Audio vo V50

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 541
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#1 Audio vo V50

Příspěvek od Dzambor »

Nazrad pani. Som tu novy a volvo nam ma este len prist. chcem sa opytat ci ten premium sound cita vobec MP3. asi nie ze? len som si neni isty. Dik za odpoved. Kukal som to aj v popiske a nebolo tam ani ze cd prehravac. ma to vobec prehravanie na cd?

Ps. pre adminov. hladal som to tu. Mozno som to prehliadol. za info dik.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#2 Audio vo V50

Příspěvek od wrbics »

V modelových řadach MY04,05 a 06 to mp3 nečte (což je škoda :cry: ), na CD to je a v
Premium sound je AM/FM radio, CD player, 4x70 W + 25 W, Dolby Pro Logic II, 12 repráků(hlavní,střední a vysokotónový v předních dveřích, hlavní a vysokotónový v zadních dveřích,hlavní a vysokotónový ve středu palubní desky ).
No pak jsou nižší řady
High Performance: AM/FM radio, CD player, 4x40 W, 8 repráků (hlavní a vysokotónový v každých dveřích). To mám ve svým a docela slušne to hraje :palec:
a Performance: AM/FM radio, CD player, 4x20 W, 4 plně rozsahové repráky

Dle všeho mp3 to hraje až v mod.řadách 07,08,09,10 , ale né v řadě Performance
Naposledy upravil(a) wrbics dne 18 srp 2009 13:45, celkem upraveno 2 x.
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 541
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#3 Audio vo V50

Příspěvek od Dzambor »

aha dik za info. co je to ta mod. rada. to je modelova rada? lebo to auto co nam ma prist tak je to vyrobene tento rok. ale to asi na tom nezalezi.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#4 Audio vo V50

Příspěvek od wrbics »

Tak pokuď to máš rok výroby 2008 tak Premium sound mp3 hraje! Víc info najdeš tady http://www.volvocars.com/sk/All-Cars-MY09/Volvo-V50/Pages/FeaturesEquipment.aspx najeď si na Technika a zvuk- Audio - Audiosystémy

"co je to ta mod. rada. to je modelova rada?" - jo,jo třeba teď od července už nabízejí 2009,ale r.v. je 2008, vždy se to liší jen maličkostma(většinou,pokuď není nějaký velký facelift)
Naposledy upravil(a) wrbics dne 01 čer 2009 14:03, celkem upraveno 1 x.
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#5 Audio vo V50

Příspěvek od wrbics »

Neházej flintu do žita! Podle návodu MY08 by i Premium sound měla mít přípojku na Mp3 přehrávač,3,5mm jack pod loketní opěrkou (MY09 to má určo)
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Havířov

#6 Audio vo V50

Příspěvek od sumbi »

wrbics píše:Neházej flintu do žita! Podle návodu MY08 by i Premium sound měla mít přípojku na Mp3 přehrávač,3,5mm jack pod loketní opěrkou (MY09 to má určo)
Ahoj chlapi,
když už jste u těch přípojek. Mám MY06 sice Summum, ale se základním audiem. Jak je to s možností udělat na to externí připojení (např. na jack), připojení navigace (myšleno, aby zvuk šel do repráků) nebo handsfree? Když jsem to kupoval, říkali, že to má přípravu na telefon, ale na volantu ovládání telefonu není a v odkládací přihrádce není ani ten bazmek na SIM kartu... Jde to? Normální externí autorádia někdy mají vzadu zdířku pro vstup dalšího audiozařízení, tohle zabudované firemní asi ne, co?
Díky Dan
_________________
V50, 2006, 2.0D Summum, 100 kW, manual, silver, ("Gustaf Larson")

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#7 Audio vo V50

Příspěvek od wrbics »

to sumbi: nad jackem taky přemýšlím,jen není čas se stavit za někým kdo rozumí radium,aby poradili co a jak,a zkoukl jak by to bylo nejlepší :kuch:

na handsfree do radia prodávají kabeláž příklad http://www.vltava2000.cz/gsm-caraudio/GoodsDetail.asp?strGoodsID=1955
ale na volantu ovládání telefonu není a v odkládací přihrádce není ani ten bazmek na SIM kartu... Jde to?
jedině,že by Ti to dodělali v origo servise,ale ta cena pak bude asi stát za to! :?
Naposledy upravil(a) wrbics dne 01 čer 2009 14:00, celkem upraveno 1 x.
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Havířov

#8 Audio vo V50

Příspěvek od sumbi »

to wrbics: Díky! Kabel asi prubnu. O Parotu jsem uvažoval a asi u něj skončím, ale lákala by mě spíš externí navidace Garmin Nuvi 760, která má i blootooth handsfree případně MP3. Tak jsem právě uvažoval o tom, zda ji jde napojit na "rádio". Než jsem se stal konečně volvistou, řešil jsem v Passatu s kazeťákem napojení iAudia s mp3-kama pomocí kazetového adaptéru. Jenže tady je bohudík CD... :-) Kdyby ses něco dozvěděl od maníků s autorádii dříve, dej, prosím, vědět. Vím ještě, že v USA se dá koupit adaptér na iPody a podobná zařízení s napájením ve zdířce zapalovače, který má vysílač FM a ty si to externí zařízení normálně na dané frekvenci naladíš v rádiu. Uvažoval jsem o dovozu, u nás se to neprodává, prý to není povoleno. Asi to vysílá na nevhodných frekvencích, tak jsem to vzdal.
_________________
V50, 2006, 2.0D Summum, 100 kW, manual, silver, ("Gustaf Larson")

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 541
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#9 Audio vo V50

Příspěvek od Dzambor »

audio vstup to ma len ide o to ze aka to bude kvalita. lebo bracho dorabal na obycajnom autoradiu na kazety 3,5mm jack a napojil to na tu citaciu hlavu. isto to ide len ta kvalita zvuku je trosku horsia. je tam vacsi sum.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#10 Audio vo V50

Příspěvek od wrbics »

Dzambor píše:audio vstup to ma len ide o to ze aka to bude kvalita. lebo bracho dorabal na obycajnom autoradiu na kazety 3,5mm jack a napojil to na tu citaciu hlavu. isto to ide len ta kvalita zvuku je trosku horsia. je tam vacsi sum.
s origo zapojeného vstupu bych strach neměl :prace: :palec:
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 541
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#11 Audio vo V50

Příspěvek od Dzambor »

aha cize neni z toho nejake prakticke vyuzitie. a nieco podobne tomu? napr. ze sa nieco zapoji do autoradia a vyvedie sa napr. USB von alebo cosi take
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 541
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#12 Audio vo V50

Příspěvek od Dzambor »

tiez sa priklanam k tomu USBcku
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: 916 Bošany, Slovensko

#13 Audio vo V50

Příspěvek od mirmen56 »

Ludia, neskúšali ste prepojiť navigačný systém ktorý prehráva aj hudbu s rádiom? Dá sa to nejako? :poc:
_________________
Volvo zatial nemám, ale v najbližšej dobe bube............

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: 916 Bošany, Slovensko

#14 Audio vo V50

Příspěvek od mirmen56 »

Tu je nejako mrtvo, nikto to nevyriešil ako prehrať mp3?
_________________
Volvo zatial nemám, ale v najbližšej dobe bube............

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 41
Registrován: 15 roků 4 měsíce
Bydliště: Beroun

#15 Audio vo V50

Příspěvek od Go!mez »

Z trochu jineho soudku, ale k audiu to patri: vite nekdo, co je ve V50 (05, performance sound) za reproduktory (rozmery, konektory)? Nejak jsem jim neprisel na chut a rad bych je vymenil, ale nechce se mi to nejdriv rozebirat...
_________________
S80 T6, 1999, B6284T, automat, zatím 200kW
bylo: V70 III, DRIVe, Ocean race, 2012, 84kW a ono to kupodivu i jede
bylo: V50, 2.0D, D4204T, 100kW, 2005, manual
bylo: V70 II, 2.5D, D5252T AEL, 103kW, 2001, manual, jezdí i za 4,1l/100km...
bylo: 850 Estate 2.0 T5, B5204T, 155kW, plyn BRC, 1995, manual, >300.000km

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#16 Audio vo V50

Příspěvek od wrbics »

Z trochu jineho soudku, ale k audiu to patri: vite nekdo, co je ve V50 (05, performance sound) za reproduktory (rozmery, konektory)? Nejak jsem jim neprisel na chut a rad bych je vymenil, ale nechce se mi to nejdriv rozebirat...
Rozměr je 165 mm(4ohm) ve dveřích . Jsou tam přinýtované :(
Naposledy upravil(a) wrbics dne 18 srp 2009 13:33, celkem upraveno 1 x.
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 69
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Neratovice

#17 Audio vo V50

Příspěvek od gold1 »

Mne v pohode mp3 prehrava moje Nokia N78 co ma fm vysilac.Zadne ruseni ani pazvuky!Akorat komfort obsluhy nic moc!
_________________
Volvo V50 2,0D Momentum 2005.............stříbrnej mazlík s krémovým vnitřkem!

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 541
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#18 Audio vo V50

Příspěvek od Dzambor »

v ceniku

Kód: Vybrat vše

http://www.volvocars.com/sk/All-Cars-MY09/Documents/Volvo_V50-cennik_30_01_2009.pdf
som si vsimol ze v kategori audio sysemy je USB iPOD pripojenie. co ten kablik stoji? pokial je to orig. volvo tak to bude mastne pocitam. oplati sa to? klasicke CD uz mi lezu na nervy a chcel by som nejaky disk alebo MP3 aby som tam mohol dat viac pesniciek ne na klasicke CD. Je mozne potom tu MP3 alebo nejaky 2,5" disk ovladat z volantu?
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Havířov

#19 Audio vo V50

Příspěvek od sumbi »

Pokud mas Volvo rok vyroby 2008, nemela by byt montaz problemem. V Rakousku stoji v ramci zimni akce na prislusenstvi montaz USB-iPod rozhrani 391 Euro, coz neni zrovna malo, ale pak ho muzes normalne ovladat a id3 tagy se budou zobrazovat na displeji radia. Ja mam rok vyroby 2006 a do toho to podle ostravskeho Svencaru nejde. A ani externi pripojka AUX. Na druhou stranu mi clen fora mirmen56 posilal odpoved z Volvo servisu RM JET v Trnave, kde pisi, cituji:
Dobry den,
Vasa poziadavka na domontovanie vystupu AUX sa na vozidlo do modeloveho
roku
2006 neda cez originalne prislusenstvo uskutocnit.Da sa domontovat len
koncovka USB a iPod .
orientacne ceny: iPod 1.generacie ................ cca 1150,-Skk
iPod 2.generacie ............... cca 1150,-Skk
montaz ......................................................
2840,-Skk

Takze nevim, co si o tom myslet.
_________________
V50, 2006, 2.0D Summum, 100 kW, manual, silver, ("Gustaf Larson")

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 541
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#20 Audio vo V50

Příspěvek od Dzambor »

aha lebo neviem ci to ma vobec vyznam. ja ipod nemam ale ked uz tak by som kupil nejaky notebookovy disk a dal ho do prenosnej krabicky na usb. a tam by som mal pesnicky. pokial by to neslo tak by som to mohol kaslat. ved je to dost a mne pes ne*ere peniaze. (ale mohol by:) :palec: )

EDIT: som pocul ze v Trnave je lepsi servis resp. lacnejsi ako tu v Trencine. v trnave stoji kompletna prehliadka cca 11 tis. a tu v TN 18-19.

A ak by som si to dal zapojit tak kde mi to vyvedu? nie ze mi to bude trcat desi z palubnej dosky usb kabel :prace:

P.S.: ide mi hlavne o bespecnost lebo ked chcem vymenit CD tak sa prestanem kukat na cestu a kukam sa po CD co si pustit :D ako robim to vacsinou ked nic nieje ani predomnou ani zamnou prip. je to daleko. ale aj tak.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Havířov

#21 Audio vo V50

Příspěvek od sumbi »

Dzambor píše:aha lebo neviem ci to ma vobec vyznam. ja ipod nemam ale ked uz tak by som kupil nejaky notebookovy disk a dal ho do prenosnej krabicky na usb. a tam by som mal pesnicky. pokial by to neslo tak by som to mohol kaslat. ved je to dost a mne pes ne*ere peniaze. (ale mohol by:) :palec: )

EDIT: som pocul ze v Trnave je lepsi servis resp. lacnejsi ako tu v Trencine. v trnave stoji kompletna prehliadka cca 11 tis. a tu v TN 18-19.

A ak by som si to dal zapojit tak kde mi to vyvedu? nie ze mi to bude trcat desi z palubnej dosky usb kabel :prace:

P.S.: ide mi hlavne o bespecnost lebo ked chcem vymenit CD tak sa prestanem kukat na cestu a kukam sa po CD co si pustit :D ako robim to vacsinou ked nic nieje ani predomnou ani zamnou prip. je to daleko. ale aj tak.
Myslim, ze ti to vyvedou do odkladaciho prostoru za radici pakou mezi prednimi sedadly. Co se externiho disku tyce, s tim bude asi problem. Minimalne bys ho musel asi mit naformatovany na FAT32 a ne na NTFS jak vetsina externich disku byva, aby ti ho vubec dokazal prehravac cist. Podobny problem maji napriklad DVD a Divix prehravace, ktere maji externi USB vstup a s disky jako Western Digital napr. nectou - pokud je ovsem nepreformatujes. To ma pak jiny problem. Na FAT32 ulozis soubor do maximalni velikosti 4G, to znamena, ze DVD nebo lepe ISO se ti tam nevejde. U audio souboru to ale problem nebude, protoze ty tak velke nejsou.
_________________
V50, 2006, 2.0D Summum, 100 kW, manual, silver, ("Gustaf Larson")

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#22 Audio vo V50

Příspěvek od wrbics »

Tak jsem vypátral že výrobcem radia pro S40 II / V50 je MITSUBISHI ELECTRIC CO. (Made in Japan) a asi zrejmě i pro C30.
Reproduktory
Performance - značka neznáma , ale je na nich napsáno Made in China
High Performance - značka neznáma , ale je na nich Made in Sweden
To jsem zjistil když jsem přehazoval dveře
Premium sound - jsou od DYNAUDIO
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#23 Audio vo V50

Příspěvek od wrbics »

Jinak jak máte nastavený ekvalizér ( přední , zadní ) ? Chtěl bych to trošku upravit , mám hudební hluch :%) , takže takhle to moc nenastavím :green: .
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

Offline
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 500
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Náměšť na Hané
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

#24 Audio vo V50

Příspěvek od flaksy »

Zalezi hlavne na zdroji hudby. Ja to mel takto: +2 +2 +1 +2 +2 ... ale ted to mam na 0 vsechno :) Jinak zadni bych dal trosku vic na basy, pac zadni vyskace mas nahore, tj ty slysis v pohode, ale ty dolni uz mas od hlavy moc dole, takze bych to nechal tak, aby to ze zadu bylo krapatko vic slyset.
_________________
Volvo S60 2.4 (B5244S2), LPG, MY01
Volvo V70 D4 (D4204T5), MY15

Offline
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 500
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Náměšť na Hané
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

#25 Audio vo V50

Příspěvek od flaksy »

Jeste me ted zajima jedna vec a nemuzu to nikde ve Vadisu najit. Co to je za ty velke repraky v aute vzadu ve dverich? potrebuju vedet prumer, watty, ohmy, hloubku (pripadne dalsi veci, ktere je potreba pro vymenu) ... pac mi vzadu dole nehraji a kupovat origo je 3x drazsi, tak ze bych je vymenil za odpovidajici typ od nejakeho jineho vyrobce.
_________________
Volvo S60 2.4 (B5244S2), LPG, MY01
Volvo V70 D4 (D4204T5), MY15
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“