Automat ve 460- variomatik??

Malé, ale Volvo...
  • Autor
  • Zpráva
Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#1 Automat ve 460- variomatik??

Příspěvek od Jarda S40 »

Zdravím ve spolek a prosím o radu či info. V naší 460 1,8i r. 1995 máme automat. Nemůžu však u něj vysledovat řazení jednotlivých stupňů. Mám pocit jako by šlo o plynulý převod. Kdysi jsme se učili o systému DAF Variomatik a tak mne napadlo, nejde li o něj. Projevovalo by se to obdobně, ale měl jsem dojem, že už zanikl. Každopádně rozjíždím-li se na malý plyn, mám na otáčkoměru stále 1800 ot, ale rychlost se plynule zvedá do cca 80 km/h. Naopak přidám li na plný plyn třeba v 60 km/h, nastane asi vteřinu prodleva, kdy se motor rozeřve na cca 4000ot, pak zabere a plynule zrychluje dejme tomu do 140 km/h. Nikdy jsem automat neměl, ale čekal jsem, že poznám řazení jednotlivých stupňů. Dík za info. Jo, a na řazení jsou polohy P, N, R, D a L.

Doplnil Jarda S40: Ze zkušeností později vyplynulo, že jde opravdu o převodovku Variomatik, používanou dost často u řad 3xx/4xx a pocházející z původní koncepce převodovky DAF.
Naposledy upravil(a) Jarda S40 dne 01 kvě 2007 14:36, celkem upraveno 2 x.

crtec
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 106
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Nedvědice
Vůz: 964(94, B200ET OD) 760(83, B23ET OD)
Bydliště: Nedvědice

#2

Příspěvek od crtec »

Jo s Dafem s Variomatrikem jsem jezdil. Byl to osobak!!! a mel prave tenhle system. Velice jednoduchy a efektivni, bylo to krásne zivý. Melo to jen dopredu, dozadu a cudlik na spinani "horskyho prevodu". Kdyz jsem ten cudlik zapl pri dojezdu na cervenou, starty na zelenou pak byly naprosto uzasny. No a pak deda prehlidl tramvaj a ta Dafa zlikvidovala. Dedu ne :)
Kde skoncil vrak nevim, ale moc se mi to libilo
Pak to davali jeste do obrovskych dulnich aut a autobusu, dokonce jsem asi tak pred 8 lety videl nejakej offroad (nissan nebo co), kterej mel tuhle prevodovkú namontovanou taky. Krome normalni.
hele to je von! Ale bylo to 55 Estate :)
http://www.dafownersclub.co.uk/
_________________
964(94, B200ET OD)
760(83, B23ET OD)

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#3

Příspěvek od Jarda S40 »

Takže je to možné, že je to DAF? Ví o tom někdo něco víc? Dávalo se to tam jen na přání či co? Případně bych prosil nějaké rady k údržbě a životnosti. Předem děkuji.

Anonymous

#4

Příspěvek od Anonymous »

do 400 se montovali jak klasicke automaty tak i ten variomatik.da se to zjistit z vin čísla.variomatyky se dodnes montují do menších vozů jako dělá honda,toyota,renault apod.
Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „300 / 400“