Volvem za mořem (Chorvatsko ne)

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1214
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: S80 D5 '07

#1 Volvem za mořem (Chorvatsko ne)

Příspěvek od labanos »

Protože sleduju vlákno s Chorvatském, ale do Chorvatska nechci, opravdu. tak jsem založil tohle vlákno, kde můžeme dávat typy na ostatní lokality v Evropě (třeba Itálie), kam se dá normálně dojet autem s rodinou. Čím konkrétnější lokalita, tím lépe. Cení se i negativní zkušenosti.

Co se ocení:
Přesná lokalita
Jaké pláže (možná i velká jezera, když to bude "jako moře")
Teplota vody
Vhodné pro malé děti/velké děti?
Zkušenosti na místě (ceny, jídlo, lidi, obytování, počasí, termín)
Zkušenosti z cesty tam/zpět
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 128
Registrován: 1 rok
Bydliště: Žiar nad Hronom
Vůz: XC90 2019 B5

#2 Volvem za mořem (Chorvatsko ne)

Příspěvek od jergus.balaz »

Ahoj, tento rok sme boli štvrtý krát volvom na Sardinii. Prvý krát v 2016 ako novomanželia bez detí, v 2019 s dcérou (vtedy 1,5r), v 2022 dcéra a syn (4,5 a 1,5) no a tento rok opäť rovnaká posádka o rok staršia. Doprava na Sardiniu z Livorna trajektom, na Sardinii väčšinou oblasť Costa Smeralda. Neviem si predstaviť ísť tam bez auta, napr tento rok sme tam najazdili 900km za 10 dní pri presúvaní na pláže (tie naj sú mimo civilizácie), za pamiatkami, za jedlom (restiky agriturismo), ale aj múzea, trhy, turistika a pod. Popravde ani neviem o čom písať. Také všeobecné my chodíme radšej už v júni (šiesty mesiac) nakoľko tam nie je až tak teplo (cez deň 35-36 stupňov), relatívne menej ľudí, a ceny sú ešte predsezónne. Prvý krát sme boli prelom júl/august (prelom 7/8 mesiac), lidi jak sracek, teploty 42 cez deň. Všetko sa oplatí zarezervovať ešte začiatkom roka vrátane trajektu, trajekt sa oplatí vybrať cez noc a kto ide s deťmi, treba kajutu (aj cez deň). Tento rok nás cela dovolenka stala 3500€ komplet. Tzn nafta, diaľnice, ubytovanie, trajekt, strava, výlety, atrakcie atď. Ubytovanie v rezorte Capo Ceraso (100€/noc), 75% sme sa stravovali vonku (to jedlo treba zažiť).

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 306
Registrován: 6 roků 2 měsíce
Bydliště: praha
Vůz: xc60 D5

#3 Volvem za mořem (Chorvatsko ne)

Příspěvek od ivanvanata »

zdar hele to zní dobře...
za mě pokud "jezero jak moře", klidně bych znova vyrazil na lago di maggiore, je tam teplo, teplá voda, krásná příroda - např. kolem řeky versasca ubytko seženeš kolem 60k na týden, hospody pravda draho jak prase, ale do obložstánu (chorvatska) už nejedu, stojí to stejný peníze jak karibik a to tam fakt nemaj.

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#4 Volvem za mořem (Chorvatsko ne)

Příspěvek od jirka87 »

Pro lenivé cestovatele

Pokud chcete/musíte (rodina, děti..repirační obtíže, co já vím..) k moři a nechcete nikam daleko, pak je možno se uchýlit k nejkratší možné variantě a jet na sever Itálie do mýtického regionu Bibione. Helenka Růžičková by na nás byla pyšná.

Byl jsem na skok v Caorle. https://mapy.cz/turisticka?source=osm&id=25220&ds=1&x=12.8654368&y=45.6435633&z=11

Mimo "Německou sezónu" (která letními prázdninami velmi obecně řečeno začíná cca v druhé polovině Července) je tam tak odhadem 40-50% obsazenost. Tedy i tak lidí hodně, ale protože to není český kemp, tak se lidi chovají civilizovaně a ač nemám lidi rád, zde jsem byl schopen to celkem v pohodě přežít.

Co je totální benefit je velmi pozvolný vstup do moře pochopitelně na písku. Takže naprosto ideální pro malé děti. Venek dejme tomu 32°C a moře tak 27-28°C, prostě čaj, kde děcko vydrží bez husí kůže a fialových rtů fakt celý den. To je dáno tím, že ještě 20metrů od vstupu do vody máte vodu do pasu, takže voda prohřátá.

Prakticky všichni tam mluví hlavně Německy. Anglicky taky nebývá problém a rukama nohama se taky dá, když někdo neumí nic.

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13069
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#5 Volvem za mořem (Chorvatsko ne)

Příspěvek od raolsa »

My byli loni kousek vedle - Lido di Jesolo, konkrétně kemp Parco Capraro.
https://mapy.cz/turisticka?source=osm&id=1025685026&x=12.6843555&y=45.5268955&z=14
Kemp super, mají vlastní bazén (může se tam jenom s koupací čepicí, výjimku mají pouze plešatci :D ), navečer jezdí kempem vláček, který projede celý kemp - ideální pro děti, pouštěli jsme je pak už samotné.
Byli jsme tam v plné sezóně - přelom červenec - srpen, ale kemp nebyl přeplněný, spíše se tam hodně střídali caravanisti.
Je to dál od moře a uprostřed zeleně, takže do stanu nepražilo sluníčko.
Sociálky čisté, teplá sprcha za žeton, ale já se většinou sprchoval studenou vodou (bo hic), nebo se dalo vychytat, že na mě zbyla teplá voda po předchozím sprchovači. :D
V kempu je malý krámek se vším možným, aby si člověk mohl nakoupit. A hned vedle je restaurace.
K moři to bylo pár minut pěšky. Jak píše Jirka nade mnou, pozvolný vstup a krásný písek. Nějakou medůzu jsme taky potkali, ale nic co by mělo člověka odradit.
Na pláži je vedle hotelových ohraničených placů dostatek místa, aby si člověk mohl roztáhnout deku (nebo si přinést vlastní židličku) a zapíchnout slunečník.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 636
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#6 Volvem za mořem (Chorvatsko ne)

Příspěvek od jirkaTDI »

Taky letos jedeme opět sever Itálie: Caorle + Sottomarina.

Prostě mi to tam vyhovuje, mělké moře a písek mi přijde ideální pro malé děti, není to daleko, ubytko levnější než Chorvatsku, jídlo levnější než v Česku...

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#7 Volvem za mořem (Chorvatsko ne)

Příspěvek od jirka87 »

Čoveče Jiří nevím s těmi cenami. Jakože...Nebyl jsem úplně nadšený kolik to celé stálo. Ale nám se to navíc prodražilo o něco málo, protože jsme spali po cestě tam a zpět v Rakousku. 800Km na zátah ještě s klukem nedám.
2Eura za 0,5L vodu v hospodě žádná sláva :-D Ale nenechme to zvrhnout v diskuzi, omlouvám se, nemusel jsem to psát, ale přišlo mi, že je dobrý to nějak konkretizovat aby si někdo nemyslel, že to je týdenní dovolená za 10 :-D Zatím je to příjemně přímočaré a konkrétní téma, tak to nechme tak.
Naposledy upravil(a) jirka87 dne 27 črc 2023 10:35, celkem upraveno 1 x.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 636
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#8 Volvem za mořem (Chorvatsko ne)

Příspěvek od jirkaTDI »

Taky spíme s mezizastávkou v Austrii. Jet v kuse 800 km nesplňuje moje představy o cestování na dovolenou (rád jedu kochačku se zastávkami na zajímavých místech) a děti by to taky nedaly.

V průměru jsem cenově za ubytko pod 3000 Kč/noc pro 4 člennou rodinu (spíme v hotelech/apartmánech u pláže), což mi nepřijde blbý (nejdražší je paradoxně ubytko v Rakousku ve spartánském hotelu na nezajímavém místě). Cena jídla/pití v restauraci odpovídá cenám v ČR v turistických místech nebo centru Prahy. Nákup v supermarketu ale vyjde levněji. Zase si povezu domů plný kufr těstovin a rajčatového pyré :D

Ondra.
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4745
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: VRZČ
Vůz: 240/V70II

#9 Volvem za mořem (Chorvatsko ne)

Příspěvek od Ondra. »

Neni to uplne more, ale chtel bych vas tak trochu letos varovat pred Orbanistanem. Jsme v Zalakarosi a s tema cenama jim jeblo. Smazak s hranolkama na plastovej talir rovnych 300 czk, toceny pivo staropramen popr. mistni patok 70-100 korun. Prijeli jsme z Vidne kde bylo levneji vcetne obeda primo v Schonbrunnu. Benzin tu vychazi pres 40 korun. Ceny v supermarketu cca jako u nas, ale neco je nesmyslne drahy. Takovej ten burek s masem co maji obcas s ceskym lidlu za 30 korun, tak v mistni aldine 80 korun....
_________________
240 GLT B230F ´89 AT Tourist/diplomatic sales
V70 MY2001 D5252T - Erdogan D5T5 Stage 1
Mitsubishi Outlander, 2,0i FWD, man, 2018
bylo: 240 D24 ´85, 740 D24 ´85 , 4x 940 B230F, B230FK, D24TIC, B200F V70/1 fturbu, 4x 850 různých výbav a motorizací, V70II 2,4i AT, SAAB 9-3 SC
Plastíky kilowattama nenahradíš

Warcz
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#10 Volvem za mořem (Chorvatsko ne)

Příspěvek od Warcz »

Zajimavy. Čekal bych že silna koruna uděla svoje.

Maďaři s pruměrnou mzdou 26K musi byt heapy na Orbana
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#11 Volvem za mořem (Chorvatsko ne)

Příspěvek od jirka87 »

Kolik tam teda potom stoji ubytovani ? 😦

Ondra.
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4745
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: VRZČ
Vůz: 240/V70II

#12 Volvem za mořem (Chorvatsko ne)

Příspěvek od Ondra. »

To nevim, kupovali jsme to pres slevomat za docela dobre nekdy zjara. V pondeli jedem na balaton tak uvidim jeste tam, ale cekal jsem ze to tu vzhledem ke kupni sile mistnich bude tak nejak v cajku.PS jestli sem pojedete, naucte se delit 15. 1 kc je cca 15 huf. Ja s tim mam problemy :D
_________________
240 GLT B230F ´89 AT Tourist/diplomatic sales
V70 MY2001 D5252T - Erdogan D5T5 Stage 1
Mitsubishi Outlander, 2,0i FWD, man, 2018
bylo: 240 D24 ´85, 740 D24 ´85 , 4x 940 B230F, B230FK, D24TIC, B200F V70/1 fturbu, 4x 850 různých výbav a motorizací, V70II 2,4i AT, SAAB 9-3 SC
Plastíky kilowattama nenahradíš

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 128
Registrován: 1 rok
Bydliště: Žiar nad Hronom
Vůz: XC90 2019 B5

#13 Volvem za mořem (Chorvatsko ne)

Příspěvek od jergus.balaz »

Jirka a Jirka: do IT to máme 1200km od nás, a tiež chodíme s medzi spaním kvôli deťom a oplatí sa zbehnúť na noc do Slovinska. My chodíme z Villachu cez Wurzenpas do Kranjska Gora.

Na Balatone sme boli 2018 a za perfektne ubytovanie sme dali 60€/noc. Tento rok sme tam chceli ísť na predĺžený víkend a to isté ubytovanie stalo 180€/noc.

Ondra.
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4745
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: VRZČ
Vůz: 240/V70II

#14 Volvem za mořem (Chorvatsko ne)

Příspěvek od Ondra. »

jirka87 píše: 29 črc 2023 19:24 Kolik tam teda potom stoji ubytovani ? 😦
Dohledal jsem to. 3 noci pro 2 dosp 2 deti s polopenzi a termalnim akvaparkem (ten je fakt paradni a giganticky) na tri noci 13000, to mi prislo fer. Kupovaeno v pulce kvetna. Hotel starsi ale cisty a udrzovany, akorat postele nic moc.
_________________
240 GLT B230F ´89 AT Tourist/diplomatic sales
V70 MY2001 D5252T - Erdogan D5T5 Stage 1
Mitsubishi Outlander, 2,0i FWD, man, 2018
bylo: 240 D24 ´85, 740 D24 ´85 , 4x 940 B230F, B230FK, D24TIC, B200F V70/1 fturbu, 4x 850 různých výbav a motorizací, V70II 2,4i AT, SAAB 9-3 SC
Plastíky kilowattama nenahradíš

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3222
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#15 Volvem za mořem (Chorvatsko ne)

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

My to letos vzali od podlahy a projeli velkou část Balkánu včetně Řecka.
Tranzit: Slovensko, Maďarsko, Srbsko,
Severní Makedonie - Tady doporučím koupačku třeba na Glazhnija Lake na severu a Ohrid Lake na jihu.
Pak Řecko - to jsme projeli od severovýchodu (Komotini) až dolů na jihozápad ke Korfu - pláže za Stavrosem jsou fajn (Babylon Beach...a pak dál na Kavalu. Fajn pobřeží)
Albánie - Ksamil má krásný pláže. Saranda, Himara - ty nejlepší pláže jsou bohužel v dnešní době už buď resortní, nebo se na ně dostaneš jen lodí. Osobně mě moře v Albánii
zas tak neuchvátilo. Albánský Alpy jsou naopak super - okolí Theth. Koupání v Blue Eye spíše pro otužilce. Já tam skočil, aby se neřeklo - ta voda byla cca "takhle" studená...
Černá Hora - asi klasika, k té není co psát. Všichni skončí kolem Buljarici, Ulcinju apod. Odspoda nahoru to projedeš za pár hodin.
̶C̶h̶o̶r̶v̶a̶t̶s̶k̶o̶ ̶-̶ ̶D̶u̶b̶r̶o̶v̶n̶í̶k̶
Bosna a Hercegovina - vodopády Kravica jsou boží, řeka Neretva taky. V parních letních dnech je Neretva koupatelná a nádherně čistá - modrozelená. Ne jak ty naše hnědý
břečky.

Sakumprdum cca 5.400km za 14 dní. Příště to musíme trochu zredukovat, byl to maraton.
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Obytná auta a obytné přívěsy, cestománie“