První zkušenosti na sněhu

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1082
Registrován: 20 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha

Příspěvek od tnemec »

dali píše:
elde píše:
Tak jsem koukal do manualu (pro modelovy rok 99) a tam pisou, ze kontrolka ABS se ma rozsvitit pouze pri zavade. Cestou pro synka na trening jsem to i otestoval, kontrolka sviti pouze chvilku po zapnuti klicku, pak uz ani tuk, prestoze pedal kope. Tak ted nevim :shock:
To si zase nerozumíme. Myslím kontrolku TRACSu (u mě se to jmenuje STC a tak je označen i vypínač pro deaktivaci). Pokud vím ABS má samostatnou kontrolku. Oktávka '02 ftédéíčku ve skoro plný palbě se chovala naprosto stejně. Když jsme za deště vlítli do hlubší kaluže (počínající aquaplanning) tak tam taky bláznila kontrolka.
Kdyžtak zkusím vyfotit tu kontrolku, kterou myslím.
No pozor!

Tracs je trakční systém - jeho funkcí je pokusit se vysomrovat trakci tam, kde už by ji mechanický systém nenašel.

Oproti tomu STC (Stability and Traction Control) je stabilizační a trakční systém. Kromě funkce Tracsu má v sobě ještě funkci stabilizační (při smyku přibržďuje jednotlivá kola a tím se snaží auto srovnat, případně omezuje výkon motoru). Je to předchůdce DSTC. STC vzniklo prostou kombinací Tracsu a DSA (Dynamic Stability Assistance), což je stabilizační systém v S40/V40.

DSTC (Dynamic Stability and Traction Control) je Dynamické STC. Od STC se liší složitější řídicí jednotkou, která vyhodnocuje větší množství senzorů, včetně senzoru "rozkývání" vozu (známé "nakopnutí" vozu do protismyku, když řidič nesrovná auto dobře po prvotním smyku).
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

dali
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4115
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek od dali »

Tak to bude podstata odlišnýho chování při zásahu systému. Já myslel že STC je jen přejmenovaný TRACS. Vcelku by mě zajímalo, kdy došlo k obměně. Já mám v papírech první registraci 5/2000.
Jinak je pravda že sem si všim při vyjíždění z toho našeho blbýho vjezdu, že když je systém v činnosti, otáčky motoru zdaleka neodpovídají sešlápnutí plynu, můžeš dát třeba podlahu a nepřidá to.
U DSTC se mi vybavuje, že by to mělo mít snímač na polohu volantu/natočení předních kol.

eLzyx
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 3078
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

Příspěvek od eLzyx »

eLzyx píše:Na obou nápravách stejně staré Barum polaris 2. Teď s nima jedu 2 sezonu. Nahuštěno podle doporučení opla. Je fakt, že zadek je trošku ojetější (3,5mm) oproti předku (5mm). Nevim, byl jsem z toho celkem vyjukanej. Napadly mě přední brzdy ... každej rok je musím čistit jinak zatuhávají a přibržďují. Letos jsem je před zimou čistil, ale oproti loňsku toho teď víc najezdím. Dneska pokud přežiju cestu zpět to zkusím zkontrolovat.
Tak jsem se mrknul na ty brzdy a zjistil jsem, že mi chvilku po brždění přibržďuje jedno přední kolo. Údajně chronický problém starých oplů. Takže rozebrání, vyčištění, složení ... test na zasněžený silnici. Zadek stále lehce ustřeluje, ale až při daleko vyšší rychlosti, než při který jsem se předtím roztočil. Ale už se to dá korigovat plynem a volantem. Uff, jak nebezpečné můžou být tyto skryté závady ...
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvky: 2404
Registrován: 18 roků
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

Příspěvek od jarek.krizan »

eLzyx píše:
eLzyx píše:Na obou nápravách stejně staré Barum polaris 2. Teď s nima jedu 2 sezonu. Nahuštěno podle doporučení opla. Je fakt, že zadek je trošku ojetější (3,5mm) oproti předku (5mm). Nevim, byl jsem z toho celkem vyjukanej. Napadly mě přední brzdy ... každej rok je musím čistit jinak zatuhávají a přibržďují. Letos jsem je před zimou čistil, ale oproti loňsku toho teď víc najezdím. Dneska pokud přežiju cestu zpět to zkusím zkontrolovat.
Tak jsem se mrknul na ty brzdy a zjistil jsem, že mi chvilku po brždění přibržďuje jedno přední kolo. Údajně chronický problém starých oplů. Takže rozebrání, vyčištění, složení ... test na zasněžený silnici. Zadek stále lehce ustřeluje, ale až při daleko vyšší rychlosti, než při který jsem se předtím roztočil. Ale už se to dá korigovat plynem a volantem. Uff, jak nebezpečné můžou být tyto skryté závady ...
Neber to jako útok na sebe, ale vzhledem k tomu že dělám vservisu, tak se mi neustále potvrzují stará pravidla i u novějších kusů
Oplem tam a pěšky zpátky
Na oplech rezaví i plasty

Ono toho je víc i na jiná auta, jestli si správně vzpomenu
Ford auto které tlačíte vy
Citroen auto které překvapí, když si začne žít vlastním životem
Renault auto s rytmem života - tak to dopadne, když se místo robertků začnou vyrábět auta ( znak přitom zůstal stejný )
Vzhledem k tomu že marodím a při horečce mi to moc nemyslí tak se omlouvám pokud jsem nějaký slogan zprasil.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

losik.m
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 27
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Blansko

Příspěvek od losik.m »

Snih skvělí, AWD šlape ja víno, všem doporučuji....TRACK stále OFF, Těším se na klouzačku Mošnov... :D
_________________
bylo V70 AWD 2.5 20V ,142kW, r.v.97
je BMW 530i V8 touring

eLzyx
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 3078
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

Příspěvek od eLzyx »

jarek.krizan píše: Neber to jako útok na sebe, ale vzhledem k tomu že dělám vservisu, tak se mi neustále potvrzují stará pravidla i u novějších kusů
Oplem tam a pěšky zpátky
Na oplech rezaví i plasty
Celý auto mám v podstatě bez rezu (rv93). Akorát mi rezne střecha :shock:
Jinak povedený "reklamní slogany" :lol:
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

bidak
Ověřený
Offline
Příspěvky: 221
Registrován: 19 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od bidak »

taky bych se s dovolenim pridal se zkusenosti
devitka je pri snezeni uzasna - poklidne spi v garazi a snih ji vubec nevadi!!!
_________________
850 '96 2,5 10V automat
S40 '00 1,8 automat
V70 '00 TDI automat
V70 '15 T5 automat

Raff
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 143
Registrován: 20 roků 8 měsíců
Bydliště: Reichenberg/Oslo

Příspěvek od Raff »

Mno, mam vam taky neco povypravet o snehu ? Me oblibene tema ... 8)
_________________
Past: Volvo 855 Estate 2,5 10V, 1995 (1/2004-10/2004)
Past: Volvo 855 Estate 2,5 TDI, 1996 (10/2004-1/2007)
Past: Volvo XC70 D5 Geartronic Summum, 2002 (12/2006-9/2012)
Present: CZ: Volvo XC70 D5 (205 HP) Summum MY 2010; Volvo V50 1.6D 2006 NO: Volvo V50 1.6D 2006 Addition

kenya
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 91
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Oelsnitz / Vogtland
Vůz: 960 B6304F, automat, r.v. 1990

Příspěvek od kenya »

Tak jsem taky zkusil sníh, nejdřív se Zuzanou(FH), až na dvě zatáčky projetý naštorc - zde jsem ocenil jízdní vlastnosti novýho návěsu Schmitz, kterej krásně poslouchá a přesně jako u osobáku jsem dal protirejd a hurá dál. Jedinej oříšek byl kopec z Velkých Přílepů na Suchdol, tady i s uzávěrkou jsem nakonec musel dát za tři, tempomat, na tacháku 30 a rychlostí asi 2cm/min jsem se po hodině a půl nahoru vyškrábal.
No a o víkendu jsem měl doma šéfovo V70 II, stačilo si jen po chvilce zvyknout na předohrab a trochu "zlehčit" nohu - poslední dobou najezdim osobákem tak 100km/měs. Závěr - na předohrab si zvyknu, jen doufám, že už si tenle tejden konečně dovezu tu svoji V70
_________________
bylo 960 3.0 24V
je 2x Škoda Octavia Combi r.v.61-63, Škoda Felicia Super r.v. 64, Peugeot 309D r.v.91, 960 B6304F, automat, 1990, Jaguar XJ350 2002, Jaguar X-type 2002, Jaguar XF 2015,
časem bude Ford Mustang convertible 1964

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé