Antikorozni ochrana dutin a podvozku - Volvo P3 - XC60

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 14
Registrován: 3 roky 1 měsíc
Bydliště: Jihlava
Vůz: XC60 - D5244T15

#1 Antikorozni ochrana dutin a podvozku - Volvo P3 - XC60

Příspěvek od mikk »

Po tom co mi moje stare auto totalne kvete pred ocima (Opel Astra H 05) jsem rozhodl, ze bych XC60 nechal profesionalne osetrit Dinitrolem a postupne obnovoval, aby tu s nami bylo pokud mozno co nejdyl, kdyz po prvnim majiteli a tech nekolika rokach je uz neco ze spodu videt.

Jakou mate prosim zkusenosti s osetrenim dutin a nastrikem podvozku? Zkousel jsem hledat nejaky doporuceni a obecne je hodne chvaly na chlapika u Prahy - autoklempirstvi Trendl nebo na dealera Suzuki u Brna - Canocar? Mate nekdo osobni zkusenost?
Pripadne jsem nasel i dalsi lokalni servisy co to delaji Airless nastriky dinitrolem za nizsi castky nez obe zminene varianty - nejake zkusenosti pls?

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3222
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#2 Antikorozni ochrana dutin a podvozku - Volvo P3 - XC60

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Taky jsem se tu po tom před lety pídil. Navedl mě na to kamarád automechanik (nevolvař) ukazoval mi antikorozní plány automobilových značek (různé modely) a ať si na VF seženu antikorozní plán pro V70 II, že to musí být k dispozici (minimálně profíkům).

Tady o těch antikorozních plánech nikdo nevěděl. Je možné, že Volvo (jako výjimka) tyto manuály neuvolnilo, ale nechápu proč, když mi ukazoval antikorozní plány na svoje BMW 745, tátovi mercedesy i VW, které běžně servisuje.
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 549
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: West Bohemia
Vůz: S60 D3 '12

#3 Antikorozni ochrana dutin a podvozku - Volvo P3 - XC60

Příspěvek od shalibaba »

Někde jsem to tu psal, kdysi jsem to zjišťoval a tuším, že pro starší modely plány jsou.
Bylo to nějak podmíněno vzít od nich jejich přípravky.
Můj model neměli, tak jsem dál s nimi neřešil a auta si ošetřuji sám přípravky Valvoline v rámci mých možností.
Teď si nemůžu vzpomenout co to bylo za výrobce.

Edit: byl to dinitrol:

https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=127&t=70321&p=840914#p840914

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 14
Registrován: 3 roky 1 měsíc
Bydliště: Jihlava
Vůz: XC60 - D5244T15

#4 Antikorozni ochrana dutin a podvozku - Volvo P3 - XC60

Příspěvek od mikk »

Tak Dinitrol ma primo schemata pro muj model. Uvidime no jsem objednanej na zari...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 14
Registrován: 3 roky 1 měsíc
Bydliště: Jihlava
Vůz: XC60 - D5244T15

#5 Antikorozni ochrana dutin a podvozku - Volvo P3 - XC60

Příspěvek od mikk »

Tak mam po nastriku podvozku a dutin od Dinitrol partnera.
Auto bylo na miste tri dny. Odkrytovani, umyti, suseni, samotny nastrik a zpetna kompletace.
S vysledkem jsem osobne spokojenej a cenou cca 7,5 kczk taky. Uvidim casem jak moc velkej efekt to bude mit, nicmene garantovana ochrana od Dinitrolu je na dva roky, pote by melo dojit ke kontrole nebo novemu osetreni.

Samotny vosk na podvozek: Dinitrol 4942
Dutiny karoserie, podvozku a dverni dutiny: Dinitrol ML

Nejaky foto pred a po nastrikem
Přílohy
20210917_082822.jpg
20210917_083015.jpg
20210915_133558.jpg
20210915_134019.jpg

Jeník
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 27
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: V70 R-design D5244T15 my13

#6 Antikorozni ochrana dutin a podvozku - Volvo P3 - XC60

Příspěvek od Jeník »

Můžeš napsat kde to dělali? Díky
_________________
Bylo:
V40 1,8i 85kW 97'
V40 1,9DI 70kW, 99'
V70 D5 136kW 2006
XC60 D5 Polestar AWD my12 R-design paket
Aktuálně:
V70 D5 R-design AWD my13

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#7 Antikorozni ochrana dutin a podvozku - Volvo P3 - XC60

Příspěvek od Fíla »

No já vám nevím... Ale když vidím, na co všechno je ten vosk nastříkaný, tak je mi docela líto těch mechaniků, kteří budou případně dělat něco na podvozku - ramena, tlumiče, silentbloky... :(
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3222
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#8 Antikorozni ochrana dutin a podvozku - Volvo P3 - XC60

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

to ještě jde....nám takhle jeden expert zam*dal kompletně celej spodek u Grand Voyagera. Lanovody, čidla atd...stálo to asi 8 tisíc a mechanici s tím nástřikem
v rámci jiných běžných servisů bojovali ještě další 2 roky.

Občas si řikám, co se těm tejpkům honí v hlavě, že je to třeba netrkne. Ale.....on svůj slib splnil, po něm ať přijde potopa.
Zas si můžem říct, že to neshnije :lol:
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 14
Registrován: 3 roky 1 měsíc
Bydliště: Jihlava
Vůz: XC60 - D5244T15

#9 Antikorozni ochrana dutin a podvozku - Volvo P3 - XC60

Příspěvek od mikk »

Jeník píše: 05 lis 2021 10:42 Můžeš napsat kde to dělali? Díky
Na webu https://www.antikoroze.eu/ po scrolovani na konec stranky najdes mapku s dinitrol partnery, kteri disponuji airless a schematy k osetreni.
Napisu ti do pm konkretni servis kde jsem to nechaval delat, aby se to tu nebralo jako reklama.

Fíla píše: 05 lis 2021 15:07 No já vám nevím... Ale když vidím, na co všechno je ten vosk nastříkaný, tak je mi docela líto těch mechaniků, kteří budou případně dělat něco na podvozku - ramena, tlumiče, silentbloky... :(
No Radek bude mit ze me radost :D
Ten vosk je normalne odstanitelnej rozpoustedlem nebo tlakovou velmi horkou vodou. Zaroven neni problem ho odstranit mechanicky z plochy matic, zavitu, excentru atd. Neni to klasicky bitumelen (ta cerna oblibena vec, ktera se taky pouziva).
Z myho pohledu lepsi odloupnout/odstranit vosk z povrchu nez trhat zarezly komponenty a nechat si prohnit auto...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1010
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#10 Antikorozni ochrana dutin a podvozku - Volvo P3 - XC60

Příspěvek od Tomas78 »

Ahoj, sice už je pozdě, ale řešil jsem to taky :-)
viz zde: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=74531

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1898
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#11 Antikorozni ochrana dutin a podvozku - Volvo P3 - XC60

Příspěvek od Munga »

Sice nebude povrchová koroze na podvozku ale problém je zevnitř na lemech blatníků a hlavně na lemu pod plastovým prahem. Snad každá xc60 má na lemech pod plastem puchýřky které lezou pomalu ale jistě pod viditelný lak blatníku a to samé je na lemu pod plastovým prahem, ale tam se nedá bez demontáže dostat a korozi ošetřit tudíž je jen otázka času až to odchlípne lak jenže to už bude pozdě.
Na fotu jsou místa která jsou důležitější na ošetření než podvozek protože je to ve vrchním laku.
Koroze.jpg

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1010
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#12 Antikorozni ochrana dutin a podvozku - Volvo P3 - XC60

Příspěvek od Tomas78 »

ANO, mám to samé na levém předním ;-). Pravý blatník byl měněn relativně nedávno po nehodě. Levý je prožraný zevnitř ven. Já to mám jen v té spodní části kolem toho oplastování a cca 30 cm nad něj. Drží se tam sůl a voda, protože je tam na to připlácnutá odhlučňovací pěna. Naštěstí se koroze týká jen blatníku jako takového, resp. té části lemu. Neleze to do kastle / nosných částí.

Moje auto jezdilo celou dobu do AS, komplet vyplněná serviska. Zkoušel jsem ve Volvu (jiný AS) uplatnit záruku, ale nepochodil jsem. A přitom blatník jasně prorezlý zevnitř ven. V tomhle z Volva zklamání, to si můžou strčit takovou záruku za klobouk.

Blatník jsem prostříkal Fluid Filmem, korozi to zastavilo. Zachránit už to nejde, je to prožraný. Neleze do do kastle, tak to neřeším. Časem ideálně koupím blatník ve stejné barvě a přehodím. Nebo taky ne, uvidíme, jak FluidFilm vydrží zimu ;-)

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1898
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#13 Antikorozni ochrana dutin a podvozku - Volvo P3 - XC60

Příspěvek od Munga »

Ještě než se to dostane na viditelnou hranu laku blatníku tak není problém ten lem ošetřit - zastavit korozi. Potom je to už na stříkání a to nikdo nechce.
Spíš je problém v té přední části plastového prahu - ten se musí demontovat a ve vidě jsem nenašel jak na to. Bude to na plastové nýty zřejmě.
Jestli máte někdo info jak to demontovat tak se pochlubte. Ono by to tam chtělo po pár letech kontrolovat.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1010
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#14 Antikorozni ochrana dutin a podvozku - Volvo P3 - XC60

Příspěvek od Tomas78 »

Mrkni na youtube. Třeba tady, ale je toho více:


Já jsem pod ten plast kouknul zespodu. Něco drobného tam je, ale vcelku ok. Je to silný materiál a hned tak to neprorezne. On je vůbec problém ČÍM to ošetřit, jakmile už je to jednou chycené. Mě se ty černé nástřiky neosvědčily, ale to bylo před 15-ti lety, asi dnes ta technologie je jinde.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“