Skusenosti s LED zarovkami

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 33
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Slovensko

#1 Skusenosti s LED zarovkami

Příspěvek od marian1221 »

Zdravim Vas prosim o radu jestli ma nekdo pozitivni skusenosti s vymenou klasickych zarovek za kvalitni zarovky LED. Brzdove, stretavaci, parkovaci, blinkr. Oplati sa takova investice, kozmeticke upravy??

Volvo V50 2.0d
_________________
...........Volvo V50 2.0D 100kw, 11. 2004 , mistral grun, vse okrem navigace a kuze.

Hájčus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2366
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Chomutov / Praha 13
Vůz: MB CLA

#2 Skusenosti s LED zarovkami

Příspěvek od Hájčus »

Ahoj,
osobne jsem se s touto myslenkou tez zabyval a nakonec dosel k nazoru, ze Volvo sviti dobre tak, jak je, maximalne je treba lehce postelovat sklon svetel, aby byla moznost v pripade potreby svitit malicko vic do dalky, nez je nastaveni z vyroby.
Take jsem si desne myslel jak uzasne bude muj Sved vypadat s pridavnyma LED, ale pak jsem si uvedomil, ze to auto tim totalne deklasuju. Zaradim se mezi ty tu*ce se škoftlema a jinejma radoby tunenejma pekacema. A budu za stejneho troubu.
Nehlede na porizovaci cenu takovych homologovanych LED.. I kdyby mi dvakrat do roka praskly zarovky, stejnak se porad vyplati vic, nez LED.
Nejaka uspora paliva je v tomto ohledu nerelevantni.

Ano, pises tady zejmena o vymene klasickych zarovek za LED, ne o nejakem pridavani. Ale to uz je opravdu vec pouze vkusu. Sam jsem vymenil obrysove mzourave, zlute zarovicky za bile LED (patice T10 / W5W) a vzhledem k tomu, ze mam jeste stare svetla s brousenim (ne cirou optiku) neni LED videt fyzicky, ale to svetlo, ktere vydava vypada opravdu krasne.
To je ale tak to jedine, co jsem zmenil. Zarovky pouzivam vysocesvitive Philips X-treme power a ty, jakozto vlaknove zarovky nepredci nic. Porovnani s HID sadou uz je zase motani hrusek a jablek.. Do zadnich svetel jsem o tom nepremyslel, protoze ty cire jsou a asi by to vypadalo blbe. Nevim.

Kazdopadne je toto jen muj nazor, se kterym se jiste vetsina kolegu tady opet nebude ztotoznovat. :)
Ale aspon mas jednu odpoved.. ;)
Jano
_________________
MB CLA coupe MY22; HONDA Africa Twin 1100 A.S. // MB CLA Shooting Brake 2021
R.I.P.: XC90 2.5T, S-Max 2.2 13 a V70T6 AWD 08 a S60 2.4 01 a 480ES 1.7 Paris ed. 91 a Mini Cooper 1.3 87 a A3 3.2 06 a Honda 900RR Fireblade a Honda 1100XX Blackbird a... Trabant :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 500
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Náměšť na Hané
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

#3 Skusenosti s LED zarovkami

Příspěvek od flaksy »

marian1221: spoustu informaci k LEDkam v aute, konkretne tveho typu najdes ZDE

U zadnich to je diskutabilni. Nedaval bych je do zadnich pozicnich/brzdovych, tj tam kde jsou dvouvlakna, ale dal bych je misto solo brzdovek. Treba TATO se tam hodi. Nicmene jak sam vidis, cena je dosti vysoka. Svitivost take, ale zas aby za tebou nekdo neoslepl :-D U LED vseobecne plati, ze pokud chces mit pekne LED, tak jedine chipove SMD LEDky. Klasicke LED nema cenu ani brat v potaz. Tot muj nazor :-D
_________________
Volvo S60 2.4 (B5244S2), LPG, MY01
Volvo V70 D4 (D4204T5), MY15

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 33
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Slovensko

#4 Skusenosti s LED zarovkami

Příspěvek od marian1221 »

diky za nazor. S tyma smd led porozmyslam technologie jde dopredu, pozeral sem 1W LED chipove zarovky tie vypadaj luxusne :)
_________________
...........Volvo V50 2.0D 100kw, 11. 2004 , mistral grun, vse okrem navigace a kuze.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 33
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Slovensko

#5 Skusenosti s LED zarovkami

Příspěvek od marian1221 »

Neni treba pouzit rezistory kedze mame kontrolu prasknutych ziaroviek????
_________________
...........Volvo V50 2.0D 100kw, 11. 2004 , mistral grun, vse okrem navigace a kuze.

Hájčus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2366
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Chomutov / Praha 13
Vůz: MB CLA

#6 Skusenosti s LED zarovkami

Příspěvek od Hájčus »

marian1221 píše:Neni treba pouzit rezistory kedze mame kontrolu prasknutych ziaroviek????
Taky jsem se touto otazkou zabyval, ale R.J. si hlida pouze "pritomnost" zarovky v okruhu, ne to, kolik odebira proudu.
Takze mi zadne praskle zarovky nehlasi, i kdyz mam LED.
_________________
MB CLA coupe MY22; HONDA Africa Twin 1100 A.S. // MB CLA Shooting Brake 2021
R.I.P.: XC90 2.5T, S-Max 2.2 13 a V70T6 AWD 08 a S60 2.4 01 a 480ES 1.7 Paris ed. 91 a Mini Cooper 1.3 87 a A3 3.2 06 a Honda 900RR Fireblade a Honda 1100XX Blackbird a... Trabant :)

vcar
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1113
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Č.Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#7 Skusenosti s LED zarovkami

Příspěvek od vcar »

Hajcus píše:Taky jsem se touto otazkou zabyval, ale R.J. si hlida pouze "pritomnost" zarovky v okruhu, ne to, kolik odebira proudu.
Takze mi zadne praskle zarovky nehlasi, i kdyz mam LED.
Pravda, mám jen "polovolvo", ale jakmile mi praskne brzdová žárovka, hned mi svítí kontrolka na přístrojovce. Jestli svítí, když nemám žárovku, to jsem fakt nezkoušel. Ale z toho mi vyplývá, že LEDky do brzd, pokud nemají shodný odběr proudu, budou rozsvěcovat kontrolku.
Jinak, na V40 nikde nejsou zdvojený žárovky, takže LEDky by se daly použít do koncovek a blinkrů. No a protože koncovky a brzdy mají zabarvené plexi, stačilo by použít bílé LEDky, ovšem do blinkrů musí být oranžové.
http://tuning-centrum.cz/katalog/11309-led-zarovky-do-zad-svetel-a-blinkru
http://www.ddtechnik.cz/k/2-136-LED-autozarovky/1/
_________________
S80 D5 120kW 2003 manual silver
V40 1.8i 92kW B4184SM 6/99 blackmetal
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“