Příběh o pojišťovně o podvedeném volvistovi:

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Driver
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 131
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Nekázanka 844,Kladno

#1 Příběh o pojišťovně o podvedeném volvistovi:

Příspěvek od Driver »

Vážení přátelé,

budu Vám vyprávět příběh, který se dá jen s těží pochopit!!!

Bylo, nebylo....

Byl jednou jeden obyčejný kluk, který vlastnil krásné Volvo. Auto to bylo vyvedené a spolehlivé, ale taky náležitě oceněné. Rozhodl se tedy, že jej pojistí. Měl pro to dva důvody, zaprvé z odpovědnosti, což mu ukládal zákon, a za druhé havarijně, co kdyby.....
Chvíli přemýšlel a pak si usmysmyslel, že zavolá do české pojišťovny, s nadějí, že mu poradí, jak postupovat dál. Vzal tedy telefon a vytočil číslo.....ozval se tón a po chvíli i příjemny dívčí hlas s dotazem jak vám mohu pomoci? Potřebuji pojistit vůz odpověděl, můžete mi prosím poradit?
Ale ano ovšem! Můžeme sjednat pojištění hned po telefonu a bude to trvat jen pár minut, navíc ještě získá každý pojistník 10% slevu! ten hlas byl natolik okouzlující, že souhlasil a aniž by cokoli tučil,spustil tak neskutečný kolotoč událostí!
Slečna se vyptávala na spoustu věcí, hlavně na stáří a značku vozu... VOLVO hrdě odpověděl a dívka se ptala dál.Célé to trvalo opravdu pár minut a po zkončení tohoto "výslechu" se zeptal, odkdy mám vůz tedy pojištěný? od 28.července opovídá ten sladký hlas.....vždyť dnes je 21.července, to je tedy až za sedm dní, říká překvapeně, Ano, to je pravda, odvětí dívka...ale já odjíždím s tímto vozem 25.července na služební cestu do zahraničí a to tedy budu do 28.července nepojištěn? ano bohužel..Na otázku proč?... dívka odpovídá, že je to lhůta určená pojišťovnou a dodáva, že je tžeba v této lhůtě nechat vůz nafotit technikem České pojišťovny, jinak pojištění nevznikne. Je v rozpacích, na chvíli se odmlčí, a nakonec souhlasí. Smluvní podmínky Vám posílám mailem, návrhy smluv Vám přijdou na adresu poštou a technik se Vám brzy ozve.. Mohu Vám ještě nějak pomoci dotazuje se a s přáním pěkného dne se loučí a pokládá telefon.

O 2 DNY POZDĚJI.
Zvoní telefon a na druhé staraně se ozve mužský hlas.....technik....tak kdy to nafotíme?, ptá se..třeba ještě dnes odpoví. Výborně, přijeďte s vozem na pobočku v Kladně a až tu budete, zavolejte, já sejdu dolů a nafotíme to.
Jak se domluvili, tak se stalo a technik obchází vůz s přihlouplým úsměvem a dotazy, JAK TO JEZDÍ? TO ASI ŽERE, CO?! Odpovídá sebejistě, vůbec ne, jiné auto už bych nechtěl a technik vyrábí jeden snímek za druhým.....Nakonec ještě podepsat protokol a je to zamnou říká si a teď vzhůru na služebku....

O 14 DNÍ POZDĚJI.
Po návratu ze služebky ho doma kromě psa vítají i dva dopisy z České pojišťovny se dvěma návrhy na pojištění.. Kdy to přišlo, ptá se maminky, která jako jediná vlastní klíče od poštovní schránky a většinou sama vybírá korespondenci. V pondělí 28.července odpovídá a odchází do sklepa pro brambory... Otvírá postupně obě obálky a zjišťuje výši pojistného,údaje nutné k odeslání peněz a hlavně, číslo účtu na který má peníze zaslat. Hned zítra je musím poslat, říká si, a v klidu odchází se psem na procházku.......

O 7 DNÍ POZDĚJI.
Nějaký deviant a lump to nádherné auto poničil a jemu se derou slzy do očí s myšlenkou, co to může být za člověka, že tohle dokáže. Přemýšlí, jak dál postupovat a vytáčí číslo na Českou pojišťovnu....Zavolejte v pondělí, odkazuje operátor ..Volá tedy na policii, líčí jim celou situaci a policejní úředník mu povídá, já Vám tam někoho pošlu, ale dejte nám tak dvacet minut, jelikož kolegové museli vyjet k nějakému případu před vámi..Popsal tedy místo, kde se i s vozem nachází a jal se čekat. Za tři hodiny dorazilo policejní auto! Policisté místo činu nafotili a odhadli škodu na 70 tisíc korun. Musíme jěště zajet k nám sepsat protokol.....byl zdrcený a jediné co mu dodávalo klid byl fakt, že vůz pojistil...Podepsal protokol včetně trestního oznámení na neznámého pachatele a unavený odjel domů.... v Pondělí opět zavolal na linku České pojišťovny, kde opět celou zaležitost vylíčil a oni zaevidovali pojistnou událost pod číslem.Poté odvezl poničený vůz do servisu s nadějí, že jeho VOLVU vrátí ztracenou krásu a že opět pojedou spolu na nějaký super sraz...Jen stěží se s ním loučil a se slzami v očích odcházel na metro.

O 7 DNÍ POZDĚJI.
Maminka přichází z práce a podává mu dopis z pojišťovny..Copak chtějí říká si a otvírá jej.Stojí v něm, ŽÁDÁME VÁS O DOPLNĚNÍ TĚCHTO ÚDAJŮ:
protokol od policie a kopii zelené karty.
Hned zítra jí to musím poslat, říká a odchází usednout za počítač, aby si přečetl e-mailové vzkazy. Dnes jenom jeden, diví se a kliká myší na jeho text.....
Je to oznámení České pojišťovny ve znění:

CITACE

(dne 21.07.2008 jste vyplnil(a) návrh na uzavření havarijního pojištění číslo....... s datem počátku 28.07.2008. S politováním Vám musíme oznámit, že pojistná smlouva nebyla akceptována, protože nebyly z Vaší strany splněny podmínky pro vznik uvedené v bodě 6 pojistné smlouvy

V tomto bodě je ujednáno, že návrh smlouvy je možné přijmout zaplacením první splátky a provedením prohlídky pojištěného vozidla do data počátku návrhu pojistné smlouvy.

U Vaší pojistné smlouvy nebyla uhrazena první splátka pojistného do stanoveného termínu a proto zanikají všechna práva a povinnosti z uzavřené pojistné smlouvy, a to od počátku.)

Polilo ho horko, a s vědomím udalostí uplynulých dvou týdnů se mu vyrazil studený pot na čele...Co budu dělat pomyslel si a opět volal na linku Čeké pojišťovny s nadějí, že jde o nějaké nedopatření a že mu jistě pomůžou a vše se vysvětlí.
Opak byl však pravdou. Už né tak sladký hlas postarší ženy ho ujistil, o faktu, ktrý mu byl sdělen v e-mailu a na otázku, co se s tím dá dělat mu bylo řečeno..že nic, a ať se obrátí na pobočku České pojišťovny. Ještě ten den se na pobočku vypravil s tím, že se věc vyřeší....
postarší milá paní za přepážkou jej vyslechne a vysloví politování nad celým případem a uzná pochybení ze strany pojišťovny se slovy, že není kompetentní toto řešit a ať si podá stížnost přičemž odchází ofotit poslední formulář s nadpisem STÍŽNOST......

Konec prvního dílu...

Jak to celé dopadne a kdo tedy nakonec zaplatí vzniklou škodu na voze?
to se dozvíte v dalším pokračování..........

Přátelé, tento příběh je pravdivý, vyprávěl mi ho D Taxis Driver
_________________
Volvo V70 II 2,4 D5 120 Kw

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5110
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#2 Příběh o pojišťovně o podvedeném volvistovi:

Příspěvek od Honza »

Tak to tě lituju, ale asi s tím nic nenaděláš. U všech takovejch smluv je většinou podmínka zaplatit první splátku. Asi jsi měl začít o týden dřív, nebo hned po nafocení smlouvu podepsat. Internet a telefon je dobrá věc a většinou to umocňují slevama které vyjdou nakonec dráž než osobní přímé jednání.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Driver
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 131
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Nekázanka 844,Kladno

#3 Příběh o pojišťovně o podvedeném volvistovi:

Příspěvek od Driver »

Honza píše:Tak to tě lituju, ale asi s tím nic nenaděláš. U všech takovejch smluv je většinou podmínka zaplatit první splátku. Asi jsi měl začít o týden dřív, nebo hned po nafocení smlouvu podepsat. Internet a telefon je dobrá věc a většinou to umocňují slevama které vyjdou nakonec dráž než osobní přímé jednání.
Teď to vím taky, nejraději bych si nafackoval! Jsem ochotný přiznat svou chybu, když jí skutečně udělám, ele i kdybych tu byl, bylo by to na draka, protože jsem neměl tušení kam a pod jakým číslem peníze poslat, takže bych je poslal 29.7. a to by bylo stejně pozdě!
Podle mně je na vině pojišťovna, že mně špatně informovala, nebo lépe řečeno neinformovala a z toho to všechno vzešlo....

Vezměte si prosím z mé "blbosti" všichni ponaučení a i když Vám komukoli bude někdo někdy nabízet třeba pojištění po telefonu, pošlete ho do.......!
Naposledy upravil(a) Driver dne 05 zář 2008 22:37, celkem upraveno 2 x.
_________________
Volvo V70 II 2,4 D5 120 Kw

Driver
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 131
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Nekázanka 844,Kladno

#4 Příběh o pojišťovně o podvedeném volvistovi:

Příspěvek od Driver »

Připadám si teď jako ten největší blb, že jsem jim nalítnul, myslím, že tady snad není nikdo jako já! Hrozně se stydím :oops: :oops: :oops: , ale musel jsem to sem napsat pro případ, že by se s podobným případem někdo další setkal.
_________________
Volvo V70 II 2,4 D5 120 Kw

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 341
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#5 Příběh o pojišťovně o podvedeném volvistovi:

Příspěvek od Peťo-goalie »

Mozem sa este spytat co sa Ti presne stalo s autom? Ti ho niekto rozmlatil alebo co vlastne nejake fotky?
Inak to je smola napadla ma este jedna vec ale to by si musel vediet ze bude problem-nahlasit to az po tom datume. Skoda ze Ta to nenapadlo

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#6 Příběh o pojišťovně o podvedeném volvistovi:

Příspěvek od jarek.krizan »

Pojišťovny v ČR nejsou proto, aby pomohli poškozeným, ale proto aby se určitá skupina lidí měla nadstandartně. A pojištěnec ? Ten je tu od toho aby platil. To co dělají pojšťovny tady, to by si v zahraničí nedovolili. Pokud se dezinformace nestane protizákonnou, tak za blbce tu budeme my.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Robertissimo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 85
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Volvo V60 2.0 D3 Drive-E Momentum Automa
Bydliště: okr. Frýdek-Místek

#7 Příběh o pojišťovně o podvedeném volvistovi:

Příspěvek od Robertissimo »

Pokud si prokazatelně nedostal informaci o tom, kde máš první platbu zaplatit tak bych se na to pojišťovny zeptal.
_________________
Současné vozítko - Volvo V60 2.0 D Momentum Automat, 2.0 110 kW D3, r.v. 2018 Šedá metalíza

selap
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1322
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 III D3 AT '12

#8 Příběh o pojišťovně o podvedeném volvistovi:

Příspěvek od selap »

To týdení spoždění platnosti bylo i pro pov.ručení?Pokud ano,tak bych slečně poděkoval a šel jinam.
Jinak smůla smůlovatá,ale ty chceš od nich peníze a to oni neradi.
_________________
V70III D3 aut. 2012
bylo 760 GLE 2.4 TD 1986,V70I 2.4 Tdi 1999, V70II 2.5TDI 01 man.

Kuba
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 140
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha-západ

#9 Příběh o pojišťovně o podvedeném volvistovi:

Příspěvek od Kuba »

Upřímnou soustrast s poničeným Volvíkem.

Jinak s pojištěním na dálku mám zkušenost takovou, že jsem to zkoušel přes web u Allianz (povinný ručení) a platnost byla od druhýho dne, téměř okamžitě jsem dostal i mejl, kde bylo popsáno kdy a kam poslat první platbu + k vytištění dočasnej doklad o pojištění na měsíc. Po zaslání peněz poslali potom zelenou kartu neomezenou (mezitím se změnil požadovanej doklad v ČR z potvrzení na zelenou kartu) Po telefonu by to údajně šlo sjednat i s okamžitou platností. Havarijko jsem sjednával u Generalli na pobočce.
_________________
V70 I D5252T manuál , rok 2000 stříbrná - Volbluda
Už ne bezVolvák

Driver
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 131
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Nekázanka 844,Kladno

#10 Příběh o pojišťovně o podvedeném volvistovi:

Příspěvek od Driver »

Když jsem sjednával pojištění, tak jsem sjednával obě, povinné i havárku, no a povinné je prý měsíc doba na zaplacení a havárka sedm dní. To jsem se ale dočetl až v dopise, který přišel poštou, kde byli tedy i údaje k zaplacení. No ale tenhle dopis přišel den po lhůtě k zaplacení na havárku :-))) prostě si ze mně udělali prdel. Ale já teď už vím, že stejnou chybu už neudělám....
_________________
Volvo V70 II 2,4 D5 120 Kw

Michalka

#11 Příběh o pojišťovně o podvedeném volvistovi:

Příspěvek od Michalka »

a co obálka ve které přišel návrh smlouvy a informace kam poslat penizky - jaké na ní bylo datum z pošty?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 15
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Bystřice nad Olší

#12 Příběh o pojišťovně o podvedeném volvistovi:

Příspěvek od presne-ten »

Driver píše:...No ale tenhle dopis přišel den po lhůtě k zaplacení na havárku :-))) prostě si ze mně udělali prdel. Ale já teď už vím, že stejnou chybu už neudělám....
... a co ti říkali na to že to přišlo pozdě?... pokud tě poslali do háje,... tak zkus cinknout na čoi- ku.. oni by ti mohli celkem poradit co dělat...

... a co je teda s tím autem?
_________________
škoda rapid
fiat 850 sport coupe
tatra 613 chromka

Driver
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 131
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Nekázanka 844,Kladno

#13 Příběh o pojišťovně o podvedeném volvistovi:

Příspěvek od Driver »

zatím čekám na odpověď na mou stížnost.... uvidíme, jak se k tomu postaví.
Auto už je skoro opravené, takže ho musím vyplatit a budu čekat a jednat...
Trochu nechápu jejich jednání, docela rád bych se zasadil o to, aby jim někdo zatrhl sjednávat pojistky po telefonu a tím uváděl lidi v nevědomost! Navíc, jediný dokument včetně těch nejdůležitějších neposlali doporučeně, takže neexistuje důkaz, kdy dopisy došly a hlavně, jestli vůbec! klidně bych je mohl zapřít a každý soud mi dá za pravdu, o to mi ale nejde, nechci nic než aby uznali, že se sekli a uznali mojí smlouvu a tím i nároky s tím spojené
_________________
Volvo V70 II 2,4 D5 120 Kw

petr´S
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 459
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

#14 Příběh o pojišťovně o podvedeném volvistovi:

Příspěvek od petr´S »

no to je mi pěkné :? s českou jsem měl perfektní zkušenosti...ale asi to chce osobně zajít za pojišťovákem a běhěm půl hodiny to máš vypjněné, podepsané i zaplacené, vyrobenou zelenou kartu a jsi pojištěn hned. Po telefonu takhle důležitý věci radši nevyřizovat.
U český by ti mohl pomoct robertisímo, umí v tom chodit.
Hle a tys do teď jezdil bez povinnýho ručení nebo jsi koupil new car?
_________________
MB Viano MY2012, XC90 D5 Polestar MY2011
bylo S40 1.8 2003; 780 Bertone 1987; S60 2.5T AWD 2004, S80 V8 AWD 2007,V50 2.0D 2008, 262C Bertone, C70 T5 2010

http://www.plastservis.net
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“