V850 - kombikari, poradte (zatejkani)

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#1 V850 - kombikari, poradte (zatejkani)

Příspěvek od J77 »

Jde mi o ty dva ukladaci prostory vzadu, ktere jsou videt, kdyz se sundaji krajni (male) dily dna zavazadlovyho prostoru. V obou mam u dna po kazdym desti par mm vody, mokry je to vsude kolem. Celkem bych nerad, aby to shnilo (pokud se tak po lakem uz nestalo), takze to chci rychle resit.

Otazka je prosta - zatejka vam tam taky ? Vite kudy, uz jste to resili - je to nejaka typicka vec (praskla nejaka lista nebo tak) ? Obavam se ze mam smulu, spis nez ze by to byl nejaky obecne znamy problem. Jakousi ranu na zadek to kdysi dostalo, a pokud je i zbytek veci udelanej stejne blbe jako oba blatniky a naraznik, ani se tomu zatejkani nedivim.

Jinak pokud by mi nekdo pro srovnani byl schopen vyfotit oba ty prostory (steny, dna, i svislou stranu bliz k patym dverim - tu hlavne, pohled jakoby z auta ven), budu rad. Vcelku by me zajimalo, jestli a kde tam co kdo delal, ale nemam s cim srovnat.
Naposledy upravil(a) J77 dne 09 lis 2004 22:17, celkem upraveno 1 x.
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#2 V850 - kombikari, poradte (zatejkani)

Příspěvek od travex »

J77 píše:Jde mi o ty dva ukladaci prostory vzadu, ktere jsou videt, kdyz se sundaji krajni (male) dily dna zavazadlovyho prostoru. V obou mam u dna po kazdym desti par mm vody, mokry je to vsude kolem. Celkem bych nerad, aby to shnilo (pokud se tak po lakem uz nestalo), takze to chci rychle resit.

Otazka je prosta - zatejka vam tam taky ? Vite kudy, uz jste to resili - je to nejaka typicka vec (praskla nejaka lista nebo tak) ? Obavam se ale, ze spis nez nejaky obecne znamy problem mam smulu. Nejakou ranu na zadek to kdysi dostalo, a pokud je byl i zbytek veci udelanej stejne blbe jako oba blatniky a naraznik, ani se tomu zatejkani nedivim.

Jinak pokud by mi nekdo pro srovnani byl schopen vyfotit oba ty prostory (steny, dna, i svislou stranu bliz k patym dverim), budu rad. Vcelku by me zajimalo, jestli a kde tam co kdo delal, ale nemam s cim srovnat.
Zatejka mi u sedmicky do levyho prostoru, problem je alespon v mem pripade v odvetrani (ten plastove "modul" pod naraznikem, z vnitrni strany krytej naraznikem..... skontroluj si, jestli mas v obou odvetravacich klapky nebo s ejednao bezklapkove provedeni, zalezi na spasovani narazniku k autu....

Dalsi moznosti kudy muze zatekat je kolem zadnich bocnich oken.
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#3 V850 - kombikari, poradte (zatejkani)

Příspěvek od J77 »

travex píše:Zatejka mi u sedmicky do levyho prostoru, problem je alespon v mem pripade v odvetrani (ten plastove "modul" pod naraznikem, z vnitrni strany krytej naraznikem..... skontroluj si, jestli mas v obou odvetravacich klapky nebo s ejednao bezklapkove provedeni, zalezi na spasovani narazniku k autu....

Dalsi moznosti kudy muze zatekat je kolem zadnich bocnich oken.
Aha. No na pravy strane tam klapka je, a je to mokry i hodne nad ni. Na levy strane klapka neni, je tam nejaka mrizka (plastova) a zda se mi dost kriva. Ze by to tam cakalo od kol ?? Kazdopadne od bocnich oken tam (asi) nepotece, ty jsou puvodni a nesahlo se na ne. Koukal jsem i pod tesneni na dverich, i tam je vsechno origo, takze to spis vypada, ze to misto rany na prdel dostalo v ruznych dobach "z kazdy strany jednu mensi" :) :(
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#4 V850 - kombikari, poradte (zatejkani)

Příspěvek od Honza »

Zatejkání bych řešil spíš zajištěním odtoku.Vrtačka,vrták a v nejnižším bodě project skrs.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#5 V850 - kombikari, poradte (zatejkani)

Příspěvek od J77 »

Honza píše:Zatejkání bych řešil spíš zajištěním odtoku.Vrtačka,vrták a v nejnižším bodě project skrs.
To by bylo noseni drivi do lesa, v obou tech prohlubnich jsou na dne odtokovy zatky. Bojim se spis o reznuti mist, kteryma se tam ta voda dostava... Nehlede na to, ze by tam proste vubec bejt nemela.
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#6 V850 - kombikari, poradte (zatejkani)

Příspěvek od travex »

Honza píše:Zatejkání bych řešil spíš zajištěním odtoku.Vrtačka,vrták a v nejnižším bodě project skrs.
tohle neni reseni, protoze kdyz je tam jen dira bez gumovy ucpavky se sterbinou pro odtok tak ti tam zadni kola akorat nahazej krom vody navic poradnou davku bordelu....

je to cely nejakej pruser v tech odvetracich mrizkach s klapkami. Zajimave je, ze u 7xx ve starsim provedeni bez klapky se podobny veci nedejou, myslim, ze navstivim vrakoviste a zakoupim odvetrani bez klapek z nejake stare sedmy...
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#7 V850 - kombikari, poradte (zatejkani)

Příspěvek od J77 »

travex píše:je to cely nejakej pruser v tech odvetracich mrizkach s klapkami. Zajimave je, ze u 7xx ve starsim provedeni bez klapky se podobny veci nedejou, myslim, ze navstivim vrakoviste a zakoupim odvetrani bez klapek z nejake stare sedmy...
Myslis, ze tam budou pasovat ? BTW mi neni jasny, jak tam muzou zadni kola neco hazet (i kdyz se tak ocividne deje), vzdyt to ma podbehy jako krava. A mam tomu rozumet tak, ze je tu 850tek castej jev ?
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#8 V850 - kombikari, poradte (zatejkani)

Příspěvek od travex »

J77 píše:
travex píše:je to cely nejakej pruser v tech odvetracich mrizkach s klapkami. Zajimave je, ze u 7xx ve starsim provedeni bez klapky se podobny veci nedejou, myslim, ze navstivim vrakoviste a zakoupim odvetrani bez klapek z nejake stare sedmy...
Myslis, ze tam budou pasovat ? BTW mi neni jasny, jak tam muzou zadni kola neco hazet (i kdyz se tak ocividne deje), vzdyt to ma podbehy jako krava. A mam tomu rozumet tak, ze je tu 850tek castej jev ?
jak je to 850tek nevim, ale u sedmicek se to deje celkem casto, zatim vim uz o trech autech kde je problem tohoto razu... vetsinou byva zasazena leva strana.... vychazim z toho, ze skelet 850 a 740 ma dost spolecneho tak ze i reseni odvetrani bude obdobne ne-li stejne....
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#9 V850 - kombikari, poradte (zatejkani)

Příspěvek od J77 »

travex píše:jak je to 850tek nevim, ale u sedmicek se to deje celkem casto, zatim vim uz o trech autech kde je problem tohoto razu... vetsinou byva zasazena leva strana.... vychazim z toho, ze skelet 850 a 740 ma dost spolecneho tak ze i reseni odvetrani bude obdobne ne-li stejne....
Asi mas pravdu. Kazdopadne je to reseny dost blbe, a u Volva o tom musi vedet, kdyz davaji na dno tech mist odtokovy zatky (bohuzel maji zvyseny okraj cca 2 mm, takze muze odtect jen vetsi mnozstvi vody, nikoliv vse).
Dneska jsem udelal test, na levy strane jsem vyndal tu mrizku s klapkama a jen tak lehce ji tam oprel s durazem na to, aby dosedla hlavne dole (nahore zustala mezera). A po celodenni jizde v desti tam bylo sucho ; takze to tam jde asi odspodu, nesteka to zvrchu kastle. Ale je fakt, ze dneska skoro neprselo, jen tak ukapavalo. Uvidime, jak se s tim poperou v nejmenovanem servisu :)
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#10 NOVE INFO K ZATEKANI

Příspěvek od J77 »

Tak uz jsem s tim trochu pohnul - vlevo tam zatekalo diky dvema vecem, olamanemu plasu s odvetravacimi klapkami, plus kolem odtokove zatky. Vpravo zrejme jen kolem zatky. Dneska jsem to vydatne testoval a po vymene toho plastovyho bazmeku na leve strane uz do obou prostoru tece voda jen kolem odtokovych zatek.

Mam proto dotaz - jakym smerem ma byt natocen ten odtokovy zobacek na dne zatek ? S obema jsem hybal (cistily se), ale puvodni polohu si nepamatuju.
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#11 NOVE INFO K ZATEKANI

Příspěvek od travex »

J77 píše:Tak uz jsem s tim trochu pohnul - vlevo tam zatekalo diky dvema vecem, olamanemu plasu s odvetravacimi klapkami, plus kolem odtokove zatky. Vpravo zrejme jen kolem zatky. Dneska jsem to vydatne testoval a po vymene toho plastovyho bazmeku na leve strane uz do obou prostoru tece voda jen kolem odtokovych zatek.

Mam proto dotaz - jakym smerem ma byt natocen ten odtokovy zobacek na dne zatek ? S obema jsem hybal (cistily se), ale puvodni polohu si nepamatuju.
otvor musi smeroivat dozadu, jinak ti to bude sbirat "silnici" od kol...

mne ta,m kolem zatek netece, ten plastovej VIX jsem jeste nesehnal v dobrym stavu, takze jsem to olepil stribrnou paskou z Tomasovych zasob a mam klid... CD changer uz si na potapece hrat nemusi...
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#12 NOVE INFO K ZATEKANI

Příspěvek od J77 »

travex píše:otvor musi smeroivat dozadu, jinak ti to bude sbirat "silnici" od kol...

mne ta,m kolem zatek netece, ten plastovej VIX jsem jeste nesehnal v dobrym stavu, takze jsem to olepil stribrnou paskou z Tomasovych zasob a mam klid... CD changer uz si na potapece hrat nemusi...
Dik, to jsem potreboval vedet. Stejne ty zatky necim kolem utesnim.
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“