volvo pro kamarada (+volba mezi 960 a 850 T5(R))

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
Caddy
Ověřený
Offline
Příspěvky: 26
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Caddy »

Tuha naprava by nemela vadit, mam pocit, ze u hodne aut jsem s ni uz jezdil a neprislo mi to spatny :) Spis asi hur drzi na silnici, jak jsem zjistil u mustanga :)))

starsi model ale zase spis neprojde u zeny, ona je posedla novejsimi auty :)
_________________
'79 Cadillac Eldorado Coupe 5.7 V8
jenom priznivec peknych modelu Volva :)

Caddy
Ověřený
Offline
Příspěvky: 26
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Caddy »

dali: ja prave nevim nic, ale jak jsem tu procital forum, tak tu sem tam nekdo psal o nejakem volvu za nejakou cenu a mistni starousedlici rikali, ze je to moc...z toho jsem usoudil, ze se daji koupit lepe :)
_________________
'79 Cadillac Eldorado Coupe 5.7 V8
jenom priznivec peknych modelu Volva :)

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvky: 2404
Registrován: 18 roků
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

Příspěvek od jarek.krizan »

Tuhá zadní náprava je dostatečně komfortní, vždyť ji mají i ty nejkomfortnější koráby , jenom není na sportovní jízdu i když i takové vozy by se našly
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

GDPR_user
Ověřený

Příspěvek od GDPR_user »

jarek.krizan píše:Tuhá zadní náprava je dostatečně komfortní, vždyť ji mají i ty nejkomfortnější koráby , jenom není na sportovní jízdu i když i takové vozy by se našly
Moje řeč.

Fery
Offline
Příspěvky: 275
Registrován: 18 roků
Vůz: Volva
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvek od Fery »

martinopel píše:
jarek.krizan píše:Tuhá zadní náprava je dostatečně komfortní, vždyť ji mají i ty nejkomfortnější koráby , jenom není na sportovní jízdu i když i takové vozy by se našly
Moje řeč.
Je fakt, že s multilinkem auto sedí lépe, ale jakákoliv oprava na něm je dost finančně náročná. A auta za hubičku na sešrotování jsou skoro vždy s pevnou nápravou ...

bidak
Ověřený
Offline
Příspěvky: 221
Registrován: 19 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od bidak »

martinopel píše:To si dovolím nesouhlasit.Výhody multilinku snad poznáš při rychlejším průjezdu nerovností v zatáčce jinak komfort je dán spíše obutím než nápravou.A silně pochybuji,že caddy bude s Volvem závodit.
vyzkousel jsem oboje a multilink je PODSTATNE komfortnejsi
zeptej se treba Tomase Nemce, ten pojezdil vic aut nez my oba dohromady
_________________
850 '96 2,5 10V automat
S40 '00 1,8 automat
V70 '00 TDI automat
V70 '15 T5 automat

Fery
Offline
Příspěvky: 275
Registrován: 18 roků
Vůz: Volva
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvek od Fery »

bidak píše: vyzkousel jsem oboje a multilink je PODSTATNE komfortnejsi
Souhlas. Mám na svých autech oba druhy zadků, mohu to srovnávat. Na těch našich hrbolatejch silnicích lepší sedí multilink. Alespoň podle toho, že tak často zadek nekňourá v zatáčkách jako u pevný a míň cejtím nerovnosti na svém pozadí. Jako by auto po těch dírách jenom proplulo ...
Naposledy upravil(a) Fery dne 13 říj 2006 12:39, celkem upraveno 1 x.

bidak
Ověřený
Offline
Příspěvky: 221
Registrován: 19 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od bidak »

Fery píše:...míň cejtím nerovnosti na svém pozadí. Jako by auto po těch dírách jenom proplulo...
Fando, dekuji Ti za naprosto presne vyjadreni mych pocitu :)
_________________
850 '96 2,5 10V automat
S40 '00 1,8 automat
V70 '00 TDI automat
V70 '15 T5 automat

Fery
Offline
Příspěvky: 275
Registrován: 18 roků
Vůz: Volva
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvek od Fery »

Při koupi auta s multilinkem bych důkladně zkontroloval stav homokinetických kloubů, ložisek kol a silentbloky zadních ramen. Multilink je lepší na komfort a jízdní vlastnosti(je daleko složitější než pevný zadek), ale hrozná cena náhradních dílů

Fery
Offline
Příspěvky: 275
Registrován: 18 roků
Vůz: Volva
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvek od Fery »

bidak píše:
Fery píše:...míň cejtím nerovnosti na svém pozadí. Jako by auto po těch dírách jenom proplulo...
Fando, dekuji Ti za naprosto presne vyjadreni mych pocitu :)
No vidíš. Máme stejné zadky, tak máme i stejné pocity ...

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1082
Registrován: 20 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha

Příspěvek od tnemec »

martinopel píše:
bidak píše:
coz to by bylo nejlepsi, jenze Caddy chce komfortni podvozek, coz mu tuha zadni naprava nenabidne ani omylem :(
To si dovolím nesouhlasit.Výhody multilinku snad poznáš při rychlejším průjezdu nerovností v zatáčce jinak komfort je dán spíše obutím než nápravou.A silně pochybuji,že caddy bude s Volvem závodit.
No tedy, mutlilink je z mé zkušenosti zcela zásadně komfortnější, než pevná, zvlášť na příčných nerovnostech, hrbolkách a tak...
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

dali
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4115
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek od dali »

Caddy píše: Abych shrnul pozadavky, kdyz uz chci radit:
Musi to byt combi, benzin (nejlepe trilitr, pod 2,5 bych nechtel nikdy jit),...
T5 i T5R jsou 2,3. :wink: Ale plnící tlak ti ty 2 chybějící deci bohatě dorovná :D

Caddy
Ověřený
Offline
Příspěvky: 26
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Caddy »

Fery píše:Při koupi auta s multilinkem bych důkladně zkontroloval stav homokinetických kloubů, ložisek kol a silentbloky zadních ramen. Multilink je lepší na komfort a jízdní vlastnosti(je daleko složitější než pevný zadek), ale hrozná cena náhradních dílů
stejne to bude prohlizet nejspis nekdo z clubu nebo proste nekdo znaly, jelikoz ja s autem koncim u vymeny zarovky :)
_________________
'79 Cadillac Eldorado Coupe 5.7 V8
jenom priznivec peknych modelu Volva :)

Caddy
Ověřený
Offline
Příspěvky: 26
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Caddy »

dali: nojo, tam se to da odpustit :)

Ale nakonec to vypada spis na tu 960, ja nejak od prirody neverim turbum.... :) A vic se mi libi....no nevim, mam v tom ted jeste vetsi gulatsch nez predtim....asi to dopadne tak, ze proste v dobe koupe zadam pozadavky a vezmu to, co bude drive, vyhodneji, hezci..... :)
_________________
'79 Cadillac Eldorado Coupe 5.7 V8
jenom priznivec peknych modelu Volva :)

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé