Zrcadlení iPhone na RTI + BT handsfree + hudba

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 2 roky 8 měsíců
Bydliště: Pavlov
Vůz: V70 XC 2.4T AWD '02 | B5244T3
Kontaktovat uživatele:

#1 Zrcadlení iPhone na RTI + BT handsfree + hudba

Příspěvek od dolejolej »

Ahoj,

prosím o radu. Mám V70 XC '02 s rádiem HU-603, GSM modulem se SIM na palubovce a RTI navi.
Existuje prosím řešení, které kombinuje tyto 3 funkce?:
1) handsfree s ovládáním z volantu/klávesnice a funkční handkou v loketce
2) přehrávání hudby z iPhone
3) zrcadlení iPhone displaye na obrazovku RTI (navigační aplikace)

Nevadí mi obětovat TV tuner (analog stejně nefunguje) a vestavěnou navigaci. Preferuji bezdrátovou komunikaci, ale připojit káblík k telefonu není překážkou.


Díky,
Lukáš

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#2 Zrcadlení iPhone na RTI + BT handsfree + hudba

Příspěvek od Warcz »

Ahoj,

vítej na foru. Prvně by to chtělo zjistit jestli máš starší 4:3 nebo novější širokoúhlé RTI. Respektive je to jedno. Obě jsou dost staré a jejich rozlišení je mizerné ( obrazové ). Tím vlastně skončili všechny pokusy o napojení. Max si tam lidi dávají couvací kameru, ale na nějaké Android Auto a Carplay to není.

Kamarád se zrovna snaží o komplet náhradu přes Rasbery PI, dotyk LCD a Android Auto. Zatím je to ve fazi vývoje. Uvidíme jak bude uspěšný. Pokud se to povede stejně bude podmínka přenášet zvuk přes Bluetooth.

Bluetooth ( audio heandsfree ) dostaneš do auta například přes D5T5: https://d5t5.com/eshop/detail/11/bluetooth-modul-p2v2-pro-phm
Zde je podmínka mít v autě GSM modul ( Je to taková krabička vedle radia kde se zadava číslo a vkládá SIMkarta ). Modul od D5T5 se přehodí a spojí se to přes bluetooth.

Nebo jít cestou 3.5 jack, nebo MP3:
https://www.ahifi.cz/yatour-yt-m06-volhu.html
PS: teď čtu "HU rádia s navigací nejsou podporovány." akorát nevím proč by to mělo vadit. Zkušenější asi poradí.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1277
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Vůz: Volvo S80 v8, 2008; Volvo S60 T5, 2002
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#3 Zrcadlení iPhone na RTI + BT handsfree + hudba

Příspěvek od marekbm »

přesně tak. první 2 body není problém, jak zmínil warcz.
jinak víc taky zde.

ten třetí je vlastně, když mobil opřeš o vyjetý panel :D . zice to zní možná směšně, ale na P3 jsem si tu navigaci opravdu vykuchal a dal tam opravdu magnetickou bezdrátovou nabíječku a je to asi nejlepší řešení ;) .
_________________
.:::. Volvo S80 V8, MY2008 (severka alias black panther), Bluetooth PHM .:::. Volvo S60 T5, 2002 (zlatonka), Bluetooth PHM .:::.
Bylo: Volvo S80 V8, 2007 (slovenka) .:::. Renault Laguna II, Liftback II, Privilege, 2001, V6 24V .:::. Renault Laguna I, Liftback, RXT, 1999, 1.8 16V .:::. Renault 19, Hatchback, Storia, 1993, 1.4 8V

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 2 roky 8 měsíců
Bydliště: Pavlov
Vůz: V70 XC 2.4T AWD '02 | B5244T3
Kontaktovat uživatele:

#4 Zrcadlení iPhone na RTI + BT handsfree + hudba

Příspěvek od dolejolej »

Díky za přivítání a za rychlou odpověď!

Ten BT modul z D5T5 znám, moc se mi líbí a vlastně jsem byl až doteď rozhodnutý ho pořídit, jen mě teď nahlodala myšlenka zrcadlení displaye. Tak jsem si říkal, že se napřed poptám, jestli neexistuje i jiné řešení, než utratím 5 tisíc. :)
Dotykový display místo obrazovky či umístění mobilu na obrazovku pro mě není nejšťastnější řešení - jsem levák, pravou toho za jízdy moc nezmůžu. :) Telefon mám v držáku na levém výdechu topení, což je dobré stran ovládání, ale lákala mě představa mít za jízdy mapu v zorném úhlu - přece jen takhle musím "přeostřovat".

Dobře, a když tedy nezrcadlit, existuje nějaký A/D převodník, aby fungoval TV tuner na digi vysílání? Ať má ta obrazovka aspoň nějakou funkci, když už tam je. :)

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#5 Zrcadlení iPhone na RTI + BT handsfree + hudba

Příspěvek od Warcz »

ještě zkusím dovysvětlit kde je hlavní problém. HU radio nemá 3,5Jack vstup ( až na poslední modely ), takže nejtěžší je tam dostat zvuk. Proto třeba je relativně snadné naparovat na RTI couvací kameru kde ten zvuk není ale dát tam třeba video je problém. U toho videa vstup bude muset být asi analogový, takže budeš mít krabičku která to převede do analogu a pak to zase dostat do RTI .Jsou tady někde diskuze jak to nahradit, ale už nemají aktivní odkazy. Cena byla kolem 5K a už se to podle mě nevyrábí:

Nějaký bastl na kameru


Zeptám se tobě funguje TV tuner ? Možná bude jednodušší pirátský modulovat signál vzduchem, ale to střílím do vzduchu ( Dělá se tak FM radio )
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 636
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#6 Zrcadlení iPhone na RTI + BT handsfree + hudba

Příspěvek od jirkaTDI »

Warcz píše: 24 srp 2021 15:20 Nebo jít cestou 3.5 jack, nebo MP3:
https://www.ahifi.cz/yatour-yt-m06-volhu.html
PS: teď čtu "HU rádia s navigací nejsou podporovány." akorát nevím proč by to mělo vadit. Zkušenější asi poradí.
"Vadí" to jen v tom, že se ten yatour zapojuje do rádia do konektoru místo RTI. Ale kdo chce RTI zachovat, dá se použít "Y" kabel.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 2 roky 8 měsíců
Bydliště: Pavlov
Vůz: V70 XC 2.4T AWD '02 | B5244T3
Kontaktovat uživatele:

#7 Zrcadlení iPhone na RTI + BT handsfree + hudba

Příspěvek od dolejolej »

Warcz píše: 25 srp 2021 11:01 ještě zkusím dovysvětlit kde je hlavní problém. HU radio nemá 3,5Jack vstup ( až na poslední modely ), takže nejtěžší je tam dostat zvuk. Proto třeba je relativně snadné naparovat na RTI couvací kameru kde ten zvuk není ale dát tam třeba video je problém. U toho videa vstup bude muset být asi analogový, takže budeš mít krabičku která to převede do analogu a pak to zase dostat do RTI .Jsou tady někde diskuze jak to nahradit, ale už nemají aktivní odkazy. Cena byla kolem 5K a už se to podle mě nevyrábí:

Nějaký bastl na kameru


Zeptám se tobě funguje TV tuner ? Možná bude jednodušší pirátský modulovat signál vzduchem, ale to střílím do vzduchu ( Dělá se tak FM radio )
Aha, vidíš, to mě nenapadlo - nějaký video transmitter možná existuje, ten by to částečně řešil. Pak bych přes TV tuner ale musel posílat i hudbu (při používání navigace) a ztrácela by se kvalita.
Budu nad tím ještě přemýšlet. Tak jako tak mi to ale vychází, že BT modul z D5T5 budu potřebovat. :)

Juric
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 409
Registrován: 4 roky
Bydliště: Olomouc
Vůz: V70II D5 2006
Bydliště: Olomouc

#8 Zrcadlení iPhone na RTI + BT handsfree + hudba

Příspěvek od Juric »

Možná slepá ulička, ale já jednu dobu přemýšlel nad Xiaomi Mi TV Stick + Hdmi RCA převodník a posílat video signál do obrazovky.
Čistě zrcadlení obrazovky.
Ale zasekl jsem se nad úvahou, že když si pustím navigaci v mobilu a zrcadlil bych, tak mi odložený mobil nemusí dobře brát gps oproti mobilu v držáku...
Nevím jak na iphonu, ale když jsem před několika lety zkoušel zrcadlení na Android Sony mobilu + Sony tv, tak odezva nic moc a zvuk se desynchronizoval o několik vteřin...
_________________
Volvo V70II D5 136 kW 2006 manualObrázek

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#9 Zrcadlení iPhone na RTI + BT handsfree + hudba

Příspěvek od Michl »

Já origo navigaci ve voze mám a jsem s ní spokojený (velkou výhodou je pro mne relativně bezpečné ovládání pod volantem a stabilní signál GPS) . Současně jsem do displeje navigace dotáhnul pomocí videopřevodníku i obraz z parkovací kamery (přední i zadní) a dále i obraz z libovolného zařízení s HDMI konektorem. Takže pak přepínám jen video signál mezi navigací, obrazem z přední kamery a vstupem z HDMI, obraz ze zadní/couvací kamery se aktivuje automaticky po zařazení zpátečky nezávisle od volby. Zvuk je pak přenášen do audia ve voze buď přes vstup AUX nebo přes BT resp. u mne přes BT receiver umístěný na vstupu iPod. Pochopitelně obrazová kvalita odpovídá rozlišení displeje, ale je to stále podle mne ještě koukatelné (pochopitelně nejde porovnávat s jemným FullHD ...). Se starým telefonem Sony Xperia bylo zrcadlení displeje telefonu resp. jeho obsahu do displeje navigace pomocí kabelu s technologií MHL do HDMI vstupu jednoduché a současně to fungovalo i jako nabíječka. Bohužel novější telefony už MHL funkci nepodporují a musel jsem proto pořídit ještě wifi převodník signálu Miracast (něco jako Chromecast) z telefonu do HDMI vstupu. Toto funguje také, ale je to zdlouhavější a zároveň se tluče signál wifi s wifinou co mám od záznamové kamery, takže za mne novější bezdrátové řešení je horším a nestabilním řešením.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 2 roky 8 měsíců
Bydliště: Pavlov
Vůz: V70 XC 2.4T AWD '02 | B5244T3
Kontaktovat uživatele:

#10 Zrcadlení iPhone na RTI + BT handsfree + hudba

Příspěvek od dolejolej »

A jak se ti změnila pohotovostní hmotnost? :)
To je dost sofistikované. O jaký videopřevodník se jedná? Vzhledem k tomu, že iPhone umí poslat obraz i zvuk do HDMI pomocí adaptéru do lightning konektoru, mohlo by tudy vést řešení. Nevím, jestli se při zapojeném HDMI adaptéru dá zvuk přesměrovat do BT, ale to snad půjde vypátrat.
Pak by mi stačil videopřevodník, obrazovka v režimu navigace, ale s přepnutým vstupem, a zvuk přes BT modul do rádia v režimu changer. Tak bych měl hudbu i hlasové povely z navigace.

Jinak já používám Waze - vyhovuje mi hlasové ovládání, info o aktuálním provozu a velmi bohatý a aktuální seznam POI včetně čerpaček. Ale to je samozřejmě individuální.

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#11 Zrcadlení iPhone na RTI + BT handsfree + hudba

Příspěvek od Michl »

Převodník mám od Navics
https://naviks.com/
a pořizoval jsem ho vloni přes německý e-shop, v Americe za něj chtějí raketu
n1.JPG
n1.JPG (37.26 KiB) Zobrazeno 1767 x
Pokud se nepletu, tak ale na platformu P2 není k dispozici. Na tu prodával Volvotech, resp. dnes https://www.swedesolutions.com/
Jak už jsem psal, s origo navigací od Volva jsem opravdu spokojen a novější on-line navigaci v telefonu mám jen jako nepoužívanou rezervu:
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?p=942945#p942945
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“