Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Nejnovější Volva od roku 2015/16
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 425
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: SK - BA
Vůz: Volvo XC60 D4 AT Summum-E MY2015

#26 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od lkopcansky »

PINĎABC píše: 01 čer 2022 13:40 2) Trpí Véčka na nějaké neduhy? Bude v případě ojetiny nutné počítat s brzkou výměnou některé z komponent? - Prej se dost kazí tlačítka na volantu a osobně mohu potvrdit výměna cca. 7 500kč nebo ještě na záruku. Jo a véčkam prý odchazejí zadní lampy nebo něco takového, ale blíž jsem to nestudoval poněvadž mám eSko
Zadné lampy u V90 odchádzali v prvých ročníkoch v dôsledku zatekania do nich cez uvoľnenú maticu v spoji svetla a karosérie

https://www.facebook.com/revolvoru/posts/pfbid035UGRSrHrAwRf2Cb224GnMvtfB6UsukbD4HLJueRKMMUvfuYDuAdLudgF3JocjzAEl
_________________
XC60 D4 AT8 Summum-E, MY2015, 130 000 km, Mobil 0w-20
Obrázek
S60 D3 AT6 Summum, MY12, 236 000 km, Ravenol SSV 0W-30 - tatko
Obrázek
XC60 D3 AT8 Dynamic, MY17, Castrol 0w-20, 180 000 km - mamka
S60 2,4i B5244S, FWD, MT, MY2004, 249 000 km, Mobil 5W-50 - sestra

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 5015
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#27 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od PINĎABC »

nejspíš se úplné umrtvení zadních světel se týká i poface rok 2020, kamarád si koupil loni V90 a letos v lednu mu přestaly fungovat zadní světla. Odtahovka do Cardionu a tam mu je na záruky vyměnili. proč se tak stalo nevím.

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 426
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#28 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Macek2 »

Jenom poznámka: nevím jaké žebříčky spolehlivosti jsi studoval, ale jestli to byly ty od TUV (reporty z TK), tak ty mají vypovídací hodnotu 0. Jenom modelový příklad: můžeš se svým vozem projít technickou vzorně za 1, za týden se ti zadře motor necháš opravit, za další půlrok se ti vysype převodovka a opět necháš opravit. No a při příští TK opět projdeš za jedna. A máš podle TUV bezvadně spolehlivé auto.
Druhý příklad: Auto ti bude bezvadně sloužit bez poruch - přijedeš na TK a zrovna ti praskne žárovka, najdou ti nějaký malý únik oleje a případně blbě zabrzdí ručka na jedné straně a máš podle TUV nespolehlivý krám.
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 744
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#29 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Jasper »

Jezdi s tim jako clovek a ne jako prase a bude ti dobre slouzit. Ja jsem spokojenym uzivatelem naftove verze. Studene pozvolna a najezd necelych 100 tis.km. Motor bez jakychkoli zvukovych projevu,nikde nic netece,nic nehlasi...Kdyz pujdes do ojeteho vozu,vyber s tou nejprokazatelnejsi historii a servisnimi zaznamy. Nic keosiho poradit asi nejde. A tes se na naprosto skvelou prevodovku,bude-li ji 8° AT.
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: Olomouc
Vůz: V60CC

#30 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Connor »

Macek2, jednalo se článek kde porovnávali data z britské pojišťovny, dlohodobá záležitost u starších aut, se započetím najetých km vyšlo Volvo úplně nejlépe.

Jasper, já s tím právě taky nikdy neměl problém, jen mě to zarazilo, zda se Volvu ty diesely opravdu tak nepovedly. V současné době mám osmi stupňovou ZF a zpátky už nejdu, řadit umím, ale prostě je to paráda.

Žena se do Volva zamilovala, takže v pátek si jdeme do prodejny prohlídnout V60/90, můj favorit vy byl V60CC D4.

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 744
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#31 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Jasper »

Krasne auto,skvely vyber. Budete spokojeni a vykaslal bych se na reci,ze jsou to nepovedene motory. Me o zene take rikali,at si ji neberu,ze je rozbita a tahneme to spolu uz 10 let...Jasne,take v ni nekdy hrkne,skrtne,prdne...Ale startuje na otoceni😉🤣🤣🤣👍
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 10
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: Střezetice
Vůz: Ford Galaxy 2015

#32 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od honzi2 »

Dobrý den pánové, začínám pokukovat po V90 motor nejlépe D4 (D3)něco kolem 170 tis km, ale po přečtení všeho možného i nemožného z toho nejsem nikterak moudrý. Jedni chválí druzí zatracují. Benzínu T4 aby člověk pohledal.
Neměl by někdo přímou zkušenost ?? Informací typu jedna paní povídala je plný internet. Někdo tvrdí, že první ročníky to mělo ještě mouchy, ale snad od roku 18 by to mělo být lepší.
Měl jsem několik naftových aut a různých značek ( Renault, Ford, BMW, Ford) a většinou až na drobnosti co by nešlo vyřešit doma, motor a auto jako celek našlapal přes 300 tis a v pohodě..... jak tyto motory D4? na mobile.de jsou už taky se strašným nájezdem ovšem najeli to bez větších problémů?
Kde je lepší koukat po autě doma nebo v cizině nebo volvo selekt.... jaký má kdo zkušenosti.
Ocením každou další radu a poznatek včetně toho co tu již bylo napsáno.
Nebyl by někdo z HK a okolí kde by se nechala V90 okouknout? po bazarech moc není.
Předem moc děkuji.

Haben
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 5919
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: 944 B230FB M47 '92, Toyota Yaris Hybrid

#33 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Haben »

Ono je to těžko.
Když zajdeš do autorizáku, tak všichni servisáci sdělují, že celá SPA platforma je děs, že se sere tolik elektroniky, že to dříve nezažili. Že dieslové motory jsou často při cca 100 tkm již uhnané a mění se jak na běžícím páse.
Pak tu máš zase lidi, co naftu mají, mají i benzíny a jsou spokojeni.

Ono je to kus od kusu a dle chován ísek autu. Během záruky ti to je asi jedno, co všechno se ti pokazí (jen tě štve, že musíš do servisu - ale tak náhradní vůz dostaneš že). Navíc info ze servisu je jako by jsi se ptal doktorů, zda je národ nemocný - no kuva že je, protože on ten doktor/servisák řeší jen ty průsery.

Je potřeba se smířit s tím, že v autech je násobně více elektroniky jak před 10 lety, motory jsou šponovány na max litrový výkon, ta rezerva už je pak menší.

Za mě je nákup SPA platformy již nákupem množství elektroniky a potenciálních průserů - zde se tedy vyplatí ideálně koupit se zárukou z volvoselekt = dražší auto. Nebo koupit od běžných lidí a ušetřené peníze případně vrazit do servisu? Nevím.

Za mě pokud SPA, šel bych nejmenším možným průserem = benzín T5 (pouze jedno přeplňování) - AT a AWD už je asi jedno.
_________________
Chuanita 944, B230FB , MY92, M47 Obrázek"GALERIE"
Toyota Yaris Hybrid MY23 Obrázek"GALERIE"
bylo: Andreas C30 2,4i 125 kw MY08 Summum MT| V70 II D5 AWD MY05 MT, chip 149 kw, EGR OFF| V70 II 2,4 D 120 kw, MY04 AT|V70 I 2,5 D 103 kw, MY00 MT, KAT OFF, EGR OFF

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 5015
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#34 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od PINĎABC »

Nová platforma je pro toho kdo o ní nic neví a nebo se neboji :-D

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 10
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: Střezetice
Vůz: Ford Galaxy 2015

#35 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od honzi2 »

No jo, ale přece si neloupím opel insignia .....je sice o poznání levnější ( spolehlivostí nevim).....ale.....V90 je skoro jak svatý grál.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 425
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: SK - BA
Vůz: Volvo XC60 D4 AT Summum-E MY2015

#36 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od lkopcansky »

je sice o poznání levnější ( spolehlivostí nevim)

švagor má 2018 125 kw diesel kúpená v 2020 s 90 tis km a riešil už 3 krát systém s močovinou, skončilo to výmenou snímača za 700€, musel meniť plynový pedál 300€, a teraz žhaviče pri 120 tis km
_________________
XC60 D4 AT8 Summum-E, MY2015, 130 000 km, Mobil 0w-20
Obrázek
S60 D3 AT6 Summum, MY12, 236 000 km, Ravenol SSV 0W-30 - tatko
Obrázek
XC60 D3 AT8 Dynamic, MY17, Castrol 0w-20, 180 000 km - mamka
S60 2,4i B5244S, FWD, MT, MY2004, 249 000 km, Mobil 5W-50 - sestra

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 10
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: Střezetice
Vůz: Ford Galaxy 2015

#37 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od honzi2 »

A jak si V90 stojí v porovnání s dvoulitrama a podobným rokem třeba s Audi A6 avant , Mercedes E W212, BMW 5 a pod?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 10
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: Střezetice
Vůz: Ford Galaxy 2015

#38 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od honzi2 »

A to selhání zadních světel u v90 jak se tu píše odstavi úplně komplet auto?

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 5015
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#39 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od PINĎABC »

Ne, ale prakticky je to o ústa. Když ten za tebou neví co děláš.

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 744
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#40 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Jasper »

Jezisi,fakt by sis nesel koupit vybrane auto jenom kvuli tomu,ze nekterym rocnikum zlobila zadni svetla? Pokud nevymenil ten pred tebou,tak nechas vymenit ty,jestli by se to zacalo projevovat. Nebo me kup 2020 a ja ti necham 2018. Svetla jsou po 100 tis.km cajk a funkcni😇😁
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 10
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: Střezetice
Vůz: Ford Galaxy 2015

#41 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od honzi2 »

přiznám o světlech to úplně nebude to jen že to tak z toho článku o kus víš vyznělo, jen prostě nechci aby mě auto někde nechávalo, kuli kravinám.

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 9887
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#42 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od hajnej »

David ty potíže docela pěkně shrnul....
Přílohy
VEA potize.jpg
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: Olomouc
Vůz: V60CC

#43 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Connor »

No, jsem včera zaplatil zálohu, takže už jen doufám ze me čeká spousta pohodovych km bez poruchy. 😅

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: Břeclav
Vůz: Lexus IS250

#44 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Honza88 »

Zdravím všechny, přidávám se ke skupině.

Celou diskuzi jsem tu pročetl a víceméně jsou tu i odpovědi na mé dotazy ale i přesto se přidám..


V současnosti jsem majitel Lexus IS250 r.v.2008 a mam jej již 10let. Auto chci prodat a koupit jiné. Zaujalo mne Volvo V60 2.0 D4 r.v.2019, ale jen do doby, než jsem tu přečetl že diesel neni dobrá volba, což mi bylo sděleno i od člověka z Volva nakonec. Ono ne že by to byl špatný motor ale prý jsou tam astronomické částky oprav.. Ojeté chci s maximálním nájezdem do 160tis km.

Chci zjistit případné investice do oprav atd.

Doporučení asi teda benzínu a nebo bych se té nafty neměl až tak bát?




Díky za odpověď všem :D

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: Olomouc
Vůz: V60CC

#45 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Connor »

No, já jsem nakonec do te nafty šel, V60 CC s D4, jelikož se upřímně nenáviděla žádná alternativa s benzinem, tak jsem si stejne nemohl moc vybírat. Takže se dam na modleni a budu doufat, ze pokud se ma něco vysrat, tak během záruky.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 10
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: Střezetice
Vůz: Ford Galaxy 2015

#46 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od honzi2 »

Zdravím všechny.
Tak jsem si do švéda V90 konečně sednul a vošahal jsem si jí pěkně z blízka a za sebe můžu tedy říct , že je to kus pěkného auta a je v něm útulno, prostoru dost jak v předu tak vzadu. Za volantem člověk cejtí kolem sebe tu hmotu, podobný pocit jako když jsem měl bávo e39 kombi nafta 2,5l( poslední poctivý auto a jestli to někdo nepověsil na hrušku tak jezdí do teď)
No a jak by řeklo moje děťátko .... tohle autíčko ( V90) potřebuju :D
Jen ta spolehlivost těch dieselů......co jsem se bavil tak motor je v základu prý spolehlivý jak ty kraviny kolem...nový do 150 -170
tis. km dobrý a pak prý praskají všelijaké hadice a odchází různé těsnění no a až to někdo všechno poviměňuje tak prý zas dobrý a zas ten nějaký interval a takle furt dokola. prý D4 je lepší než D3. Ale je to jen názor jednoho ze servisů, jiný se na to může mít jiný názor.
A říkají.... chcete spolehlivější a levnější auto ?....kupte koncern ! ...no to je hnus velebnosti.
A nebo spíš víc km, ale po velkém servisu to už je hodně věcí vyměněno jak se říká, to je taky jeden z názorů.
Furt se tady tý nafty trochu bojím i když jsem naftomilec, poslední benzín co jsem měl bylo Š 105 S z roku 81 a to už je hoooodně dlouho. Jenže tady mi ten T4, T5 benzín ani moc nevadil zjišťuji.
Takže si rovnám informace a poznatky a moc aut mi na výběr nezbývá. Benzínu je málo, tak se buď spolehnout na to , že to za první dva tři roky vychytali dětské nemoci a už se to nebude tak kazit.
Tak a teď babo raď..... V90, Insignie ST, MB 220d T ??

Haben
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 5919
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: 944 B230FB M47 '92, Toyota Yaris Hybrid

#47 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Haben »

Záleží, co chceš narvat do pravidelného servisu. Ceny za servis MB jsou z jiné dimenze, jako není to o řád, ale poznáš to - beru info od kamaráda, který nad MB dlouho uvažuje a toto ho odrazuje.
Insignia je v testech chválená - pokud ti nevadí menší image a spokojíš se s méně hodnotnými materiály, je to volba rozumu.
Já bych si počkal na V90 s T5, klidně dotáhnout ze Švédska či s jinama. Prostě je to pěkný kus auta, interiér fakt pěkný a v motorizaci mám jasno a holt bych čekal.
_________________
Chuanita 944, B230FB , MY92, M47 Obrázek"GALERIE"
Toyota Yaris Hybrid MY23 Obrázek"GALERIE"
bylo: Andreas C30 2,4i 125 kw MY08 Summum MT| V70 II D5 AWD MY05 MT, chip 149 kw, EGR OFF| V70 II 2,4 D 120 kw, MY04 AT|V70 I 2,5 D 103 kw, MY00 MT, KAT OFF, EGR OFF

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 10
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: Střezetice
Vůz: Ford Galaxy 2015

#48 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od honzi2 »

No právě taky tíhnu nejvíce k volvu ...a co motor benzín T4 o proti té T5 je v něčem horší krom menšího výkonu?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 96
Registrován: 1 rok 8 měsíců
Bydliště: Praha 5 - Řeporyje
Vůz: 17 XC90 D5 Inscription Polestar

#49 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od dusan.pazicky »

Tak za me D5 173KW zatim nenastal zadny problem s unikem oleje a ani zadne jine problemy okolo motoru, mam aktualne 197.xxx. Ja mam info ze motory drzi, vc. vstriku kolem 300tis. Je to hodne o tom jak se k autu clovek chova, studeny motor, servis atd. a nekdy bohuzel i o smule na nepovedeny kus nebo majitele "flegmatika". Na druhou stranu pokud clovek kupuje jete auto a auto nema nalitano pod 60 tis. 2-3 roky je tu sance, ze predchozi majitel "vyzral" detske nemoci v zaruce. Praskajici hadice, ano ale jen powerpulse, jinak nemam problema. Motor je suchy nikde nic netece. Urcite ma volvo spolecne problemy u novych modelu, pac je to holt stejne v ramci znacky. Na druhou stranu neslysel/necetl jsem info, ze by je trapily problemy s EGR, sanim a jine opakujici se zavady jako jsou u koncernu VW, auto polovicky Passat B8 2015 140Kw, na aute jsem "vyzral" vsechny neduhy teto motorizace, EGR chaldic, vodni pumpa .........

Moje zkusenost s XC90 D5 17"
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=140&t=78441

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#50 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od David Patočka »

8)
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S/V/XC 90; V/XC 60“