rozdíl v rozvodových řemenech

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
senis
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 16
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#1 rozdíl v rozvodových řemenech

Příspěvek od senis »

Ahoj,

chystam se u meho TDI na vymenu rozvodu. Byla mi nabidnuta sada, ktera ja ovsem z Audi motor AEL 103kW. Rozvodak od kliky na vacku i s kladkou je shodny, avsak na strane od vacky k cerpadlu ma remen pouze 80 zubu ne 81. To ma audi jiny kladky nebo jiny vackovy kolo? Predpokladam tedy, ze mi je tato sada k nicemu. Diky za kazde upresneni. Honza.
_________________
V70-I, 1998, D5252T, Manual
bylo V70-I, 1997, B5254T, AWD, Manual

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#2 rozdíl v rozvodových řemenech

Příspěvek od Honza »

senis píše:Ahoj,

chystam se u meho TDI na vymenu rozvodu. Byla mi nabidnuta sada, ktera ja ovsem z Audi motor AEL 103kW. Rozvodak od kliky na vacku i s kladkou je shodny, avsak na strane od vacky k cerpadlu ma remen pouze 80 zubu ne 81. To ma audi jiny kladky nebo jiny vackovy kolo? Predpokladam tedy, ze mi je tato sada k nicemu. Diky za kazde upresneni. Honza.
Převodovej poměr je danej počtem zubů na kolech. Pokud máe řemen o zub míň, tak je jen kratší což by v podstatě nemělo vadit pokud VW nemá menší napínací kladky. Ale odborníci ti řeknou asi víc.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1325
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#3 rozdíl v rozvodových řemenech

Příspěvek od Daniel Kout »

senis píše:Ahoj,

chystam se u meho TDI na vymenu rozvodu. Byla mi nabidnuta sada, ktera ja ovsem z Audi motor AEL 103kW. Rozvodak od kliky na vacku i s kladkou je shodny, avsak na strane od vacky k cerpadlu ma remen pouze 80 zubu ne 81. To ma audi jiny kladky nebo jiny vackovy kolo? Predpokladam tedy, ze mi je tato sada k nicemu. Diky za kazde upresneni. Honza.
Budu řešit to samé a budu vděčný za každou radu. Co všechno budeš měnit? Celou sadu (předek i zadek), vč. vodní pumpy? Pokud můžeš uveď cenu, za kterou jsi dostal nabídku. Díky Dan
_________________
S90 B5

senis
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 16
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#4 rozdíl v rozvodových řemenech

Příspěvek od senis »

Ahoj, jsou to remeny Contitech (2x) a kladky jsou Ruville (3x)+ vodni pumpa Dolz a za vse 4500KC, coz mi prijde docela fajn. Jen zjistit jestli je 80z OK. Honza
_________________
V70-I, 1998, D5252T, Manual
bylo V70-I, 1997, B5254T, AWD, Manual

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#5 rozdíl v rozvodových řemenech

Příspěvek od David Patočka »

80 zubů nevadí,cena je slušná,až velkoobchodní.Pokud to budeš dělat sám,tak v pohodě.Pokud to bude dělat někdo jinej,tak bude dozajista rád,že máš vlastní materiál :lol:,ale to už je jinej příběh.
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“