V850 - svisle listy podel celniho skla

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
J77
Offline
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha

V850 - svisle listy podel celniho skla

Příspěvek od J77 »

Dneska jsem si vsimnul (diky destove vode, ach jo :) ), ze takove ty plastove listy s gumovym lemem, co jdou podel kraju strechy za, pod a pred hagusama, a pokracuji dale podel skla az dolu k haubne, jsou na me V850 v miste ohybu strechy dolu nejak podivne vyboulene, na vnitrni strane maji od kastle skviru tak 7 - 8 mm a tece pod ne. Opravoval jste to nekdy nekdo ? Celkem nejsem nadsenej z predstavy, ze se v ty dutince pod tim drzi voda, a vubec mi neni jasny, jak to vzniklo.
Druha vec - nevite, proc maji tytez listy po celem useku, kde jdou vedle celniho skla, kazda jinej profil ? Jedna ma zlabek smerem dovnitr, druha jen gumovy tesneni smerem ven. Z toho jsem fakt jelen :) Je to kvuli vode, odhazovane steracem pri prudkym desti (= intenzivnimu stirani) ? Umisteni zlabku by snad odpovidalo...
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

J77
Offline
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha

Příspěvek od J77 »

Tak jsem to zkoumal podrobne, prava lista je v toleranci vzhledem ke stari, ale ta leva moc ne, nehlede na to, ze mi tudy tece nad dvere a odtud kape u zrdcatka :( Jak to vyresit - stalo se to uz nekomu, nebo mam pech ? :) :(
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

Sten
Offline
Příspěvky: 53
Registrován: 20 roků 1 měsíc
Vůz: 850
Bydliště: Praha

V850 - svisle listy podel celniho skla

Příspěvek od Sten »

J77 píše:Dneska jsem si vsimnul (diky destove vode, ach jo :) ), ze takove ty plastove listy s gumovym lemem, co jdou podel kraju strechy za, pod a pred hagusama, a pokracuji dale podel skla az dolu k haubne, jsou na me V850 v miste ohybu strechy dolu nejak podivne vyboulene, na vnitrni strane maji od kastle skviru tak 7 - 8 mm a tece pod ne. Opravoval jste to nekdy nekdo ? Celkem nejsem nadsenej z predstavy, ze se v ty dutince pod tim drzi voda, a vubec mi neni jasny, jak to vzniklo.
Druha vec - nevite, proc maji tytez listy po celem useku, kde jdou vedle celniho skla, kazda jinej profil ? Jedna ma zlabek smerem dovnitr, druha jen gumovy tesneni smerem ven. Z toho jsem fakt jelen :) Je to kvuli vode, odhazovane steracem pri prudkym desti (= intenzivnimu stirani) ? Umisteni zlabku by snad odpovidalo...
Protože ta co má žlábek dovnitř je ze 70 a nějaký trouba to tam dal blbě.
Je tam pouze zacvaklá. Vem jí a vytáhni jí směrem nahoru.

J77
Offline
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha

V850 - svisle listy podel celniho skla

Příspěvek od J77 »

Sten píše:Protože ta co má žlábek dovnitř je ze 70 a nějaký trouba to tam dal blbě. Je tam pouze zacvaklá. Vem jí a vytáhni jí směrem nahoru.
Dik. Ono je to zdeformovany (lista) trochu vys, jakoby na ohybu strech kde to zacina spadat, to je jeste nad tou casti se zlabkem. Tamtudy se za deste nahrne voda nad to vnitrni gumovy tesneni kolem dveri, a odtud pak ukapava. Krom toho tam prichcava kolem zrdcatka, ktery tam nekdo v davne historii nasadil krive pote, co uplne lemplacky sdratoval/zkitoval bouchly dvere ridice :)
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé