Volvo v50 afm modul

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 1 rok 10 měsíců
Bydliště: Jindřichův Hradec
Vůz: V50 2.0d 2006

#1 Volvo v50 afm modul

Příspěvek od Krusa20 »

Zdravím volvisté,
našel jsem zde 2 témata ohledně nefunkčního fm u volva v50, ale bohužel bez odpovědi. Po projetí více fór jsem usoudil, že může být špatný afm modul. Kde najdu tento modul? V kufru jsem oddělal veškerý tapec, ale nenašel jsem ho. Většina schémat ukazuje, že je právě v tomto prostoru. Na pravé straně kufru je pouze TMC modul, pod ním je řídící jednotka parkovacích senzorů a na levé GPS. Můžete mi poradit? Kde je?
Díky za odpověď.
Naposledy upravil(a) Krusa20 dne 22 čer 2022 11:54, celkem upraveno 1 x.

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#2 Volvo v50 afm modul

Příspěvek od Michl »

Trochu nerozumím otázce ohledně modulu. Vlastní jednotka s radiem a CD je pod zobrazovacím displejem s klimatizací, dostupná po jeho demontáži, vlastní radio pak vytáhnout nahoru a odpojit zadní konektory. Pod tapecem v kufru na levé straně je pak zesilovač, ze kterého jdou kabely k jednotlivým reproduktorům, příp. u starších vozů i GPS jednotka. Mezi jednotkou a zesilovačem (případně i subwooferem) je signál veden optickým kabelem. Anténa pro rádio je ve skle na pravé straně kufru, GPS anténa a anténa HF telefonu GSM pak jsou v ploutvičce na střeše vozu.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 1 rok 10 měsíců
Bydliště: Jindřichův Hradec
Vůz: V50 2.0d 2006

#3 Volvo v50 afm modul

Příspěvek od Krusa20 »

Page-2509004.png
Page-2509004.png (107.33 KiB) Zobrazeno 738 x
Chápu to tedy správně? V tomto případě je modul součástí cd mechaniky na přístrojovce za palubním displejem?

spy
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1127
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: C70 T5, V70R, C70 Cabrio T5

#4 Volvo v50 afm modul

Příspěvek od spy »

Hento pomůže?
image.png
image.png (105.87 KiB) Zobrazeno 722 x
_________________
Saffron Collezione: 1997 V70R 2,0 T5 AWD (B5204T3); 1998 C70 2,3 T5 (B5234T3); 2001 C70 Cabrio 2,3 T5 (B5234T3)
Shades of Grey: 2007 Volvo C30 T5; 2005 Volvo V50 T5 AWD; 2020 Škoda Superb iV Combi L&K

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 330
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Bydliště: Pohjola

#5 Volvo v50 afm modul

Příspěvek od Ykka »

Podle mě hledáš ten Antenna amplifier, pozice 5 na spodním obrázku. Když půjdeš po drátkách z bočního okna v kufru, tak bude blízko. Jak je to u V50 konkrétně si teď nevybavuji, ale podle obrázku to vypadá na odstrojení stropnice.
Jestli jsi ten AFM nenašel, je možné, že samotný přijímač máš nejspíš v IAM vpředu, ale měřením signálu z antény by bylo dobré začít.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 1 rok 10 měsíců
Bydliště: Jindřichův Hradec
Vůz: V50 2.0d 2006

#6 Volvo v50 afm modul

Příspěvek od Krusa20 »

Problém je následující. Při vložení CD muzika hraje. Po stisknutí tlačítka am/fm nemám možnost naladit žádnou frekvenci a na displeji jsou pouze údaje o vozidle (teplota a výkon ventilátoru). Ten amplifier jsem našel pod stropním tapecem hned u pravého zadního okna v kufru. Signál až po zmíněný AIM modul je ok. AFM jsem dle schéma v zavazadlovém prostoru nenašel a kabel z antény směřuje rovnou do přední části. Z toho tedy usuzuji, že v mém voze AFM není. Zbývá mi tedy poslední možnost koupit nový AIM modul. Nic jiného mě nenapadá.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 1 rok 6 měsíců
Bydliště: Vodňany
Vůz: Volvo V50 2.0D

#7 Volvo v50 afm modul

Příspěvek od DarkCloud92 »

Zdravím všechny. :) Nemůžu bohužel najít nikde jednoznačnou odpověď. Nákresy mi nepomohly a žádný video sem taky nenašel. :D Dokonce sem tak zoufalej, že hledám na youtube videa kde vyměňujou polstrování stropu, zda tam nezahlédnu nějakou elektroniku. Taky sem si stáhl SW VIDA. Nemůžu najít AFM modul na mém Volvu V50 (2006). Našel sem druhý, TMC. Totožná krabička, ale něco jiného. Potřeboval bych, pěkně prosím, zda někdo nemáte... nějaké fotky (s perspektivou, většinou lidi natáčejí detailně to místo, který se mi pak nedaří identifikovat), nebo nějaký podrobnější návod kde ho hledat a co kvůli tomu rozebrat. Pokud to tady na fóru nebo někde snadno zjistitelně na netu je, tak se omlouvám za SPAM. Díky moc za odpovědi :)

PS: Je nějak možné zjistit zda vůz má, nebo nemá AFM modul, viz příspěvky výše, bez rozebírání auta?

jirka87
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2113
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#8 Volvo v50 afm modul

Příspěvek od jirka87 »

Když hledáš AFM modul v kombíku - tedy ve V50 z pozice této : https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?p=985432#p985432 (číslo 2) přes youtube a vlastní snahu u stropnice, přičemž značený je někde na podlaze cca v úrovni opěradel zadní řady sedadel, tak se nedivím, že ho nemůžeš najít.

To mi připomnělo Felixe Holzmanna, který sice ztratil "Aluminiový klíček" TAM...ale hledá ho TADY, protože tady je světlo...kdežto tam ne... :-D

Musíš oddělat v kufru pravou stranu čalounění a prokopat se tamtudy blíž k opěradlům zadních sedadel. Někde to tam je. Rozbal si fotku - pod ní je popsi lokace...

https://www.swedespeed.com/threads/v50-antenna.277257/#post-3102921

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 1 rok 6 měsíců
Bydliště: Vodňany
Vůz: Volvo V50 2.0D

#9 Volvo v50 afm modul

Příspěvek od DarkCloud92 »

Nevím jestli jsou ty nákresy pro mě tak nepochopitelný nebo sem prostě blbej... na to že se živím děláním výkresů bych taky čekal, že to nebude takovej problém :D Každopádně moc díky za odpověď, hned zítra odpoledne to zkusím! :)

jirka87
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2113
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#10 Volvo v50 afm modul

Příspěvek od jirka87 »

Nevím jak to myslíš. Ty hledáš pozici č.2. ta je viditelně jinde, než u stopu. U stropu je pozice č.5 - tedy anténní zesilovač.

Uzavřel bych to tím, že celé to auto je velmi zvláštní a jeho audio systém už potrápil snad všechny majitele.

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2438
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#11 Volvo v50 afm modul

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Ono to taky bude dle toho, jakou máš řadu audia.
Takhle vypadá High performance ("modré" audio) u mojí 2006. Já jen abys nerozebíral zbytečně :green:
8536AFFA-8DE4-4DFD-8ED0-85591ED0478A.jpeg
0FC4CFF4-FF44-45B1-BF3A-EFBF1F075599.jpeg
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 1 rok 6 měsíců
Bydliště: Vodňany
Vůz: Volvo V50 2.0D

#12 Volvo v50 afm modul

Příspěvek od DarkCloud92 »

Dobrý den :) Po roce sem se konečně dokopal k tomu dotáhnout problém s AFM modulem do konce. Domluvil sem se s člověkem z D5T5, že večer zajedu a přehrajeme SW ze staré jednotky do nové. Přesně podle návodu sem rozebral interiér kufru abych zjistil, že tam modul prostě není. Člověk co mi auto vloni prodal se ten problém snažil těsně před prodejem řešit, ale nakonec nechtěl objednávat jednotku, tak to nechal na mě. Problém je v tom, že v autě žádný AFM modul není, musel ho vyndat a už nevrátit. Co je ještě horší je, že nikde nemůžu ani nalézt konektory. Ale zase mi přijde blbost aby je někdo likvidoval. K čemu...

Tak píšu o radu, názor, cokoliv. Existuje ještě nějaké místo kde by teoreticky ten modul mohl být? Jedná se o Volvo V50 2006 před FL. Rádio ještě nemá tlačítko "Mode" ale pouze "CD".
Díky :)
IMG_20230928_105824.jpg
IMG_20230928_105820.jpg

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 1 rok 6 měsíců
Bydliště: Vodňany
Vůz: Volvo V50 2.0D

#13 Volvo v50 afm modul

Příspěvek od DarkCloud92 »

No nic. On tam asi nejspíš nikdy nebyl. Předchozí majitel mě navedl na špatnou stopu. Problém bude v IAM jednotce.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“