Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
MartinXC90
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 33
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Žilina

#1 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od MartinXC90 »

Chcel by som vediet, ci mozem osadit originalne Xenonove svetlomety namiesto originalnych halogenovych a kde zapojit cidla naklonu auta atd. Je potrebna vymena aj riadiacej jednotky?

Dakujem za rady.
_________________
XC90, T5, 2004

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#2 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od Peťo-goalie »

Treba kupit nove svetlomety urcene pre xenonove vybojky+ oficialne namontovat v autorizovanom servise aj so zapisom do TP-treba dovybavovat na OU odbor dopravy.

marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 912
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od marra »

pokud se nepletu tak autorizovany servis ti nic takoveho nenainstaluje, auto je vybaveno od vyrobce a xenon si myslim, neni v dodatečne vybavě....
_________________
VOLVO C70 2.5 T aut. r.v. 1998. vstřiky 440ccm 19" turbo s provozem na E85
VOLVO 850 2.3 T5 20V r.v. 1996 man.R.I.P
50°06´18.15"S 14°21´31.50"V

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#4 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od Peťo-goalie »

marra píše:pokud se nepletu tak autorizovany servis ti nic takoveho nenainstaluje, auto je vybaveno od vyrobce a xenon si myslim, neni v dodatečne vybavě....
Marra ked o tom nic nevies tak nepis. Ak existuje seriovy model XC90 so zabudovanymi xenonovymi svetlometmi+vybojkami, je moznost po dohode s autor. servisom Volvo vykonat odbornu montaz s naslednym zapisanim do TP po suhlasnom stanovisku OU odbor dopravy. Toto plati na Slovensku.
OK?

marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 912
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od marra »

goalie píše:
marra píše:pokud se nepletu tak autorizovany servis ti nic takoveho nenainstaluje, auto je vybaveno od vyrobce a xenon si myslim, neni v dodatečne vybavě....
Marra ked o tom nic nevies tak nepis. Ak existuje seriovy model XC90 so zabudovanymi xenonovymi svetlometmi+vybojkami, je moznost po dohode s autor. servisom Volvo vykonat odbornu montaz s naslednym zapisanim do TP po suhlasnom stanovisku OU odbor dopravy. Toto plati na Slovensku.
OK?
přečti si co jsi napsal

Ak existuje seriovy model XC90 so zabudovanymi xenonovymi svetlometmi+vybojkami

když je tam ma zabudovany cak co tam chceš ještě montovat?????????????
_________________
VOLVO C70 2.5 T aut. r.v. 1998. vstřiky 440ccm 19" turbo s provozem na E85
VOLVO 850 2.3 T5 20V r.v. 1996 man.R.I.P
50°06´18.15"S 14°21´31.50"V

marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 912
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od marra »

goalie píše:
marra píše:pokud se nepletu tak autorizovany servis ti nic takoveho nenainstaluje, auto je vybaveno od vyrobce a xenon si myslim, neni v dodatečne vybavě....
Marra ked o tom nic nevies tak nepis. Ak existuje seriovy model XC90 so zabudovanymi xenonovymi svetlometmi+vybojkami, je moznost po dohode s autor. servisom Volvo vykonat odbornu montaz s naslednym zapisanim do TP po suhlasnom stanovisku OU odbor dopravy. Toto plati na Slovensku.
OK?
ale klidně mě pouč....
_________________
VOLVO C70 2.5 T aut. r.v. 1998. vstřiky 440ccm 19" turbo s provozem na E85
VOLVO 850 2.3 T5 20V r.v. 1996 man.R.I.P
50°06´18.15"S 14°21´31.50"V

Pablo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 275
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#7 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od Pablo »

Marra o tom ví myslím dost, ale asi je to míněno tak, že když už existuje možnost bi-xenonů, nebo aktivních bi-xenonů, tak by je mohl servis vyměnit za stávající halogeny, ne? Nebo to není technicky možné? Pokud to je vzájemně zaměnitelné, věřím že servis to velice rád vymění...
Model 2004 asi neměl sériově xenony...nevím...netuším...ale jinak by se asi MartinXC90 takhle neptal...
_________________
945GL B230FD/M47 1993

MartinXC90
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 33
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Žilina

#8 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od MartinXC90 »

Please - nehadajte sa.


Model XC90 2004 mal seriovo aj Xenonove svetla (ale ja mam halogeny).

Ak by som chcel vymenit xenony do halogenovych svetlometov (co nechcem), tak musim splnit:
- ostrekovanie svetiel = mam
- automaticke nastavovanie vysky svetiel = tazko realizovatelne na halogenovych svetlometoch
- doplnit sensory naklonu vozidla (je ich 5 alebo 6)
Ale to nie je spravne...

Takze sa mi javi spravnejsie kupit original svetlomet pre xenon. vybojky (napr. ebay.de) a musim splnit:
- ostrekovanie svetiel = mam
- automaticke nastavovanie vysky svetiel = doplnit sensory naklonu
- zistit ci je potrebna vymena riadacej jednotky (kam sa napajaju sensory naklonu)
- a ci RJ bude schopna regulovat svetlomety v zavislosti od naklonu vozidla

Takze otazka znie:
1.) Zapisuju sa Xenony do TP?
(Vraj nie - policajt a technik STK sa takto vyjadrili = podla toho schvalenie od uradov nie je potrebne)
2.) Je mozne pripojit sensory naklonu na riadiacu jednotku s halogenovymi svetlami?
(Vraj nie - technik VOLVO)
3.) Viete kde su umiestnene tieto sensory naklonu pre celom aute?
(Zatial som to nikde nenasiel)


Dakujem za odpovede, pripadne aj vysvetlenie.


Autorizovany servis mi to namontuje tiez, ale moze to urobit aj iny servis, pripadne aj sam doma. Pokial mam aj ostrekovace svetiel - tazko by mi niekedy prisli na to, ze tam mali byt ine svetla. (a budem mat vsetko plne funkcne ako na originale).

(Btw. co sa ku mne dostalo - tak na auto s mojim rokom vyroby nebude potrebne schvalovanie uradov - a preto ani doklad o odbornej montazi atd. Som technicky zdatny a okrem spravneho nastavenia vysky svetiel (len v servise) nebudem servis potrebovat.)
_________________
XC90, T5, 2004

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#9 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od Peťo-goalie »

MartinXC90 píše:Please - nehadajte sa.


Model XC90 2004 mal seriovo aj Xenonove svetla (ale ja mam halogeny).

Ak by som chcel vymenit xenony do halogenovych svetlometov (co nechcem), tak musim splnit:
- ostrekovanie svetiel = mam
- automaticke nastavovanie vysky svetiel = tazko realizovatelne na halogenovych svetlometoch
- doplnit sensory naklonu vozidla (je ich 5 alebo 6)
Ale to nie je spravne...

Takze sa mi javi spravnejsie kupit original svetlomet pre xenon. vybojky (napr. ebay.de) a musim splnit:
- ostrekovanie svetiel = mam
- automaticke nastavovanie vysky svetiel = doplnit sensory naklonu
- zistit ci je potrebna vymena riadacej jednotky (kam sa napajaju sensory naklonu)
- a ci RJ bude schopna regulovat svetlomety v zavislosti od naklonu vozidla

Takze otazka znie:
1.) Zapisuju sa Xenony do TP?
(Vraj nie - policajt a technik STK sa takto vyjadrili = podla toho schvalenie od uradov nie je potrebne)
2.) Je mozne pripojit sensory naklonu na riadiacu jednotku s halogenovymi svetlami?
(Vraj nie - technik VOLVO)
3.) Viete kde su umiestnene tieto sensory naklonu pre celom aute?
(Zatial som to nikde nenasiel)


Dakujem za odpovede, pripadne aj vysvetlenie.


Autorizovany servis mi to namontuje tiez, ale moze to urobit aj iny servis, pripadne aj sam doma. Pokial mam aj ostrekovace svetiel - tazko by mi niekedy prisli na to, ze tam mali byt ine svetla. (a budem mat vsetko plne funkcne ako na originale).

(Btw. co sa ku mne dostalo - tak na auto s mojim rokom vyroby nebude potrebne schvalovanie uradov - a preto ani doklad o odbornej montazi atd. Som technicky zdatny a okrem spravneho nastavenia vysky svetiel (len v servise) nebudem servis potrebovat.)
TO Marra myslene to bolo ze ak existuje aj seriovy model s namontovanymi xenonmy..
TO Martin musi Ti to OÚ odbor dopravy schvalit a zapisat do TP.-ake podmienky musi auto splnat a kto Ti to moze namontovat Ti urcuje OÚ.
Pokial viem montaz musi vykonat servis Volvo. Bez zapisu do TP je akakolvek montaz aj ako popisujes nelegalna-nehladiac na funkcnost a Tvoju odbornost pri montazi

marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 912
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od marra »

goalie píše: TO Marra myslene to bolo ze ak existuje aj seriovy model s namontovanymi xenonmy..
to vim taky ale ja mluvil o tom že pokud to auto nema od vyroby xenon tak ho tam prostě nenamontuji protože CEM (kde je nahrana veškera vybava vozu) nema SW xenonu, nikde jsem nenašel žeby xenon byl dodatečnou vybavou jestli ano tak jsem blbě hledal a technici autorizovaneho servisu mě opraví. Pač sem stejně koukaj.
_________________
VOLVO C70 2.5 T aut. r.v. 1998. vstřiky 440ccm 19" turbo s provozem na E85
VOLVO 850 2.3 T5 20V r.v. 1996 man.R.I.P
50°06´18.15"S 14°21´31.50"V

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#11 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od Peťo-goalie »

marra píše:
goalie píše: TO Marra myslene to bolo ze ak existuje aj seriovy model s namontovanymi xenonmy..
to vim taky ale ja mluvil o tom že pokud to auto nema od vyroby xenon tak ho tam prostě nenamontuji protože CEM (kde je nahrana veškera vybava vozu) nema SW xenonu, nikde jsem nenašel žeby xenon byl dodatečnou vybavou jestli ano tak jsem blbě hledal a technici autorizovaneho servisu mě opraví. Pač sem stejně koukaj.
Takze este raz musi oficialne poziadat OÚ odbor dopravy a ten mu povie co treba. Podla mojich skusenosti sa bude jednat o prestavbu a OÚ bude vyzadovat suhlasne stanovisko dealera Volvo a nasledne sa OÚ vyjadri ci suhlasi a ak bude OÚ suhlasit moze si to dat namontovat zase len ofic. zastupcom Volvo. :palec: :mrgreen:

marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 912
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od marra »

ale stále mu bude deset razitek na papíře k ničemu když to dealer nenamontuje :idea:
_________________
VOLVO C70 2.5 T aut. r.v. 1998. vstřiky 440ccm 19" turbo s provozem na E85
VOLVO 850 2.3 T5 20V r.v. 1996 man.R.I.P
50°06´18.15"S 14°21´31.50"V

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3745
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#13 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od wickey »

evidentne kazdy mluvite o necem jinem - marra se vyjadruje k technicke strance veci a goalie se ohani papirma (jako vzdycky)
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#14 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od Peťo-goalie »

wickey píše:evidentne kazdy mluvite o necem jinem - marra se vyjadruje k technicke strance veci a goalie se ohani papirma (jako vzdycky)
:shock: Ak sa to technicky neda tak sa k tomu asi zastupca znacky Volvo patricne vyjadri, netusim o co Ti ide :neutral:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 21
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha Západ

#15 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od maktom »

Moje trocha informací do dizkuze: hardware se možná dá namontovat, možná se světla dokonce rozsvítí, nikdy ale nebudou fungovat podle předpisů, to jest automatické naklápění nelze oživit. Důvod je prostý: tento software je nutné nakonfigurovat k vozu v centrálním počítači Volva a pak stáhnout do vozu, ale pokud nejsou xenony už z výroby, tak máte smolíka, konfigurovat nelze. Už jsem se na to dříve ptal na V70 a toto je info od českého importéra,platí i pro XC90. No a schválit xenony bez naklápění? V Čechách ofiko nelze, na Slovensku nevím.
_________________
V70 2,4T 2002

GDPR_user

#16 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od GDPR_user »

maktom píše:Moje trocha informací do dizkuze: hardware se možná dá namontovat, možná se světla dokonce rozsvítí, nikdy ale nebudou fungovat podle předpisů, to jest automatické naklápění nelze oživit. Důvod je prostý: tento software je nutné nakonfigurovat k vozu v centrálním počítači Volva a pak stáhnout do vozu, ale pokud nejsou xenony už z výroby, tak máte smolíka, konfigurovat nelze. Už jsem se na to dříve ptal na V70 a toto je info od českého importéra,platí i pro XC90. No a schválit xenony bez naklápění? V Čechách ofiko nelze, na Slovensku nevím.
A kdo kdy pozná že to není origo??? :shock:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 21
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha Západ

#17 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od maktom »

Každý vůz má vždy v systému něco jako rodný list s výbavou vozu. Některou výbavu údajně není možné měnit, a proto pro vůz bez xenonů počítač nedovolí natáhnout soft pro xenony, protože je nemá v rodném listě. Samozřejmě nepozná, co tam namontuješ, akorát není možné funkci oživit. Pro spoustu věcí je soft měnitelný, pro xenony ne, švédi tuto možnost zablokovali. Mluvíme samozřejmě pouze o diskutovaných xenonech originál.
_________________
V70 2,4T 2002

MartinXC90
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 33
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Žilina

#18 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od MartinXC90 »

dakujem maktonovi

Potvrdil si mi tym, ze naozaj je potrebna vymena riadiacej jednotky, inak to nejde. A to nebudem riesit.


Alebo Vas napada:
- vlastnu riadiacu jednotku iba pre Xenonove svetla (nezavisla od RJ auta)
- gyroskopy
- 5 sensorov naklonu
- atestacia

Co vy na to? :-)
_________________
XC90, T5, 2004

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 21
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha Západ

#19 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od maktom »

Martine, já myslím, že by nepomohla ani nová řídící jednotka. Auta jsou vedený všude podle VINu, pokud vyměníš novou řídící jednotku, tak ti ji stejně budou registrovat a nahrávat na stejný VIN. Každý má svůj VIN až do smrti vozu. Teda mimo ty svařence z více aut dohromady, ty si pak asi můžou VIN vybrat. :) Snad příjdeš na přijatelný neorigo řešení.
_________________
V70 2,4T 2002

MartinXC90
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 33
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Žilina

#20 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od MartinXC90 »

Mas pravdu, nova RJ nie je uplne domyslene...

Neorigo riesenie (?) - ale chcem aby splnalo vsetky parametre rovnako, akoby to boli original svetla a potom si to dam schvalit.

Uvidim, ale niekoho napadne nieco dobre - urcite mi dajte vediet :-)
_________________
XC90, T5, 2004

Kein
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1584
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo S80 3.2
Bydliště: Ostrava

#21 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od Kein »

Ja mam ve sve 850 dobastlene xenoni a nejradsi bych je vymenil za normal...akorat stim jsou starosti na technicke a o to ze to trosku lepe sviti mi ani nejde...
_________________
Je: Volvo S80 3.2 AWD, 179kw, 2012
Bylo: Volvo S80, D5, 120kw, 2002, D5244T
Bylo: Volvo V70 2.0, T5, 166kw, 1998, B5204FT
Bylo: Volvo 850 2.0, T5, 155kw, 1995, B5204T

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 21
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha Západ

#22 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od maktom »

Ještě jednu radu: já jsem taky xenony vzdal. Pak jsem náhodou dostal jako vzorek halogenky Osram Night Breaker. Oproti originál halogenkám opravdu svítí o dost líp, bohužel mají kratší životnost. V Čechách se 2 kusy seženou na internetu do 500 Kč. Zkus si koupit aspoň jednu a dej ji do jedné lampy a pak střídavým zakrýváním světel dobře uvidíš rozdíl. Zkoušel jsem to takhle, viděl rozdíl tak 10m v dosvitu a dal jsem je tam. A tak je dnes má i manželka a táta na Oktávce. Pokud máš na autě normální halogenky, tak to za pokus stojí.
Světlu zdar.
_________________
V70 2,4T 2002

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#23 Originalni Xenony na XC90 namiesto Halogen

Příspěvek od Peťo-goalie »

MartinXC90 píše:Mas pravdu, nova RJ nie je uplne domyslene...

Neorigo riesenie (?) - ale chcem aby splnalo vsetky parametre rovnako, akoby to boli original svetla a potom si to dam schvalit.

Uvidim, ale niekoho napadne nieco dobre - urcite mi dajte vediet :-)
Plati to co som napisal vyssie, ak to chces mat legalne tak musis poziadat OÚ odbor dopravy v mieste bydliska a potom vid vyssie.
Realne sa to vsak neda oficialne inak vybavit.
Jedine neorigo, neschvalene, cize ilegalne.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“