V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 85
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Náchod
Vůz: V70 2,4TD, combi, 2003, V70 D5 136kW 06
Bydliště: Náchod

#1 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Toirtap »

Ahoj. Prosím o konzultaci. Na naší V70 II a její palubce se dnes již definitivně rozsypaly lc displaye. Svého času cca před půl rokem zlobil jen levý, který ukazuje hodnoty počítače a chybová hlášení. Dnes se již nerozsvítí ani jeden s tím, že pokud ano, tak se zobrazují jen poloviční písmena či čísla. Někdy to naskočí a jde to třebas hodinu a najednou se to vše opět vytratí. Nenapadá vás něco? Nejsem si jistý, zda se jedná o vakl v konektorech - nicméně ještě jsem je neprověřoval.

Díky moc.
_________________
V70 II, 96 kW, 2401 ccm, r.v. 2003

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#2 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Lukaso »

Stačí nejdřív hledat!!!! už se to tu řešilo. Hledej topic něco jako S80 hodiny sami mění čas nebo tak něco...

L
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 85
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Náchod
Vůz: V70 2,4TD, combi, 2003, V70 D5 136kW 06
Bydliště: Náchod

#3 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Toirtap »

Jistě hledal jsem, ale to co trápí mě jsem nenašel. Problémy se zrychlujícíma se hodinama či podsvícením jsou dle mého jiného charakteru.
Každopádně však díky za snahu.
_________________
V70 II, 96 kW, 2401 ccm, r.v. 2003

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#4 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od jou81 »

Je to tak, já bych tyhle závady nespojoval dohromady. Pokud se jedná o nečitelný displej, v nejlepším případě jden jen o špatné kontakty - rozdělat vyčistit.
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 85
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Náchod
Vůz: V70 2,4TD, combi, 2003, V70 D5 136kW 06
Bydliště: Náchod

#5 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Toirtap »

Zkusím to, snad se k přístrojovému panelu dostanu aniž bych něco na palubce poničil.
_________________
V70 II, 96 kW, 2401 ccm, r.v. 2003

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#6 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Lukaso »

To nemusíš zkoušet...v tom případě jsi musel narazit na téma co jsem vytvořil já, nevím jak se to jmenovalo, ale taky něco jako S60 informační display....měl jsem to samé, budeš to mít chvilku rozsypaný čaj, pak písmena na půl a pak se ti to vypne uplně....jediný co pomohlo je přepájet ten chip...a to jsem tam měl jinej display a jinou nějakou tu pásku atd....nic nepomohlo
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#7 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Lukaso »

Jinak ještě dotazy. Máš 2003 po faceliftu nebo před faceliftem? Jak si psal, že to běží hodinu a pak se to vypne....? jako že po startu to běží hodinu nebo se to během jízdy zapne na hodinu? "je ta hodina delší" když je venku chladněji?
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 85
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Náchod
Vůz: V70 2,4TD, combi, 2003, V70 D5 136kW 06
Bydliště: Náchod

#8 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Toirtap »

Teda Lukaso nejsem si jistý, zda to ovlivňuje počasí. Ale přesně jsi to popsal. Chvilku poloviční písmena a číslice, chvilku nic a někdy je to OK. Nelze k tomu přiřadit přesný čas a ani to zda se to pravidelně projeví po nastartování.
Říkáš přepájet nějaký čip? Pomohlo by to? To bych byl schopen zařídit.
Jinak je to verze před faceliftem - tj chrom maska a světla nejsou čirá.
_________________
V70 II, 96 kW, 2401 ccm, r.v. 2003

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1281
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#9 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Dural8 »

Ja jsem Ti psal SZ a zaroven vez, ze pravda je i to co napsal Jou - v NEJLEPSIM pripade je to jenom flex pasek a konektor, ale vzhledem k tomu, ze mas predfacelift, tak se klonim k verzi Lukasa, te nejhorsi. No znovu pisu, kdybys s tim chtel pomoct, tak dej vedet ;-)

Jenom pro info : Rozsypanej caj ma stejnou pricinu jako nahodne behajici hodiny, ruzne svitici a nesvitici kontrolky.
_________________
V60 D4

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#10 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od jou81 »

Ještě bych tě možná uklidnil, pár lidí s problém v palubce našlo ale každej to vyřešil, já to dal do firmy z Brna, Lukaso k Duralovi, což bych ti doporučil.

Důležitý - je to řešitelný, a to je dobře, protože ty "budíky" jsou za cca 18tis. A já jsem šťastnej jako blecha, funguje mi to na 100% už asi půlrok :Yahoo!:
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1281
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#11 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Dural8 »

Jooo jenom budiky jsou ted uz za cca 25t a dalsi 5t stoji nahrani SW.
Jak jsem koupil, tak prodavam, ruku do ohne za to nedavam...
_________________
V60 D4

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 85
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Náchod
Vůz: V70 2,4TD, combi, 2003, V70 D5 136kW 06
Bydliště: Náchod

#12 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Toirtap »

chlapi díky moc za informace
_________________
V70 II, 96 kW, 2401 ccm, r.v. 2003

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#13 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Lukaso »

Co píše Dural8, tak k těm cenám, je dobře že ruku do ohně za to nedává, protože uvedl ceny bez DPH :-D :-D nahrání softu ( neboli spárování je levnější ) , cca do 1000,-kč včetně daně...:-D

Samozřejmě nechci se přít s největším šéfem co se týká budíků ( rozumněj Dural :green: ) ale obávám se že to bude tím chipem...má to přesné chovaní jako to moje...

Počasí jsem říkal proto, že u mě to běželo tak jak má, dokud se chip neohřál, tzn. nastartoval jsem, vše OK, po 10 min. jízdy čaj, po 20. poblikávání , po 30. už nic nepsal...při první opravě u někoho jiného to opravil vyzkoušel a OK, jakmile zahřál ( fénem ) tak to nešlo...vyřešil to až Dural přepájením...Krom toho ta náhoda s tím předfaceliftem...

Jinak pro lepší diagnostiku, svítí ti všechny kontrolky? Zkontroluj jestli ti svítí na budíkách ikona nezapnutých pásů vpravo dole, jestli ti vždy svítí ruční brzda, vzpomeň jestli ti někdy na palubce nessvítili dálkový když si je měl zapnutý a v neposlední řadě zkus jestli ti jde v klidu přepínat na počítadle km z T1 na T2...
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1281
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#14 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Dural8 »

Presne tak a jak pise Lukaso, teplota je svinstvo. Me treba od nepameti nefunguje signalizace pasu ( funguje na zrcatku, tak neresim ), ale s ni v souvislosti s teplotou mi cinkaji pasy ted v lete okamzite, v zime zacinkaji az klidne po 10 sekundach. ( po zapnuti klicku kdyz jeste nejsem pripoutanej ).
_________________
V60 D4

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 85
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Náchod
Vůz: V70 2,4TD, combi, 2003, V70 D5 136kW 06
Bydliště: Náchod

#15 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Toirtap »

Ahoj. Všechny kontrolky na palubce jako pásy, brzda, dálkový jsou naprosto v pohodě. Přepínání stavu Km dělá problém, když už se někdy zobrazí. Je zajímavý to, že když jsme si auto kojupili cca před rokem, tak zlobil jen levý panel a to jen zřídka. Zobrazoval a občas se text seknul napůlku a nebo přeskakoval jak kdyby někde škrtaly kontakty. Ostatní panely byly naprosto OK. Až na začátku tohoto léta se přidaly i ostatní zobrazovací displaye. Ale s teplotou to v mém případě asi nesouvisí. Dělá mi to i když ráno vyjíždím ze stínu - chladna - a pak se to během dne střídá - ano, ne, ano, ne, půlka, ano, ne, ano, ne. ..... :)
_________________
V70 II, 96 kW, 2401 ccm, r.v. 2003

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#16 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Lukaso »

No to je ten začáte konce no...tak to je, mě to taky začalo dispayem nalevo, pak se přidaly kontrolky, pak mě občas neukázala kontrolka dálkovejch, no pak se mi jednou uplně displaye vyply...a to přehazování T1 na T2 je také problém toho chipu, taky jsem řešil...:-/
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 85
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Náchod
Vůz: V70 2,4TD, combi, 2003, V70 D5 136kW 06
Bydliště: Náchod

#17 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Toirtap »

A když tedy mluvíte o chipu, mluvíte o jeho kontaktu s deskou? O možnosti opravy přeletováním kontaktů?
_________________
V70 II, 96 kW, 2401 ccm, r.v. 2003

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#18 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od jou81 »

Ano, v souvislosti s tímto mluvíme o špatném pájení deska versus IO, viz nějaké fotky v tématu "Hodiny mění čas"
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 85
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Náchod
Vůz: V70 2,4TD, combi, 2003, V70 D5 136kW 06
Bydliště: Náchod

#19 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Toirtap »

OK, kouknu se na to. Ješetě mě napadla jedna otázka, když jsem dnes seděl v autě. Abych předešel nějaké nechtěné a nevratné deformaci palubky, japak se k přístrojovému panelu dostanu? Je rámeček jen nacvaklý? Nebo jsou někde nějaké šrouby?

Díky.
_________________
V70 II, 96 kW, 2401 ccm, r.v. 2003

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#20 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Lukaso »

1. Volant uplně vysuneš k sobě
2. Jak jsou páčky tak kolem nich jsou gumové kritky, ty uvolnit a směrem nahoru vycvaknout ten kryt co jde od palubky k volnatu
3. rámeček kolem budíků je opravdu nacvaknutý, stačí ho vzít v rozích u skla budíků a tahem k sobě vyndat
4. Samotné budíky drží na 4 torxech v každém rohu
5. nezapomenout že ještě musíš vycvaknout konektor :green:
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 85
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Náchod
Vůz: V70 2,4TD, combi, 2003, V70 D5 136kW 06
Bydliště: Náchod

#21 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Toirtap »

Perfektní postup díky. Předpokládám, že se vymažou hodiny a jiné aktuálně nastavené údaje. Ale to snad bude v pohodě. Jde mi o prověření dříve diskutovaných studeňáků na chipech. Díky.
_________________
V70 II, 96 kW, 2401 ccm, r.v. 2003

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#22 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Lukaso »

Myslím, že se ti nic nevymaže...až budeš ty budíky rozdělávat, tak dej pozor...sice se to na první pohled nezdá ale jsou ze 3 kusů a ještě tak nějak podivně propojených do sebe :-D takže já to dělal tak, že jsem je vyndal, ze zadu odšrouboval všechny šroubky ( chce to nějakej malej křížák ) a když to bylo tak začal rozlouskávat plasty...jenže tam jsou takový ty klasický plastový úchyty, když se koukneš na horní část tak to vypadá že sklo je přidělané jen k bílé části, jenže zespoda uvidíš že i k bílé i k černé...no prostě to asi neokecám, prostě dej bacha až to budeš rozdělávat co k čemu je přidělané aby sis něco neutrhnul :green:

Aby si vyndal "základní desku" musíš vyndat i otáčkoměr, palivoměr...tím, že máš všechny šrouby venku tak jsou volné ale přesto drží, musíš je opatrně vysunout, drží na takových pružinkách, které jsou zároveň kontaktem...
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 85
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Náchod
Vůz: V70 2,4TD, combi, 2003, V70 D5 136kW 06
Bydliště: Náchod

#23 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Toirtap »

A jeeeejej, to vypadá, že budu asi chvilku jezdit bez přistrojovky, až se mi to všechno rozskočí :D
Díky za rady, dám pozor a vědět :)
_________________
V70 II, 96 kW, 2401 ccm, r.v. 2003

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1281
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#24 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Dural8 »

Myslim ze ne Time...:green:
bez palubky to nezamknes.

Nicmene co popisuje Lukas je zbytecne...staci vymontovat, zezadu vysroubovat vsechy viditelne srouby, odendat bily kryt tistaku ( opet zezadu ), opatrne vytahnout cely tistak. Je ze dvou kusu a jednotlive budiky jsou k tistaku propojeny pruzinovyma kontaktama, takze kdyz budes tahat rovne, nic se nestane a zbytek budiku ( rozumnej sklo + maska + svetlovod + pristroje ) Ti zustane v jednom kuse. Cele to zvladnes behem 10ti minut kdyz jsi to nikdy nevidel. Lukas si potreboval procvicit prstiky, tak na to sel z druhe strany :green:
_________________
V60 D4

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#25 V70 II - LC display - rozsypaný "čaj"

Příspěvek od Lukaso »

:green: :green: :green:

tak jsem to nechtěl rozvádět teda dál no...ale tak jooo :) tak jak si to popsal to samo jde a napadlo mě to hned podruhý co jsem je rozdělával ( :green: ), problém je ale v tom, že ne každý je tak zručný jako ty ( rozumněj tím já ) a když se pak snažíš nasunout tu desku zpět, tak nejen že se ti nepovede, ale myslím že si hlavně zkur..íš ty pérka...

ale jak říkám na každej má obě ruce levý :green:
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“