drag race Hoškovice

Jak bylo...
  • Autor
  • Zpráva
karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 302
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#1 drag race Hoškovice

Příspěvek od karlos »

tak jsme byli s Marrou trošku provětrat turba na sprintech v Hoškovicích - viz http://hoskovice.emuni.cz

startovali jsme v kategorii FWD nad 2000 ccm a pokud člověk odhlédne od různých upravených drag speciálů, tak to umístění není až tak hrozný 8)

a nejsilnější zážitek: když jsme s Marrou jeli proti sobě a já v jednu chvíli myslel, že mi bouchla guma...než mi došlo, že to Marra jen řadil trojku a jeho BOV se probral k životu :mrgreen: :twisted:

výsledky všech jízd zde: http://www.hoskovice.emuni.cz/vysledky.pdf

PS: příště by se k nám mohl ještě někdo přidat, třeba s nějakým nadupaným zadohrabem ;-)

petr´S
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 459
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

#2 drag race Hoškovice

Příspěvek od petr´S »

co ta fábka před márou a v chrochtu :mrgreen:

karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 302
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#3 drag race Hoškovice

Příspěvek od karlos »

petr S60 píše:co ta fábka před márou a v chrochtu :mrgreen:
co fabka, ale podívej se na časy některý starý stodvácy...a já Ti pak pošlu foto, jak vypadá ve skutečnosti :mrgreen: :twisted:

třeba tady:

STOKLASA Pavel RWD Škoda 120 11.672
HERCOK Vlastimil RWD Corvette Z06 12.410

:twisted: :twisted:

honzAK
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 170
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: byla v70 a 740gle
Bydliště: Budejice

#4 drag race Hoškovice

Příspěvek od honzAK »

to museli cumet, co tady chtej ty 2tunovy hranaty obludy :mrgreen:

karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 302
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#5 drag race Hoškovice

Příspěvek od karlos »

honzAK píše:to museli cumet, co tady chtej ty 2tunovy hranaty obludy :mrgreen:
je pravda, že Volvo je na českých sprintech docela vyjímka, kromě Marka s upravenou V40 jsem zatím snad nikoho jiného neviděl, ale vzhledem k tomu, co bylo k vidění za inspiraci na Vallakře, tak mám dojem že i s krabicema se u nás už brzy bude dát zajet nějakej slušnější čas :mrgreen:

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#6 drag race Hoškovice

Příspěvek od jarek.krizan »

Už dlouho koketuji s myšlenkou nějaké šíleně nadupané 960 speciálně upravené jen pro takové účely. Moc by mě bavily ty pohledy na starou krabici co jim dává nafrak. I když taková stará 760 by byla jako provokace zajímavější.

karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 302
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#7 drag race Hoškovice

Příspěvek od karlos »

jarek.krizan píše:Už dlouho koketuji s myšlenkou nějaké šíleně nadupané 960 speciálně upravené jen pro takové účely. Moc by mě bavily ty pohledy na starou krabici co jim dává nafrak. I když taková stará 760 by byla jako provokace zajímavější.
sedma je zajímavej nástroj, ale s běžně upraveným FTčkem a odpovídající převodovkou se nechytneš - existuje několik 7xx upravených jako drag speciály, ale ty už jsou zase z hlediska finanční náročnosti někde úplně jinde - to už je lepší přestavba 960II na T5.

Jinak, všeobecně vzato, pokud odhlédneme od přestavby na V8 small block od Fordu/Chevy apod. (mimochodem na netu jsou i manuály k této úpravě), tak jako nejzajímavější/nejdostupnější motor z volvo-produkce se jeví T5, potažmo R z 850/V70. Ohledně vhodné karoserie se dá polemizovat, ale když už drag speciál bez STK, tak jedině do 2xx :twisted: :twisted: :mrgreen: (nebo do 3xx :mrgreen: )

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#8 drag race Hoškovice

Příspěvek od jarek.krizan »

Myslel jsem klasický krabicoidní škatuloid s kolmým zadním sklem co navzdory sportovním speciálům popírá aerodynamické zákony a to s nějakým V8 biturbo, nebo kompresor. Auto důsledně vybrané a odmašlené a odlehčené. Prostě nejde o to vyhrát za každou cenu, jen pořádně šokovat.
Je mi jasné, že já na tohle nikdy nevydělám. A skládat není z čeho.

GDPR_user

#9 drag race Hoškovice

Příspěvek od GDPR_user »

karlos píše:
jarek.krizan píše:Už dlouho koketuji s myšlenkou nějaké šíleně nadupané 960 speciálně upravené jen pro takové účely. Moc by mě bavily ty pohledy na starou krabici co jim dává nafrak. I když taková stará 760 by byla jako provokace zajímavější.
sedma je zajímavej nástroj, ale s běžně upraveným FTčkem a odpovídající převodovkou se nechytneš - existuje několik 7xx upravených jako drag speciály, ale ty už jsou zase z hlediska finanční náročnosti někde úplně jinde - to už je lepší přestavba 960II na T5.

Jinak, všeobecně vzato, pokud odhlédneme od přestavby na V8 small block od Fordu/Chevy apod. (mimochodem na netu jsou i manuály k této úpravě), tak jako nejzajímavější/nejdostupnější motor z volvo-produkce se jeví T5, potažmo R z 850/V70. Ohledně vhodné karoserie se dá polemizovat, ale když už drag speciál bez STK, tak jedině do 2xx :twisted: :twisted: :mrgreen: (nebo do 3xx :mrgreen: )
Co je běžně upravené FTčko??? a co je odpovídající převodovka??

karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 302
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#10 drag race Hoškovice

Příspěvek od karlos »

martinopel píše: Co je běžně upravené FTčko??? a co je odpovídající převodovka??
nečekaná otázka ;-) ...tedy běžně upravené FTčko je takové, které je upravené za použití běžně dostupných, seriových nebo univerzálních dílů, posílající svůj výkon na zadní kola přes obvyklou "volvo" převodovku, určenou pro daný motor - takže třeba to, co máš Ty. Nemluvím o FTčku které je naládované speciálními díly na zakázku a dosahující výkonu 300k a víc.

Mimochodem by mě, zcela vážně, zajímal Tvůj graf z brzdy, potažmo zajetý čas na sprintech...máš?

karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 302
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#11 drag race Hoškovice

Příspěvek od karlos »

jarek.krizan píše:Myslel jsem klasický krabicoidní škatuloid s kolmým zadním sklem co navzdory sportovním speciálům popírá aerodynamické zákony a to s nějakým V8 biturbo, nebo kompresor. Auto důsledně vybrané a odmašlené a odlehčené. Prostě nejde o to vyhrát za každou cenu, jen pořádně šokovat.
Je mi jasné, že já na tohle nikdy nevydělám. A skládat není z čeho.
U V8 už je zase trochu problém s váhou oproti třeba T5 a přestavba na kompresor/turbo taky není zadarmo, tudíž pokud chce člověk jít cestou nejmenšího odporu a peněz, tohle není ta nejvhodnější cesta...ale je to krásná myšlenka :twisted:

PS: na Vallakře byla k vidění 244 s motorem V8 z XC90 - jen holá kastle, motor a řidič - mooc hezký :twisted: :mrgreen:

láďa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 471
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha

#12 drag race Hoškovice

Příspěvek od láďa »

karlos píše:
jarek.krizan píše:Myslel jsem klasický krabicoidní škatuloid s kolmým zadním sklem co navzdory sportovním speciálům popírá aerodynamické zákony a to s nějakým V8 biturbo, nebo kompresor. Auto důsledně vybrané a odmašlené a odlehčené. Prostě nejde o to vyhrát za každou cenu, jen pořádně šokovat.
Je mi jasné, že já na tohle nikdy nevydělám. A skládat není z čeho.
U V8 už je zase trochu problém s váhou oproti třeba T5 a přestavba na kompresor/turbo taky není zadarmo, tudíž pokud chce člověk jít cestou nejmenšího odporu a peněz, tohle není ta nejvhodnější cesta...ale je to krásná myšlenka :twisted:

PS: na Vallakře byla k vidění 244 s motorem V8 z XC90 - jen holá kastle, motor a řidič - mooc hezký :twisted: :mrgreen:
Mně mrzí ,že jsem nejel taky :ryma: Dnes jsem se o tom bavil s Márrou tak tedy příště...

GDPR_user

#13 drag race Hoškovice

Příspěvek od GDPR_user »

karlos píše:
martinopel píše: Co je běžně upravené FTčko??? a co je odpovídající převodovka??
nečekaná otázka ;-) ...tedy běžně upravené FTčko je takové, které je upravené za použití běžně dostupných, seriových nebo univerzálních dílů, posílající svůj výkon na zadní kola přes obvyklou "volvo" převodovku, určenou pro daný motor - takže třeba to, co máš Ty. Nemluvím o FTčku které je naládované speciálními díly na zakázku a dosahující výkonu 300k a víc.

Mimochodem by mě, zcela vážně, zajímal Tvůj graf z brzdy, potažmo zajetý čas na sprintech...máš?
No momentálně jsem byl rád,že jsem našel čas na namontování M90 ale snad během příštího roku najdu i chvíli abych zajel někde na brzdu. :lol: :lol:

marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 912
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 drag race Hoškovice

Příspěvek od marra »

:tlesk: :tlesk: jjj na pytel je nam vykon když z pevnyho startu těch xxx koni nepřeneseš na asfalt :mrgreen: Karlos měl vééélkou vyhodu v samosvoru, protože tam kde on řadil trojku tak ja ještě palil gumy :kuch:

karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 302
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#15 drag race Hoškovice

Příspěvek od karlos »

marra píše::tlesk: :tlesk: jjj na pytel je nam vykon když z pevnyho startu těch xxx koni nepřeneseš na asfalt :mrgreen: Karlos měl vééélkou vyhodu v samosvoru, protože tam kde on řadil trojku tak ja ještě palil gumy :kuch:
samosvor je sice super, ale zase musim vymyslet, jak to udelat, abych nemusel 25m pred cilem radit 4ku nebo poslouchat kecy omezovace :twisted: :mrgreen:

marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 912
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#16 drag race Hoškovice

Příspěvek od marra »

no to je pravě to že M59 je kratší než M56ka

Roger
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1842
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Holubice
Vůz: V70T6 AWD '08 AT / V70R AWD '98 MT
Bydliště: Brno/Kyjov

#17 drag race Hoškovice

Příspěvek od Roger »

Ha, Skoda 120 rulez, asi dost brutalne upravena...
Je videt, ze vevodi lehke karoserie do 1t a staci i 2.0T motor...tak do 300PS a musi to zrychlovat jak cert...
Zaujaly me ty 110Rka s Turbem, docela odvazne konstrukce.
Mozna nekdy v budoucnu dam dohromady ten motor z T4 a Skodu 110R...

karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 302
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#18 drag race Hoškovice

Příspěvek od karlos »

jj, jsou to hodne zajimavy stroje...ale me docela zajima, jak si povede pristi rok Maratova Honda CRX - jestli fakt ma na to, aby sla pod 10s 8)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4
Registrován: 15 roků 5 měsíců

#19 drag race Hoškovice

Příspěvek od piknik18 »

Nemate nejake fotky ze sprintu ? chcel by som vidiet vase volva :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Proběhlé klubové srazy“