Legislativa v oblasti LPG v ČR a v SR

Vše okolo plynu.
  • Autor
  • Zpráva
Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#1 Legislativa v oblasti LPG v ČR a v SR

Příspěvek od Peťo-goalie »

Chcem sa spytat ako to funguje u Vas v Cesku. Aky mate postup ked chcete auto prestavat legalne na pohon LPG.
U nas na SK je momentalne problem v jednom paragrafe zakona 725/2004 Z.z hovori ze je potrebne „súhlasné stanovisko výrobcu alebo zástupcu výrobcu vozidla k prestavbe“. Co je dost velky problem.
Oslovil som pisomne spolocnost T.O.P. AUTO Bratislava, a. s. kt. je vyhradnym importerom znacky Volvo na SK a cakam co mi odpovedia.
Ono technicky nieje problem moje Volvo prerobit na LPG ale mam trochu strach z policajnych kontrol atd, neprijemnosti kt. mozu nastat -aj ked napr Igor fici 15rokov bez problemu ja mam stastie a mozu ma hned odchytit.. a zoberu mi aj rodny list. :evil:
Je tu este prakticka moznost ze auto prepisem do CR tam sa to legalne namontuje zapise do TP a potom ho zase prepisem naspat na mna. Nechcete sa na to niekto podujat? :palec: je to krajne riesenie ale asi jedna z mala moznosti ako legalizovat LPG tu na SK :ryma: :ryma: :ryma: okrem dovozu auta s TP uz zapisanym LPG.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 35
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Vůz: V40 4184S 1.8i 98
Bydliště: Děčín

#2 Legislativa v oblasti LPG v ČR a v SR

Příspěvek od jiříczech »

to goalie:Tak já jsem nechal předělat moje Volvo v prosinci minulého roku a žádný problém!!!!!!!!!!U nás se v tomto směru udělalo mnohem víc,než u vás na Slovensku.Všeobecně není problém to dát do jakéhokoli auta..buď jako individuální přestavbu nebo jako hromadnou přestavbu.Hromadná je všeobecně možná u všech nových aut např. VOLVO snad u všech typů.PROSTĚ A JEDNODUŠE ŘEČENO:MÁŠ ASI TU JEDINOU MOŽNOST,KTEROU JSI ZMÍNIL A NEBO ČEKAT,AŽ NA SLOVENSKO DORAZÍ VĚCI TAK ZÁSADNÍ VE PROSPĚCH ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ JAKO VŠUDE V.........EVROPĚ!!!!!!!Sám si odpověz,zda není Slovensko nějak mimo a zda dělá pro občany vše jak má.Prostě v tomto jste sto let za opicema ale já věřím,že se to u vás vylepší....to vám přeju i pro to,že moje mamka je slovenka a tak nějak mi to není jedno...toť vše!!! :palec: Jiříczech
_________________
VOLVO S40 1.8 benzin/LPG 16V 85kw,manual,Typ motoru- B4184S, r.v.1998 tmavě modrá

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 325
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Znojmo
Vůz: Volvo 343 DL 2.0i + LPG, Limuz. - 116 HP
Bydliště: Znojmo

#3 Legislativa v oblasti LPG v ČR a v SR

Příspěvek od maxwell »

Pokud by jsi to chtěl Dělat tím přepisem tak by to vyšlo dost draho ne? Jinak třeba tady na Znojemsku si nechal dělat LPG - PremekV. Zatím nenadává. :mrgreen: Jestli by jsi opravdu měl zájem tak by se to dalo zařídit. Měl to v Moravských Budějovicích, cena - nevím. Ale možná by ti poradil co,jak a na kolik ho to vyšlo.

Btw. doufám že to je Senec u Bratislavy?

:? Senec,Senec,teď ti nevím, ale je možný že tam mám i rodinu.Oni se teď dost masově stěhovali různě po SR, ale je možný že tam mám sestřenici. Do příště zjistím. ;-)
_________________
Bylo: Volvo 343 DL 2.0i + LPG, Limuz. - 116 HP
Bylo: Volvo 360 GL 2.0 Karbec, Limuz. - 105 HP
Bylo: Citroen Évasion 2.0i Turbo T.C + CNG, MPV - 147 HP
Je: Ford Mondeo 1.8 SCi 130Hp r. v2004 Mk. 3
Je: Ford Mondeo 2.2 Tdi 173Hp r. v2008 Mk. 4

To že nemám Volvo neznamená, že ho už mít nebudu ;)
VOLVO CAR IS DAF BORN

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#4 Legislativa v oblasti LPG v ČR a v SR

Příspěvek od Peťo-goalie »

maxwell píše:Pokud by jsi to chtěl Dělat tím přepisem tak by to vyšlo dost draho ne? Jinak třeba tady na Znojemsku si nechal dělat LPG - PremekV. Zatím nenadává. :mrgreen: Jestli by jsi opravdu měl zájem tak by se to dalo zařídit. Měl to v Moravských Budějovicích, cena - nevím. Ale možná by ti poradil co,jak a na kolik ho to vyšlo.

Btw. doufám že to je Senec u Bratislavy?

:? Senec,Senec,teď ti nevím, ale je možný že tam mám i rodinu.Oni se teď dost masově stěhovali různě po SR, ale je možný že tam mám sestřenici. Do příště zjistím. ;-)
Ano je to Senec pri Ba http://www.senec.sk/
Neni problem to dat odborne prerobit tu na SK ale problem je ze sa to neda zlegalizovat. Jedina dostupna moznost je doviest si rovnake auto s uz zapisanym LPG- cize ak sa auto preda do CR tam sa to namontuje a zapise do TP a vzapati sa preda naspat na SK tak je LPG uz legalne. :shock:
To jiricech tu na Slovensku mame hodne veci od veci-napr toto LPG ale hodne sme pred Vami.-stav zdravotnictva, zchodok verejnych financii, prijatie eura, reforma dani..

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 54
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: teraz dočasne BRUSSEL
Vůz: Volvo V50 2,0D 100kW MY05
Bydliště: Trenčín SLOWAKIA

#5 Legislativa v oblasti LPG v ČR a v SR

Příspěvek od moby »

goalie píše:Chcem sa spytat ako to funguje u Vas v Cesku. Aky mate postup ked chcete auto prestavat legalne na pohon LPG.
U nas na SK je momentalne problem v jednom paragrafe zakona 725/2004 Z.z hovori ze je potrebne „súhlasné stanovisko výrobcu alebo zástupcu výrobcu vozidla k prestavbe“. Co je dost velky problem.
Oslovil som pisomne spolocnost T.O.P. AUTO Bratislava, a. s. kt. je vyhradnym importerom znacky Volvo na SK a cakam co mi odpovedia.
ahoj, tak ako...už ti odpísali alebo ešte stále čakáš...vývoj cien PHM na trhu ma tiež donútil nejak sa zamysliež nad alternatívnymi zdrojmi pohonu a som rád, že som tu aspoň niečo našiel...ak by si vedel niečo viac ohľadne legalizácie LPG , dáš prosím ťa vedieť???
_________________
V50 2,0 D4204T 100kW, M6 ´05
V40 1,8 B4184S 85 kW, man. ´98
VW Golf 17 CK 1,6D ...bolo..a bolo dooost dobreee auti

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#6 Legislativa v oblasti LPG v ČR a v SR

Příspěvek od Peťo-goalie »

moby píše:
goalie píše:Chcem sa spytat ako to funguje u Vas v Cesku. Aky mate postup ked chcete auto prestavat legalne na pohon LPG.
U nas na SK je momentalne problem v jednom paragrafe zakona 725/2004 Z.z hovori ze je potrebne „súhlasné stanovisko výrobcu alebo zástupcu výrobcu vozidla k prestavbe“. Co je dost velky problem.
Oslovil som pisomne spolocnost T.O.P. AUTO Bratislava, a. s. kt. je vyhradnym importerom znacky Volvo na SK a cakam co mi odpovedia.
ahoj, tak ako...už ti odpísali alebo ešte stále čakáš...vývoj cien PHM na trhu ma tiež donútil nejak sa zamysliež nad alternatívnymi zdrojmi pohonu a som rád, že som tu aspoň niečo našiel...ak by si vedel niečo viac ohľadne legalizácie LPG , dáš prosím ťa vedieť???
Vies ako mi odpisali pravdepodobne to skoncilo v kosi..

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 54
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: teraz dočasne BRUSSEL
Vůz: Volvo V50 2,0D 100kW MY05
Bydliště: Trenčín SLOWAKIA

#7 Legislativa v oblasti LPG v ČR a v SR

Příspěvek od moby »

goalie píše:Vies ako mi odpisali pravdepodobne to skoncilo v kosi..
:evil: ...klasika..."náš zákazník, náš pán"... :evil:
skúsim sa po niečom poobzerať, keď niečo zistím dám vedieť... ;-)
_________________
V50 2,0 D4204T 100kW, M6 ´05
V40 1,8 B4184S 85 kW, man. ´98
VW Golf 17 CK 1,6D ...bolo..a bolo dooost dobreee auti

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 325
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Znojmo
Vůz: Volvo 343 DL 2.0i + LPG, Limuz. - 116 HP
Bydliště: Znojmo

#8 Legislativa v oblasti LPG v ČR a v SR

Příspěvek od maxwell »

Tak jak vážení? Už jste se k něčemu dostali nebo ne?
To že SR v zákonech udělá takovou botu je fakt otřesné ale s tím nic asi nenaděláte.

V ČR platí:
HROMADNÁ (TYPOVÁ) PŘESTAVBA - Osvědčení o schválení technické způsobilosti plynového zařízení vydává MD ČR. Držitel absolvuje schvalovací zkoušky v daném rozsahu, pro příslušný typ vozidla, u pověřené zkušebny MD ČR (ÚSMD - DEKRA, ÚVMV - TÚV). Na základě licence pověří smluvní firmy k montáži, dle schválené hromadné přestavby. Montážní firma provede po montáži zápis přestavby do TP. Na příslušném úřadě dopravně správní evidence je proveden zápis do TP po kontrole platnosti Osvědčení o schválení technické způsobilosti, Protokolu o tlakové zkoušce od výrobce nádrže a Oznámení přestavby držitele Osvědčení o schválení technické způsobilosti. Cena za provedení zápisu je 50 Kč. Schválené tovární značky s různými typy motorů jsou: Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroen, Dacia, Daewoo, Daihatsu, Dodgee, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Chevrolet, Chrysler, Jaguar, Jeep, Kia, Land Cruiser, Land Rover, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Rover, Saab, Seat, Ssang Yong, Subaru, Suzuki, Škoda, Toyota, Volvo , Volkswagen a další.

Btw. V Senci rodinu nemám, bohužel.
_________________
Bylo: Volvo 343 DL 2.0i + LPG, Limuz. - 116 HP
Bylo: Volvo 360 GL 2.0 Karbec, Limuz. - 105 HP
Bylo: Citroen Évasion 2.0i Turbo T.C + CNG, MPV - 147 HP
Je: Ford Mondeo 1.8 SCi 130Hp r. v2004 Mk. 3
Je: Ford Mondeo 2.2 Tdi 173Hp r. v2008 Mk. 4

To že nemám Volvo neznamená, že ho už mít nebudu ;)
VOLVO CAR IS DAF BORN

selap
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1323
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 III D3 AT '12

#9 Legislativa v oblasti LPG v ČR a v SR

Příspěvek od selap »

Ono to snad až tak složité není,akorát se to prodraží o dvojí přepis.Teď jestli to za tu patálii stojí.
_________________
V70III D3 aut. 2012
bylo 760 GLE 2.4 TD 1986,V70I 2.4 Tdi 1999, V70II 2.5TDI 01 man.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „LPG + CNG + E85 a ostatní“