V50 audio

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 7
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Sobotište
Vůz: Volvo v50 2.0d 100kw 2004

#1 V50 audio

Příspěvek od Patrik Jelinek »

Zdravím, prosím vás o radu mam volvo v50 2004 mám tam iba CD mechaniku,dá sa dorobiť aux pripojenie alebo niečo podobné? za radu ďakujem

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#2 V50 audio

Příspěvek od kwiko »

da ak mate uplne najzakladnejsie audio. T.j. z CD mechaniky idu von kable priamo do reproduktorov. To sa da vymenit za bezne radio. Zvycajne je v aute ale multimedialny system a z CD mechaniky idu opticke kable. Tam sa to da riesit adapterom https://gromaudio.com/store/most_adapters/grom-mst4_android_iphone_for_volvo_s40_c30_c70_v50_xc90_single_cd.html

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#3 V50 audio

Příspěvek od jirka87 »

Máš štěstí, že jdu zrovna kolem, jsem prý všeználek. Škoda že ti neodpoví ten, kdo mě tak tituluje.

No, máš následující možnosti , protože V50 je na optických kabelech :

1) Koupit vyšší sadu Audia z ročníku po faceliftu (tuším 2007+), kde je alespoň AUX, později už všechno (snad i bluetooth) - nemine tě úprava jednotky auta/CEM
2) Nasadit do auta drahou jednotku GROM MST4 nebo obdobu zvanou Dension
3) Sehnat někde bazarovou jednotku rádia zvanou BLP (Blue Power) - dnes se již nedá koupit nová a prý je to shit.
4) Odpojit veškeré audio, veškeré audio kabely, natáhnout vše znovu a umístit aftermarket rádio do schránky spolujezdce - na toto zde bude bouřlivá odezva. Nikdo se neptal konkrétně a toto je taky možnost, takže ji zde uvádím. A že nějakej blbec řekne, že to nejde, tak nemá pravdu. Jde to, ale současně by bylo naprosto dementní to tak udělat.
5) Nejlevnější, nejsnadnější a nejdostupnější metodou bez dalších úprav je Hands Free sada Parrot mki9100 nebo 9200 - a máš vyřešeno za 5000Kč.
6) Nainstalovat FM kabelový transmitter - návod je k nalezení na netu.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 7
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Sobotište
Vůz: Volvo v50 2.0d 100kw 2004

#4 V50 audio

Příspěvek od Patrik Jelinek »

Ďakujem za rady

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#5 V50 audio

Příspěvek od jirka87 »

Kwiko : není to náhodou trochu jinak a to tak, že podmínkou je základní verze audio, ovšem dovybavená CD changerem ?

Zapomněl jsem ještě na 2 možnosti :

1) to co řeší kwiko
2) Do zesilovače umístěného v levém zadním rohu kufru za tapecírungem se dá napájet na prase kabel, který se pak používá jako AUX. Návod zde : https://forums.swedespeed.com/showthread.php?105447-HOWTO-AUX-in-for-your-V50-basic-sound-system

Dodatek : To handsfree NELZE použít ihned po nákupu jen tak. Je třeba k němu dokoupit redukční kabel na tu optickou síť "MOST". Poradí ti buď dealer Parrotu, nebo většina větších e-shopů nabízejících audio/handsfree redukce.

Já mám mki9100, ale zatím čeká na svůj čas. Nicméně byl jsem ujištěn, že při využití bluetooth přenosu hudby to pouští do reproduktorů auta v režimu stereo, ale do VŠECH. To je důležité. Protože ne každá handsfree sada vybavená bluetooth tohle umí. Je to primárně na hovory, takže se klidně může stát, že jiná bude přenášet jen do levého předního repráku.

P.S : Zákaznická podpora Parrot (Francouzi) na jejich mateřské stránce / kontaktech stojí za hovno. To se čte tak, že na dotazy neodpovídají. A manuál pro montáž u některých modelů stojí taky za.....

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 401
Registrován: 11 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V50 2.0 D3 MY2012

#6 V50 audio

Příspěvek od Teflon_490 »

Mel sem kdysi tu 9200 a do zadne optiky se nezasahovalo. Zesak byl za levym tapecem v kufru, musel se k tomu koupit drahej kabelovej svazek, kterej se pichl do analog vystupu toho zesaku a privedl to k parrot krabicce vepredu, a zaroven se do toho vzadu pichl puvodni analog svazek. Jelo to v poho docela, ale origo aux to nebyl.
_________________
Volvo V50 2.0 D3 D5204T5 110kW, Business Pro Edition, Ice White, str. week 2012/13 (MY2012)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ex.: Volvo V50 1.6D D4164T 80kW, Summum, Titanium Grey, str. week 2005/46 (MY2006)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 7
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Sobotište
Vůz: Volvo v50 2.0d 100kw 2004

#7 V50 audio

Příspěvek od Patrik Jelinek »

Jirka 87 prosím ťa tam to je písané od roku 2005 pôjde to aj na mojej 2004?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 7
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Sobotište
Vůz: Volvo v50 2.0d 100kw 2004

#8 V50 audio

Příspěvek od Patrik Jelinek »

Ešte jednu prosbu,čo všetko by som potreboval na to ti pripojenie aux na zosilňovač a kde to zoženiem?

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#9 V50 audio

Příspěvek od jirka87 »

Pokud máš zesilovač, tak je to jedno co máš za rok.

JAk to myslíš co budeš potřebovat ? No prostě dlouhej "jack" kabel ne ? CO bys měl jako potřebovat ? Asi nechápu otázku. Máš kabelovou 2linku na jejímž konci je samice jack 3,5mm...Dvoulinku...takže plus a mínus. No a ty prostě naprasíš na tu základovou desku zesikovače.

Hodně štěstí, pokud to posereš, jsi bez hudby úplně.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 7
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Sobotište
Vůz: Volvo v50 2.0d 100kw 2004

#10 V50 audio

Příspěvek od Patrik Jelinek »

Ďakujem veľmi pekne za radi

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 3 roky 11 měsíců
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Volvo V50 T5

#11 V50 audio

Příspěvek od Prudy »

Ještě existuje jedna varianta viz. + https://bit.ly/34zqQWs . Jedná se o Bluetooth modul, který se napojí jako mezikus k datovému kabelu vedoucím od CD mechaniky do rádia. Tvůrce videa to prodává za 65Eur. Plánuji objednat, bohužel je teď nemá skladem. Máte někdo s tímto řešením zkušenost?
_________________
Volvo V50 T5 SUMMUM 2004 + BSR Stage 1 191kW

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#12 V50 audio

Příspěvek od Michl »

Tuhle litevskou verzi jsem dával před časem na FB a podle toho co je tam ukazováno, tak to vypadá velmi slibně. Nevím ale o nikom v ČR kdo by to měl už reálně v autě.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 10
Registrován: 4 roky 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V50 2.0D MY2006 SUMMUM

#13 V50 audio

Příspěvek od rene.hav »

@Prudy, Michl: Kluci, to vypadá dobře, ale nedaří se mi najít způsob, jak to objednat, máte odkaz na eshop?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 3 roky 11 měsíců
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Volvo V50 T5

#14 V50 audio

Příspěvek od Prudy »

Žádný eshop nemá, komunikuje přes email: cernevicius1996justas@gmail.com . Právě tento týden dokončil další kusy, rovnou jsem jeden objednal. Platby přijímá předem přes Paypal, druhý den po zaplacení mi poslal tracking number, takže zatím to vypadá dobře. Dodání dle zkušeností prodejce je do 2 týdnů v rámci Evropy.
_________________
Volvo V50 T5 SUMMUM 2004 + BSR Stage 1 191kW

Blade
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1186
Registrován: 7 roků
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo XC60 D5 r.v.09 a C70II T5 r.v.08

#15 V50 audio

Příspěvek od Blade »

Tak pak dej info taky bych asi jeden uzil...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 3 roky 11 měsíců
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Volvo V50 T5

#16 V50 audio

Příspěvek od Prudy »

Tak jsem objednal a namontoval, první modul byl sice vadný, ale byl mi poslán hned nový, který už funguje. Instalace velmi jednoduchá, zvuk super, mohu jen doporučit.
_________________
Volvo V50 T5 SUMMUM 2004 + BSR Stage 1 191kW

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#17 V50 audio

Příspěvek od Michl »

:good:
Můžeš sem prosim ještě přiložit fotku jak to zobrazuje displej vozu?
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 3 roky 11 měsíců
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Volvo V50 T5

#18 V50 audio

Příspěvek od Prudy »

Vypadá to jako by hrálo CD, takže se mění skladby dle CD s časem. Fotku přiložím, snad nezapomenu vyfotit. :) A jelikož CD hraje hned znovu od začátku, tak se ani přenos nepřeruší při dohrání poslední skladby.
_________________
Volvo V50 T5 SUMMUM 2004 + BSR Stage 1 191kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 12
Registrován: 3 roky 2 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: V50 2009 2.0D 100Kw

#19 V50 audio

Příspěvek od František »

Ahojte, sú tu naozaj dobré rady no bohuziaľ moje skusenosti a technické dovednosti su nedostačujúce a chcem sa opýtať kde by tento problém s audiom vedeli vyriešiť zamna hudbu pušťam cez transmitter a zvuk je otrasný nedá sa to počúvať, existuje niekto kto by mi to vedel urobiť ? auto doveziem zaplatím všetko prosím o pomoc dakujem

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#20 V50 audio

Příspěvek od jirka87 »

Počkej, počkej...jestli máš auto 2009, tak máš přece už AUX v loketní opěrce ne ?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 12
Registrován: 3 roky 2 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: V50 2009 2.0D 100Kw

#21 V50 audio

Příspěvek od František »

Ahoj Jirka ďakujem za odpoved mam 2009 a nikde sa nenachádza aby vystup na kábel bohužiaľ bol som sa znovu pozrieť a hľadal som ho vsade, prikladám fotku ze priestor pod lakťovou opierkou je čistý a nikde ani známka po aux-e
DE31032F-D811-4C2C-8165-215AE2FDEB51.jpeg

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#22 V50 audio

Příspěvek od jirka87 »

Jo kamaráde..tak to seš v prdeli.

Možné řešení máš napsané výše https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?p=859561#p859561. Shoda náhod tomu chtěla, že já jsem svoje audio nedořešil a dřív jsem auto prodal. Jenže mi doma zůstala handsfree sada Parrot Mki9200 včetně redukční kabeláže na Volvo (S40II/V50/C70II/C30). Tudíž co ? Tudíž bych pro tebe řešení měl. 2500Kč

Další věšci jako Blue Power (pokud bys to vůbec někde našel), GROM atd jsou s cenou x2

Levněji to nevyřešíš. A docela tě chápu, že transmitter je příšernost. Ono i to základní audio stojí za prd (pokud máš) a jestli to nemá ani AUX, tak je to masakr.

Zkrátka - pokud budeš chtít, řešení pro tebe mám.https://auto.bazos.cz/inzerat/130477663/handsfree-parrto-mki-9200-redukce-na-volvo.php

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 12
Registrován: 3 roky 2 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: V50 2009 2.0D 100Kw

#23 V50 audio

Příspěvek od František »

Ahoj Jirka

Mam rozhodne zajem o to riešenie ktore ponúkaš myslím ze je to úplne najzákladnejšia výbava tohto auta pretože nie je ani lakťová opierka vzadu ani nič iba vyhrievané sedadlá a to je asi tak vsetko...na tvojom inzeráte vidím len kopec kabeláže s ktorou neviem co by som v prípade kúpy robil ale urcite mam záujem o toto riešenie

Audio netuším aké je v tom aute ale predpokladám ze sa jedna o základné bohužiaľ 😞

Vies o niekom kto by to vedel aj namontovať ?

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2114
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#24 V50 audio

Příspěvek od jirka87 »

Psal jsem ti SZ, ale zatim nereagujes a me se ted ozval nejaky clovek z Liberce a chce sadu poslat. Pokud nebudu mit do pondelka penize na uctu, dam ti vedet. SRY, ale inzeruju to dlouho a na "rezervace" nehraju. Chci to mit uz z krku. Poptavka po tom neni zrovna obri a ja jsem rad, ze to bude baraku.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 12
Registrován: 3 roky 2 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: V50 2009 2.0D 100Kw

#25 V50 audio

Příspěvek od František »

Ja to zoberiem na 100% Jirka som ze zlina Ano urcite sa dohodneme do SZ som ti poslal moje telefónne cislo prosim ozvi sa mi
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“