Ložiska na kole

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 15
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Liblice u Mělníka

#1 Ložiska na kole

Příspěvek od ondra123 »

Zdravím všechny.
Rad bych se zeptal. Jeden človíček mi mazal ložiska na kolech, protože mi to hučelo.
Po promazání jsem poznal, že má auto lepší setrvačnost, nez před zásahem, ale hukot byl stále stejný.
Po několika desítkách km se mi stávalo, že byl hukot zhruba na polovičce své intenzity, ale pak to zase začalo na původní intenzitě.
Teď (zhruba po 400km ) mi hučí málo už dvě jízdy Melník Prah a zpět.
Chci se zeptat, je možné, že když se rozebere ložisko na kole , promaže a sesadí zpět, tak se válečky nedostanou přesně do stejné dráhy jako před vyjmutím a tudíž trvá nějaký čas , než se "zaběhnou"?
Nejsem v tom zas tak doma, tak bych rád dostal informaci od Vás zkušenějších, abych věděl, jestli mám ta kola nechat dělat znovu, nebo je to normální průběh.
Je fakt, že jsem koupil letní kola, která více hučí, než jsem byl zvyklý.
Díky za odpověď Ondra
_________________
Volvo 360 GLT; r.v 1987-uz neni.
Škoda Octavia 1,6 55kW r.v.1997 tzv Běloušek
A závidim Bobikovi 850 T5R Pampelišku

LukášM
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1903
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Tábor
Vůz: V240
Bydliště: Tábor

#2

Příspěvek od LukášM »

Ložisko se nedá opravit!!! Max. ho můžeš umýt a opět naplnit vazelínou SKF VKG 1, nebo jí podobnou. Jakékoli mechanické poškození ložiska odstraníš pouze jeho výměnou.
_________________
Volvo 240 D24 r.v. 1992
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“