Otázka, na kterou neznám odpověď

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Giew
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 428
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Popovice
Vůz: S80 2.5T 08', M66, D5T5 Stage 2 170kW

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Giew »

Zvlášť v kombinaci s tím plynem, jestli víš, že to dělá to přepínání, tak bych z toho nebyl nijak moc rozrušený. Vnímáš ten misfire i při jízdě, že to cukne?
_________________
Zlaťák S80 2.5T D5T5 Stage 2, 170kW, 2008
Bylo:
Stříbrňák V40 1.9DI 85kW 2004
Černej S80 D5 136kW 2007

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Romulusw »

Jo, když je to plynem, tak jo. Od začátku jsem si říkal, že to mohli udělat tak, že pro přepnutí by byla vložena ještě podmínka - plynový pedál 0%

Pak by to bylo technicky "čisté" :-)

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 2945
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Vapik »

Nevím jaké máš lpg ale ty podmínky se u většiny dají nastavit. Stag má třeba při překročení nastavených otáček směrem nahoru nebo dolů, všechny válce najednou nebo v definovaném pořadí a samozřejmě teplota chladící kapaliny. Pokud si s tím chceš hrát tak kabel můžu půjčit mám asi 13 typů, software se válí po těch internetech, akorát tartarini je problém. Ten jsem ještě nesehnal a to mě přitom zajímá nejvíc :-(

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Romulusw »

Mám tam stefanelli, ale nevím, jestli je ekonomické se s tím vůbec zabývat :-)

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 2945
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Vapik »

Kabel mám tak pokud se rozmyslis klidně se ozvy.

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Romulusw »

Dík za nabídku. Uvidíme, třeba se budu nudit a pak na to dojde :-D

Tomas78
Offline
Příspěvky: 1079
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Tomas78 »

Trošku zbytečný dotaz, spíše blbost, ale... stručně :D Kotvil jsem polici do SDK, a jedna díra mi vyšla do profilu. Normálně bych to provrtal a hmoždinku dal i tak skrz. Jenže ... vrtáky mám na chatě, tak jsem to chytil (provizorně) vrutem 5-kou do toho nosníku s tím, že to později předělám. Kupodivu to drží pěkně :roll:

A teď ten dotaz: je někde standardizovaná únosnost šroubu v plechu (obecně)? Samozřejmě je rychlejší to předělat, než nad tím dumat :D Ale zajímalo by mne to z technického hlediska. Šrouby apod. není problém najít, ale tenhle typ spojení nic.

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Romulusw »

Hlavní otázka, jak je ten šroub namáhaný? Na střih, nebo na tah?

Pokud je to na střih a je to vrut s velkým průměrem 5 mm, tak průřez materiálu bude kolem 7mm2.

Pevnost ve střihu je zhruba polovina pevnosti v tahu, což je u běžné konstrukční oceli nad 50kg na mm2

U těchto šroubů to bude tak 70. Polovina je 35 kg/mm2 a 7mm2 má 245 kg na střih a 500kg na tah.

Je to zašroubované v tenkém plechu, který by na střih 245kg asi udržel, ale 500 v tahu určitě ne.

Tomas78
Offline
Příspěvky: 1079
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Tomas78 »

Děkuji za velmi podrobnou odpověď. To koukám, jaký máš přehled - to jsou opravdu dobré a v praktické pomůcky na rychlý výpočet :good: Já si to (s dovolením) napíšu do své "knihovničky", to se hodí :)

Konkrétně jsem kotvil poličku, ale to je takový ničemný případ, skoro nestojí za zmínku. Jediné její plus je design, jinak absolutně nevhodná do SDK. Při tomhle uspořádání jsou vruty namáhané řekl bych kombinovaně na tah a střih, hlavně je to přes páku. Mnohem lepší by byla polička s konzolou.

Hmoždinky Fischer UX 6x35 i 8x50 v SDK dají 0.1 kN myslím ve všech směrech, pak se dělá ještě DuoPower ta má 0.15 kN, což je taky nic moc, prostě SDK. Tak jsem si říkal, že ten vrut přímo doprostřed profilu (zrovna to vyšlo) bude lepší jak ta hmoždinka. A to mne vlastně navedlo k tomu, že u tohohle způsobu kotvení nevím, jak se to počítá. Tady bude limit ten SDK profil (tloušťka 0.6mm), ale ta pomůcka do budoucna je fajn :)

Ještě jednou děkuji :wink:

Pro představu:
image.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4895
Registrován: 5 roků 3 měsíce
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od PetrXC70 »

Malá má podobnou poličku v pokoji nad postelí, cca 2m dlouhou, 30cm hloubka, 8 vrutů a polička je napěchovaná hračkama :D
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Tomas78
Offline
Příspěvky: 1079
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Tomas78 »

A je to v SDK? Já měl tuhle polici v minulém bytě a malý když byl malý (cca 3.5 roku) vylezl na židli a téhle police se chytil a zhoupl se na ní dolů. Sádroš to ... nedal ... :)
EDIT: Ikea už taky má polici dává upozornění, že do SDK zatížení max 5 kg. Sádrokaron mi nevadí, ale v tomhle je na prd

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Romulusw »

Jo, tuhle polici znám :-) montoval jsem jí známýmu do ložnice.

A IKEA ta mě doslova nas.ala, protože jsem začal shánět nová čela k šuplíkům do kuchyně, která je asi 15 let stará.
Mám čela (bodbyn, takže ani upravit to uříznutím nepůjde) 60cm široká a výška 12,5cm 25,5 cm a 30,5 cm
Dnes se prodává stejný design, ale výška 10cm, 20cm a 40cm

Aby to nebylo úplně jednoduché, tak změnili i výšku korpusu asi o osm centimetrů a v něm i rozteče montovacích děr pro pojezdy.

Prostě to je na zabití. Asi to půjde převrtat, ale bude to opruz jak sviňa :bad:

Tomas78
Offline
Příspěvky: 1079
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Tomas78 »

No, to nepotěší ... držím Ti palce ... :wink:
Já už se musím taky dokopat koupit některé exponované díly (čela apod.) k nábytku v obýváku do rezervy, než zase změní výrobní řadu. Hodí se to, zvláště s menšími dětmi :D

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Romulusw »

Ty čela šuplíků mají jednu obrovskou nevýhodu, jak jsou tvarově členité, tak se snadno častým mytím na hranách poruší i naprosto neznatelně lak a vlhkost která začne pronikat do MDFky ji nabobtná a už to jede.
Kdyby to bylo ze dřeva, tak se to nikdy nestane (nebo by se to dalo snadno přelakovat), ale zase byto nestálo tak málo, co to stojí.

Tomas78
Offline
Příspěvky: 1079
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Tomas78 »

Dřevo je dřevo, taky v kuchyni mám MDF, 14 let, ale drží to zatím. Ale vidím to jinde, přesně jak píšeš - ta vlhkost postupně pracuje. Koukal jsem ze zvědavosti na ten Bodbyn, pokud by to nešlo napasovat, tak by to myslím zvládnul i truhlář podle vzoru. Jen by to asi bylo dražší, i když ona ta Ikea už dnes taky není úplně levná.

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Romulusw »

Vyřešeno :-)
Hornbach prodává sadu čel ve třech dekorech za1250,- jen to spodní největší dolů přesahuje o 7 cm, ale to vubec nevadí. Díry samozřejmě nesedí, ale svrtal jsem to přes ty staré a sedí to jak pr... na hrnec.
Akorát musím dát jiné úchyty, tyhle se tam barevně nehodí, nebo je stříknu nějakou tmavší hnědou. Musí to být nějaký teplý odstín.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Tomas78
Offline
Příspěvky: 1079
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Tomas78 »

Ty jo, tak to se FAKT povedlo :good: :good: :)

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvky: 833
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od THOmasoj »

Romulusw: teda ty se s tím nemažeš. V 8:30 tady jela diskuze a ve 14:00 máš namontováno. Pěkný :good:
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Romulusw »

To víš, penzista :-D Ti si dokážou vymyslet práci, jen aby mohli vykřikovat, jak vůbec nemají žádný čas :wink:

Jo a jsem teprve v půlce. Večer to bude hotové i s naštelováním spár.

jirka87
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvky: 2182
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od jirka87 »

Nemeli by jste tip na vanocni darek pro dite 4-5let ? Chlapec.

Neco co rozviji samostatnost, logicke mysleni....On nevydrzi nic delat sam. Jedine tak chvili Lego a Albi tuzka/knizky. Je chytry, ale naprosto nesamostatny. Je velice tezke ho donutit aby neco delal sam a ve finale to vetsinou skonci tak, ze je treba mu velmi durazne rict, at si hraje sam, nebo ze mi uz rupnou nervy. To kdyz neudelam, reknu mu at si hraje sam a za 5min slysi clovek z pokoje : "tatiiiiii" ....To musim odbourat.

Merkur apod ne...

selap
Ověřený
Offline
Příspěvky: 1315
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 III D3 AT '12

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od selap »

Vraz mu do ruky mobil, pak už o něm neuslysíš i když bys rád.
_________________
V70III D3 aut. 2012
bylo 760 GLE 2.4 TD 1986,V70I 2.4 Tdi 1999, V70II 2.5TDI 01 man.

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4895
Registrován: 5 roků 3 měsíce
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od PetrXC70 »

jirka87 píše: 06 pro 2023 14:46 Nemeli by jste tip na vanocni darek pro dite 4-5let ? Chlapec.

Neco co rozviji samostatnost, logicke mysleni....On nevydrzi nic delat sam. Jedine tak chvili Lego a Albi tuzka/knizky. Je chytry, ale naprosto nesamostatny. Je velice tezke ho donutit aby neco delal sam a ve finale to vetsinou skonci tak, ze je treba mu velmi durazne rict, at si hraje sam, nebo ze mi uz rupnou nervy. To kdyz neudelam, reknu mu at si hraje sam a za 5min slysi clovek z pokoje : "tatiiiiii" ....To musim odbourat.

Merkur apod ne...
Já přemejšlel, že holce(je jí teda 7) koupim takovou tu skládací kuličkovou dráhu, kouká na to na youtube a třeba 20min. ani nepípne... Některý sou za slušnou cenu a dají se přestavovat...

Přidáno za 1 minuta 35 sekund:
selap píše: 06 pro 2023 16:37 Vraz mu do ruky mobil, pak už o něm neuslysíš i když bys rád.

Mobil funguje, doteď měla bez sim karty a i tak se zabavila... Teď dostane "novej" se simkou, tak už budou všechny hračky zbytečný... :D
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

jirka87
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvky: 2182
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od jirka87 »

Selap - ma tablet, ale prakticky mu jej nedavam k dispozici. Byl koupeny jako televize do auta a z 99% slouzi jen takto.

Ja se toho decka nechci zbavit, ale naucit jej trochu samostatnosti.

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Romulusw »

Kup mu malýho chemika a trochu připojisti barák :-D

yebat
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1882
Registrován: 10 roků 11 měsíců
Bydliště: Bechyně
Vůz: V40 1,9Di 85kW r.v 2001 D4192T3

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od yebat »

tak mu dej šroubovák, vruty, kus dřeva... Matky, šrouby. To by ho nebavilo? Kluci jsou, co se týká hraní celkem samostatní, sice se u toho hádaj, ale to je asi normální.
Dřevěný vláčky, vlak z lega. S tím si vydrží hrát
_________________
je: Hyundai I40 1,7 CRDI 100kW, OI 1,9tdi 81kW, Fabia III 1,4 66kW, MGB 1,8 1974
ex: V40 1,9Di 85kW, GSF 600 N 57kW, Renault Chamade 1,8i 54kW, Opel astra F 1,6i 55kW, 307 1,6hdi 66kW

Zpět na „o všem možném :-)“

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Zeb