servis rozvody a tak podobně s60?

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1289
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#1 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od xSam »

Mám najeto cca 180 000 a řeším rozvody...
Jelikož u předchozího majitele se zatoulala serviska, nevím jestli byly udělány rozvody...
Dá se to nějak zjistit? Nerad bych je dělěl, když by to nebyla potřeba a zase hodně rád udělal když by potřeba byla...
Nevíte o nějakým servisu, kterej by autíko prohlídl a řekl co je třeba špatně, co se musí udělat a tak podobně?
Ale v první řadě se musej vyřešit ty rozvody... Nerad bych aby někde něco přeskočilo...

Další dotaz, italové mají databázi aut, jejich výbav a podobně, jmenuje se eeper. Zadá se tam vin a vyjedou veškeré informace o autě, včetně roku výroby atd... Neexistuje něco podobného na Volva?
Snažil jsem se tu hledat, ale nic jsem neneašel.

PS: jsem volvista jeden den, tak na mě prosím buďte hodní, pokud se ptám na nějaký kraviny :lol:

xSam
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5
Registrován: 15 roků 10 měsíců

#2 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od dzura »

Určite daj vymeniť rozvody nové. Či boli menené alebom nie sa zistiť na 100 percent nedá.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#3 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od Dural8 »

Dojdi si do Volva, za nějakou úplatu se to určitě dozvíš, ale vzhledem k tomu, že se měli dělat v 160t km, tak bych řekl že budou spíše hotové. 100% Ti to tam povědí, mají to v systému, obdoba toho co popisuješ.
Jinak kdybys potřeboval něco zjistit na autě, tak je tu uživatel Marra, zkus se domluvit s ním.
_________________
V60 D4

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#4 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od Dural8 »

dzura píše:Určite daj vymeniť rozvody nové. Či boli menené alebom nie sa zistiť na 100 percent nedá.
Ale no tak, na to jsi přišel kde? U novýho Volva máš takovou pravděpodobnost, jako kdyby Ti napsali do servisky, že rozvody jsou a přitom je neudělali. Natolik bude relevantní informace u dealera o tom co se kdy s autem dělalo.
_________________
V60 D4

Kuba
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 140
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha-západ

#5 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od Kuba »

Co se týče servisu, v Praze je v Modřanech http://www.t6r.cz, je tu v sekci firmy a kontakty o nich vlákno. Dělaj tam i lidi odsud z klubu. Rozvody se údajně zjistit na autě nedaj - já měl v motorovým prostoru takovou dost podivnou nálepku, podle který mě měly rozvody čekat za nějakejch 20000. Neváhal jsem a nechal je vyměnit hned. Pokud by byly dělaný v autorizáku, dalo by se to možná u něj ověřit. Ono i kdyby byly napsané v servisce nebo na nějakým tom štítku v motorovém prostoru, je druhá věc důvěryhodnost toho údaje.
_________________
V70 I D5252T manuál , rok 2000 stříbrná - Volbluda
Už ne bezVolvák

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1549
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#6 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od koch »

duvera neduvera, rozvody menit! neni to takova polozka, da se vejit do 8 penez s original dily a servisem... neni co resit... a taky naplne a filtry! jestli zbydou kacky, dily podvozku, svicky a podobny spotrebni matros... a mas klid...

raadjek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 379
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Bydliště: Úvaly
Vůz: V70 III 2.0 Bi-fuel (CNG) aut. MY2013
Bydliště: Úvaly

#7 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od raadjek »

Dural8 píše:Dojdi si do Volva, za nějakou úplatu se to určitě dozvíš, ale vzhledem k tomu, že se měli dělat v 160t km, tak bych řekl že budou spíše hotové. 100% Ti to tam povědí, mají to v systému, obdoba toho co popisuješ.
Jinak kdybys potřeboval něco zjistit na autě, tak je tu uživatel Marra, zkus se domluvit s ním.
Taky doporučuju vyměnit. Já jsem koupil s najetýma 274t a rozvody se měli dělat v 240t. Pak jsem našel servisku vedenou až do 268t (nebo tak něco) a poslení (i první) rozvody byly dělaný v 120t... takže to mělo 34t přes... Spolíhat se na to nedá, dokud si je nenecháš udělat sám.
_________________
V70 III, 2.0T Bi-Fuel, aut., 2012, hnědá...............Obrázek
Renault Zoe Z.E. 40, 2018, bílá
S60, 2.0T (B5204T5), aut., 2004, zlatá..................Obrázek
Bylo: V70 I, 2.5 TDI (D5252T), man., 1997, bílá...............6,66 l/100km
Bylo: V40 I, 2.0 (B4204S), man., 1997, stříbrná...............9,28 l/100km

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#8 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od Dural8 »

Jó to jsou ty čachry machry se serviskama. Já to mám všechno zaručené, podložené a tak to má být. Serviska k autu originál vyplňovaná co 20t km než jsem si ho koupil já. A to že tady nedokážete pochopit, že to tak jde, to je už jenom z toho, že jste zvyklí na všelijakou bazarnickou verbež, která ani nic jinýho nedělá. Osobně jsem koupil od zdroje kterému důvěřuji a proto se můj názor na věc nemění. Když víš odkud, není důvod zbytečně dělat rozvody znovu. Krom toho si myslim, že stejně jako VW, Mazda, BMW a další by Ti i ve Volvu řekli u auta z r.2001 kdy naposledy ( pokud vůbec ) byli dělaný rozvody. Můžeš bejt taky nasranej, že se nedělali ještě nikdy ( 184-160=24t km navíc ). Nehledě na servisku...prostě tahle informace by tam neměla chybět.

Nicméně i druhá strana má pravdu, když nevíš, vyměň si to. Osobně bych ale dvakrát měřil a jednou řezal ( zjistit kde je pravda a pak v případě negativních zpráv vyměnit okamžitě).
_________________
V60 D4

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1549
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#9 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od koch »

Dural8 píše:Jó to jsou ty čachry machry se serviskama. Já to mám všechno zaručené, podložené a tak to má být. Serviska k autu originál vyplňovaná co 20t km než jsem si ho koupil já. A to že tady nedokážete pochopit, že to tak jde, to je už jenom z toho, že jste zvyklí na všelijakou bazarnickou verbež, která ani nic jinýho nedělá. Osobně jsem koupil od zdroje kterému důvěřuji a proto se můj názor na věc nemění. Když víš odkud, není důvod zbytečně dělat rozvody znovu. Krom toho si myslim, že stejně jako VW, Mazda, BMW a další by Ti i ve Volvu řekli u auta z r.2001 kdy naposledy ( pokud vůbec ) byli dělaný rozvody. Můžeš bejt taky nasranej, že se nedělali ještě nikdy ( 184-160=24t km navíc ). Nehledě na servisku...prostě tahle informace by tam neměla chybět.

Nicméně i druhá strana má pravdu, když nevíš, vyměň si to. Osobně bych ale dvakrát měřil a jednou řezal ( zjistit kde je pravda a pak v případě negativních zpráv vyměnit okamžitě).
podle mne lepsi dva krat menit nez se jednou spalit...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#10 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od Dural8 »

koch píše: podle mne lepsi dva krat menit nez se jednou spalit...
To je právě v té rozlišnosti názoru.
Uveďme to v praxi, když se dneska objedná, kamkoli na výměnu rozvodů, když to dobře půjde, vezmou ho příští týden. Ok, jsem objednán pro klid v duši.
Když se zítra sebere a vyjede 20 km za město, tam nadiktuje VIN a vrazí jim tam pjéťo, co tím ztratí? Když už se nedozví nic o rozvodech, tak se může dozvědět alespoň nějaké info o servisové minulosti jeho auta když ještě do Volva jezdilo. Udělá mu to něco? Ne. Maximálně ho ujistěji, že auto mělo před rokem 160t km a měněný řemen. V tom případě bych se nerozhodoval a na výměnu se vysral.

Nebo to natolik nevěříte originální databázi Volva? To si fakt myslíže že je natolik na hovno? Proč by to tam teda měli? Co jsem měl možnost se pohybovat ve VADISu tak na tohle všechno tam kolonky jsou a to epesní.
_________________
V60 D4

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1549
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#11 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od koch »

Dural8 píše:
koch píše: podle mne lepsi dva krat menit nez se jednou spalit...
To je právě v té rozlišnosti názoru.
Uveďme to v praxi, když se dneska objedná, kamkoli na výměnu rozvodů, když to dobře půjde, vezmou ho příští týden. Ok, jsem objednán pro klid v duši.
Když se zítra sebere a vyjede 20 km za město, tam nadiktuje VIN a vrazí jim tam pjéťo, co tím ztratí? Když už se nedozví nic o rozvodech, tak se může dozvědět alespoň nějaké info o servisové minulosti jeho auta když ještě do Volva jezdilo. Udělá mu to něco? Ne. Maximálně ho ujistěji, že auto mělo před rokem 160t km a měněný řemen. V tom případě bych se nerozhodoval a na výměnu se vysral.

Nebo to natolik nevěříte originální databázi Volva? To si fakt myslíže že je natolik na hovno? Proč by to tam teda měli? Co jsem měl možnost se pohybovat ve VADISu tak na tohle všechno tam kolonky jsou a to epesní.
samozrejme ze jestli bylo cokoliv meneno ve volvu tak tam o tom bude zaznam... vem v uvahu ze neni serviska... takze v podstate je jakykoliv udaj ktery zjisti irelevantni... v pripade ze neni seviska, doporucuju vsechno dulezite vymenit a zacit v podstate od nuly a znovu... pro castecny klid v dusi bych si to taky nechal pichnout na diagnostiku a dal zjistit stav km v rj a to jestli nebylo s rj manipulovano...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#12 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od Dural8 »

Já tomu sice rozumim, ale to už se blíží paranoie. Všichni před prodejem mění ŘJ, tachometr, ztrácí servisku apod. Já třeba od firemáka ztratil servisku a už ani na první štaci jsem jí neměl...a nijak mě to nesralo. Oni záznam měli a kdybych chtěl něco vědět tak si tam proto dojdu.

Proto jsem zmiňoval relevantní údaje = auto má teď 184t km = 26t km ročně. Když dojdu do Volva a řeknou mi, že tam auto před rokem - dvěma bylo na 160 a měnil se řemen, tak je to pro mě dostatečně relevantní údaj. Pochybuju, že človíček, který si S60 koupil jako nádherný auto, ale bo se mu nevejde do garáže, tak prodává, najezdil za ten zbylý rok dalších 160t km. Pokud mi ve Volvu řeknou, že tam auto bylo před 3-4 rokama ve 160, bude to námět k zamyšlení, ale situace ještě ne nereálná ( asi už bych měnil ) a nakonec když mi řeknou servis po 160t km v roce 2003 tak už není o čem ne? Víc bych ale věřil servisním informacím a zdravému rozumu než servisce. Vyjímkám čest.

Jo a proč když není serviska tak je vše irelevantní? To nechápu? Zapisuje se podle VINu ne? Myslíš že serviska dokazuje najeté km? Nebo jak to čéče? Nechňápu...
_________________
V60 D4

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1289
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#13 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od xSam »

Není špatnej nápad sjet do Volva a zeptat se...
Jakákoliv historie auta se rozhodně hodí a pokud auto bylo servisováno, tak to pro klid mojí duše bude jistě fajn.
A pokud nebylo, tak není co řešit jak píše Dural8 a hurá do servisu na výměnu důležitejch věcí.

Napadla mě ještě jedna věc... Pokud budu mít štěstí a auto fakt bylo servisováno ve volvu, jsou schopní vystavit kopii servisky?
Ale neřekl bych, že se ztrácí poctivě vyplněná serviska tak často, že?:-)

Sjedu tam a uvidim a jestli mi po cestě do servisu přeskočej rozvody, oběsim se:-)

PS: když se podívám do motoru, tak na ty rozvody je normálně vidět a vypadaj hezky, skoro nově... Je mi jasné, že to sám nepoznám, ale spíš mě napadlo, nemělo by to bejt zakrytý aby do toho vidět nebylo?
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#14 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od Dural8 »

xSam píše:Není špatnej nápad sjet do Volva a zeptat se...
Jakákoliv historie auta se rozhodně hodí a pokud auto bylo servisováno, tak to pro klid mojí duše bude jistě fajn.
A pokud nebylo, tak není co řešit jak píše Dural8 a hurá do servisu na výměnu důležitejch věcí.

Napadla mě ještě jedna věc... Pokud budu mít štěstí a auto fakt bylo servisováno ve volvu, jsou schopní vystavit kopii servisky?
Ale neřekl bych, že se ztrácí poctivě vyplněná serviska tak často, že?:-)

Sjedu tam a uvidim a jestli mi po cestě do servisu přeskočej rozvody, oběsim se:-)

PS: když se podívám do motoru, tak na ty rozvody je normálně vidět a vypadaj hezky, skoro nově... Je mi jasné, že to sám nepoznám, ale spíš mě napadlo, nemělo by to bejt zakrytý aby do toho vidět nebylo?
Vyfoť to, vidět na to bejt nemá, je tam kryt.
Jezdi teď normálně, nic moc vytáčení, snížíš riziko na minimum, vidíš tady od kolegů, že to navíc něco vydrží.
Kopie servisky? Nevím, neznám, nemám zkušenost, ale myslím si že ne, akorát zjistíš servisní historii. I za tu buď rád ;-)
No a poctivě vyplněná serviska se může ztratit úplně stejně, jako když Ti potom vypíšou nějakou nalhanou. Pravděpodobnost je, jak jsem psal, taky jsem jí ztratil a nikoho to netankovalo, ani v servisu ne. ( ok, bylo to u škodný, ale i tak :mrgreen: )
_________________
V60 D4

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1289
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#15 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od xSam »

To já jezdim opatrně, snažím se spotřebou dostat pod 10 litrů (moc se zatím nedaří:-)
Právě jsem se objednal do Volva na Ořechu na prohlídku... Udělají prohlídku, auto prolustrují a říkali, že pokud to bylo servisováno v autorizovanym servisu, tak to zjistějí... Za tuhle prohlídku, která bude trvat prý cca 2 hodiny, tak budou chtít prý do tisíce korun, jsem mile překvapen:-)

Přikládám fotky, ale jsem chomout a autům moc nerozumím. Kdyžtak na to koukám, tak ty řemeny co jsou vidět, jsou asi něco jiného?
Přílohy
6.JPG
6.JPG (64.6 KiB) Zobrazeno 2688 x
5.JPG
5.JPG (47.3 KiB) Zobrazeno 2687 x
4.JPG
4.JPG (73.27 KiB) Zobrazeno 2683 x
3.JPG
3.JPG (49.46 KiB) Zobrazeno 2683 x
1.JPG
1.JPG (30.36 KiB) Zobrazeno 2694 x
2.JPG
2.JPG (40.8 KiB) Zobrazeno 2693 x
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#16 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od Dural8 »

To co vidíš je klima kompresor, alternátor, vodní pumpa, nikoli rozvody. Drážkovanej klíňák to je. Rozvody jsou pod tím plastem na první fotce.
_________________
V60 D4

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1289
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#17 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od xSam »

Tak to mě docela uklidnilo, díky:-)
Koukající rozvody, by nebyla zrovna dobrá známka auta:-)
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 102
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Most

#18 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od mitabajs »

No, da se taky zjistit, ze je samolepka s napsanejma kilometrama na ty cerny krabicce na 3. fotce jak je tam ta zluta samolepka. To delaji myslim v origo servisu. Stitek nevidim.

= Jsou udelany v neorigo servisu.
= Nejsou udelany v zadny sevisu.
_________________
Žena: XC70 D5 AWD Automat 2005

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#19 servis rozvody a tak podobně s60?

Příspěvek od MarekV »

Jak casto sa meni remen okruhu klima/altik/servo? Vo vida to je, len tu mam momentalne mimo.
Menia sa pri tom aj kladky? vacsina ludi co poznam to nemani, dokonca ani remen.

co s tym?
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“