliony korun ročně. Za svá auta totiž podle soudu ručí, i když je půjčí třeba jen na předvádecí jízdu. Soud rozhodl, že provozovatel musí při nehodě platit nejen způsobenou škodu, ale i odškodnění pro oběti a jejich rodiny.

NO JASNĚ

Jeden známej mi povídal že existujou pojištovny na Blbost :palec: a je to dobre na to . když pudete v krámě nakupovat a schodíte regál s cenejma věcma nedbalím nedopatřením . tak ta pojistka na blbost to za vás zacaluje tu škodu . tak třeba by to šlo i takle na stav auta . no když ho pujčim tak za stav vozidla odpovídám já ne ? ikdyž já bych auto nikomu nepučoval ;-) tak si myslim že ta pojistka na Blbču by to mohla uhradit ne tu škodu ?
to je škoda způsobená motorovým vozidlem a u pojistky na blbost je to ve výluce.
_________________
Současné vozítko - Volvo V60 2.0 D Momentum Automat, 2.0 110 kW D3, r.v. 2018 Šedá metalíza
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“