Zabezpecenie volvika proti kradezi

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#1 Zabezpecenie volvika proti kradezi

Příspěvek od Peťo-goalie »

Takze zaujima ma ako mate kto zabezpecene svojho milacika -aky alarm a pod musim sa pre nieco rozhodnut tak bysom rad ziskal nejaky prehlad. Dakujem

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 38
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha

#2 Zabezpecenie volvika proti kradezi

Příspěvek od kwak »

můj volvík má už za fabriky alarm, který onehdá vzbudil celé sídliště ..viz viewtopic.php?f=9&t=12801&hilit= jen mne ne :P. A i kdyby mě vzbudil, nedovedu si představit, jak v pyžamu pronásleduju lupiče... takže praktická využitelnost alarmu není až zas tak moc vysoká.. seběhnou se lidi a zloději utečou.. jenže to už je auto rozmlácený a všechno, co se dá ukrást, ukradený.. pokud jdou pro auto, jdou najisto a to už si pak s alarmem /jakýmkoliv/ budou vědět rady , s imobilizérem, zámkem na volant a jinejma srandičkama taky. Ale volva do roku 2004 se moc nekradou. Na to, aby nepokoušelo ožralou mládež, aby si ho pučila a omotala ho kolem nejbližšího stromu, stačí imobilizér. Hodila jsem na to téma řeč s orgány, kteří přijeli "řešit" mou trapnou příhodu... Z toho, co říkali, vyplývalo : 1. je dobré mít centrál bez zámků na dveřích ... půjdou vám po okýnkách, to stojí míň. 2. "bezpečnostní fólie" na sklech jsou úplně k ničemu, okna se nerozbíjejí cihlou, vydloubávají se šroubovákem. 3. Pokud chce někdo vaše krásná alu /titan/ kola, nebo vymazlené pneumatiky, máte prostě smůlu, profíci přijedou, dají vám auto na cihly za 5 minut a alarm ani nevzdechne.
Funguje: mít auto, co se nekrade /to máme skoro všichni :P/ nic v něm nenechávat .. a mít hnusný odpudivý kola a gumy /kdo by to svýmu volvíkovi udělal, že.. já ho na zimu vyzbrojila nejhnusnějšíma diskama a .. už se těším, jak nahodím hlíny :P/.
Co jiného.. nějakej sledovací satelitní čip? Než se ráno vzbudíte, kontaktujete firmu /ani nevím, jestli jsou takové firmy u nás/ je auto už rozebrané a čip už našli a zničili, nebo /nepravděpodobné/ už je někde na cestě na ukrajinu a než zalarmujete pohraničníky /veselá představa.. no nic/, už se bude prohánět někde po kazašských stepích.. ale to jen kdyby šlo o auto za desetinásobek ceny toho, o čem tu jde řeč...
_________________
S40 2.0 T r.v. 2003, automat

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2595
Registrován: 17 roků
Vůz: V960, B6304F, 1992
Bydliště: Piešťany/Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Zabezpecenie volvika proti kradezi

Příspěvek od Sergej »

Metod je vela, ale plati ze cim znackovejsi alarm,tym lepsie ho zlodeji poznaju. Najbezpecnejsie metody spocivaju v montazi skrytych vypinacov (aj dialkovo ovladanych), napriklad na napajanie palivoveho cerpadla. Na starsich autach sa tiez dala spinacom vyskratovat CAN zbernica, avsak nove auta tento zasah nemusia rozchodit. Pripadne pri automatickej prevodovke znemoznenie vypnutia P polohy...
Profici napriklad nosia zo sebou nahradne riadiace jednotky, takze ofiko imobilizer je ti nanic.
Avsak ked sa niekto rozhodne ukradnut tvoje auto, tak pride s odtahovkou a to ti nepomoze asi nic.
_________________
Je:V960TURBOB204FT1991V960GLEB6304F1992
Bolo:V940SEB200FT1992V760GLED24T1985
Oprava pristrojoviek 2xx/7xx/9xx

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 88
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: SVK_BA

#4 Zabezpecenie volvika proti kradezi

Příspěvek od pedro5585 »

Presne tak, namontuj si skryty vypinac. :)
Ale ked ti ho budu velmi chciet slohnut (co ti neprajem) tak ti nepomoze nic...pozri sa na youtube.com ako likviduju v priebehu par sekund hociake zabezpecenie auta... :shock:
_________________
Volvo V70 2.5 LPT 1997 manual
Volvo C70 T5 cabrio 2000 automat
Saab 9-5 Turbo6 Aero XWD 2011

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#5 Zabezpecenie volvika proti kradezi

Příspěvek od Honza »

kwak píše: Co jiného.. nějakej sledovací satelitní čip? Než se ráno vzbudíte, kontaktujete firmu /ani nevím, jestli jsou takové firmy u nás/
Takové firmy jsou a dost dobrý. Asi před rokem tady šlohli o půlnoci nějakýho bramboráka se setelitem, páníček ráno čuměl když mu auto přivezli od Tábora.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#6 Zabezpecenie volvika proti kradezi

Příspěvek od travex »

alarmu se da sehnat bezpocet, ale sirena je dnes k nicemu, nikdo na ni nereaguje, takze bud alarm + pager nebo rovnou GSM... ve spojeni s GSP a GPS si muzes vyheldavat auto sam, ale pokud chtel moznost vyhledani tak si poridim u firmy vcetne dohledu (skoda ze je to tak drahe)...

u prvni moznosti doporucuju magicar nebo crime stopper, hlavne nenechavat montovat firmou, ale pekne sam a jeste trochu vylepsit aby meli zlodeji vetsi radost kdyz selzou jejich postupy a navic nemuzou najit spravny draty nebo krabici...

PS: stale ale plati, ze kdyz ti budou chtit ukrast auto, tak ti ho proste ukradnou... kdyz nevyjde prvni pokus a zajem je dfost velkej tak podruhe uz si prijedou rovnou s jednou rukou dlouhou... (takhle prisel soused o svoji vychytanou hondu... jeden den ho vzbudil pager tak jim to sel se zelezem v ruce vysvetlit... se svejma zelezama v ruce mu vysvetlili, ze si auto stejne vezmou a do tri dnu bylo fuc...)
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Bobika
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 332
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Strakonice

#7 Zabezpecenie volvika proti kradezi

Příspěvek od Bobika »

Z toho plyne, že investice do alarmu jsou vyhozený peníze, což už tvrdím hodně let. Jediné do čeho bych investoval, je zámek řadičky proti náhodným opilcům a skrytý vypínač (obojí mám a to mi stačí). Vše ostatní je k ničemu.
_________________
Bobika
BYLO - Volvo 850 T5R "Pampeliška", 1995, 2.3 l, B5234T5, M56, 300 PS, 262 000 km, NEW turbo Mišivbuši

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#8 Zabezpecenie volvika proti kradezi

Příspěvek od Jarda S40 »

Inu já tam mám origo alarm a imo a zámek řadičky, krom toho to zamykám do garáže u domu, hlídá tu jeden 40kg Knírač, který má za úkol mě vzbudit v případě že něco, no a pak by se asi už opravdu střílelo. Brokový automat je na obranu obydlí sviňa :lol: Jo a krom toho mám ještě 40-ku pojištěnou, takže v případě krádeže (úspěšné) na tom nebudu škodný.
Pokud bych neměl garáž a parkoval na sídlišti, tak asi bych přidal ten skrytej vypínač a doporučil bych ještě jedině snad tu dobrou pojistku. I když bych potom asi neměl auto jako S40, spíš jenom 240-ku. Pager je dobrá věc, ale znám spousty historek o tom, jak majitel vyběhl s klíči ven, dostal nakládačku, klíče mu vzali a odjeli s autem. Vše teda jen z doslechu.
Kamarád doporučuje pager s doplňkovou funkcí dálkového blokování palivového čerpadla. Jeho idea je taková, že po zaznění alarmu vykoukne z okna, počká až zloději vyjedou z řady a pak auto zablokuje, aby bylo nápadné. Mezitím zavolá policii. Ale neměl možnost to vyzkoušet, bohudíky.

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#9 Zabezpecenie volvika proti kradezi

Příspěvek od travex »

blkoace muze fungovat i nezavisle na uzivateli, tzn auto se dostane mimo dosah ovladace (pageru) a prestane jet...
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#10 Zabezpecenie volvika proti kradezi

Příspěvek od Jarda S40 »

4Travex - taky dobrej nápad :palec:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 133
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Zlín

#11 Zabezpecenie volvika proti kradezi

Příspěvek od Pavel-K »

Něco podobného mám....., jinak Lupara a automat z Baikalu na blízko, 1911 a Stín z Okna a na dvoře krásné osvětlení ze 2, příp. 3 reflektorů. Na delší vzdálenosti by se taky něco našlo..... ;-)
Jinak, že moje zabezpečení auta není špatné jsem poznal, když na jedné banalitce v jednom nejmenovaném servisu.. strávili den, neozývali se..... tak jsem se tam rozjel a co nevidím, rozebraného půl motroru, svíčky na stole a zkoušeli a zkoušeli a ono to nejelo a nejelo.... zapomněl jsem to vyřadit, od té doby si na to dávám pozor....
_________________
Pavel VOLVO V40 1,8i, 92kW, B4184SM, 99

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#12 Zabezpecenie volvika proti kradezi

Příspěvek od Jarda S40 »

Pavle na dálku mám variabl 4-12 x 60 na hlavni pušky, ale tak daleko neujedou :lol: Na blízko používám raději noční vidění, je to míň nápadné a mám z toho dobrej pocit výhody překvapení :palec:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 133
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Zlín

#13 Zabezpecenie volvika proti kradezi

Příspěvek od Pavel-K »

:palec: :lol:
Tak to jsem máčka, mám jen 6x40 s Red DOtem a podsvětleným křížem... prostě v rámci zákona.... ;-) ;-) ještě teď mám kašel jak jsem s ním proseděl sobotní noc na posedu a zase nic....
_________________
Pavel VOLVO V40 1,8i, 92kW, B4184SM, 99

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#14 Zabezpecenie volvika proti kradezi

Příspěvek od Jarda S40 »

Aspoň nemáš výčitky, žes zabil nějaké zvířátko :palec:

P.S. Pavle, kolik Volv máš uložených v ceně zbraní? :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 133
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Zlín

#15 Zabezpecenie volvika proti kradezi

Příspěvek od Pavel-K »

Jsme už silně OT, budeme smazáni, ale zase to není tak hrozné.... s tou cenou, jsou to spíš miláčkové, než cenné kousky, spíš je problém s optikami a kolimátory, tam to bude darda..... :D .
Ale jinak jako spousty z nás, Standa, Jirka a tak :D mám šikovného a hodného strýčka, který kdysi pověsil svého koníčka na hřebík a to na můj.....
_________________
Pavel VOLVO V40 1,8i, 92kW, B4184SM, 99

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#16 Zabezpecenie volvika proti kradezi

Příspěvek od Jarda S40 »

Tak to já bohužel jen nakupoval. Raději nepočítám.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“